haagissuvila talveks ettevalmistamine

haagissuvila talveks ettevalmistamine

30.09.2011 15:40
#1
Soovib keegi algajat haagise omaniku juhendada suvila ettevalmist talveks ja kas ilma veeta võib kütet kasutada
(vedelküte)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:haagissuvila talveks ettevalmistamine

30.09.2011 21:13
#2
Mul on vedelkütte kandjaks tosool. Enne "vee" väljalaskmist veendu.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:haagissuvila talveks ettevalmistamine

01.01.2012 21:16
#3
Head uut aastat! Ja selline küsimus, et kas kõik madratsid, vaibad, pinkide padjad võib talveks sisse jätta, või on otstarbekam need tuppa kolida. Kui jätta sisse, kas siis tõsta madratsid servade peale püsti? Kui pole hirmu, piilujate suhtes, kas siis oleks targem aknad talvel ilma päikesetõketeta hoida?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:haagissuvila talveks ettevalmistamine

02.01.2012 11:45
#4
Tunnistan, et mina toon juba mitmendat aastat madratsid tuppa.Päiksepoolsed katted on ees kah(mis ta ikka pleegib)Ca 2 kuuga koguneb niiskuseimajasse kolmveerand topsiku täit vedeliku(veidi alla liitri) ja see saigi määravaks madratsite talvituspaiga otsuses :)
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:haagissuvila talveks ettevalmistamine

02.01.2012 18:25
#5
Kas see vesi on reaalne sise seisuvesi, või hakkas niiskemate ilmadetõttu õhutusavadest niiskust juurde hoopis tõmbama? Sellepärast ma ise neid niiskuse eemaldajaid eriti ei usalda, kui. Tööstuslikke kuivateid küll :P

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:haagissuvila talveks ettevalmistamine

02.01.2012 19:02
#6
Raske kindlalt väita aga tavapärased tuulutus avad on suletud(ukses,vannitoas,külmkapi)lahti on küll pliidi äratõmme aga kuskilt see niiskus igal juhul siseneb.
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:haagissuvila talveks ettevalmistamine

02.01.2012 19:08 - 02.01.2012 19:09
#7
Mul hobiauto seisis pea aasta, väga õhukindla massinana hakkas kogunema kondentsi akendele. panin siis niiskuse eemaldaja autosse, esiistme peale ja kui kunagi sinna vaatama läksin, siis oli tal niiskusest puudu tulnud ja oli nahast esiistme planguks imenud. Selles suhtes tekitabki küsimuse, et kus kohast võetakse see niiskus, et kui sisu on juba kuiv, siis tablett imeb endiselt ju edasi ja ilmselt tirib seda jõuga kusagilt juurde. Sama, nagu see, ket kui elamises alarõhk, topid akna kinni, aga siis hakkab kõrvalt aknavahelt tulema :)
Viimati muutis: 02.01.2012 19:09 Rein.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:haagissuvila talveks ettevalmistamine

03.01.2012 00:04
#8
Matkasõidukitest ei tea rääkida. Ise kasutan juba mitmendat aastat igapäevases sõidukis niiskuse imemiseks neid graanulikotikesi mis suurematesse alustesse pakitakse kaupade saatmisel üle lombi. Juhuslikult viskasin auto taha otsa ühe kotikese kohe akna alla äärele ja teisele poole umbes samale kohae aga põrandale ja niiskete ilmadega oli toime erinevus hästi näha, see pool kus kotike oli aknale lähemale oli klaas pea puhas udust teine pool täitsa udune. Hiljem panin neid kotikesi paar tükki iga istme alla ja enne panekut kaalusin üle (kirjutasin kaalud peale)et kui vaja siis võtan välja ja kaalun uuesti üle, et kas on ka raskemaks läinud. Järgmisel korral avastasin nad alles suvel ja siis erilist kaalu erinevust ei märganud. Nüüd vedelevad juba mitmendat aastat pakikesed istme all, igal hooajal tuleb uued panna.
Mõtle roheliselt, sõida gaasiga!

www.usaraud.ee/?id=5_5_20_1276

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:haagissuvila talveks ettevalmistamine

17.04.2012 12:45 - 17.04.2012 12:53
#9
Alex Hääleta:
Tunnistan, et mina toon juba mitmendat aastat madratsid tuppa.Päiksepoolsed katted on ees kah(mis ta ikka pleegib)Ca 2 kuuga koguneb niiskuseimajasse kolmveerand topsiku täit vedeliku(veidi alla liitri) ja see saigi määravaks madratsite talvituspaiga otsuses :)



Talv sai mööda ja seekord kulus kaks niiskusepüüdurit ära.Kus kohast see vesi tuleb, ei tea.Kõik tuulutus-ventilatsiooni avad oleks nagu kinni olnud.
[img


[/url]
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006
Viimati muutis: 17.04.2012 12:53 Alex.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:haagissuvila talveks ettevalmistamine

17.04.2012 12:53
#10
Aga miks sa sedapidi ei arva, et kuna õhutus ja tuulutus avad lahti on, et ta siis sealt kaudu püüdurisse vett ei saa. Ei mäleta nüüd küll arvudena, kuid mul oli mingi termomeeter, kus oli ka niiskusemõõtja küljes, mingi 86 oli vist suurim protsent, aga sees elades ühel vihmasel soojal hommikul oli see isegi midagi 90 ga. Nii et järsku saabki püüdja oma vee õhutusekaudu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:haagissuvila talveks ettevalmistamine

17.04.2012 12:59
#11
Kui uuesti loed, siis kirjutasin, et avad kõik kinni :unsure:

Vähemalt teadaolevad k.a. mootori poolne
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:haagissuvila talveks ettevalmistamine

17.04.2012 13:06 - 17.04.2012 13:07
#12
Aa ma sain valesti aru, nii aplju vett, et tuulutus-vendi avad "oleks nagu kinni olnud". Aga ma arvan, et siis ongi järsku viga selles, et kinni on, temp kõikumine tekitab seda. Autod ju hakkavad paratamatult soojenemise-jahtumise tulemusena seest higistama. Discovery 1 jätsin pool senti 2 akent lahti, et hommikul aken seestpoolt udune poleks. Ehk tuleval aastal jätad õhutused lahti ja katsetad siis?
Viimati muutis: 17.04.2012 13:07 Rein.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:haagissuvila talveks ettevalmistamine

17.04.2012 13:14
#13
Oh...see on juba neljanda talve kogemus ja proovinud nii kui naa.Lahtiste tuulutustega sai niiskuse koguja kuuga otsa ;) Seekord jagus kahte neljaks kuuks ja praegu on uus paigas.Oma kogemuse lisasin nende skeptikute jaoks kes arvavad, et need niiskuse kogujad ei tööta...töötavad küll:P
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:haagissuvila talveks ettevalmistamine

17.04.2012 13:24
#14
EI suuda keegi teha oma haagist või autot 100% hermeetiliseks
kuskil on ikka see koht kust toimub ventileerimine. Kasvõi läbi
konstruktsiooni ja see niiskus on puhtalt õhust välja imetud
mitte, et peaks kuskilt reaalset märga tuppa tulema.

Kas oled proovinud sama niiskuse püüdjaga ka selles ruumis
kus on sul madrats hoiul - ehk siis niiske õhk on sul ka ju seal.
või on seal kuivatatud õhk ?
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:haagissuvila talveks ettevalmistamine

17.04.2012 13:36
#15
Ma ise usun küll, et töötab, Cadillaci istme imes kuivaks :angry: Ma peale seda neid enam ei kasuta. Lasen tuulel läbi joosta ja kogu lugu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:haagissuvila talveks ettevalmistamine

17.04.2012 14:53
#16
Püüdisn ka talve jooksul ca 2 liitrit vett autost kinni. Koguja töötas päris ilusasti.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:haagissuvila talveks ettevalmistamine

22.04.2012 09:57 - 22.04.2012 11:08
#17
Vaatasin oma elektroonilist imevidinat. Paarinädala min oli 52 ja max 67 õhuniiskuse protsent. Pole nagu hullu midgi. Haagises talvitunud Tormeo padjal oli ka täiesti värske lõhn juures.
Viimati muutis: 22.04.2012 11:08 Rein.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev