Registreerimine, ARK ja haagise värv(id)

Registreerimine, ARK ja haagise värv(id)

03.06.2014 17:46
#1
Tere

Käisin täna ülevaatlusel, ja üllatus ootas mind. Nimelt oli mul kirjas, et värv on roheline (üleval pildil olen paremal, oligi roheline) - siis värvisin valgeks/beeziks, mis on originaalvärv.

Aga tuli välja, et Schengeni uue süsteemi järgi on dokumenti mainutud värv hoopis raami värv (eesti keeles diisli?)
Kuna mul on all raam must, siis on mul nüüd dokument, et värv on tal must, lisaks kirjas et "mitemevärviline" isegi kui vaid 1% on must. Samas võin kas või roosaks värvida kui tahan.

Ühesõnaga, paar tundi ARKis ja 20 EUR hiljem on mul uus ja uhke must haagissuvila.

Nii, et kui teie lähete ülevaatlusele, siis teate teie ka

Sonnich
Eesti Karavani liige nr 697
Telefon 53 959 859

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Registreerimine, ARK ja haagise värv(id)

03.06.2014 18:24
#2
ja jah see see teema on küll tore
sama nali on väikeste rolleritega
ehk kui sulle linnas tänaval keset sebra sõidab otsa punane roller siis registris on ta nt. must sest raam on plastiku all ju must :silly: (võibolla on ka suuremate kaherattalistega sama - ei tea)

isiklikult oli mul oma haagisega sama nali kui läksin heast tahtest ümber registreerima, et värvi muudatus pruunist sai hall - öeldi sama, et kere värv ei määra midagi vaid raam.
kokkusattumus oli, et mul oli tiisel halli kruntvärviga värvitud ja saigi passi hall.
muidu oleks saanud kah musta :P

huvitav miks autodel ei kehti sama :whistle:
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Registreerimine, ARK ja haagise värv(id)

03.06.2014 22:32
#3
Tegu on ju puhtakujulise ajuvabadusega!!
Tavalise järelkäru korral pole ju vahet aga valge järelveetava puhul passi must kirjutada.... Aga jah, teisest küljest ma ei imesta. Ametnikud enamasti lolluste eest ei vastuta. Selle asemel, et teha ettepanek lollus likvideerida, nõutakse usinalt selle tätimist.

Sama on politseiga, kes tunnistab, et mõni märk ei ole põhjendatud aga selle märgi rikkumise eest teevad trahvi mõnuga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Registreerimine, ARK ja haagise värv(id)

03.06.2014 22:36
#4
Väga hea teada!

Ostsin naisele 5 aasta eest rolleri. Sobiva kubatuuriga rollerit oli saada ainult musta värvi kestaga (ja dokumendis oli siis ka värviks must). Meile aga oli vaja roosat rollerit. Leppisin müüjaga kokku ning sain teise kubatuuriga rollerilt sobiva roosa kesta ja must kest läks müüjale. Nüüd siis tean, et meil dokumendis must täitsa õige (raam ju must). Ainult ei tea, kas müüja värvis teisel rolleril raami roosaks? :laugh:
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev