Autoelamu ehitus

Re: Autoelamu ehitus

19.06.2020 03:21 - 19.06.2020 03:27
#26
Ma tegelikult ei ole olnud netifoorumites surfaja ja seega ei saa siinsest keskkonnast väga aru aga palun sìis seega pädevamatelt inimestelt abi, kes juba sellise ehitusega tegelenud on.
Ise võin jagada ja soovitusi ning anda nõu elektri varustamisega küsimustes!
Palun mõistvat suhtumist!
Viimati muutis: 19.06.2020 03:27 orme.palotu@gmail.com.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

19.06.2020 10:10
#27
Eks Sinugi projekt ole tervik ja nõustamiseks vaja rohkem kui voodi tõstemehhanismi soovitust. Pane pilte, plaane. Kui nõustada ei oska, siis hea kaasa elada.
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

19.06.2020 10:32
#28
Siis ei ole eriti augel,. Mina elan Viljandi maakonnas Pöhja Sakala vallas, Nörga talus.
Googlisse pane Norga talu iluaed ja oledki kohal. Helisa ette 5017763.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

19.06.2020 14:37
#29
Tänud info eest. Eks pärast jaanipäeva võtan plaani.
Kui Sul on pilte oma bussist, võiksid saata mulle messengeri.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

19.06.2020 14:38
#30
Esmalt on kõige keerulisemad just voodikohtade ja veevarustuse ehitus ja lahendused.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

20.06.2020 02:50
#31
Ja, mina olen ka igasugu võimalikke lahendusi näinud ja kiirmoel ka videosid vaadanud aga kus on tehniline lahendus??
Kus on idee, selle algusest lõpuni teostamiseks???

Tegelikult tegin ma selle postituse ju selleks, et ise kogenumatelt inimestelt abi saada!
Mul on need süsteemid juba välja ehitatud, milledes ise pädev ja teadlik olen, võin neid ka teistele tasuta jagada! Ehitasin vajalikud elektrisüsteemid juba valmis, puuduvad veel Solar lahendused, mis teen hiljem, kuna mul on priotriteetseim hetkel 9 magamiskoha ehitamine, koos veesüsteemide, köögi ja muu vajalikuga, et sõiduk Euroopaliidu Direktiivedele vastavaks teha ja edasi toimetada!
Ootan häid tehnilisi ideid!!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

20.06.2020 03:10
#32
orme.palotu@gmail.com kirjutas: Esmalt on kõige keerulisemad just voodikohtade ja veevarustuse ehitus ja lahendused.

Tegelikult ei ole vaja kohe püüdlikult püüda kõik 9 magamiskohta bussi suruda. Vaevalt keegi pärast kasutamise ajal tuleb kontrollima, kas kõik 9 reisijakohta ikka bussi magama mahuvad..
Olen näinud ka pilti sellisest reisibussist, kus magamiskohad olid üldse lahendatud katusetelkide abil. Iga kahe reisijakoha kohta tuli üks kahekohaline sõiduauto katusetelk. Igatahes oli kogu katus neid telke koos käsipuuga käiguteega täis.

Muidu juhtub see, et surud küll need 9 magamisaset sinna bussi ära, aga neile inimestele on päeval eluruumi ka vaja. Elu bussis ei koosne ainult paigal istumisest ja magamisest.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

20.06.2020 08:36
#33
Eeskuju saab väikestelt laevadelt, jahtidelt ja bändibussidelt. Magamiseks enamuses neis koid, kui kasutada laevakeelt.
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

20.06.2020 10:43
#34
orme.palotu@gmail.com kirjutas: ...Kus on idee, selle algusest lõpuni teostamiseks???...
Ära looda, sellist asja pole olemas. Sa võid leida ideekillu siit ja sealt. Tervikuks pead selle ise idealiseerima...
5o9279o
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

20.06.2020 14:43
#35
Reaalselt polekski üheksat magamiskohta ju vaja aga kui tahan, et bussi jääks 8 reisija istekohad pluss juht, on ka magamiskohad ja muu neile nõutud.
Euroliidu direktiivid.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

20.06.2020 14:49
#36
orme.palotu@gmail.com kirjutas: Reaalselt polekski üheksat magamiskohta ju vaja aga kui tahan, et bussi jääks 8 reisija istekohad pluss juht, on ka magamiskohad ja muu neile nõutud.
Euroliidu direktiivid.

Ei ole need magamiskohad nõutud vastavalt istekohtade arvule!
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

20.06.2020 14:56
#37
Edastan Maanteeameti kirja:
Tere
Direktiiv 2007/46/EÜ kohaselt on  autoelamu eriotstarbeline M-kategooria sõiduk, mis on konstrueeritud nii, et selles on majutusvõimalus, mille varustusse kuuluvad vähemalt:

— istmed ja laud;

— magamisasemed, mis võivad olla ka istmest magamisasemeks muudetavad;

— toiduvalmistamise seadmed ja

— panipaigad.

 

Autoelamu minimaalne varustus (istmed, laud, magamisasemed, toiduvalmistamise seadmed ja panipaigad) peavad olema eluruumis kindlalt kinnitatud ehk teisisõnu integreeritud. Erand on tehtud lauale, mis võib olla lihtsasti eemaldatav ehk mida võib saada tema tavapärasest asendist eest ära liigutada (näiteks klapplaud seinakinnitusega või kiirkinnitusega eemaldatav). Loetletud autoelamu varustuse olemasolu ei tee sõidukist aga automaatselt autoelamut, sest näiteks raskeveokite kabiinid ja reisibussid täidavad samuti kõik nimetatud varustuse nõuded. Visuaalselt peab sõiduk  oma kontseptsioonilt autoelamu.

 

Elamispind peab tagama igale reisijale ala kogu elamiseks vajalikuga (koht laua ääres, magamiskoht, panipaik, toidu valmistamise võimalus vastavalt inimeste arvule jne).

 

Söögitegemise võimalus tähendab muuhulgas lisaks toidu küpsetamise ja säilitamise võimekusele ka sisseehitatud töötasapinna, toiduainete ja sööginõude pesemise seadmete olemasolu.  Kui toidu valmistamisel kasutatakse gaasipliiti, siis gaasivarustuse voolikud peavad olema permanentselt kinnitatud sõiduki külge ning vahetatav gaasi anum peab olema kinnitatud vastavas hoiukapis või spetsiaalses sõiduki osas.

 

Autoelamu peab vastama lisaks sõidukite tüübikinnituses ettenähtud teelliikluses kasutatava sõiduki nõuetele ka elukohaga seotud tervise- ja ohutusnõuetele. Euroopas on elamispinnaga sõidukite elukoha tervise- ja ohutusnõuded kokkulepitud standardiga EVS-EN 1646-1:2012. Euroopa aasta keskmine temperatuur on 12° C. Sõidukit käitava mootori töötamine ei ole autoelamute peetuskohtades lubatud. Seega peab autoelamu olema varustatud ka autonoomse kütteseadmega

Autoelamute puhul on tavapärane, et autoelamute peatumiskohtadel oleks võimalik sõiduk ühendada välise elektritaristuga.

 

Palun saatke lisaks avaldusele loetelu elamuvarustusest ja eskiisjoonis  varustuse paigutusest ning ka fotod ümberehitatud sõiduki sisemusest.

 

Samuti esitage ka ümber ehitatud sõiduki kaalutõend. Kaalumisel peab selles olema juht (75 kg), kütus (90% kütusepaagi mahust), tööriistad, varurattas (kui see on paigaldatud) ning 100% õlide, jahutusvedeliku ja kõigi teiste süsteemide vedelikud.

 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

20.06.2020 15:05
#38
"Elamispind peab tagama igale reisijale ala kogu elamiseks vajalikuga (koht laua ääres, magamiskoht, panipaik, toidu valmistamise võimalus vastavalt inimeste arvule jne)."
See tundub kuidagi imelik, peab üle kontrollima.

"...Loetletud autoelamu varustuse olemasolu ei tee sõidukist aga automaatselt autoelamut, sest näiteks raskeveokite kabiinid ja reisibussid täidavad samuti kõik nimetatud varustuse nõuded. Visuaalselt peab sõiduk oma kontseptsioonilt autoelamu."

See on äge ;)

Uuri veel asja ja küsi see magamiskohtade asi üle.
Visuaalselt ;)
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

20.06.2020 15:08
#39
Mis seal enam uurida, kiri ju saadeti mulle Maanteeameti poolt, kui tegin avalduse ümberehituse alustamiseks.
Vot sellised on Euroopa liidu direktiivid ja nõuded!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

20.06.2020 15:09
#40
"— magamisasemed, mis võivad olla ka istmest magamisasemeks muudetavad;"

Lihtne iste, mille seljatugi alla keeratav ;)

Samas, kui põrandal, vahekäigus ruumi, siis võib ka madratsi maha panna.
Voodikohtade ehituse nõuded vist puuduvad ;) Et kas Domeo madrats võib olla jne. ;)
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

20.06.2020 15:13
#41
orme.palotu@gmail.com kirjutas: Mis seal enam uurida, kiri ju saadeti mulle Maanteeameti poolt, kui tegin avalduse ümberehituse alustamiseks.
Vot sellised on Euroopa liidu direktiivid ja nõuded!

Kõik ei ole must-valge, alati võib teha täpsustavaid küsimusi, mitte telofoniga ;), seadusi tõlgendavad paljud erinevalt ;)
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

20.06.2020 15:15
#42
Need asjad mul juba kõik küsitud ja vastus on ühene, peale laua peab olema sõidukisse integreeritud!
Pole lubatud kasutada pakiruumist või panipaigast välja võetavat välivoodit, ega muud sarnast, rääkimata vahekäiku asetatavast madratsist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

20.06.2020 15:15
#43
MNT-ga palju kogemusi nii isiklikult kui tööalaselt.
Saada julgelt neile täpsustavaid küsimusi.

Jõudu ja edu!
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

20.06.2020 15:20
#44
Olen rohkem, kui pool aastat Maanteeametiga kirjavahetust pidanud.
Seal on vaid üks Tüübikinnituse Peaspetsialist, kes need direktiivid on ette pannud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

20.06.2020 16:15
#45
Hoian sulle pöialt ja jälgin teemat!
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

20.06.2020 19:41
#46
Motamees kirjutas:
orme.palotu@gmail.com kirjutas: ...Kus on idee, selle algusest lõpuni teostamiseks???...
Ära looda, sellist asja pole olemas. Sa võid leida ideekillu siit ja sealt. Tervikuks pead selle ise idealiseerima...

Seda minagi. Et kui nendest pakutud ideedest ei hakanud teema arenema siis on äkki natuke suur suutäis haaratud ?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

20.06.2020 19:43
#47
orme.palotu@gmail.com kirjutas:
 

Elamispind peab tagama igale reisijale ala kogu elamiseks vajalikuga (koht laua ääres, magamiskoht, panipaik, toidu valmistamise võimalus vastavalt inimeste arvule jne).



 

Jutt käib reisijast mitte istekohast.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

20.06.2020 22:10
#48
orme.palotu@gmail.com kirjutas: Need asjad mul juba kõik küsitud ja vastus on ühene, peale laua peab olema sõidukisse integreeritud!
Pole lubatud kasutada pakiruumist või panipaigast välja võetavat välivoodit, ega muud sarnast, rääkimata vahekäiku asetatavast madratsist.

Pakun veelkord välja sõiduauto katusetelgid. 2 kahest telki lahendab nelja inimese magamise vajaduse. Kui paigutad need statsionaarselt, siis ongi autoga integreeritud. Vaja on redelit ja käiguteed, koos kinni hoidmise reelinguga. Algselt võib ju investeering tunduda kallis, aga ega voodiks käivad istmed ka odavad ei tule.

Ise olen üsna kindel, et saan oma 4 kohalise N1 kaubiku suvilaautoks ka nii, et jääb neli kohta ja on ainult 2 magamiskohta.
Kui aga tõesti nõuded nii karmiks on muutunud, siis on mul võimalus esiistmetele kinnitada 2 kohaline presendist lastevoodi, pikkusega kuni 164 cm.

Keegi ei ütle ju vist üheski EU määruses, et kõik magamiskohad peavad suutma mahutama kuni 2 meetrise täiskasvanu , kaaluga kuni 130 kg ?
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

21.06.2020 11:07
#49
Enamus kaubikutest matkautoste on ju nelja kohalised aga kahe statsionaarse magamiskohaga ja kolmas heal juhul juurde tellitav/tellitud

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

21.06.2020 13:05
#50
Mulle on küll silma jäänud, et istekohti on rohkem kui magamiskohti. Pooled kohad väidad olevat laste jaoks ja see peaks mure lahendama. Kahe lapse kohale läheb 1 täiskasvanu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev