Üheteljeline või kaheteljeline.

  • Hallvana
  • Hallvana avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Spetsialistist foorumlane
  • Spetsialistist foorumlane
  • Tasa kulged -- kaugele jõuad.
  • Postitusi: 80

Üheteljeline või kaheteljeline.

01.07.2018 13:00
#1
Tere!
Olen nüüd sunniviisiliselt olukorras, kus tuleb hakata uut haagist otsima. Minu vana Eifelland on perele väikeseks jäänud ja aeg on edasi liikuda uuema ja suurema haagisega.
Tahaks eelkõige kuulda kaheteljeliste haagistee omanike kogemusi. Plaan soetada haagis pikkusega 5.5-6 meetrit. Ja üheteljeline sellise pikkusega tundub kuidagi kipakas olema. Kuigi on eeliseid manööverdamisel ja käsitsi ``ruleerimisel``. Kaheteljeline peaks sõidu ajal stabiilsem ja rahulikum olema, ei tohiks iga augu või jõnksu peale kohe terve kuudi õõtsumisega reageerida. On minu oletused õiged?
Solifer 5602I
Klubi liige 839

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Üheteljeline või kaheteljeline.

01.07.2018 14:12
#2
minul haagise kogupikkus 7,90 meetrit ja probleeme pole. Sõidame ringi 5 inimesega. Võibolla alust kaaludest, et kui suurt haagist auto tõmmata jõuab ? Alati võib ju võtta ka Kabe 13 meetrise haagise aga kas nii suurt on vaja ??

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Hallvana
  • Hallvana avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Spetsialistist foorumlane
  • Spetsialistist foorumlane
  • Tasa kulged -- kaugele jõuad.
  • Postitusi: 80

Re: Üheteljeline või kaheteljeline.

01.07.2018 16:02
#3
Veduriks on Volvo XC70 120kw, täismass 2220kg, tühimass 1777kg. Eeldatav haagise täismass ca 1300-1400 kg. Arvan, et tõmbamisega muret pole.
Solifer 5602I
Klubi liige 839

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Üheteljeline või kaheteljeline.

01.07.2018 18:35
#4
palju auto teh passi järgi haagise täismass võib olla ?
mõned haagised on 2300- 2500 kg täismass.
minu haagise täismass on 1800 kg

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Hallvana
  • Hallvana avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Spetsialistist foorumlane
  • Spetsialistist foorumlane
  • Tasa kulged -- kaugele jõuad.
  • Postitusi: 80

Re: Üheteljeline või kaheteljeline.

01.07.2018 19:20
#5
Asi polegi nii väga massides küsimus on kas 1või 2 silda. Paljud haagised on sama pikkuse juures nii 1 kui 2 teljelised. Ja üle 1500 kg täismassiga isendid langevad minu valikust välja. Auto passis lubatud piduritega haagis kuni 1800 kg ja autorongi mass 4020kg.
Solifer 5602I
Klubi liige 839

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Üheteljeline või kaheteljeline.

02.07.2018 12:02
#6
mul on maja 5.1 pikk, (kokku on pea 7m ) üheteljeline. su põhi arusaam on õige. 1teljelist lihtsam käsitsi lohistada ja 2 teljeline stabiilsem. autoga vedades pole eriti vahet . kuskil muruplatsil kämpas järsemalt keerates võid platsi rikkuda, muud viga polegi . käsitsi tõugates siis keri esimene tugiratas max asendisse välja ja siis lihtasm tõugata.
vahe tuleb sisse siis kui mööda vana haapsalu mnt. sõidad. siis on 2 teljelisega rahulikum. pärnusse või tartusse sõites vahet pole.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Hallvana

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Hallvana
  • Hallvana avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Spetsialistist foorumlane
  • Spetsialistist foorumlane
  • Tasa kulged -- kaugele jõuad.
  • Postitusi: 80

Re: Üheteljeline või kaheteljeline.

02.07.2018 12:43
#7
Tänud Käbi! Kui ma õieti aru saan siis on Sinul Solifer 510i juubeli seeria? Himustan ka seda seeriat ja marki aga 5,5 või 5,6 pikka. Kuna meeldib kolada mööda perifeeriaid siis kaldungi eelistama kaheteljelist. Eriti s...d on lõunanaabrite kõrval teed aga põnevamad kohad just seal asuvadki. Minu jaoks ongi oluline stabiilsus sõidu ajal veidi kehvematel teedel. Eks siis kämpingutes tuleb arvestada, et vaipa ära ei rikuks. Ja olen ise ka mõelnud, et tugiratas max kõrgusele siis tõstab esisilla kergemaks ja siis kergem lükata. Mis muljed, kogemused Soliferist on? Minule tundub, et tegemist on igati kõva ja läbi mõeldud haagisega. Sisustus just minu maitsele ja vajadustele.
Solifer 5602I
Klubi liige 839

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Üheteljeline või kaheteljeline.

02.07.2018 13:10 - 09.07.2018 11:26
#8
mulle sai oluliseks see vedelik keskküte ja lahti käiv narivoodi. eriti mugavad on soliferil need tuulutusaknad. väljast sein, seestpoolt ava. seisab poeparklas , õhk käib läbi ja keegi ei teagi seda. toas on muidugi vähem valgust , kuna aknaid vähe . seevastu meie enamus tingimustes on soe :D
enne oli mul LMC , valgust oli rohkem aga külmem.
vaatasin ka neid 550 aga olid ikka kohutavalt suured .
muidugi on solifer tuulejoonelisem kui enamus teisi haagiseid. sain 1..1,5l sajale väiksemaks :D
mul on pere 6 inimest ja mahume ilusti sinna 510 sse
Viimati muutis: 09.07.2018 11:26 Käbi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Üheteljeline või kaheteljeline.

10.08.2018 10:10 - 10.08.2018 10:11
#9
Eks palju siiski kinni mis autoga vedada.

Mul kuut haagisel 6m pikk, palju olen vedanud Cherokeega, millel taga veel lehtvedrud. Mõnel kõrvalisemal teel ootamatu lohk/jõnks tuleb siis vaata, et peab käe vastu lage toetama. Samas veetud sama haagist ka uue Land Cruiseriga ja oli väga stabiilne ja mõistlik sõita. Endalgi peast mõtted läbi käinud kas järgmiseks suveks kangem auto või kaheteljeline haagis.
Viimati muutis: 10.08.2018 10:11 puukas.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Üheteljeline või kaheteljeline.

22.08.2018 08:27
#10
Olen täheldanud, et paljud pannud enda haagisele alla suuremad ja laiemad valuveljed + madalamad rehvid.

Oleks huvitav teada kas sellega saab ka pisut stabiilsemaks? Just nimelt külgedele kõikumist? Kellel kogemusi?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Üheteljeline või kaheteljeline.

22.08.2018 09:02
#11
edevam näeb välja , kõigub ikka

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Üheteljeline või kaheteljeline.

25.08.2018 22:17
#12
Minu senine kogemus ütleb, et kehval teel kõikumisi saab reguleerida kiirusega. Kaalujaotus on samuti oluline. Kaheteljelisega tunneb sakutamist vähem ja see on justkui kogu eelis.
Praktilise poole pealt on ikka suur vahe, kas näiteks osta neli uut (head) rehvi või kaks.
Praegu vean üheteljelist ja 7,2m ning 1400kg vagunit.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Hallvana
  • Hallvana avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Spetsialistist foorumlane
  • Spetsialistist foorumlane
  • Tasa kulged -- kaugele jõuad.
  • Postitusi: 80

Re: Üheteljeline või kaheteljeline.

26.08.2018 13:10
#13
Jah, kiirus peab vastama tee oludele. Aga rehvide hinna vahe väga suur pole. Kaheteljelisel reeglina väiksemad, kitsamad ja järelikult odavamad. Paar, kolmsada eurtsi rehvidele kulutada, seda ca kord viie aasta jooksul või harvemgi pole just eriti suur kulutus. Matkaautol on see küll kallis lõbu võrreldes haagisega. Laiemad rehvid on ka madalama profiiliga tavaliselt, seetõttu ka jäigemad. Aga ka õrnemad, löök augud, äärekivid jne. Eelistada tuleks ikka vähemalt 65 profiiliga ja C rehvi. Ka kõrgema profiiliga on rehvi purunemist kergem märgata, haagis vajub rohkem lääpa.B) Ei juhtu seda,mis mõned päevad tagasi Tallinn- Tartu trassil Puurmani kandis.:P
Solifer 5602I
Klubi liige 839

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Üheteljeline või kaheteljeline.

26.08.2018 13:30
#14
Leian, et igasugustes võrdlustes on hind alati kolmandajärguline ja ülehinnatud suurusega. Kuidas ma oskan öelda, et kallim on halvem, sest on kallim :(
Raivo Koppel
729

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Hallvana
  • Hallvana avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Spetsialistist foorumlane
  • Spetsialistist foorumlane
  • Tasa kulged -- kaugele jõuad.
  • Postitusi: 80

Re: Üheteljeline või kaheteljeline.

03.10.2018 20:19
#15
Tahaks uurida veidi Soliferi kohta. Kas olete kasutanud kütet ka sõidu ajal. Minu arusaamist mööda peaks see võimalik olema ja vajalik eriti talvel. Paned sõidu ajaks ca8 kraadi peale, nii ei külmu vesi ära. Ja kas ka külmikut on võimalik sõidu ajal gaasiga toita või on siiski ainult 12v mõeldav.
Alar.
Solifer 5602I
Klubi liige 839

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Üheteljeline või kaheteljeline.

04.10.2018 09:00
#16
Külmik käib mul koguaeg sõidu ajal gaasi pealt. Ainult väga kõva tuulega on paar korda ära kustunud, muidu pole probleeme.
Hobby 560 CFE Premium 2012
Klubi Eesti Karavan liige nr 742

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Üheteljeline või kaheteljeline.

05.10.2018 09:05 - 05.10.2018 09:08
#17
hommik

soliferil ei ole hea mõte seda sõiduajal kütta. aukudes sõites võib höögniit läbipöleda, kuna ta on kuum ja läheb siis kergemini katki. kui tahad , et vesi ära ei külmuks siis küta maja enne soojaks ja sõida siis. soome foorumites on palju sellest juttu olnud kus mehed kiruvad ja vannuvad kui kuskile metsa jõudes ahi enam ei tööta. muidugi on ilgelt kehva miinus kraadide vöi lumelörtsiga seal teeääres seda ahju parandada. juhul kui sul on tagavara höögniit kaasas
minu soliferil on veekanistrid ja need saan söiduajaks autosse tösta. kui kohal siis küte sisse 30 mintsa on tuba soe.

külmik. külmik tiksub mul alati gaasipealt. söidu ajaks lükkad pealetuleva öhuklapi lihtsalt koomale , et tuulega ära ei kustuks.
Viimati muutis: 05.10.2018 09:08 Käbi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Hallvana
  • Hallvana avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Spetsialistist foorumlane
  • Spetsialistist foorumlane
  • Tasa kulged -- kaugele jõuad.
  • Postitusi: 80

Re: Üheteljeline või kaheteljeline.

26.10.2018 15:48
#18
Niisiis jäin kaheteljelise juurde. Eelmine nädalavahetus sai Soomest ära toodud Solifer 5602i. Ei kahetse. Järgi jookseb väga kergelt ja rahulikult. Paganama soe on.
Solifer 5602I
Klubi liige 839

Lisatud failid:

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: 867, Rainer

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev