Uue Respo haagissuvila õnnelik omanik!

Uue Respo haagissuvila õnnelik omanik!

28.11.2017 10:24 - 28.11.2017 11:15
#1
Tervitus

Teen lühikese postituse RESPO viimase uudise vastusena ( tartu.postimees.ee/4323597/respo-hakkab-tegema-haagissuvilaid )
Mina olen just üks neist õnnelikest, kes sai enda valdusesse Respo ühe protodest. Pakuti ka seda, mis on uudises pildil, kuid just jäikuse tõttu eelistasin väiksema tagaluugiga versiooni.
Kahjuks matkakogemusi pajatada ei saa. Ainuke tripp, mis olen sellega teinud, on retk Tartust-Tallinna. Selle alusel võin ainult öelda, et 98kw auto on täiesti piisav tirimiseks ja kütusekulu suureneb umbes 2L.
Küll aga võin rääkida plaanidest:

1. 200W päikesepaneelid kontrolleriga - olemas
2. 160Ah Deep cycle aku – hinnapäringud tehtud
3. 230V ühendus – olemas
4. 230V akulaadija, et saaks laagris olles aku täis laadida
5. Gaasiga külmik – olemas
6. Lahtikäiv diivan – hinnapäringud tehtud
7. Gaasigrill – olemas
8. Narivoodi lapsele
9. Põrandale puitimmitatsiooniga linoleum
10. Seinad katan 4mm vineeriga
11. Erinevad valgustid, laadimisühendused ja ventikad – osaliselt tellitud
12. Matkatoolid, laud, katusealune ukse ette, porivaip – osaliselt tellitud
13. Plaanis ka teha veidi väliseid värvitöid, et asi tunduks khuulim :)

Alguses plaanisin ehitada ise. Mõtlesin osta käru raami ning seined teha laevavineerist, kuid RESPO’ga oma plaanidest rääkides, pakkus müügimees mulle suurepärase lahenduse tühja tooriku näol.
Hetkel on haagisel olemas kõik tuled ja viled selleks, et liikluses nõuetekohaselt liigelda. Ühtlasi on põranda sees kaks panipaika toolidele või matkalauale ning uste kohal kaks valgustit, mis tarbivad voolu auto akust – kavatsen need lahti ühendada.
Konksuühendus on 13 klemmiga, aga plaanin haagise teha täiesti iseseisvaks. Mingi mõte on, et tekitata võimalus sõidu ajal laadimiseks auto geneka abil, aga ei ole kindle, kas see on vajalik. Alati jääb siis oht, et unustad lahti haakida ja imeb aku tühjaks. Laps lülitab midagi ringi vms…

Mulle tehti Respo tehases ka tuur. Nägin milliseid haagiseid nad ekspordivad ja mul on suured ootused/lootused nende tulevasele minihaagise tootevalikule.
Samas isetegemise rõõm on ka palju väärt! Tekkib connection haagisega ning tulevastel reisidel on meestega kindlasti ägedam rääkida asjadest, mis oled ise teinud, kui sellest mis lisasi tellisid ja milliseid “linnukesi” märkisid.

Järgmisel aastal plaan katsetada Eestis ja siis juba Vahemere äärde.

It’s hip to be square – nagu öeldakse nende kandiliste haagiste kohta :)

Lisatud failid:

Viimati muutis: 28.11.2017 11:15 kentaur.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Uue Respo haagissuvila õnnelik omanik!

28.11.2017 10:28
#2
Esimene pilt on katki, ja palju maksis see toorik?
Oli: Rapido Confort -79.
Nüüd: Iveco Daily Bürstner A580 -93

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Uue Respo haagissuvila õnnelik omanik!

28.11.2017 10:33
#3
Terv

Kahjuks ma hinda ei ole volitatud ütlema, aga oli ainult veidi kallima, kui samas mõõdus tavaline haagis.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Uue Respo haagissuvila õnnelik omanik!

28.11.2017 10:41
#4
Kusjuures, kui teil on samasugune lukk nagu videos, ei ole kõige parim raha invisteering.

Oli: Rapido Confort -79.
Nüüd: Iveco Daily Bürstner A580 -93
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo, kentaur

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Uue Respo haagissuvila õnnelik omanik!

28.11.2017 10:49
#5
Eks jah muukida annab kõike.

Mul ka jalgade üleskruvimine on spetsvõtmega, ehk selleks, et ära sõita peaks ka 4 jalga üles kruvima, aga jah spetsialist saab ka sellega hakkama :)

Oskad midagi head soovitada?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Uue Respo haagissuvila õnnelik omanik!

28.11.2017 10:56
#6
See ei ole isegi muukimine, see avatakse limpsi purgiga :) Ei ole isegi vaja mingid special toolsid. Midagi head ei oska soovitada, sest kõikide haagise lukku tagand selles youtube kanalis on kirjutatud "Junk!" :) Muidu see bosnianbill hindab lukkud, ja näitab kuidas avatakse. "Good lock" ka mõnikord kirjutab :)

Mina isiklikult ei pannud kinni üldse, sest mul oli selline haagis, et ma arvasin, et peale mind ta kedagi ei huvita :)
Oli: Rapido Confort -79.
Nüüd: Iveco Daily Bürstner A580 -93
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev, kentaur

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Uue Respo haagissuvila õnnelik omanik!

28.11.2017 18:37
#7
koljamba kirjutas: Kusjuures, kui teil on samasugune lukk nagu videos, ei ole kõige parim raha invisteering.


Mul samat tüüpi lukk... Naga osa jookseb suht tihedalt pesasse aga jah... varastatakse ju ka ülikallite turvavarustustega sõidukeid ja murtakse sisse üliturvatud hoonetesse )
Kui tahetakse, siis ka ära tehakse :)
Nn hetke ajel koerused hoiab eemal küll :)
Egas jäta ju ka ust lukustamata... niikuinii ju võimalik vargal see lahti muukida/lõhkuda.

koljamba, aga tänud informatiivse info eest. Arvasin et seda tüüpi lukk on turvalisem.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kentaur

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Uue Respo haagissuvila õnnelik omanik!

28.11.2017 20:21
#8
Rendihaagisega tuli Selline kandiline kaasa aga sellega sai ka auto külge lukustada. Oluline on selline taba vaadata mida ei saa lihtsalt tangidega puru.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Uue Respo haagissuvila õnnelik omanik!

17.12.2017 23:31
#9
13 klemmiga pistikut ei pea kartma. Kui autol kah 13 klemmi, siis haagise aku saab voolu ainult töötava mootoriga. Kui autol on 7 klemmi ja haagise 13 klemmisele pandud vahemuhv, siis ei ole lõpuni veendunud, kas see kombo haagise akut laeb.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Uue Respo haagissuvila õnnelik omanik!

18.12.2017 21:17 - 18.12.2017 21:25
#10
Haagise aku laadimise saab alati lahendada täiendava, auto aku tühjenemist välistava releega.
7 klemmilise pistiku puhul kasutatakse haagise toitena tagumise udutule klemmi (klemm nr. 2 ehk 54g). Ühele enda varasemale VW Sharannile tegin ümberlüliti - haagissuvilaga sõites on udutule klemmil pidev +14V, tavalise veohaagisega sõites samas klemmis udutuli. Tõsi, kero ja lisaakuga Sharannil suht turvaline, pideva toite võtsin pakiruumi pistikupesalt mis saab toite lisaaku pealt ja mingit katkestusreleed ei olnud vajadust aretada. Lisaaku tühjenemine ei mõjuta mitte kuidagi auto käivitamist.
Viimati muutis: 18.12.2017 21:25 Heiki123.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Uue Respo haagissuvila õnnelik omanik!

19.12.2017 15:47
#11
7 klemmiga laeb küll haagise akut aga külmiku käitlemiseks ei jätku. 13 klemmiga on 2 liini "+", siis jõuab ka külmiku ära toita
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kentaur

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Uue Respo haagissuvila õnnelik omanik!

28.03.2018 08:03
#12
Kuulsi, et Respo tuleb on uute haagistega ka Matkamessile 07.04. Kel huvi tulge kaema :)

Minu oma edeneb ka jõudsasti, kui valmis postitan ka siia mõne foto!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev