Veel üks eelis...

Veel üks eelis...

27.11.2008 20:59
#1
... või põhjus, miks omada matkaautot.

Tegelikult tekkis see mõte eeelmisel pühapäeval olnud lumetormis, kui üks minu sõber koos oma perekonnaga tuli otsima "poliitilist varjupaika". Lumetormi tagajärjel oli tal kadunud elekter ja sellega seoses kadus ka keskküte ja tuba muutus külmaks. Peale selle polnud vett ja ka elektripliit ei töötanud, seega polnud võimalik ka süüa teha. Saabus aeg, millal kodu oli suhteliselt mõttetu koht ja seal polnud võimalik elada.

Õnneks on mul omal elava tulega küte ja ka pliit, millel võimalik ka ilma vooluta süüa teha. Vähe kasutatavast kaevust saab ka hädapärase vee. Järelikult on võimalik elada ka ilma elektrita ja nälga ei sure.

Jäimegi siis arutlema, et mis ikkagi teha olukorras, kui oma kodus pole lihtsalt võimalik elada.
Siis tekkis mõte, et hää, kui ikka mtkaauto õuel seisab - võimalik ka seal ju elada mõned päevad. Toa saab soojaks kütta, valgus on olemas, gaasipliidil saab süüa teha ja võimalik on ka telekat vaadata. Ühesõnaga kõik eluks vajalik on olemas ja mõned päevad karmis talves pole probleem vastu pidada. Ainukeseks probleemiks on aeg-ajalt vee tankimine.
Sel hetkel tundus matkaauto igati hää lahendus:)

Igal-juhul järgmises lumetormis on rendile anda avariielamispind:P Klubi liikmetele (registreerunud kasutajatele) poole hinnaga:D

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Veel üks eelis...

27.11.2008 21:38
#2
ford kirjutas:
...
Igal-juhul järgmises lumetormis on rendile anda avariielamispind:P Klubi liikmetele (registreerunud kasutajatele) poole hinnaga:D
Et siis häda korral on järgmise tormi ajal võimalik tulla Sinu õuele elama, :D sest lumetormis minna lükkamate teedele matkaautoga tuterdama pole vist eriti hea mõte.
Selle teemaga seoses tekkisid mul hoopis muud mõtted, et kuidas üldse siinne rahvas talvel oma matkabussi-haagist hoiustab? Kas on selleks olemas eraldi garaaþ või katusealune. Või seisab suvila lageda taeva all? Või on hoopiski miskine kate peale tõmmatud?
Omal on buss lageda taeva all. Eelmistel aastatel olen ka koormakatte peale tõmmanud, kuid eelmisel aastal lõhkus tuul katte all olnud raami ära ja sel aastal on buss veel ilma katteta.
Aeg-ajalt on bussis ka talvel niisama nokitsemist ja siis olen ka ruumi soojaks kütnud. Paar nädalat tagasi, kui jälle soojas bussis toimetasin, avastasin juhuslikult kapist kondensi. Peale seda jätan alati kõik kapi uksed lahkudes pärani, et see niiskus välja tuulduks,muidu on kevadeks kopituselõhn kerge tekkima.
P.S. Sorry, kui nüüd väga teemast mööda läks juba.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Veel üks eelis...

27.11.2008 23:58
#3
Tuleb siis NZ varud ka bussi panna. ;)
No mul läks selle katusealusega väga pahasti. Just eelmisel talvel ehitasin maja otsa. Siis veel ei teadnud seda matkabussi jama. Katusealuse tegin just nii kõrge, et alt mahuks vabalt käima. Kõrgemat ei tahtnud teha, et vähem vett ja lund alla tuiskaks. Meil saarel ju palju tormiseid ilmu. Nüüd aga kahetsen väheke seda madalust, kuna bussi jaoks jääb kümmekond senti puudu. No ümber ka tegema ei hakka.
Seega seisab buss oma "garaasis" aia taga. "Garaasis" sellepärast, et elupuud (3-4m kõrged)lõikasin just bussi järgi. Kui bussi pole on auk sees. Kui ma poleks puid lõiganud, siis oleks buss "keset" teed parkinud.
Et ikka teemas püsida - Tormiga on jah bussis hea elada. Pole vaja karta, et tuul katuse pealt ära puhub. :P
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Veel üks eelis...

28.11.2008 16:57
#4
Korvimees Hääleta:
[
Et siis häda korral on järgmise tormi ajal võimalik tulla Sinu õuele elama, :D sest lumetormis minna lükkamate teedele matkaautoga tuterdama pole vist eriti hea mõte.
.

Pole hullu Korvimees, klubi liikmed on alati teretulnud. Võid tulla ka oma elamuga, maa on tasuta:D

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Veel üks eelis...

30.11.2008 19:40 - 30.11.2008 19:41
#5
ford Hääleta:
Pole hullu Korvimees, klubi liikmed on alati teretulnud. Võid tulla ka oma elamuga, maa on tasuta:D[/quote]
Aga mis siis, kui tuleks kohe rohkem klubi liikmeid korraga oma bussidega, aga seda mitte lume tormis, vaid näiteks järgmisel kevadel-suvel? :cheer:
Et siis nagu mingi kokkusaamise moodi asi või nii? See tglt niisama uitmõte praegu, aga üleüldiselt,mis rahvas arvab, kas sellisel asjal oleks jumet?
Viimati muutis: 30.11.2008 19:41 Korvimees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Veel üks eelis...

01.12.2008 17:58
#6
Tere!
Meie matkaauto seisab varikatuse all ja on kolmest küljest kaitstud. Kevadel sai spetsiaalselt ehitatud.
Kokkutuleku plaan ei ole paha mõte. Kevadel peale lume sulamist, suvel kõigil väga kiire.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Veel üks eelis...

01.12.2008 20:26
#7
Ka minu meelest on mõttel jumet. Miks mitte vaadata üksteise leiutisi ja näha inimesi ka näost näkku. Eestimaal ju ruumi on ja me saaksime isegi tühjal põllul hakkama.B)
Ajaliselt oleks tõesti kevadine aeg parim, nagu Frankia pakkus, kuna suvi on ju reisimise aeg ja siis kõigil kiire:)
Aga kuna asi läheb teemast välja, siis teen ettepaneku avada selle jaoks eraldi teema, kus siis asjast huvitatud saaksid oma arvmust avaldada:)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Veel üks eelis...

01.12.2008 20:47
#8
Kui jutt läks juba talvise hoiustamise peale (kuigi ka selle kohta on Caravann avanud Varia all eraldi teema), siis minu kuut seisab lihtsalt kurvalt õues lume ja vihma käes. Tegelikult olen ka pidanud plaani ehitada mingi lahtine katusealune, et oleks otsesest ilmataadi kiusamisest kaitstud. Siiani on see asi aga kahjuks plaanideks jäänudki.
Mingi katte alla panek poleks vist eriti mõistlik, kui buss peab olema suhteliselt stardivalmis. Kuna tegelen ka natuke rentimisega, siis pean arvestama, et igal ajal võib tulla mõni huviline ja siis on mugavam, kui ei pea hakkama katet eemaldama. Hoian bussi ka enda jaoks sõiduvalmis, et mine tea, milla liikumishuvi võib tekkida. Näiteks eelmisel aastal olid ka jõulude ajal pikad pühad ja siis tegime mõttevälgatuse mõjul viiepäevase reisi Taani. Ka selliste ilmadega on sõidul omad võlud:) Seega talvekummid on all ja lume alla mattuda ei laseB)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Veel üks eelis...

21.12.2008 19:00
#9
Vaatasin, et see lume all hoidmine pole ikka õige asi. Samas seda rohelist koormakatet uuesti osta ka ei näinud mõtet, kuna see rebeneb juba paigaldamise käigus.
Õnnestus hankida sellist riiet, millest pidi turvapatju tehtama (pole ise õnneks avanenud turvapatja näinud) Pealmine pool on tal selline roosakas ja sisemine valge. Igatahes hea riie, vee- ja rebenemiskindel. Egas midagi, vanale Singeri masinale tuld ja nii see uus kate valmis sai.
Bussi katusele kinnitasin katte paigaldamise hõlbustamiseks mõned reikad, siis kate peale ja valmis. Nüüd võivad minu poolest tulla valged jõulud. :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Veel üks eelis...

21.12.2008 23:25
#10
Korvimees
Nüüd võivad minu poolest tulla valged jõulud. :)
Kus nad saavad siis tulla, kui lumeveski läks pankrotti ja veskimees koondati. Palju kinke jääb ka saamata - päkapikud läksid lumemõldriga sama teed. ;)
Rahulikke jõule. :)
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Veel üks eelis...

03.01.2009 13:11
#11
Kokkutuleku mõte on tõesti hea mõte.On ju matkaautode ja haagisuvilatega reisijad üks sõbralik ja tore matkarahvas.Ja sama palju,kui neis on matkajaverd,on neis minu meelest ka autojuhi ja autoomaniku tunnet,milline autojuht siis aga teel teist hättasattunut ei aita. Nii et kokku tulles oleks ilmselt palju üksteistelt õppida ja kasulikku teada saada--nii matkamisse puutuvalt,kui autode kohta.Kokkutuleku koht minu meelest oleks parim kusagil mere ääres,kus saab ka ujuda ja mere kohinat kuulda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev