Loodava matkaauto reisiklubi huviliste otsing

Loodava matkaauto reisiklubi huviliste otsing

08.01.2009 17:37 - 08.01.2009 17:43
#1
On plaanis luua reisiklubi,kuid teatud kindla suunitlusega,klubi matkaautoreiside huvilistele. Praegu on Eestis matkaautode väljarentijaid tekkinud juba päris palju(veel paar aastat tagasi olid vaid mõned üksikud) .Renditakse autosid välja aga päris kallilt (1000-2500 kr.Öp.) ,kuid minu arvestuste järgi tasuks asi ära ka 500 kr.ööpäevase rendihinnaga,minimaalsel eeldusel,et 1 auto on käigus kuus vaid 15 päeva ja aastas 6 kuud. On plaanis teha seda äri peaasjalikult just niimoodi,et koostan ka reisimarsruudid ja annan kaasa juhi,kes on ka giidi eest-sellist teenust ei paku aga Eestis hetkel keegi. Otsin ärikompanjone,asjast huvitatud isikuid,kes oleksid nõus asja ka pisut investeerima (250-300.000 kr.) Minu arvestuste kohaselt tasub investeering juba paari aastaga. Investorile tema raha kaitseks täielik garantii matkaautode tagatisel. Kes on asjast huvitatud,võtke julgesti ühendust. Tel.58140437, e-mail: hail(ät)hot.ee.
Viimati muutis: 08.01.2009 17:43 Nipermann.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Loodava matkaauto reisiklubi huviliste otsing

08.01.2009 20:36 - 08.01.2009 20:42
#2
Mõte on muidugi huvitav, aga eks parimad lahendused tekivad kindlasti arutelu käigus. Seepärast julgeksin tekitada väikest diskussiooni, et kuidas Sa ise neid asju näed.

Esimene asi, mille üle jäin mõttesse on juhi ehk giidi kaasa andmine. Loomulikult on tore sõita, kui oled puhkaja ja ei pea pidevalt barankat kruttima. Samas ma ei kujuta hästi ette, et kui ma lähen oma perega reisile, et minuga sõidab kaasa täiesti võõras inimene, kellega pean 2-3 nädalat koos elama. Ma usun, et "programm" oleks ikka suhteliselt vaba ja peatused tehakse seal, kus rentijad tahavad. Jääb ainult loota, et paika pandud teekond ja ajagraafik sobib ka puhkajatele endile.
Koos sõitmine tähendaks aga ka õhtuseid koos istumisi ühe laua taga ja inimesed peavad omavahel ikkagi hästi klappima.
Samas on ka tobe, kui naisterahvas näiteks tahab riideid vahetada või magama minna ja siis autojuht peab pool õhtut kuskil õues ootama...

Teine asi on majanduslik külg. Kui võtta aluseks välja pakutud andmed, siis tähendab see seda, et sissetulek oleks ettevõtjale 7500.- kr/kuus. Arvestades, et Sinu pakutud rendiperiood on 6 kuud, siis oleks aastane sissetulek 45.000.- kr. Eeldades, et uue matkaauto hind hakkab parimal juhul 600.000.- kroonist, siis oleksid umbmäärased kulud: aastane liisingu intress (ca 20.000.-), liikluskindlustus (ca 2000.-), kasko (ca 20.000.-), hooldused (ca 5000.-)... Need summad on võetud väga tagasihoidlikud. Lisaks on rehvid, mida suurte läbisõitudega tuleb vähemalt paari aasta tagant vahetada ja mis pole sugugi odavad, isegi rehvivahetus ainuüksi maksab ca 2x1000.- aastas, õlid, veed, gaasi pead ju kaasa andma jne jne... Seda summekest ikka tiksub päris usinasti. Peale kõige muu tahab ka autojuht/giid palka saada ja tundub, et see kuu sissetulek 7500.- kr peaks juba ainult sinna minema. Ja kõige lõpuks tekib küsimus, et mis siis auto omanik saab?

Kui nüüd vaadata natukene teist pidi, siis 500.- kr/ööpäev peaks tekitama kindlasti kohe ka järjekorra. Seega oleks võimalik hooajal autot välja rentida juba 20-25 päeva kuus (teenistus siis 10-13.000.- kuus). Ei pea rentima 6 kuud, vaid võib ka 12 kuud. Talvel õnnestuks paar nädalat vast ikka rentida selliste hindadega. Talvise rentimisega on aga see, et tahavad valdavalt suusatajad, aga siis on vaja juba topeltpõhjaga ja korraliku soojustusega autot, mis ei maksa enam mitte 600.000.-

Arvan, et matemaatikat annaks parandada, kui rendihinda siiki natukene tõsta.

Rõhutan veel kord, et üritan tekitada arutelu, mitte asja maha teha. Mõte pole üldse paha ja kindlasti oleks ka tahtjaid sellistele pakkettidele.
Praeguses tööturu olukorras leiaks vist ka reishuvilise (pereta) autojuhi, kes oleks ca 6000-8000kr eest 25 päeva kuus ringi sõitma:)

Igal juhul soovin parimat ja loeks huviga veel Sinu nägemustest. Võimalik, et sain millestki valest aru.

Loodan siiralt, et ma selle kirjutisega nüüd kellelegi liiga ei teinudB)
Viimati muutis: 08.01.2009 20:42 ford.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Loodava matkaauto reisiklubi huviliste otsing

09.01.2009 22:53
#3
Kõlab väga huvitavalt!
Kuid ei saa minagi aru kuidas sellise hinnaga on võimalik majandada.
Küsimus milliseid autosid sa kasutada tahad?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Loodava matkaauto reisiklubi huviliste otsing

11.01.2009 14:05
#4
500 kr õõpäev on raske isegi kasutatud autot ilma juhita kasumiga rentida.

Uue auto puhul on algul küll hoolduskulud ehk väiksemad, soetamismaksumus ja amortisatsioon seda jagu aga suurem.

Koos juhiga ei tule aga kindlasti midagi välja. Kui asja ametlikult ajada , lisanduvad ju palgale veel ka maksud.

Pealegi on eestis kindlasti tunduvalt rohkem neid, kes rendivad auto ilma juhita, kui koos juhiga.

Kõige suurem tegur on aga turu piiratus, mis on seotud huviliste- ja maksevõimelise elanikkonna vähesusuga.

Praegusel kujul on idee suhteliselt surnult sündinud.
Rendihinnad peaksid kindlasti sõltuma hooajast.

Sellise eesti turuhinnast odavama hinnaga rentimine on võimalik näiteks saksamaal. Esiteks on seal soe periood kauem, sihtkohad eestist startimisega võrreldes lähemal ja teed paremad.

Aga ka siis on päevane läbisõidupirang, ei rendita päris uusi autosid ja loomulikult ilma juhita.

Eestis seda kahjuks läbi viia ei ole võimalik. Kurb, aga tõsi.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Loodava matkaauto reisiklubi huviliste otsing

11.01.2009 15:03
#5
To Ford,Vari & Eavp

Hai ! Tänu vastamast ja asjalike arutluste eest. Selles on Sul Ford õigus,et 500 .- kr.rendihind ööpäevas tekitab ilmselt ka suurema nõudluse. Olen mõelnud seda äri teha aga kasutatud autodega,mitte uutega.Uute autodega muidugi selle rendihinnaga asi ära ei tasu .
Sooviks osta nüüd talvel,kui autod on soodsama hinnaga, Saksamaalt Hobby 600-sed 89-93 aasta väljalaskega. Vaatan www.mobile.de,et neid saaks nii umbes 3000-5000 EUR-iga(47.000-78.000 kr.) kätte. Seega saaks 1 aastaga ,kui auto oleks käigus min.15 päeva kuus ja 6 kuud aastas-auto hinna juba tagasi(15 korda 500,korda 6. 45.000 kr.)Need retro stiilis mudelid mulle meeldivad,taga on lai voodi,nurgadiivanina ja avarad aknad.Mulle meeldib,kui ka taga on autol avar väljavaade nii külgedele kui ka taha,see lisab autosse valgust ja sõidu ajal on meeldiv panoraamvaade.Endal on mul Tabbert ,mis ka selline on.Nüüdsetel uutel mudelitel,millede taha ehitatakse alla nn.¡garaazid¡-sellised avarad aknad taga puuduvad.Näengi oma äriplaanis klientidena just noori matkahuvilisi kliente,kellede jaoks on esmatähtis reis,matk,¡peo panemine¡ ja vaatamisväärsustega tutvumine ise,mitte see,kui kallis ja luksuslik matkaauto seest on .Sellised isikud ,kes seda just esmatähtsana hindaks,ilmselt ostavad ise sellise auto või reisivad hoopis teistmoodi.
Kui noored lähevad näiteks neljakesi reisima,siis tuleks igal noorel nn.¡näo pealt¡ maksta auto rendihinda vaid 125 kr.ööpäevas !Kütusekulu hind jagataks ilmselt ka ära. See on aga väga odavalt reisimine,sest on ju ööbimine autos,söögi tegemise võimalus,külmkapp,duss ja veel ka lisaks oma jalgratta kaasa võtmise võimalus kõik hinna sees !On ju täiesti ilmne,isegi ilma konkreetseid arvutusi tegemata,et kui reisija peab tasuma hotelli,jalgratta rendi ja sõiduauto rendi eest, siis nii odavalt ei reisi. Samas teavad ka matkaautode omanikud ning isikud,kes neis reisinud ja elanud,et võimalus ise sooja sööki valmistada on reisil väga soodne ja odav toitumine.
Samas Ford,on Sul ka õigus selles,et reisihuvilise ,pereta juhi leiaks ilmselt 6000-8000 kr.eest kuus ringi sõitma.
Minu äriplaanis on see teenus,kus kaasa antakse juht ja koostatakse marsruut-vaid ühe teenusena isikuile,kes seda sooviks.Kui ei soovita seda,et marsruut oleks ette koostatud,siis seda ka ei tee. Antakse kaasa vaid juht.Samas kui soovitakse autot vaid rentida ilma juhita,siis seda ka võimaldatakse.
Kuivõrd rendihind 500 kr.ööpäevas peaks tekitama suure nõudluse,siis ilmselt õnnestuks autosid välja rentida ka pikemaajaliselt kui vaid 15 päeva kuus ja aastas 6 kuud.Ilmselt ka talvel. See aga tõstaks juba väga oluliselt kasumlikkust,nii,et auto hinna saaks tagasi võib-olla juba poole aastaga.
Kõige suurem probleem ongi asja juures see,et kus juht öösel magab,sest ilmselt enamik kliente seda ei soovi,et juht magaks ka autos.Seda ei sooviks ilmselt ka juht ise(kui tegu pole just noorte naistega)Seega peaks arvestama kuluna juhi ööbimist reisil odavamates kämpingutes või hostelites.Eavp arvab,et asjas oleks takistuseks turu piiratus,ning maksevõimelise elanikkonna vähesus ? Ei saa sellisest seisukohast aru,nähtub ju see,et matkaautoga oleks seltskonnal hoopis odavam reisida. Inimesed reisivad aga iga aastaga üha rohkem,samas on Euroopa Liidu piirid ju kõik lahti.Inimesed ei pea enam kulutama viisadele raha.
Ma ei näe oma äriplaanis ka mittemingisugust ettevõtlusriski,sest kui asi ära ei tasu-võib autod ju maha müüa.Kulu mittemingisugust.
Ootaks uusi diskusioone !Seniks mõnusat matkamist uuel aastal.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Loodava matkaauto reisiklubi huviliste otsing

13.01.2009 20:12
#6
vot see klubi on küll täitsa mulle loodud: viie sotiga terve ööpäev mööda euroopat ja juht ka veel hinna sees. kui klubi käima läheb siis mina olen küll rentija! siukse hinnaga ei saa vist küll kuskilt. aga mul on mõned tingimused ka:

1.et juht magab õues telgis, sest ma küll ei taha, kui meie pere magamistoas mõni võõras vend magab, mine tea, äkki ronib veel öösel naisele kaissu ka või rikub kogemata õhku
2.kuna see auto on mingi 20a vana, siis ei tohi ta mingil juhul ära laguneda, kuna ma plaanin oma pere puhkust pikalt ette ja kui see sõidu ajal laiali vajub, mis on ju üsna võimalik, siis peab 12 tunni möödudes olema uus auto
3.kui ma laevaga rootsi tahan sõita, siis pileti ostab autojuht omast taskust, mitte mina ei pea välja tegema, eks
4.hind peab sisaldama ka käibemaksu
5.juht ei tohi üle 8 tunni järjest roolis olla, sest muidu ta väsib ära. igaks juhuks võiks olla veel üks tagavarajuht ka kaasas, siis neil on ka telgis lõbusam magada
ja viimane on soovitusliku iseloomuga: üks juhtidest ehk siis giid võiks olla nooremapoolne kena naesterahvas

üldiselt olen ma käsi ja andke teada, millal minek on
kõigile kirssidega!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Loodava matkaauto reisiklubi huviliste otsing

17.02.2009 20:03 - 17.02.2009 20:16
#7
Tere

Pole kaua siia sattunud aga nüüd, kui kevad vaikselt hinge poeb ja rändlinnud varsti saabuma hakkavad,tekib huvi matkama minna.
Ja selline odavamat sorti matkaautolaenutus on mulle küll väga mokka mööda!Kuna teinepool on lukksepp ka siis "lennukit õhus ei remondita", nagu ta ise kipub ütlema ja elu on näidanud,et mida rohkem muretsed,seda rohkem igasugust jama kaela sajab.
Minu meelest on asjal jumet,eriti praegusel surutise ajal,kui iga kroon on arvel.Käiksin isegi matkaautoga reisidel-majandaks pere masinasse ja minek aga rendihinnad olid viimati liiga soolased.
Igatahes-sitkust ja jõudu!
Dzonn,lase vesi välja!
Viimati muutis: 17.02.2009 20:16 ford.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Loodava matkaauto reisiklubi huviliste otsing

27.06.2009 01:49
#8
Firma, mis rendib eestis vanu autoelamuid on juba ammu olemas
veebi.info/v2/page.php?username=arpel&page=5762

Ise küll sealt autot rendile ei võtaks, vanadel autodel on alati oma risk ära laguneda.

Arvestades maha käibemaksu 20% , siis sellist autot 500.- eek päev rendile andes jääks ausalt tegutsedes järgi kulude katteks ainult 400.- päevas.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Loodava matkaauto reisiklubi huviliste otsing

07.02.2010 16:51
#9
On olemas ka nn odavlennufirmad aga lennukid on peamiselt neil vähemalt uued.
Minu arvamus on, et tehnika arvelt ei saa kokku hoida. See ei ole säästmine. Pigem enamus matkahuvilisi ei ole nõus tehnilises mõttes kahtlase sõidukiga pikemat reisi ette võtma.

Üldiselt võiks uurida ka, miks Eestis matkaautode rendifirmad ennast enamjaolt ära ei majanda. Selle põhjuseks on ka madal rendihind, mille eest ei suudeta kulusid katta. Ja nagu ütlesin, siis lahenduseks ei ole ka hästi odav sõiduk.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Loodava matkaauto reisiklubi huviliste otsing

07.02.2010 23:03
#10
Ivar Kalev Hääleta:
Üldiselt võiks uurida ka, miks Eestis matkaautode rendifirmad ennast enamjaolt ära ei majanda. Selle põhjuseks on ka madal rendihind, mille eest ei suudeta kulusid katta. Ja nagu ütlesin, siis lahenduseks ei ole ka hästi odav sõiduk.

Huvitav nähtus, et saksamaal on siiski eestist odavamad rendihinad.

Need peaksid nüüd puha käpuli ju olema ?
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Loodava matkaauto reisiklubi huviliste otsing

07.02.2010 23:29 - 07.02.2010 23:30
#11
Põhjus on ilmselt selles, et Saksamaal on "hooaeg" pikem.
See ongi suurte turgude eelis, et kaupa müüakse suuremates mahtudes.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Viimati muutis: 07.02.2010 23:30 Ivar Kalev.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Loodava matkaauto reisiklubi huviliste otsing

07.02.2010 23:34
#12
Saklaste rendi hind võib olla ju madalam, kuid neil on ka üleandmistasu umbes 100euri ja läbisõidu piirang.
Samas saavad naad ühte autod kauem rentida kuna neil ei sõida inimesed 7-10 päevaga maha 4-6tuhat kilomeetrit:(
Näiteks põhjamaade rendi firmadel on 3-4 aastavanuste busside läbisõit alles seal 60 kuni 70 tuhande kandis meil aga hooaeg ja 45000 km:(
Eks siit võib nüüd iga üks edasi arvutada:)
MATKASUVILAD.ee - EESTI SUURIM MATKASUVILATE KESKUS
ADRIA HOBBY HYMER CARTHAGO MALIBU
Karavanitarvikud - REIMO, Movera, Frankana, Fiamma, DOMETIC, Truma, THETFORD, Alde jpm
Varuosad enamustele suvilatootja markidele
Paigaldus, remont ja hooldus meie TEENINDUSES
www.matkasuvilad.ee
+372 5209827

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Loodava matkaauto reisiklubi huviliste otsing

08.02.2010 18:12
#13
Kilometraazi piirangut on Saksamaal muidugi lihtsam kehtestada, kuna suur osa sihtkohtadest Euroopas on samas ümberringi.
Ilmselt on see ammendav vastus hindade erinevuse osas.
Seega teemaalgataja nägemus mõnesaja krooniga majandama hakata ei saa vist kohe kuidagi hästi õnnestuda.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Loodava matkaauto reisiklubi huviliste otsing

15.04.2010 10:20
#14
Kuidas selliste 89-93 aasta autode puhul töökindlusega lood on ja kuidas reageeriksid kui näiteks kliendil Saksamaal auto üles ütleb?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Loodava matkaauto reisiklubi huviliste otsing

20.04.2010 02:12
#15
Ise aastaid vana bussi omanuna julgen ka arvata, et selline 500.-EEK hind on sobiv ainult VÄGA piiratud seltskonnale, kes oskavad rohkem, kui kütusepaagi korki avada. Vana ja odava bussiga koos käib risk suvalisel hetkel teele jääda. See tingimus peab olema enne reisi kokku lepitud. Vastasel korral sa kõrbed suht kiiresti.
Olen tulnud koju Saksamaalt, õlikulu 15 liitrit. Olen reede hilisõhtul Autria kiirteel laialilennanud rattalaagrile KOLM päeva lahendust otsinud. Lõpuks ise laenatud tööriistadega mure lahendanud. Aga omaenda vana rondi puhul ma TEADSIN ette, et võb jama tulla. Siiani ei nuta, kuigi esimesel hetkel oli kerge paanika.
Seega mõte pole paha. AGA pead hoolega kõike kaaluma ja sada asja ette nägema.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev