Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA:

Turvavööd matkaautos 06.12.2020 16:24 #1

Tere.
Kas keegi teab täpselt:
Kas maktaautol 90a väljalsega tagumisel istmetel sõidusuunas ja vastupidi peavad olema turvavööd?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Turvavööd matkaautos 06.12.2020 16:49 #2

Tere,
Kel aega, võib seadustest järgi vaadata, aga olen 200% kindel et ei pea.
Turvavööde nõue sõidukitel, matkakas või sõiduauto jne., istekohtadele hakkas kehtima mälu järgi alates 1997a septembrist.
Enne seda toodetutel sõidukitel ei pea istekohtadel turvavöösid olema kui tootja ei ole neid paigaldanud. Kui tootja poolt on turvavööd ettenähtud, siis peavad need ka olema.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
Tel: +372 5179063
★★★ Mobile office on road ★★★
eestikaravan.eu

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas Priit Peljo.

Turvavööd matkaautos 06.12.2020 18:16 #3

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Turvavööd matkaautos 06.12.2020 19:23 #4

Kui turvavöösi pole ettenähtud tootja poolt, siis see on kuskil märgistatud tehpassis?
Või kiirusepiirangud ka kehtivad?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Turvavööd matkaautos 06.12.2020 23:06 #5

Sõiduki registreerimistunnistusel märgitakse ära "istekohti koos juhiga" ja "seisukohti" need on numbrid millest rohkem inimesi ei tohi sõidukis olla SÕIDU ajal.
Kui kirjas on 2...4...6...8 vms. nr siis niipalju võib olla koos juhiga. Eraldi ei märgita ära turvavööde olemasolu või nendega varustatud istekohtade arv.
Mis kindel siis politsei kontrolli sattudes on probleem kui sõidukis on 4 kohta ja autos on 4 inimest aga vähemalt üks istub kohal kus turvavööd ei ole ja samal ajal turvavööga koht on vaba. Või mis hullem kui sõidukis on lubatust rohkem inimesi olenemata sellest, et kõik istuvad. Nagu viidatud siis iga pink ei ole istekoht liikluse mõttes.
Ei oska ma aga vastata olukorra kohta kus paberites on kirjas nt. 4 kohta aga tegelikult istutavaid kohti on 6 ja kõik on seaduslikult ilma turvavöödeta ehk neid ei pea olema kuidas siis vaadatakse asja peale kui selline olukord üldse saab olla. Kas siis on mõni koht teistest õigem või on sõidu ajal mittesobiv koht kuidagi märgistatud vms.
Kiiruse piirangud kui neid määratakse pannakse jah paberitesse kirja ja on registreerimistunnitusel märgitud. Võimalik et on ka kohustus märgistada auto vastava kleebisega vms.

Kuna aga meie liiklusseadus ja selle rakendussätted ja eurodirektiivid millele tuginetakse on pidevas muutuses siis tasub kindlasti erilisematel juhtudel kirjutada MNT ameti liiklusregistibüroosse ja küsida sealt kirjalikult omale vastus. Soovitavalt seda siis korrata ja üle küsida mõnest regionaalsest büroost näiteks telefoni teel vastavalt eelnevalt saadud vastusele. Hiljem on hea millele tugineda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Turvavööd matkaautos 06.12.2020 23:15 #6

Meie eelmisel matkaautol oli reg.tunnistusel 6 istekohta (koos juhiga), 5 reaalset istekohta (kui wc-potti ei loe) ning 4 turvavööd. Võta kinni.
2008. a sõiduk.

Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Lehekülg:
  • 1
Moderaatorid: Ivar Kalev