Primus teeb imelikku häält

Re: Primus teeb imelikku häält

15.03.2013 12:23 - 15.03.2013 20:07
#26
MeelisV kirjutas: ehk siis on üks balloon millest väljub 0,5bar reduktor ja jaguneb kaheks
otse Primusele ja siis läbi järgmise reduktori mis teeb 30 mbar pliidile ja külmikule ?
Nii ta on jah.
kas sellele primusele ei pakuta uusi düüse vms. (olen loll sellel alal), et minna üle kah 30mbar-le ?
Ei tea pole uurinud. Ma ka ise ei teadnud nendest midagi aga hakkasin endale selgeks tegema ( kuna tegelen webastote remondiga, siis ei saa ju seal ka midagi keerulist olla B) ) ja vot. mis välja tuli.
Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678
Viimati muutis: 15.03.2013 20:07 meego.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

15.03.2013 20:07
#27
Nii reduktor olemas! Tänud Korvimehele viite eest ;) . Sai veel väheke uuritud selle Primuse kohta ja muud lahendust polegi, ei saa düüse vahetada. Pea olema õige reduktor ja siis asi töötab. Nüüd jääb üle ainult järele proovida. Praegu ilmad parajalt külmad.
Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

15.03.2013 21:00
#28
Aga seda Sa polegi vist veel maininud, et kuskohas see ahi üldse toimetab? Bussis või haagises või mis riistapuuga tegu on?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

15.03.2013 21:45
#29
Solifer 50T Arctic haagissuvila. Sõber Rootsist tõi veekahjustustega, mida sai terve üks suvi taastatud.
Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

16.03.2013 13:52
#30
Nii reduktor küljes, ahi koos ja nuppu. Kohiseb ilusti tunni ajaga haagises temperatuur -10C st + 7C kraadini.
Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

16.03.2013 18:48
#31
Toimetab ilusasti, toas 20C B)
Siin siis skeem.


Nüüd siis kaks 50mbar reduktorit üle, kui kellegil soovi on.
Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

07.07.2015 23:20
#32
Algaja palub abi ja juhendamist.

Kuidas Primus 2450 tööle peaks minema? kas tal on mingi nupp mis peaks süütma????
Kahjuks kasutusjuhend puudub.

Tegemist siis asjaga mis on mõned aastad seisnud. ega polegi kindel et see ennegi töötas.


Lugesin siit et gaasil ja gaasil on ka vahe. Kuna reduktori ühendus sobis tavalise kodugaasi halli ballooniga siis kasutan praegu seda, igatahes toa gaasipliit hakkas tööle

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

13.07.2015 22:15
#33
Nonii saaga jätkub
Esipaneeli avades avastasin sellise joonise

Testriga mõõtes selgus et mingil põhjusel ei jõua peamised voolud kohale.
Nonii aku kõrvale ja juhtmed külge tööle hakkas.
Kuigi esimese süütehetkel ehmatas ära sest korstnast tuli ämblikke ja liblikaid välja. Peale lammutamist ja õhuga puhastamist julgesin uuesti sisse lülitada. Tundus et töötab torud läksid soojaks pikalt ei saanud katsetada sest ringluspump veel ei töödanud.

jäi arusaamatuks kus pilust seda leeki vaadata saab?
Sest praegusel juhul, kuuled vaikset sahinat ja tunned soojust. Kui tõhusalt katel töötab seda ei tea.
Ning teiseks mida teeb see punane nupp vasakul küljel?

Seega ootab mind ees veel suurem elektri nuputamise töö, ajada juhtmeid mõõda kuuti taga :unsure: .

Kahtlustan et termo kontroller ei pruugi olla orginaal ja selle korrasolekus ma ka kindel ei ole

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

14.07.2015 11:39
#34
Siit saad näpuga järge ajada:


Kus asub? Kui Tallinn või Tabasalu ligidal saab aidata.
Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

14.07.2015 22:30
#35
Aitäh asjalike pildijuhendite eest. :)
Nüüd saan osade anduri ja asjade otstarbest ka aru.

Praegune asukoht on Saaremaa.

Skeemil on selline nelja nupuga termostaat nagu ma ühel soomlase pildilt nägin. Aga mul ilutseb seinal selline isend mis meenutab rohkem maja oma. Mis nende nelja nupu funktsioonid ja tähendused võiks olla?

Ma vaatan, et pildi peal käib ära ka põletite leegi plaat, ma enda omal, seda puhastades kätte ei saanud, kartsin ära lõhkuda. Kas see käib ära miski trikiga, või oli see minu omal lihtsalt kinni roostetanud, sest ülemised korstna detailid olid ka parasjagu rootes ja kinni.

Ning kas sellel katlal on kuskil selline piiluaken ka, kust näeks leegi kuju ja värvust???

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

14.07.2015 23:16
#36
Tõenäoliselt on plaat kinni roostetanud, sikuta ,kanguta küll ära tuleb!
Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

18.07.2015 09:15
#37
Nonii üks kurja juur leitud

selgus et selle musta jublaka sees on ka eraldi kaitse ahju jaoks.
Ja mulle tuli meelde, miks mulle ei meeldi veneagsed pulkkaitsmed???

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

18.07.2015 09:20
#38
Huvitav milleks on vajalik toast sirkulatsioonipumba väljalülitamine kui Primus töötab???

Vaadates radika torude paigutust, ei hakka see iseseisvalt just eriti hästi ringlema.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

27.03.2022 13:13
#39
Tervitus
Küsin targemate käest kust saaks primuse põletile uut lukustus rõngast. ja kuidas seda paigaldada?
Pildil on näha et see koht juba vaikselt lekib, põletusjälgede järgi kaitseplekil.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

07.01.2024 20:34
#40
Tere, kas keegi oskab aidata.
 Primus 2450  lülitab ilusti sisse, töötab ilusti. aga kui läheb vaheresiimi (ringluspump töötab aga ahi lülitub ajutiselt välja ) siis ei lülita enam uuesti sisse, sest elektriline gaasiklap ei avane, mähis on ka natuke soe. 
Kui ahi on täiesti maha jahtunud, töötab kõik jälle ilusti kui sisse lülitad.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev