Lisaaku ühendamine

Lisaaku ühendamine

16.06.2019 21:09
#1
Tarvis on ühendada lisaaku 2011 aasta Transit'ile. Mõttetegevus jooksis kokku ühendusvõimaluste otsimisel. Ilmselt on mõistlik lülitada lisaaku laadimine järgi vastavalt tavaakude laadimisele, st kui aku(de) laadimine toimub, siis on ühendatud ka lisaaku, kui laadimist ei ole, siis on lisaaku ainult kuudi asjade toiteks. Aga kuidas seda reaalselt teostada. Esimese mõttena tärkas generaatori ergutuse kasutamine. Teise variandina laadimistule signaali kasutades. Kolmanda variandina tärkas pähe lülitamine pinge järgi. Kammisin ka elektriskeemi kaitsmete ja releede osa, kuid sealt inspiratsiooni ei saanud. knigaproavto.ru/shemy/en/ford/transit/202-ford-transit-fuse-box-diagram-20062013.html
Kas keegi oskab öelda, kuidas oleks sellist lülitust kõige lihtsam ja mõistlikum teha või kelle poole pöörduda nõu ja jõu saamiseks?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisaaku ühendamine

17.06.2019 07:59
#2
Vead geneka ergutusest ühe juhtme eraldi relee tõmbemähise külge, mootori kävitudes relee tõmbab ja lülitab akule laadimisvoolu taha. Paned miski 50A relee ja piisab.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisaaku ühendamine

27.06.2019 23:32
#3
Kas keegi oskab soovitada mõne elektriku, kes teeks selle ergutusmähise väljavõtte? Mina seda leida ei oska, geneka pealt tuleb 2 juhet (peale voolujuhtme) ja ma ei oska tuvastada, missugune neist ergutus on ja mismoodi see üldse toimib.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisaaku ühendamine

28.06.2019 09:40
#4
Mulle turgatas pähe selline küsimus, kas see ergutusahelast relee juhtimine ei või auto aju häirima hakata? Spets ma sel alal pole, aga kaasaegsemad süsteemid kipuvad üsnagi pirtsakad olema.

Suht lollikindel oleks selle relee juhtimiseks vool võtta näiteks parktulede ahelast (juhul kui sellel pole jällegi peal süsteemi mis tuvastab läbipõlenud pirne)

Konsulteeri ennem mõne pädeva autoelektrikuga. Selline uuema aja auto elektrisüsteemi ümbertegemine võib muidu anda kummalisi tagajärgi erinevate fantoomvigade ilmnemise näol.
CNC freesimistööd 3D printimine www.vigurpuit.ee

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisaaku ühendamine

01.07.2019 10:48
#5
Kaevasin juhtmetes ja geneka pealt midagi sellist, millega releed lülitada, küll kätte ei saa, seal mõlemal otsal süüte korral mingi permanentne pinge peal, millega ei lülita midagi. Kuna muud midagi välja ei osanud mõelda, tellisin sellise asja.
www.aliexpress.com/item/32862691776.html?spm=a2g0o.detail.1000060.2.5ddb2072EJPc0S&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.90158.0&scm_id=1007.13339.90158.0&scm-url=1007.13339.90158.0&pvid=327d02ba-a4cb-41c0-a1d6-20ad7bcf6aac

Millegipärast on need spetsiaalselt lisaakude laadimise lülitamiseks mõeldud releed nii madala pinge pealt lülitavatena (12,8V ühendab lahti) tehtud, et jätavad lisaaku pikalt peale geneka laadimise lõppu ühendatuks, ma tahaks, et ilma laadimiseta oleks lisaaku igal juhul eraldatud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisaaku ühendamine

01.07.2019 11:47 - 01.07.2019 11:47
#6
Ma pakun et teile on vaja ikkagi aku isolatorit.

akuladu.ee/component/virtuemart/?keyword=isolator&virtuemart_category_id=0&limitstart=0&option=com_virtuemart&view=category

Mis annab laadida mõlemad akud, aga voolu tarbimine on eraldi. ja see tehtud dioodidega, ja mitte hiinaka reeledega. Muidu, kui osta 2 samasugust akut, võib need paraleelselt ühendada. Toimib ka.
Oli: Rapido Confort -79.
Nüüd: Iveco Daily Bürstner A580 -93
Viimati muutis: 01.07.2019 11:47 koljamba.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisaaku ühendamine

01.07.2019 11:59
#7
Ford Transitil on tehase poolt "Dual Battery" susteem olemas.
Molemad akud asuvad juhi istme all. Kui suute sisse lulitad, uhendatakse akud paralleeli. Et generaator saaks molemat laadida.
Suute valjalulitamisel lahutatakse starter-aku. Lisaseadmetele on seal samas istme all 3 klemmi. 60A kaitsemetega.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisaaku ühendamine

01.07.2019 13:15
#8
On jh hvordil originaalis dual battery system, paraku on need originaalakud nii tibatillukesed, et neid mõlemaid läheb tarvis käivitamiseks ja ühte neist seisu ajal tühjaks imeda ei kannata. Seetõttu on tarvis teha triple battery system. :-) Dioode lahti sidestamiseks minu meelest kasutada ei saa, kuigi ma ei saa hästi nende seadmete otstarbest ja mõttest aru. A eks sellepärast ma foorumis arutlengi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisaaku ühendamine

01.07.2019 13:24
#9
Kaks tibatillukest akut saab ju alati kahe suurema vastu vahetada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisaaku ühendamine

01.07.2019 16:06
#10
Otsisid ergutuse alt aga võta pumba juurest kütte klapilt pinge ja asi vass.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisaaku ühendamine

01.07.2019 21:53
#11
Pumbal pole laadimisest aimu, st sealt ei ole küll midagi võtta. Akud on niigi suurimad, mis sinna juhi istme alla mahuvad, st originaalakusid matka tarbeks kasutada kindlasti mõistlik ei ole. Kuna kõrvaliste on Inglise variandi juhiiste, siis on hea koht akule olemas nagunii, st puudub vajadus eksperimenteerida, kas akud saavad tühjaks.
Aga ilmselt on pinge pealt lülitamine kõige lihtsam ja mõistlikum, ootan ära, millal hiinast moodul kohale jõuab ja proovin ära, senimaani ühendan vajadusel ajutiselt. Ega ma ilmselt pikemalt peatuma jääda ka ei kavatse ja suvine voolutarve on suhteliselt väike, tõenäoliselt kestab aku mitu ööbimist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisaaku ühendamine

02.07.2019 00:07 - 02.07.2019 00:07
#12
Kolja pakutud isolaator on selle jaoks kõige parem.Vead laadimis kaablid ühe otsa alla ja sealt edasi kas akudele või siis akupankadele.
Bürstner t620 92a.2,8hdi
Viimati muutis: 02.07.2019 00:07 atomik.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisaaku ühendamine

02.07.2019 08:59 - 02.07.2019 09:38
#13
No eBay APP ID and/or Cert ID defined in Kunena configurationPane kasvõi tavaline massilüliti vahele ja sõidu ajal lükkad taha, et laeks. See 12,8V jublakas on kasutu ost, sest väldib vaid aku alalaadimist (Battery overdischarge protection module), aga ei eralda akusid.


Mugavam muidugi eelmainit isolaatorit kasutada.
Või see- lihtne ja odav variant .

Lisatud failid:

Viimati muutis: 02.07.2019 09:38 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisaaku ühendamine

02.07.2019 11:28
#14
12,8V lülitamiseks on liiga madal jh, seda minagi räägin, seepärast tellisingi seadistatava pingega lüliti. Eks ma senimaani lülitan käsitsi, kui tarvis, paraku kipub lülitamine lihtsalt ununema.
Ka ei taha ma süsteemi ülemäära keeruliseks ja ebamõistlikult kalliks ajada, seepärast ongi kõige lihtsam nii, et lisaaku on pardapingega ühenduses ainult mootori töötamise ajal. Vanasti sai seda teha lihtsalt generaatori ergutust kasutades (päevasõidutulede lülitamist tehti sedaviisi juba ennevanasti), tänapäeval, tundub, et nii lihtsalt ei saa.
Pingele lülituva variandi eelarve tundub kõige mõistlikum (3 eurot moodul + 5 eurot relee), lisaks on sellise asja installimine võimalikest variantidest kõige lihtsam (ei ole tarvis mingeid pikki juhtmeid vedada). Kuidas see asi reaalselt tööle hakkab, selgub hiljem. A miks ei peaks hakkama?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisaaku ühendamine

02.07.2019 11:52
#15
Kui sa tellisid selle asja, mis lingil ja mille pilt see on, siis see ei tee muud mitte midagi kui lülitab tarbijad aku tagant ära teatud pinge korral, et säästa akut ületühjenemisest. See on kogu tema funktsioon. Mingit akude eraldamist ta ei tee.
ae01.alicdn.com/kf/HTB1Kf8_iA9WBuNjSspeq6yz5VXaS.jpg

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisaaku ühendamine

02.07.2019 12:22
#16
Nagu enne kirjutasin, kütte klapilt vool releele.
Laadimine hakkab koos mootori tööga ja vastupidi.
Endal tehtud selliset ja toimib väga edukalt aastaid.
Ei midagi ülemõistuse, odav pelekauba, poonuseks lihtne.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisaaku ühendamine

02.07.2019 13:03
#17
Arvo.A kirjutas: Kui sa tellisid selle asja, mis lingil ja mille pilt see on, siis see ei tee muud mitte midagi kui lülitab tarbijad aku tagant ära teatud pinge korral, et säästa akut ületühjenemisest. See on kogu tema funktsioon. Mingit akude eraldamist ta ei tee.
ae01.alicdn.com/kf/HTB1Kf8_iA9WBuNjSspeq6yz5VXaS.jpg

Seda ongi ju tarvis teha. Kui pinge langeb alla seatava väärtuse, st alla laadimispinge (u 13,5V), siis lülitab see asi lisaaku lahti. Ja vastupidi. Originaalis on ta tõepoolest mõeldud tarbijaid lahti ühendama.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisaaku ühendamine

02.07.2019 13:10 - 02.07.2019 13:11
#18
valdur1234 kirjutas: Nagu enne kirjutasin, kütte klapilt vool releele.
Laadimine hakkab koos mootori tööga ja vastupidi.
Endal tehtud selliset ja toimib väga edukalt aastaid.
Ei midagi ülemõistuse, odav pelekauba, poonuseks lihtne.

Lihtne jh, aga ma ei taha, et enne reaalselt laadima hakkamist mingeid lisatarbijaid järgi tuleks. Veel lihtsam oleks sel juhul ju suvalisest süüteahelast võtta, ei peaks pumbani üldse ronima. :-) Lisaks võib teatud olukorras lisaahela vool ülemäära suureks minna. St nii saab ka muidugi, a väga õige just ei tundu.

Lisaks ma ei oma halli aimugi, kust ma selle klapi leian ja kuidas selle ahel konkreetsel masinal ehitatud on. Kindlasti peaks sealt omakorda mingeid lahtisidestusi ehitama, et mitte mootori aju maha põletada.

Tegelikult tundub minu jaoks olema teema ammendunud ja igal juhul palju aitähhisid kaasamõtlejatele.
Viimati muutis: 02.07.2019 13:11 ferdinand.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Lisaaku ühendamine

28.07.2019 23:15
#19
2011a. variant on elektroonikat täis. Eelmine masin oli 1996a.Transit 2,5 vabalthingav ja seal sai pandud kapoti alla 2-e 12v aku asemele 2x6V 215ah akut. Nendest piisas kõigeks ja polnud muret, et üks aku hakkab teist "sööma" nagu 12v enamasti juhtub. Muidugi 40A generaator tuli vahetada 70A vastu ja koos pumbaga suuremat polnud saada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev