Suvilasse 12V akudelt, dual laadijalt ja päikesega

Re: Suvilasse 12V akudelt, dual laadijalt ja päikesega

09.05.2013 19:57 - 09.05.2013 20:11
#76
Kuidas siis e-vaba lektri tootmine edeneb? Kas on keegi ka arvet pidanud, kui palju ampertunde juba purki on saadud? :)
Sain oma tagasihoidliku komplekti ka lõpuks kokku,aga Kokkutuleku ajaks katusele panna ilmselt ei jõua.
Kontrolleri sain ebayst, kuid paneel on ehe ja eestimaine. Kuna tootja ei soovinud, et talle avalikult reklaami teeksin, siis rohkem siin ei täpsusta, huvi korral privas.
Paar pilti ka.




Lisatud failid:

Viimati muutis: 09.05.2013 20:11 Korvimees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Suvilasse 12V akudelt, dual laadijalt ja päikesega

09.05.2013 21:12
#77
Tootja toojaks, aga mis sellel kodumaisel asjal hinnaks tuli ja kui palju võimsust?
Puhtalt sportlik huvi.
Ega elemendid päris kodumaised ka ole.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Suvilasse 12V akudelt, dual laadijalt ja päikesega

09.05.2013 21:31
#78
Paneelil võimsust 145W ning mõõdud 148x67cm.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Suvilasse 12V akudelt, dual laadijalt ja päikesega

10.05.2013 12:36
#79
Alates 6.juunist 2013: Hiina päikesepaneelidele kehtestatakse kuni 67,9-protsendiline maks

www.e24.ee/1230944/hiina-paikesepaneelidele-kehtestatakse-kuni-67-9-protsendiline-maks
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Suvilasse 12V akudelt, dual laadijalt ja päikesega

07.06.2013 11:50
#80
vot see on paras komplekt :woohoo: :silly:

Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Suvilasse 12V akudelt, dual laadijalt ja päikesega

07.06.2013 12:02
#81
Igasuguseid vidinaid pannakse kokku.

Mingi portsu voolu saab ka ilma lahti pakkimata kätte. 16 minutit tundub päris palju olevat. Kui jääd mitmeks päevaks ankrusse, siis vist pole vigagi.

Aga palju ta tuult kannatab? Jätad hommikul lahti ja lähed päevaks ära. Õhtupoolikul tuleb väike äikesetorm ja siis on .... puuks??

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Suvilasse 12V akudelt, dual laadijalt ja päikesega

07.06.2013 23:21
#82
Selline komplekt sobiks vist hästi minu bussile - kui oleks mul bänd saaks aasapeal peo lahti lüüa.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Suvilasse 12V akudelt, dual laadijalt ja päikesega

08.06.2013 01:48
#83
Ma plaanisingi hõigata: Jaan tule vaatama. Aga ma pakun välja, et hind on ka liiga kobe. Samas pole see alati reegel.
Sellise bussiga heinamaale minnes peab ilmateates rudpoltkindel olema. Kui peaks rohkem vihma tulema, istud seal seal nagu miilenki.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mega
  • mega avatar
  • Pole saidil
  • Kogemustega foorumlane
  • Kogemustega foorumlane
  • Päike lükkab tagant...
  • Postitusi: 68

Re: Suvilasse 12V akudelt, dual laadijalt ja päikesega

09.06.2013 08:53
#84
Küsimus tekkis seoses päikesepaneelide paigaldamisega: kuidas tuua kaablid läbi katuse tuppa? El.-kilpidele mõeldud läbiviigud jäävad lühikeseks... Panna RV plekk kruvide ja polümeerliimiga, sinna külge läbiviik? Millised on kasutajate kogemused?
Mida sellisel puhul pakub Reimo?
Ma olen siin juba olnud...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Suvilasse 12V akudelt, dual laadijalt ja päikesega

10.06.2013 01:44
#85
Roostevaba läbiviik on igati hea valik. Hallid kilbi omad pudenevad päikese käes ajapikku laiali. Samuti peab liim või hermeetik olema UV kindel.
Pean üsna tihti uue katuse omanikule selgeks tegema, et pole parata, tuleb auk teha. Esimene reaktsioon on tavaliselt karjuvas kõneviisis EIIII! Aga siiani olen tavaliselt kaubale saanud. Ka garantiiga katuste puhul.
Mina olen kasutanud Würth poes müüdavat toorkummi ehk siis nimetusega "Tiivistemassa". Seda on nii läbipaistvat kui musta. Katusele on mul läinud loomulikult must. Kui see mögin ära kuivab ja kivistub, saad teda noaga lõigata nagu ehtsat kummi. Ja kumm teadupärast kannatb igasuguseid kuum-külma paisumisi. Seal ei teki mõrasid. Bussi valge katuse puhul sobib kindlasti ka mõni muu materjal. Nimelt selline, mida kasutatakse jahtidel ja purjekatel. Kahjuks ei tea neid materjale peast, sest enam-vähem kobedamatel kaatritel on juba kapten, kes paadipoest just täpselt selle kõige õigema mögina kohale tassib. Võid minna Piritale paadipoodi ja oma muret kurta. Ma neid müüjaid nii isiklikult ei tunne, et kedagi konkreetselt soovitada. Ilmselt on nad kõik piisavalt pädevad.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Suvilasse 12V akudelt, dual laadijalt ja päikesega

10.06.2013 01:46
#86
Lisan veel, et Laagna tee Bauhausis on ka terve riiulivahe paadikaupa. Samuti on üht-teist roostevaba ka Järvel Tööriistamarketis.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mega
  • mega avatar
  • Pole saidil
  • Kogemustega foorumlane
  • Kogemustega foorumlane
  • Päike lükkab tagant...
  • Postitusi: 68

Re: Suvilasse 12V akudelt, dual laadijalt ja päikesega

10.06.2013 10:06 - 10.06.2013 10:13
#87
Siis olen õigel teel :) See polülmeerliim on samuti WÜRTH'i kaup ja UV kindel - jääb nagu päris kumm, selline kõvemat sorti kumm. Tartus on nende paadipoodide valik väiksem, aga lähen uurin alustuseks Tööriistamarketist...

Muidugi tuli ka teine mõte, et kui paigaldada sellesama polümeeriga katusele mõni õhem UV-kindel nõndanimetatud harukarp. Siis jäävad läbiviigud katusega paralleelselt (madalam) ja saab hiljem lisada kaableid, kui vajadus tekib. Augu teeks läbi karbi põhja ja katuse juba suurema :). Endal raadioamatööri pisik ka küljes - hea antennikaableid läbi ajada...
Ma olen siin juba olnud...
Viimati muutis: 10.06.2013 10:13 mega.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Suvilasse 12V akudelt, dual laadijalt ja päikesega

10.06.2013 10:20
#88
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Suvilasse 12V akudelt, dual laadijalt ja päikesega

10.06.2013 16:41
#89
Ühe kaabli läbiviimiseks on see just see õige.
Mitme kaabli jaoks on korralik niiskuskindel harukarp paremgi, kui üksikud viigud ritte laduda.
Mõtle ka sellele, et kunagi võib mõni suurem oks üle katuse pühkida ja siis on madal harukarp kindlam, kui üksikud juhtmed. Ideaalis võiks karp ka voolujooneline olla. Just okste pärast. Kusjuures ka suurtes kämpades võid mõne puu otsa"komistada", metsas veel ammugi. Mul on ka raadio antenn poolpehmelt kinni ja varras vedruga. Just selleks et ära ei lõhuks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Suvilasse 12V akudelt, dual laadijalt ja päikesega

15.08.2013 14:05
#90
mega kirjutas: Küsimus tekkis seoses päikesepaneelide paigaldamisega: kuidas tuua kaablid läbi katuse tuppa? El.-kilpidele mõeldud läbiviigud jäävad lühikeseks... Panna RV plekk kruvide ja polümeerliimiga, sinna külge läbiviik? Millised on kasutajate kogemused?
Mida sellisel puhul pakub Reimo?

Reimo pakub www.reimo.com/de/85072-dachdurchfuehrung_fuer_kabel_solarpanel_4_fac/

koos paneelide kinnituskomplektiga aga sellist
www.reimo.com/de/85312-montage_solar_set_halterset_spoiler_dachdu/

Eelmisel aastal soetatud paneeliga oli kaasas aga hoopis kolmas variant.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mega
  • mega avatar
  • Pole saidil
  • Kogemustega foorumlane
  • Kogemustega foorumlane
  • Päike lükkab tagant...
  • Postitusi: 68

Re: Suvilasse 12V akudelt, dual laadijalt ja päikesega

16.08.2013 00:05
#91
Tänud pakkumast. asi ammu paigas ja kulga kilovatte tuppagi viidud sealtkaudu. Paigaldasin UV-kindla polümeermassiga värvitud Alu harutoosi. IP67 ja tootjaks ABB. Läbi harukabi põhja tegin augu tuppa. Igati kõigekindel sai...
Ma olen siin juba olnud...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev