Huvitavaid isendeid (haagissuvilad)

Re: Huvitavaid isendeid (haagissuvilad)

04.10.2016 11:28
#76
Idamaade vanasõna ütleb, et kes küsib, on loll viis minutit, kes ei küsi, on loll eluaeg.
Kuid vahel hämmastab mind eesti ettevõtjate kliendivaenulikkus- isegi seda pisikest igapäevast raha ei viitsita eraisikult sisse kasseerida, vaid otsitakse vist ainult suuri kalu. Hiljuti kaks negatiivset kogemust- ühele saatsin maili, mis otseselt seotud nende tööga ja minu huvi oli vähemalt paari tuhandet väärt, aga vastust ei tulnudki. Teisest firmast kõndisin kiiruga minema, sest mees, kes pidi tellimust täitma, oli hommikul vist mõlema vasaku jalaga voodist välja astunud ja ma tundsin ennast seal vägagi mittesoovituna. Läksin teise firmasse ja jätsin oma 60€ neile ja sain vastu kauba ning sõbraliku suhtumise.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Huvitavaid isendeid (haagissuvilad)

04.10.2016 14:03
#77
Ei,EI ole mina solvunud ega ka seotud üldse nende tegijatega.
Kuigi ei saa salata, et olen aga näinud asja ja nendega kohtunud küll jah.
Olen ise oma silmaga näinud ja käega katsunud reaalsuse olemas-olevat 1:1 mõõtkavas maketti milline see haagis olema hakkab ning tean tehnoloogia plaani kuidas seda tegema hakatakse.

Tark oli üks ArvoA lause mis ütles, et ootame asja ära.

Eesti ei olegi ju sellise asja turg nagu matkaautod ja haagised.
Meid ju polegi ja pole ka seda kultuuri s.t. on natuke aga see on kõik ühes suunas kaldu. Ehk siis ei saagi sellist asja meie turu järgi teha ja plaanida.
Ei tasu solvuda kui keegi selle avalikult välja ütleb.
Piisab vaid sõita Soome, Rootsi, Norra või siis allapoole juba alates Poola, Saksa, ... üle mere kuningriiki kui saab aru kus on turg ja millele on turgu ja turgu ON kõigele.
Ega poeuue täismõõdus ja kõikide mugavustega matkaautoga reisija ei peagi ju mõistma seljakotiga ja telgiga reisiva inimese tegevust. See haagis on ju samamoodi täiesti teise sihtgrupiga kui siinse seltskonna harjumused.
Või ei ole ? Igal juhul paljud seljakoti matkajad vaatavad omas mõttes küll matkaautode omanikke küsiva pilguga "MIKS selline auto mis niisama seisab" ?
Ehk tolerantsust härrased ja prouased, tolerantsust sest maailm on väga kirju igas mõttes.
Mis nõu Te muidu annaks ?
Ma ei tea hetkel kas Edvard ise seda teemat ja foorumit loeb aga võin talle seda vahendada.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Edward

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Huvitavaid isendeid (haagissuvilad)

04.10.2016 14:17
#78
Piilusin kavandeid




Raivo Koppel
729

Lisatud failid:

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Edward

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Huvitavaid isendeid (haagissuvilad)

04.10.2016 14:21
#79
Kui on mõte teha midagi sellist, et saab näiteks motika peale panna ja vajadusel sama ruum elamiseks kohandada, siis peaks ju Eestis turgu sellisele asjale olema küll. Kui muidugi hinnaga hulluks ei minda. Vaata, kui palju on Eestis motokrossiga tegelejaid, kes käivad tavalise Respo haagisega krossidel. Nendele oleks see ju ideaalne lahendus. Sõidad kohale, viskad ratta välja ja elad mugavalt nädalavahetuse raja ääres.
Muidugi selline inimene, kes reisib juba autoelamu või haagisega, sellist asja omale ostma ei hakka. Aga väita, et Eestis ei ole turgu, on ka natuke vale. Kõik sõltub ikka konkreetse asja kvaliteedist ja hinnast.
Hobby 560 CFE Premium 2012
Klubi Eesti Karavan liige nr 742

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Huvitavaid isendeid (haagissuvilad)

04.10.2016 14:35 - 04.10.2016 14:54
#80
Mina ostaks säästukaks siiski 2 asja, ühe käru ja teise Westfalia, või MarcoPolo bussi! Ma lihtsalt ei kujuta ette, kui seda kasutada rohkem käruna, kui elamisena... Siis seal ikkagi varsti elada ei taha! Või on kontseptsiooniks siis tõesti ainult suund, rollerite, tsiklite, rataste tuppapakkimise mõttes? Et neid samuti kaasa tarida, nagu bussiga?
Viimati muutis: 04.10.2016 14:54 Rein.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Huvitavaid isendeid (haagissuvilad)

04.10.2016 14:36
#81
Turgu on ka Eestis piisavalt. Kui aga teha nišši toode, siis ei pruugi ka planeet olla piisav turg. Lõpetuseks jääb kõik kinni asja hinna ja selle asja vajalikkuse suhtesse.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Huvitavaid isendeid (haagissuvilad)

04.10.2016 15:34
#82
Minu skeptiline suhtumine sai alguse väitest, et kogu projekti maksumus on 4995.- EUR. Selle raha eest võid heal juhul sobivaid materjale muretseda. Olen millegi väiksema toote väljatöötlust teinud ja tohutu aeg läheb sellele, et tööks vajalikud õiged vidinad õigest kohast üles leida. Siis pead nad lauale saama ja omavahel kokku sobitama. Arvuti abil saad heal juhul eeltööd teha. Firmaomanik saab loomulikult oma töö tasuta sisse panna aga abilised tahaks ikka vorsti ka osta.

Olen jätkuvalt seisukohal, et matkahaagise arendust peaks tegema ikka see, kes asja ise on reaalselt kasutanud. Sa võid igalt poolt tarka juttu lugeda aga kogemust see ei asenda. Asjaga mitteseotud tegija saaba ka hakkama aga teekond tulemuseni tuleb lihtsalt pikem.
Igapäeva elus me näeme mis saab kui elektriinsener hakkab teeehitusfimat juhtima. Või suvaline broiler ministriks määratakse. Siis on ainus võimalus mitu nõunikku palgata.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Huvitavaid isendeid (haagissuvilad)

04.10.2016 15:53
#83
Tegelikult oleks ju väga tore, kui eestis matkaautode-haagiste tootmine käima läheks- kvaliteetset ja soodsa hinnaga kaupa annaks euroopa turule maha müüa küll. On ka venelased lõpuks asja käsile võtnud.

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Huvitavaid isendeid (haagissuvilad)

04.10.2016 16:05
#84
No need ei kannatanud erilist kriitikat seal. Haagis oli ka selline kirvetöö aga hind oli ikka 10000$ Kui juba nii palju maksta, siis eeldaks ka kvaliteeti.
Samas oli seal ka ju üks väike haagis, millel olid mõned kapid ja istmed sees aga sai ka motika veoks kasutada.
Hobby 560 CFE Premium 2012
Klubi Eesti Karavan liige nr 742

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Huvitavaid isendeid (haagissuvilad)

04.10.2016 17:11
#85
No loomulikult pole see disainilt ja ehk ka teostuselt võrreldav kaasaegse lääne tehnikaga, aga millestki tuleb ju alustada. Eks ole ka vene sõiduautod siiani olnud paras kirvetöö või copy-paste.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Huvitavaid isendeid (haagissuvilad)

03.11.2016 09:46
#86
Nüüd on Taanis toodetud 200kg-ne haagisuvila, samasugune nag jalgratta oma. Lihtsalt suurem

www.altomcamping.dk/Ny-campingvogn-med-en-egenvagt-pa-kun-200-kg.html

(pildid ja video, taani keeles)

Odav ei ole, ~6500 eur, ehk sama hinnaklass nagu nt Opus haagised. Lihtsalt kui on kokku pandud on endiselt kõrge, et tuletakistus on suur ja kõrgus maksab laevadel.
Eesti Karavani liige nr 697
Telefon 53 959 859

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Huvitavaid isendeid (haagissuvilad)

03.11.2016 10:00
#87
Laevadel jääb sõiduauto hinnaklass kõrguse poolest vist kuskil 1,9m piiresse ja video järgi, vaadates mehe kasvu, see haagis sinnakanti ka oli. Auto pikkus muidugi ka maksab. Ja tuuletakistust aitab vähendada kumer esiots, seega asjalik väike öömaja, kuigi laiuse poolest vist rohkem kõhnematele inimestele :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Huvitavaid isendeid (haagissuvilad)

03.11.2016 12:07
#88
Väga sexikas :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Huvitavaid isendeid (haagissuvilad)

10.11.2016 13:38
#89
Lahterdub vist teardropide klassi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Huvitavaid isendeid (haagissuvilad)

21.11.2016 11:32
#90
Aeg on edasi läinud :)


Austraalaste variandid on mulle alati meeldinud

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Huvitavaid isendeid (haagissuvilad)

26.11.2016 23:16
#91
Väga lahe vanake soomes müügis.
www.nettikaravaani.com/smv/520/1467055
Vana tehnika haige :) MB 319/406

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Huvitavaid isendeid (haagissuvilad)

25.12.2016 19:24
#92
Meie pere huvitav isend... Poja sai jõuludeks... Tegelikult mina :)



Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Huvitavaid isendeid (haagissuvilad)

25.12.2016 22:13
#93
Tere tulemast klubisse :)
Minuga juhtus see jõuluime 2014a.

Lisatud failid:

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Huvitavaid isendeid (haagissuvilad)

06.01.2017 12:30
#94
Tuttav Instast FBsse ja mina FBst siia...


Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Huvitavaid isendeid (haagissuvilad)

05.03.2017 12:31
#95

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Huvitavaid isendeid (haagissuvilad)

05.03.2017 12:33
#96
On sellest rohkem pilte, kuidas seest välja näeb, pesu- ja köögiosa? Selliseid võiks isegi Eestis teha.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Huvitavaid isendeid (haagissuvilad)

05.03.2017 13:20 - 05.03.2017 13:25
#97
slightlywarped.com/amazing-luxury-camper/
Arvata võib, et mingi patendiga kaitstud.
Neid, kes eestis igasugu kõvade seintega haagiseid teevad, on piisavalt, asi see siis taoline kokku panna ja kasvõi Ducato vms šassii peale istutada. Igatahes ruumikuselt väga hea variant.

Lisatud failid:

Viimati muutis: 05.03.2017 13:25 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Huvitavaid isendeid (haagissuvilad)

05.03.2017 13:25
#98
Kui oma tarbeks teha ja ei tee kommertslikul eesmärgil, siis ei hakka vast keegi turja. Ainult külmal ajal pole kõlbulik.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Huvitavaid isendeid (haagissuvilad)

05.03.2017 13:30 - 05.03.2017 17:51
#99
Tjah, miinuskraadidega ilmselt mitte, aga eestimaise suve ja alla +10 jaanipäeva elab ilmselt üle. Näha on, et kile alla saab veel teise katte lahti tõmmata ja kui see soojemast materjalist, ei lähe ka küttesüsteem hulluks.
Aga selline ka huvitav
www.auto24.ee/used/2317616

Lisatud failid:

Viimati muutis: 05.03.2017 17:51 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Huvitavaid isendeid (haagissuvilad)

07.03.2017 23:14
#100
Kandliline mõnusalt Jagati mulle muude ilusate disain asjade vahel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev