Autoelamu ehitus

Re: Autoelamu ehitus

21.06.2020 14:19
#51
Meil eelmisel matkaautol uuena ostes 2008. a oli passis 6 istekohta, füüsiliselt 5 (wc potti ei hakanud arvestama) ja turvavööd 4.
Magamiskohti 2 (taga risti voodi), lisaks laud alla lastav äkki 1,5 magamiskohta lisaks.
Vōib-olla siis olid teised seadused.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

21.06.2020 15:40
#52
Eks tõenäoliselt kehtivad tehasest välja lastud matkaauole teised nõuded, kui autoelamuks ümber ehitatavale sõidukile.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

21.06.2020 15:47
#53
See seletaks
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

21.06.2020 16:03
#54
Ei kutsu seaduse rikkumisele aga väheke väänata võib alati. ise teeks voodeid nii et oleks oma pere jaoks olemas mugavad kohad ja puuduolevad teeks "et oleks olemas" kohad. Noh registreerimise jaoks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

21.06.2020 16:50
#55
Sedasama ma tahangi ju teha ja otsin selleks lahendust. Tagaossa plaaningi suure laia ja mugava voodi. Selle kohale olekski vaja leida kolme magamiskohaga nii öelda, et mitte kõige mugavamad magamiskohad, mida oleks võimalik eest ära tõsta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

21.06.2020 18:51
#56
Nagu paljud viitasid siis kas magamiskohtade arv peab = istekohtade arvuga?
Selles lisatud dokumendi väljavõttes räägiti inimestest ja reisijatest ja.... Aga mitte kohtade arvust. Ei kehti tehase toodetele teised direktiivid. Jah nad võivad olla muutunud aga samal ajal ei ole erisusi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

21.06.2020 21:30
#57
No vot ei saagi neist tõlgendustest aru.
Tõenäoliselt mõistetakse reisijate ja inimeste all siiski kõiki, kes selle bussiga reisivad ja seal elavad.
Sõitmiseks nõuti ka kõiki turvavöödega istmeid, kuigi buss on tehasest väljunud 38 istekohta peale juhi, ilma turvavöödeta!
Ehk siis M3 kategooria bussiga võid reisijaid vedada ilma turvavöödeta aga kui ehitan autoelamuks M1 kategooriasse, siis kõik 8+1 istekohta peavad olema varustatud tehase turvavöödega!
Ostsingi selleks sama bussi neli originaal istmepaari, mis on varustatud turvavöödega

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

21.06.2020 21:53
#58
Kui ma nüüd oma autosse ei pane mitte ühtegi statsionaarset magamiskohta ja katusele sellise telgi, kas siis ei saagi vormistada M1 elamuautoks ?
[img


Suur telk www.inceptivemind.com/gt-sky-loft-largest-roof-tent-world/7814/
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

21.06.2020 22:13
#59
Minu arvamus ja nägemus on, et ametniku ja kliendi arusaamised ei ole õiged.
Soovitan kliendil veel ametnikuga suhelda ja täpsemalt nõudeid selgitada.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

22.06.2020 02:33
#60
Tead, ma ei oska Sulle sellele küsimusele vastata, kuna ma telgiteemat pole maanteeametiga arutanud, sest see pole minu bussil võimalik (katusel on 3 ventilaatorit ja 2 katuseluuki) aga arvan, et vastavad ei.
Seal on üks inimene, kelle kaudu ümberehitamise ja tüübikinnituse muutmise asjad käivad, ehk siis üks inimene, kes keelab, käseb, poob ja laseb! Võtmeisik!
Sõltub siis kõik sellest, kuidas tema neid direktiive mõista tahab!
Vastused tulevad sealt aga väga aeglaselt ja suht segaselt!Loodan ise siit targematelt abi saada, et bussis sees need magamiskohtade võimalused luua!
Pärast seda ka veesüsteemide lahendused!
Elektri poole pealt võin ise nõuandeid jagada!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

22.06.2020 08:13
#61
See telk ju ei paku magamiskohti autos ja ametnik võib keelduda kui autos magamiskohti pole. Kuu see külge ehitatud " magamiskatus" on siis on magamiskohad olemas.
Üles-alla liigutamine on kallis ehitada aga sakslaste "Lattenrost" i stiilis kasutades saab külgedele siinid panna ja matratsialuse lahti rullida. VW Bulli puhul olen mingil messivideol seda näinud. Dehler matkautod omavad võrkkiige sarnast voodi moodi asja. Aga Youtube sisaldab kindlasti huvitavaid ideid, vähemalt saksa ja inglise keeles.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

22.06.2020 12:07
#62
Mina ei oska kuidagi leida mõtet nii suurele autole kui magama peab telgis :(
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

22.07.2020 01:57
#63
Just!
Seda mõtlen ka ju mina ja vajan lahendusi 9. magamiskoha valmisehitamist ikka bussi siseruumi!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

22.07.2020 13:29 - 22.07.2020 13:31
#64
Leidsin vahepeal ühe haagissuvila, kus oli ühes otsas risti 3 korruseline nari. Esimene voodi oli päris põrandal ja ka järgmised mahtusid veel ilusti ära.
Buss ei ole vist seest madalam, kui haagissuvila, nii peaks saama ka seda ära kasutada.

Muidugi haagissuvila seina küljest lahti keeratavad narid on tavaliselt kandevõimega ainult 75 kg, aga see tuleneb ilmselt kandeseina nõrkusest.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 22.07.2020 13:31 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

23.07.2020 07:57
#65

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

26.07.2020 18:22
#66
orme.palotu@gmail.com kirjutas: Direktiiv 2007/46/EÜ kohaselt on  autoelamu eriotstarbeline M-kategooria sõiduk, mis on konstrueeritud nii, et selles on majutusvõimalus, mille varustusse kuuluvad vähemalt:
— istmed ja laud;
— magamisasemed, mis võivad olla ka istmest magamisasemeks muudetavad;
— toiduvalmistamise seadmed ja
— panipaigad. 

Antud eurodirektiiv asub siin:
eur-lex.europa.eu/legal-content/ET/TXT/PDF/?uri=CELEX:32007L0046&from=EN

Esimene lõik pärineb II LISA (Sõidukikategooriate ja -tüüpide määratlused) punktist 5.1. Mina ei suutnud sellest direktiivist leida ühtegi viidet sellele, et magamiskohti peab olema samapalju kui istekohti - enamusel kaubikupõhistel tehase autoelamutel (kaasaarvatud minu oma) ei ole see nii.

Seega ma kirjutaks sinna konkreetse vastuse ja teataks, et "sõidukit kasutatakse multifunktsionaalselt nii transpordivahendina 8+1 isikule kui ka autoelamuna X inimesele, mistõttu ei ole ekspluatatsiooniliselt vajalik 9 magamiskoha olemasolu" ning paluks väga konkreetselt seadustele/määrustele/direktiividele viidates täpsustada, millel see nende nõue põhineb.
McLouis Menfys Van 3
#949
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

26.07.2020 23:14
#67
Ma ei ole leidnud tüübikikkituse valikus mõistet multifunktsionaalne!?
Seda ma tegelikult ju tahaksingi, et sõitjate veoks jääks 8+1 istekohta koos juhiga aga autoelamusse piisaks näiteks viiest või kuuest magamiskohast.
Oleks reaalne.
Kas keegi teab selle M1 kategooriasse viidava autoelamu võimalikust Multifunktsionaalsusest midagi täpsemalt?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

27.07.2020 00:30
#68
orme.palotu@gmail.com kirjutas: Ma ei ole leidnud tüübikikkituse valikus mõistet multifunktsionaalne!?

Tüübikinnituses seda ilmselt otseselt ei olegi - ma lihtsalt viitaks viisakalt sellele, et autoelamut ei pea kasutama ainult reisimiseks, seda võib kasutada ka lihtsalt sõiduvahendina inimeste transportimiseks, mistõttu võib Sul olla täiesti põhjendatud soov paigutada sõidukisse rohkem istekohti kui magamiskohti ja eelmainitud eurodirektiiv ei näi seda kuidagi piiravat.
McLouis Menfys Van 3
#949

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

27.07.2020 01:43
#69
Võib postitada kümneid ja sadu linke erinevatest autoelamutest, kus magamiskohtade ja istekohtade arv on tootja tehase poolt erinev.
Osadel rohkem turvavööga istekohti, kui magamisvõimalusi, osadel jälle rohkem magamisvõimalusi, kui istekohti.

Aga kui eesti ametnik eurodirektiivi omatahtsi ja laiendatult tõlgendab, jääbki üle ainult kohtutee. Võib olla isegi odavam, kui kõiki neid 9 magamiskohta sinna auto sisse paigutada.

Võid proovida ametnikule ka selgitada, et bussi komplekti kuulub ukse ette bussi külge monteeritav suur eestelk, kus kaks eraldi telgina magamiskambrit, kokku 4 inimesele ja keskel läbikäik. Toodeti neid ka vist isegi 6 inimese jaoks. Neljast olen ise näinud ja käega katsuda saanud.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

27.07.2020 19:28
#70
Seadustest ei pea lugema välja mõtet vaid seda mis on kirjutatud.
Mitmed on juhtinud tähelepanu et pole kirjas istekohad = voodikohad.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

01.10.2020 22:25
#71
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

16.10.2020 13:20
#72
Kogu kohtuotsuses on ainult üks tähtis punkt, mis annab teada, et tänaseks on juba kehtetu direktiiv 2007/46/EÜ

27. Eeltoodu põhjal rahuldab kolleegium kaebuse, tühistab vaidlustatud otsuse ja kohustab vastustajat kaebaja taotluse kohta uut otsust tegema. Kolleegium märgib, et kaebaja taotluse uuel läbivaatamisel tuleb arvestada õigusaktides tehtud muudatustega. Alates 1. septembrist 2020 tulenevad autoelamule esitatavaid nõudeid Euroopa Parlamendi ja nõukogu 30. mai 2018. a määrusest (EL) 2018/858 mootorsõidukite ja mootorsõidukite haagiste ning nende jaoks ette nähtud süsteemide, osade ja eraldi seadmestike tüübikinnituse ja turujärelevalve kohta, millega muudetakse määruseid (EÜ) nr 715/2007 ja (EÜ) nr 595/2009 ning tunnistatakse kehtetuks direktiiv 2007/46/EÜ.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

16.10.2020 13:32
#73
Tere!
Kus kohast seda lugesid ja mis nõuded siis nüüd autoelamu ehituseks on?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev