Kuna konks on kinnitatud auto kere külge, siis seab ka see omad piirid, sest üle koormates hakkad juba autot lõhkuma. Konksu enda konstruktsioon peab ilmselt natukene rohkem vastu kui need 80kg.
Ilmselt paljud mäletavad omaaegset kurkide ja sealiha vedu venemaale, kus žigullide tagatiivad hakkasid ülekoormatud kärude tõttu kortsu minema. Need pisikesed Zubrjonokid või Skifid olid toona tõelised raskekaallased. Mosse vist oli vähe kõvema kerega pill ja see kortsu ei läinud.
Ka ei saa su autole ilmselt toekamat konksu paigaldada, sest vähemalt Bosali kataloog annab ainult kaks varianti- 80 ja 85kg.
Aga need 80-85kg ongi enamlevinud konksude koormused ja suvilate tootjad üldiselt arvestavad sellega. Öeldakse, et koormus haakeseadmele ei tohi ületada 10% haagise massist, st tonnine haagis võiks sel juhul 100 kiloga rõhuda, aga haagise konstrueerimisel päris nii jämedalt ka ei arvutata, vaid tehakse asi ikka reaalse elu vajadustega kokkusobivaks. Ja tavaline tonnise tühimassiga suvila üldjuhul reaalsuse piiresse ka jääb oma 70-80 kilose koormusega.
Kui on eestis arvel olev haagis, saad maanteeameti lehelt seda numbrit kontrollida. Kui arvel ei ole, siis ostad kasvõi motoneti poest selle 10 eurikut maksva kaalu või võtad vannitoast oma koduse inimkaalu kaasa ja ajab ka see asja ära.
Näiteks:
www.auto24.ee/used/2578030
avaldab mnt andmete järgi 75kg koormust.
Aga puusalt laksates pakun, et ka 90kg ei tapa veel su autot ja konksu ära ja sõidu ajal nagunii toimub pidev koormuse muutus nii üles kui allapoole.