katuse parandus

katuse parandus

19.05.2012 14:50
#1
Tervist
Hiliskevadine matkaauto lähem inspektsioon tuvastas kuudi tagaosas lirtsuva lae. Katusel on ka hulk potentsiaalseid põhjuseid- laekna mastiks vananenud, samuti on katusel hulga läbivaid kruvisid, millest osade tihedus paistab samuti kahtlane. Kruvipeadele paneks hea meelega peale plaastri, kuid katuseakna tihendus vajab ilmselt head mastiksit.
No ja ilmselt on vaja ka piisavalt palju seest lahti kiskuda, et see niiskus sealt välja pääseks, praegu on ta katuse ja siseseinas oleva puiduimitatsiooniga vinüüli (või krt teab mis materjal see on) vahel lõksus.
Milliseid materjale ja nippe soovitate?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:katuse parandus

19.05.2012 19:16
#2
Võta matkasuvilatega ühendust ja või külasta neid forelli tn.l
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:katuse parandus

20.05.2012 13:45 - 20.05.2012 13:48
#3
Uurimine tuvastas veel, et mõistlik oleks ilmselt kogu kuudi tagumise osa katuse katteplekk uus panna, seal on keegi kogu kuudisisesed kapid ja vaheseinad läbi katuse kruvidega lasknud ja ka muid auke on piisavalt palju. Mul on katuse tagaosas praegu ka miski suur pakiraam, sellel seal otstarvet ei näe peale kütusekulu suurendamise pluss lisaaukude läbi katuse, võtaks ka selle ühtlasi maha + sati antenni mida ma ei kasuta.
Ei tea, kas tänapäeval on selleks sobivat vinüüli vms kuntsmaterjali ka saada, või tuleb kuskilt õhukest alu plekki hankida.

Lisaks on natuke lekkinud ka katuse ja seina ühendusest kohas kus paun läheb üle madalama osa katuseks. Sinna jäi peale vihma lomp. Auke seal pole, aga ju on 25 aastat vibratsiooni sealt liistu alt tihendusmaterjali ära söönud. Liistud täies pikkuses maha võtta?

Matkaauto vihje eest tänud, uurin ka nende käest otse.
Edit: ühe koha alu pleki hankimiseks juba leidsin, neil on ka värvitud kujul: www.proplastik.ee/alumiinium-lehed
Viimati muutis: 20.05.2012 13:48 redart.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:katuse parandus

21.05.2012 10:05
#4
Kogu selle kirjelduse järgi võib arvata, et pärast katuse pleki maha võtmist võid julgelt vahetada välja ka üsna palju katuse puitsõrestikku.
OLen korra sellise läbijooksuga kokku puutunud ja mis aastaid sisse immitsenud, see ka puidu ära mädandab. (Tavaliselt on siis jua ka kopituse lõhna sisse minnes tunda)

Soovitus oleks tegelikult müüa ja võimalikult kaugele piiri taha. (Eelmine suvi läksid hästi näiteks üle vene piiri )
Sest uuesti ülesse ehitamine (teha lastes) läheb maksma rohkem, kui auto välja vahetamine ning uus karkass ei jää ikka nii tugev, kui tehae oma.

Eriti hull on siis, kui asi on jõudnud ka juba seintesse.
Tegelikult tuleb arvestada, et näha on ainult väike osa ja tegelik pilt pärast lahti võtmist on 5-10x hullem, kui oodata oli.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:katuse parandus

21.05.2012 10:36
#5
Kopituse lõhna pole ning möödundsuvised vihmad ka seina kuskilt niiskeks ei teinud. Sügisel käisin jalgupidi katusel survepesuga pesemas ja ilmselt tallusin vanaksläinud mastiksi lahti. Kahjuks parkisin talveks-kevadeks nii, et lumesulamise loigud jäid katusele, ning siis hakkaski sisse imbuma. Paar pehmet lippi katuse tagaosas ei tohiks väga morjendada, kuut tervikuna on jäik ja ei logise. Selles pole muidugi kahtlust, et lahti võttes paistab asi koledam kui pealtnäha, aga esialgu olen optimistlik :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:katuse parandus

21.05.2012 11:05
#6
Sellised lekked ei teki üleöö ja alguses immitseb täpselt nii vähe, et välja ei paista midagi. Nii võib mitu aastat vaikselt ussitada. Eks see näha ole, kui serva lahti harutad. Aga lihtsalt auke kinni toppida pole mõtet, vaja oleks esmalt teda ka tuulutada, et niiskuse välja saad.
Mina olen juba 20 aastat katuse aukude lappimiseks kasutanud Würthis müüdavat kummisegu. On teine samas pakendis kui silikooon ja sama vedel. Kuivades saab tast kummimass ja talub hästi UV ja vibratsiooni. Kindlasti on Matkasuvilates ka miskit sarnast keemiat müügis.

Mina teda müüma ei hakkaks, kui endal siidikäed ei ole. Kellelgi korda teha lasta võib tõesti rahakotti augu lüüa. Pigem vaata asja nii, et sinu auto ja pole kellegi asi kobiseda, kui remont perfektne välja ei kukku. Mis siis oluline on? Kas särav auto või enda rahulolu kuivast küljealusest. Pigem olgu remont näha ja saad mingi sõidu teha elik korralik välimus ja istud kodus, sest raha läks remondile.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:katuse parandus

21.05.2012 11:18
#7
igasuguste keredetailide liimimiseks leiab väga häid liima Sikaflex nimelisest tootesarjast
Nende (Sika) liimidega liimitakse autodele ka tuuleklaase ette.
liime on erinevaid värve k.a. valge

igapäevaselt "koduperenaisele" kättesaadaval on osad need liimid näiteks Bauhaus´i riiulitel.

EI mina neid ei müü aga tarbinud olen ja tarbin seose oma käru ehitamisega.

Kadaka tee klaasiteenindusest olen ostnud Sikaflex 252 nii musta kui valget ja Bauhausist Sikabond-T2 valget.

Sikaflex 252 on kereliimi nimetuse all ja sellega koostatakse just selliseid asju nagu matkaautod jms. liikurvahendite kerepaneelid jne.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:katuse parandus

21.05.2012 15:38
#8
Jah, Sikaflex on ka väärt kraam. Olen seda kasutanud kaatrites ja paatides. Liimib hästi ja talub vibrat. Vanasti müüdi teda ainult paadipoodides.
Bauhausist on tavatarbijal teda lihtsam osta. Näiteks Würth ei taha tavakodanikku tänavalt eriti teenindada. Nad on rohkem orienteeritud lepingulistele klientidele.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:katuse parandus

21.05.2012 17:15
#9
Vähe nüüd küll teemast välja, aga kas selle Sikaga saab kinni panna tugevalt, nagu umbes epoksiid vaiguga, või jääb ta ikka silikooniks, Lutsil pealmine tekipaneel aluse küljest lahti, servast, just selle kohapealt, kus kreenis olles tagasi kallutad.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:katuse parandus

21.05.2012 21:32
#10
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:katuse parandus

02.07.2012 00:22
#11
Puhkus ja sellega seoses ka vaba aeg jõudis kätte ja peale päevakest mediteerimist bussi katusel (kõrgel tulevad ikka head mõtted) ja osaliselt ka bussi sees, on järeldus, et jah, osa konstruktsiooni on kergelt mäda, kuna lekkind on vaikselt ilmselt pikemat aega. Samas on enamus karkassist heas konditsioonis ja kuut tervikuna kenasti jäik. Tõmbasin mõned nädalad tagasi ka kriitilistest kohtadest vinüüli laest papi pealt lahti ja nüüdseks on niiskus igalt poolt vahelt lahkunud. Arvestades bussi eluiga ei ole mul mõtet teda uuesti üles ehitama hakata, seda enam, et kõik mis tarvis ka hetkel koos püsib ja toimib. Samuti pole mõtet katuseplekki asendama hakata. Selle asemel hangin miskit sobivat materjali paikadeks ja liimin need lihtsalt kriitilistele kohtadele peale. Kas sobivaks materjaliks on armeeritud UV kindel kumm, midagi põrandatootjate valikust või hoopis katusemeistritelt, selgub homme. Lisaks tuleb ka peldiku katuseaken uuesti tihendada, mastiks on jäigaks läinud.
Nädala lõpuks tahaks igal juhul juba tuletorni kontserdil olla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:katuse parandus

02.07.2012 16:48
#12
mis seisus see katus on väljast ma mõtlen
ehk on võimalik peale liimida kleebis ?
ehk see materjal mida reklaamimehed autodele külje peale kleebivad - on see asi tugeva liimiga ju.
aga kõik oleneb siiski mis olukorras ja kujus ja ....on katus praegu
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:katuse parandus

02.07.2012 21:21
#13
Katus väljast on nigu katus ikka. Kui sambla maha pesin, jäi järgi värvitud alu plekk, mille peal veel teine kiht mitte eriti hästi nakkuvat värvi. Suurem mure oligi aukudega- katuseraami kinnituskohad olid peamised läbijooksjad ning lisaks on keegi läbi katuse kruvid lasknud mööblikarkassi, nii paarkend tükki. Katuseraami ja satiantenni eemaldasin kui mittevajalikud ning kõik järgijäänud augud ja kruvipead katsin hoopis ehituspoest leitud ca 20cm laia alumiiniumkattega iseliimuva tõrvaplaastriga. Pluss tihendasin sikaflexi mastiksiga siit-sealt kust tundus vajalik olevat. Lindudel võib olla veider vaadata, et katus nüüd triibuline, aga ehk sügisepoole värvin kogu kupatuse veelkord üle. 26 aastasele seeniorile ei ole mõtet kosmeetiliselt täiuslikku iluravi teha, uus enam ei ole ja uunikum veel ei ole :)
Reklaamikleebist kaalusin ka, aga no korstende ja katuseluukide vahel oleks paras sebimine olnud ilusti ühes tükis panna ja luukide-liistude eemaldamine ja tagasipanek on üsna tänamatu. Põhimõtteliselt nii vanal aparaadil ükski kruvi samasse auku enam korralikult pidama ei jää, millegipärast ei ole ka roostevabu kruve kasutatud tehases.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:katuse parandus

03.07.2012 10:05
#14
Kahjuks pean sind kurvastama. Nii kergesti sa ei pääse.
Katusest on kruvid läbi keeratud, sest putka pidi laiali lagunema. Nüüd hoiab seda elamist koos ainult mööbel.
Peno, mis on pikalt niiskust saanud, on umbselt vett täis. Leidsin ühe sellise peno tüki, mis ühest otsast on raske, kui tellis ja teisest normaalne peno. Nädalaga ei kuiva see kindlasti ära. Kas üldse kunagi kuivab?
Puit seal konstruktsiooni sees on paiguti täiesti pulber.
Teen lähiajal teema, kuidas näeb välja "äraaetud hobuse" sisikond. Praegu kogun materjali. Ütlen ka mõne põhjendatult halva sõna RIMORi firma kohta.
Roostevaba kruve ei kasutata tehasest sellepärast, et puit mädaneb kiiremini, kui tavakruvid. Kui puit pehme, siis pole ka kruvist enam kasu.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:katuse parandus

03.07.2012 11:58
#15
Ma olen teadlik, et osa karkassist on pudi. Samas olen ma optimist selles osas, et kui lekked kinni, siis konstruktsioon lõpuks saab ikkagi kuivaks. Tegelikult on ta kuivanud lumeminekust alates, lihtsalt vahepeal sai väikse vihma peale, mille jäljed nüüd taas kadunud on. Mul on kapi laest papi pealt vinüül maha võetud ja kuna lekkekoht oli sealsamas, siis sealt tõmbab niiskuse välja. Kui niiskus lae vahel, siis on katsudes laepapp pehme, kuivalt kõva, selle järgi saab aru.
Kuut on piisavalt jäik, ka katusel kannatab vabalt käia. Avastasin eile veel, et enamus kruvisid jääb hoidma, kui lasta viltu, mitte vanasse auku. Seega, minu eesmärk on, et vesi ei pääseks rohkem sinna, kuhu ta ei pea pääsema ning ei tekiks hallitust, mis on teadupärast üsna ebatervislik, ning et edasi ei mädaneks. Kui kuut logiseks või kusagil oleks selged mädanemise märgid, siis oleks teine jutt. Olen ka selliseid müügis masinaid näinud, mõni tublisti uuem ja priske hinnaga. Aga praegu ma ei näe põhjust, miks toimivat asja rohkem torkida, kui just eesmärk pole vaba aega sisustada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev