Adria Coral, päikesepaneelid ja mahalaadimise näit

Adria Coral, päikesepaneelid ja mahalaadimise näit

21.03.2021 08:49
#1
Sai enne ärasõitu paigaldatud päikesepaneelid(töökojas) ja mingit testiperioodi ei olnud. Sõidu ajal hakkas ilmnema anomaaliaid, mõlemad akud enam ca 1000km sõiduga täis ei laetud, hommikuks oli toaaku suht kollases. Päeva sõiduga kuskil esimesse rohelisse. Mida päikeserohkemaks asi läks seda rohkem hakkas infopaneel mahalaadimist näitama, viimane 500km näitas pidevalt kahte kollast ja ühte punast mahalaadimiseks(keerasin külmkapi jõuga gaasile, ei mingit vahet). Kohale jõudes mõõtsime kõik asjad uuesti üle, nii mootorist, kui ka paneelidest tuleb laadimisvoolu. Akuklemmide kinnitused olid pehmelt öeldes ligadi logadi, need sai uuesti tehtud ja korralikult kinni. Praegu sõitnud ei ole ning käitumist ei tea. Kuna Adria elektri"kapis" on ka Solar kirjed olemas, siis kas peaks päikesepaneelide kontrollerist mingi juhe minema sinna? Praegu jooksevad kontrollerist juhtmed otse aku klemmidele.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Adria Coral, päikesepaneelid ja mahalaadimise näit

21.03.2021 10:37
#2
kollast ja rohelist mõtled seal Adria originaalpaneelil olevaid tulukesi?
Need näitavad aku laetust ainult siis kui nuppu vajutad, siis kuvab seda laetuse taset mõned sekundid, lisaks on minu Coralil seal ka peal tähistus voltides.
Sõidu ajal ja päikese puhul näitab sama paneel pidevalt laadimist amprites, mis sinna samuti tähistatud numbritega.
Näiteks kui aku täis on kuudi osal, siis ta ei näita mitte midagi. Sõitu alustades laeb kuskil alul 10A ja siis täitudes langeb. Eesti päiksega pole mina üle 5A sealt kätte saanud, L-Euroopas aga olen 10A saanud, samas pole aku ka täitsa tühi kunagi olnud.
Külmik töötab 12V pealt ainult siis kui mootor toimib, muul ajal lülitub AES süsteemi puhul gaasile. Saab ka ühe kaitsme lisamisel ADria originaalkontrollerisse panna ta toimima solari pealt, aga selleks peaksid kogu katuse paneele täis lajatama , et see toimiks.
muidu on ta loogika 220-12(töötava mootoriga)-gaas. Ma paar aastat tagasi sain korralikult madistada reisi ajal selle külmiku süsteemiga ja see mul üsna selge, kuidas toimib. Suutsin isegi ilma elektroonikaplokita ta patareiga tööle panna gaasiga :) Sai kuuajane reis tehtud nagu naksti vahepeal külmikuoperaatorit mängiides ja reziime vahetades.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Adria Coral, päikesepaneelid ja mahalaadimise näit

21.03.2021 11:00
#3
Jah, pean silmas seda Adria originaali. Ja minul näitas ta sõidu ajal noolega märgitud tulukesi, teised olid kustus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Adria Coral, päikesepaneelid ja mahalaadimise näit

21.03.2021 11:03 - 21.03.2021 11:09
#4
Siis tõesti miski kulutab sul voolu, muidu peaks need rohelised põlema.
Soovitan hakata tarbijate kaitsmeid ükshaaval eemaldama, saad teada, mis sul tarbib. Kui külmiku gaasile panid, siis ei saa see ka olla, et sul seal kaitsmeplokis Solari kaitse sees, aga võid kontrollida.

Aku ise on ikka testitud ja korras ? Omal olnud juhus, kus uus aku osutus peale kuuajast kasutamist praagiks.
Viimati muutis: 21.03.2021 11:09 alambe.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Adria Coral, päikesepaneelid ja mahalaadimise näit

21.03.2021 12:44
#5
Aku on OK, ma mõtlesin, et kas on võimalik, et paneelid, mitte ei tooda vaid kulutavad :P

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Adria Coral, päikesepaneelid ja mahalaadimise näit

21.03.2021 12:48
#6
võta paneelid tagant ära, kaitse välja või juhe lahti jne. saad kohe teada, milles probleem. mina hakkaks paneelist kontrolleri poole liikuma ja siis juba auto selle elektrikeskuse külge jne.
Enne paneelide paigaldust mingit üleliigse kulutamise probleemi polnud ?
Mingit peidetud suurt tarbijat pole kuskil taga ?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Adria Coral, päikesepaneelid ja mahalaadimise näit

21.03.2021 13:01
#7
Enne oli kõik normis, eks platsivahetuse sõiduga saab natuke paremini jälgida, kuna siis on võimalik ise kõrval istuda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Adria Coral, päikesepaneelid ja mahalaadimise näit

21.03.2021 13:42
#8
punkel kirjutas: Sai enne ärasõitu paigaldatud päikesepaneelid(töökojas) ja mingit testiperioodi ei olnud. ...
Praegu jooksevad kontrollerist juhtmed otse aku klemmidele.

 Milline see päikesepaneeli kontroller ise välja näeb? Kas päikesepaneeli kontroller ka näitab aku pinget ja hetkel taevast tulevaid ampreid? Kas kontrolleril annab ka seadistada, millise pinge juures paneelid akust "lahti ühendatakse"?
Kui on kenasti toimiv kontroller, siis on Ok, et juhtmed jooksevad kontrollerilt otse aku klemmidele. 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Adria Coral, päikesepaneelid ja mahalaadimise näit

22.03.2021 08:44
#9
Kontrolleriks on NDS SC300M, põhimõtteliselt saab muuta aku tüüpi ja desulfeerimist on/off, ülejäänud peaks automaatselt töötama.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Adria Coral, päikesepaneelid ja mahalaadimise näit

22.03.2021 09:00
#10
Ma siin loen ja hakkab tekkima kahtlus et sellel äsja lisaks paigaldatud päikese paneeli süsteemil on kontrollerist akule minevatel juhtmetel + ja - sassis.
Kontrolli see üle, siis saame edasi mõelda...
Eesti Karavan klubi liige nr - 1615
Raul Jürgenson

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Adria Coral, päikesepaneelid ja mahalaadimise näit

22.03.2021 09:11
#11
punkel kirjutas: Sai enne ärasõitu paigaldatud päikesepaneelid(töökojas) 
Kas töökojaga oled ühendust võtnud?
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Adria Coral, päikesepaneelid ja mahalaadimise näit

22.03.2021 11:07
#12
Pluss ja miinus on õigesti, selle vaatasin kohe üle. Kusjuures paneelist tulev on ka õiget pidi. Töökojaga pole ühendust praegu võtnud, kuna tagasi olen aprilli lõpus. Ainuke mille ma täna siis avastasin, et selle kontrolleri maks sisend on 150W aga mul on kuskil 225W Igatahes praegu võtsin ühenduse lahti, kuna isegi kaabliga hakkas päikese käes mahalaadimist näitama.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Adria Coral, päikesepaneelid ja mahalaadimise näit

22.03.2021 13:37
#13
Multimeeter on nii pikal reisil loodetavasti ikka kaasas? Et kas paneelist tuleb + ja - ikka pariselt ka õigetpidi või on juhtme värvid ainult õiged. (kunagi ei või teada :) )
Google pildi järgi on see kontroller ilma tabloota? Sel juhul sealt muidugi miskit infot ei saa, jääb ainult üle loota, et töötab (aga ei pruugi) 

 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Adria Coral, päikesepaneelid ja mahalaadimise näit

22.03.2021 13:40 - 22.03.2021 13:42
#14
Tuli välja, et mul onul sama regulaator otse aku peal nii putkal kui bussil ja toimib laitmatult. Vist 5 mA oli tühijooks kirjade järgi, kui päikest pole. Putka aku oli kogu talve täis. ja seisis puude varjus Eestimaal.
Seega hakka aga paneelist tulles mõõtma ja samm haaval ahelaid eemaldama, saad teada, kus on kala. Võimalik on ju ka veel vigane paneel, regulaator, kaablid, lühhised ühendustes jne.
Mina oma tarkusest jah hakkaks multimeetriga samamoodi voolusid, lühiseid ja lekkeid otsima.

Mul endal on ka putkal miski Motoneti odav regulaator otse aku peale ja pole samuti probleeme olnud.
Bussil (Adria) on siis läbi selle originaal elektrikeskuse.
Viimati muutis: 22.03.2021 13:42 alambe.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Adria Coral, päikesepaneelid ja mahalaadimise näit

23.03.2021 08:47
#15
Mida rohkem ma netis kaevan seda rohkem kipun arvama, et päikesekontrollerist peavad jutmed minema "elektrikilpi". Omaette teema on 225W panelli võimsus vs 150W max input. Pildil siis mitte minu kontroller.

 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Adria Coral, päikesepaneelid ja mahalaadimise näit

23.03.2021 09:18 - 23.03.2021 09:19
#16
Tundub, et "Töökoda" polnud just pädev.
Kui kõikasjad veel terved on, siis:
1. Ühenda päikeselaadija kuudi aku laadimine elektrikontrollerisse nagu ise arvasid.
    See on ainus viis kuidas Sul kuudi paneelil mingit mõistlikku näitamist saaks olla.
2. Auto aku laadimine ühenda üldse lahti. Kui elektrikontroller arvab, et auto akut vaja laadida, ju ta siis seda ka teeb.

Veel üks tähtis asi. vaata, et päikesekontroller oleks seadistatud õiget tüüpi akule ( sellisele nagu Sul kuudi aku on ) Seal oli vist 4 tüübi vahel valida)
225W/150W erinevuse ma usun võid unustada, ei usu, et reaalselt sealt rohkem kui 150W välja tuleb, ja kui tulebki, siis see vahe peaks olema piisavalt väike, et midagi ei juhtuks.
 
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550
Viimati muutis: 23.03.2021 09:19 Arvo.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Adria Coral, päikesepaneelid ja mahalaadimise näit

23.03.2021 22:40
#17
Ma arvan, et ma ei hakka midagi ühendama, siin oleme nagunii pidevalt 220V järel ja pikkadel sõitudel ei ole mul paneele muidu vaja läinud. Kuna esimene sõidupäev on akud nagunii täis, siis vaatab esimeses peastuskohas kuidas ilma paneelideta asi käitunud on, eks siis mõtleb, mida selle järele jääva ca 2500km teha. Ei taha ise midagi nikerdada, siis saab "töökoda" keerutama hakata. 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Adria Coral, päikesepaneelid ja mahalaadimise näit

25.03.2021 18:00
#18
Minul Adrial nii lahendatud asi ja siiani toimib. 

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Adria Coral, päikesepaneelid ja mahalaadimise näit

30.03.2021 00:16
#19
Jah, nii ongi õige, ainukese vahega, et mul on teine kontroller ja see on ühendatud otse akuklemmidele. Ilmselt saan asjad nii aetud, et kontrolleri vahetan välja.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Adria Coral, päikesepaneelid ja mahalaadimise näit

30.03.2021 09:49 - 30.03.2021 10:12
#20
kas paneelidest lähevad sul miinusotsad otse akule ?
Jumperid ka õiges asendis ?
Kui kuudiosa aku muust kuudist lahti ühendad ja jätad ainult paneeli külge, mis tulemuse siis laadimises saadad?

www.manualslib.com/manual/1636836/Nds-Sun-Control-Mppt.html?page=7#manual
Viimati muutis: 30.03.2021 10:12 alambe.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Adria Coral, päikesepaneelid ja mahalaadimise näit

30.03.2021 12:13
#21
Kõik asjad on õigesti ühendatud, va puudub sild paneel 1 ja paneel 2 vahel, kuna paneelist tulev on rohkem kui 150W. Selleks, et asi korrektselt töötaks on vaja teist kontrollerit, siis on nii laadimine, kui näitamine läbi juhtseadme. 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Adria Coral, päikesepaneelid ja mahalaadimise näit

30.03.2021 12:24
#22
Ehk siis kontroller vigane?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev