registreerimine

registreerimine

19.06.2008 15:08
#1
mul üks küsimus nendele suurepärastele ehitusmeitritele, kes siin kärusid ja autosid ehitavad. mis kuradi moodi te need asjad kõik arvele võtate ja kuidas neid üldse registreeritakse? eriti mind huvitab just see, et kui ma nüüd ise ehitan mingi käru valmis, ta ju peab mingile standardile ka vastama ja tehnilistele tingimustele? mingid ülevaatused ja särgid-värgid...?
kõigile kirssidega!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:registreerimine

19.06.2008 17:02
#2
Nõuded on kõik ARK lehel kirjas Siin

Sõber ehitas alles sügisel piduriteta järelhaagise . Isegi ei kaalutud, vaid pandi see kaal, mis ütles.

Lihtne ja valutu protseduur, kui asi normaalselt ehitatud on.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:registreerimine

19.06.2008 17:41
#3
Kergkäru võetakse arvele ilma ekspertiisita (vähemasti mõni aeg tagasi oli nii). Lihtsalt tuleb järgida nõudeid. Nõuded leiad liikluseeskirjadest.
Auto ehitamine käib ainult läbi ekspertiisi. Teed ARKi avalduse auto ümberehituseks. Siis saad loa (ei maksa sentigi) koos paberiga, kus on peal ARKi tunnustatud eksperdid. Valid sealt omale ühe nime ja teed temaga algusest peale koostööd. Nii ei teki pärast ümbertegemisega probleeme. Muidugi peavad olema järgitud kõik nõuded. Kui ise midagi ei mõika helistad eksperdile. Nii see asi valmibki. Lõpuks viid masina eksperdile üle vaatamiseks. Tema mõõdab, uurib ja teeb muid vigureid. Lõpuks (sina võid juba ära minna) teeb arvutused ja veel igasuguseid asju, mida mina üldsegi ei tea. lõpuks kaitseb selle projekti ARKis ära. Mina sain nati vähem, kui kuu aja pärast kätte registreerimise loa.
Niisama lihtne see asi omgi. ;)
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:registreerimine

19.06.2008 19:17
#4
haagistega on köki-möki

olen teinud ühe kerghaagise siis haagiselamuna
ja teise piduritega kaheteljelise nn. sihtotstarbelise - auto vedamiseks

arvele võtmine on ~15...30 min. angaaris teh. kontroll/andmebaasi täitmine ja siis vastavalt järjekorrale teenindussaalis ~10....x min. ja ongi kõik

üldiselt on haagistega nii:
pikkus max 12m
laius max 2,55m
kõrgus max 4 m
veopea, veljed ja tuled peavad olema E tähisega ja vastama koormusele s.o. siis haakeseade ja sillad ning tuled peavad asuma õigetes kohtades

ei huvita arki sinu haagise konstruktsioon - sest vastudad ju sina
ja ei ole neil võimalusi kontrollida rohkemat kui mõõtmeid - sest neil puudub kaal

tahad rohkem teada saada mulle kiri võtame ühendust räägima näitame.

hetkel teeme just sellel suuremale haagisele seinad ja katuse - arvele võtmisel oli ainult konstruktsiooni sõrestik
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev