Loomkatsete käigus sai mulle selgeks, et oluline on Smart funktsioon. Algul oli plaan panna autosse 100Ah istmealuse lisaaku asemele Liontroni 80Ah, mis oli oluliselt väiksem.
Aku sai ostetud, saadeti Tartust Tallinna poodi ja kodus selgus, et see on Liontroni toodangust üks väheseid, millel puudub Smart funktsioon. Seda ilmselt seepärast, et nende toodangust ainuke, ms sobibja lausa tootja poolt soovitatakse ka käivitusakuks. Ainuke musta värvi korpusega oranzide seas.
Kuna aga küttekeha tal ei ole, siis ei suuda välja mõelda, kuidas ta talvel käitub.
Asendasin ka oma varasema 220V täiesti toimiva 2x30A akulaadija kõrvalistuja istme all kujult väiksema Viktroni toodanguga. 3 väljundit, mis jagavad 30A laadimisvoolu. (toodetakse ka 50A isendit) Kõik on ilus, laadimisreziimid kõik olemas aga eraldi ei saa panna, et üks on kapoti aluse pliiaku laadimiseks ja teine lisa liitiumaku jaoks. Õnneks tänu targale elektroonikale akus, saab hetkel kasutada Viktroni laadijal tavaaku laadimise reziimi ja asi toimib.
Selleks, et aku laadiks ka generaatori pealt, sai ostetud juhi istme alla veel üks Viktroni plokk. DC-DC laadija 30A . Smart. Tingimata soovitan Smart versiooni, kuna erinevad ilma smardita asjast nagu Siga ja Kägu. Ilma Smardita karbil on ainult üks reguleerimiskruvi ja selle kruvimisel võib saavutada ka sellise laadimisasendi, kus tühikäigul hakkab lausa kuuldavalt mootorit aku laadimisega pooma.
Setingutega saab läbi Smart funktsiooni ta panna tööle ainult siis, kui mootor töötab. Kui aga tahan asendada käivitusaku samuti liitiumiga, peaksin muretsema veel Viktroni akumonitori. Uusim mudel (vist 712) jälgib kahte akut ja saab panna ka vähemalt ühe temperatuurisensori.
........................................
Nii et hetkel auto lisaakuks 200Ah Liontroni liitiumaku, selle laadimiseks Viktroni DC-DC konverter 12-12-30 Smart (Victron Energy Orion-Tr Smart 12/12-30A 360W Isolierte DC/DC Ladebooster)
Kapoti all (vist kevadeni) endiselt 100Ah pliiaku
Mõlema aku lisalaadimiseks 220V pealt Victron Phoenix Smart IP43 Batterieladegerät 12/30(3) 12V 30A Bluetooth inkl.
Endiselt paigaldamata ruumipuudusel inverter ja sobiva pädevusega elektriku puudusel 220V peakaitse koos lekkevooluga ja automaatne ümberlüliti inverterilt välisvoolule. Seda nüüd ka generaatori ühendamisel välisvoolu asemele. Elektrikke on tuttavaid küll, aga nad ei tea, kas nad on pädevad ka sõidukisse tehtud 220V paigaldisi paberiga kinnitama

Pole veel selge ka see, kas 220V süsteem paigaldada seintel karbikusse või seinakattete alla, nagu 12V süsteem.