Istmete renoveerimine - uuendamine

Istmete renoveerimine - uuendamine

20.01.2021 13:18 - 20.01.2021 13:21
#1
Küsiks siis siitpoolt ka infot, mis  keegi arvab ja kus oleks mõtekas renoveerida, vahetada kattematerjal. Juhi, kaassõitja, L-istumisnurk koos vastasistmega kulunud, originaalis hele nahk, kuid ei pea jääma nahaks. Kas kellegil on kogemust mingi firmaga ja mis on kvaliteet ning rahaline suurusjärk? Tänud ette.

Lisatud failid:

Viimati muutis: 20.01.2021 13:21 WoWa.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Istmete renoveerimine - uuendamine

20.01.2021 14:25 - 20.01.2021 14:33
#2
Aga proovi ise teha?

Me oma matkakatel tegime ise, vaata  SIIT

Ja  SIIN  ühe teise isetegemised.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713
Viimati muutis: 20.01.2021 14:33 Priit Peljo.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: WoWa

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Istmete renoveerimine - uuendamine

20.01.2021 22:40
#3
Minu bussi tagumised istmed lähevad järgmine nädal töösse sellisesse kohta, nagu  OMIT OÜ
Minul kangast vahetada pole vaja. Küll aga voolitakse nendest jubedatest lödidest tagumistest poroloonidest välja korralikud istmed kaasreisijatele. Olen ka varasemalt erinevaid töid temalt tellinud. Julgen kindlalt soovitada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Istmete renoveerimine - uuendamine

25.01.2021 09:44
#4
MIna lasin eelmine talv kõik bussi istmed nahaga katta sellises kohas nagu  www.pehmesisustus.com/
Hind oli teistest konkurentsitult soodsam. käisin miski 4 või 5 kohas uurimas.
mina jäin töö ja kvaliteediga väga rahule.
Eesti Karavan klubi liige nr - 1615
Raul Jürgenson

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Istmete renoveerimine - uuendamine

30.03.2021 23:47 - 31.03.2021 05:35
#5
Kuna see osa kodukaunistamise kunstist, mis puudutab tikkimist, õmblemist ja muud peenemat näputööd, on mulle pika elu jooksul püüdmatuks jäänud, pöördusin Sinu soovituse peale  PehmeSisustusse . Esialgu küll oma igapäevase liikurmasinaga, mille kaltsukattega istmed oli soov nahaga katta. Tagantjärgi võib öelda, et kogu protsess kujunes väga meeldivaks - tähtaegadest peeti kinni, jagati omapoolseid soovitusi ja tagasiside oli väga hea. Hind ja töö kvaliteet samuti! Seetõttu läheb ka meie matkaauto sinna sisu uuendamisele. 
Seega neile, kellel nõel näpuvahel ei seisa või kudumine muul põhjusel rahuldust ei paku - julgen soovitada. ;)



Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.
Viimati muutis: 31.03.2021 05:35 Illar.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev, kaminahi, Vamm, Ai, dyyp

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Istmete renoveerimine - uuendamine

31.03.2021 08:58 - 31.03.2021 08:59
#6
Illar,kui Sina ei peaks oma matkaka uuendusi  siin näitama, siis tõmban mina Sinu nime maha.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 31.03.2021 08:59 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Istmete renoveerimine - uuendamine

31.03.2021 20:57 - 31.03.2021 20:58
#7
kaminahi kirjutas:
Illar,kui Sina ei peaks oma matkaka uuendusi  siin näitama, siis tõmban mina Sinu nime maha.

;) 
Kuidas teisiti, ikka näitan! Ega siis edevus lase kõike seda ilu ainult enesele hoida! ;):P
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.
Viimati muutis: 31.03.2021 20:58 Illar.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Istmete renoveerimine - uuendamine

01.04.2021 21:40
#8
Ma siis Sinu nime maha ei tõmba.
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Istmete renoveerimine - uuendamine

25.04.2021 15:42
#9
Illar, mis tähtaeg oli, kui saladus pole?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Istmete renoveerimine - uuendamine

25.04.2021 21:09 - 25.04.2021 21:12
#10
Järjekord oli ca kolm nädalat - ehk siis aeg, mis kulus hinnapakkumuse kinnitamisest töö alguseni. Protsess ise võttis kaks nädalat. Ses osas oli kõik korrektne - masin võeti töösse ja anti kätte täpselt algselt kokkulepitud aegadel.
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.
Viimati muutis: 25.04.2021 21:12 Illar.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: WoWa

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Istmete renoveerimine - uuendamine

10.03.2023 22:25 - 10.03.2023 22:35
#11
kaminahi kirjutas: 
Illar,kui Sina ei peaks oma matkaka uuendusi  siin näitama, siis tõmban mina Sinu nime maha.

Et mitte sõprade silmis põlu alla jääda, upitan selle ligi kaks aastat vana teema taas üles.  Kuhu need aastad vahepeal kadusid...? Ilmselt ealised iseärasused - ei jõua enam ajaga sammu pidada. 

Kui tõsiselt rääkida, siis igapäevase tormamise käigus oli sisu vahetus pisut oma aktuaalsuse kaotanud ja tahaplaanile vajunud. Päevakorda tõusis see taas paar kuud tagasi, kui matkaautol ninaosa põhja vahetus parasjagu käsil oli. Otsus sai tehtud emotsiooni baasil - kuna remonti, mis tegelikult kuskilt välja ei paista, sai paigutatud arvestatav summa, siis hing nõudis oma ja kui kord juba laristamiseks läks, otsustasin ka sisu uuenduse ette võtta.

PehmeSisustuse  pere käis bussi vaatamas, planeerisime värvitoonid ja materjalid. Pool nahk sisu sai valitud perekondliku kompromissi tulemusena - mulle ei meeldi tekstiilist istmed, koduse komandöri istmik ei klapi sugugi nahkse alusega. Kirsipunane toon sai kaasatud interjööri eksterjööriga sidumise eesmärgil. 
Kõrgema logistilise pilotaaži tulemusel sai matkaauto otse Jõgevalt keevitusest Paidesse PehmeSisustuse hoovile veeretatud. Kaks nädalat peenikest näputööd ja täpselt lubatud päeval valmis see oligi. 

Sealt edasi viis tee  Arlesse  Anti juurde, kes suured mustad ja morbiidselt mõjuvad tööpinnad valge marmoriga asendas. 

 Enne:







Nüüd:





 
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.
Viimati muutis: 10.03.2023 22:35 Illar.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev, Pikk

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Istmete renoveerimine - uuendamine

10.03.2023 22:28 - 14.03.2023 08:21
#12
 

Ja ligi kolm kuud peale keevitusse sõitu, jõudis meie matkaauto eile lõpuks kodugaraaži tagasi. 
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.
Viimati muutis: 14.03.2023 08:21 Illar.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev, kaminahi, Ugri, meelis, Kanakuudi Aadu, Pikk, Telgivai

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Istmete renoveerimine - uuendamine

29.08.2023 12:43
#13
Mitte päris teiste postitustega haakuv aga siiski.
Nimelt 2007 Fiiat põhjal matkakal esiistmed ilma käetugedeta... Oleme ausad, pikal sõidul tahaks toetada küll.
Kas annab neile käetoed lisada ? Muidu kenad puhtad, vähekulunud. Või on ilmselt mõtekas otsida uued istmed?
FIAT SEA P200 `2007
Klubiline 644

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Istmete renoveerimine - uuendamine

29.08.2023 14:34
#14
Toetada võid ju tahta, aga palju sõltub ka sellest, kas on kapteniistmed või mitte. Keskkonsooli pole sinna istmete vahele raske aretada, on ka universaalseid,  et saaks ka kätt toetada. Akna poolset käetuge pole aga ühelgi auto istmel kasutanud. Osadel istmetel seal pool tehasest käetuge ei olegi.

Kõige loogilisem on aga istmed paremate vastu välja vahetada. Pikemal sõidul tahaks ka istme ventilatsiooni.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • boob
  • boob avatar
  • Eemal
  • Spetsialistist foorumlane
  • Spetsialistist foorumlane
  • Postitusi: 113

Re: Istmete renoveerimine - uuendamine

29.08.2023 23:06
#15
Mälu järgi sai kunagi kahekohalisele 2007 aasta Jumperile pandud parempoolne käetugi. Seljatoe raamil oli koht olemas, tuli ainult kattele auk õigesse kohta lõigata.

Tänasel 2019 Ducatol on nii juhil kui kürvalistujal mõlemad käetoed ja vähemasti minul on nad mõlemad kasutusel. Eriti see ukse poolne. Mugav.

Alusta sellest, et uurid välja, kas seljatoe raamis on koht olemas, kuhu käetugi kinnitub. Kui pole, siis vaheta istmed välja. Pakiauto lammutusest leiad tõenäoliselt sobivad istmed ka.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Istmete renoveerimine - uuendamine

30.08.2023 18:03
#16
Mina oma eelmisele 2012 Fiati baasil matkakale aretasin käetoed, originaalis neid polnud. Toed ostsin vist Auto24 vahendusel, äkki olid Ford Galaxy omad. Vähe kulunud, aga toimivad. Proua õmbles hiljem mööbliriidest värsked katted ümber ja vist kestavad uue omaniku käes tänaseni. Miskit ulme keerulist selles pole, kui tööriistad käes püsivad, ja miskile keevitusele ligipääs on. Lisan siia ka mõne pildi protsessist. Sama ehituse käigus lisasin mõlemale istmele ka istme ventilatsiooni,(Aliexpressist ostetud komplekt) ja ka see toimis väga hästi.
Kõige keerulisem oli esialgu polstri mahavõtmine, aga palju autoremondiga tegelenud sõber tuli appi, ja siis edasi läks kõik ludinal.
[img
 
[img
 
[img
 
[img
 
[img
 
[img
 
[img


Minu tänasel 2016 bussil olid käetoed olemas, aga istmete nahaga katmise käigus lisasin nii istmesoojenduse kui ka ventilatsiooni. Komplekti materjalide juhtmestiku ja lülitiga tellisin ikka hiinast. Maksis vist 160 raha kahe istme kohta. Ise olen rahul. (Ja proua kiidab istme soojendust)
 
Eesti Karavan klubi liige nr - 1615
Raul Jürgenson
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: eavp, tohoh, Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev