Rentimine

Rentimine

22.11.2008 22:03
#1
Tere
On kindel plaan rentida tuleval suvel matkaauto ja põrutada läbi Soome, Põhja-Norrasse.
Reisiseltskonnaks on 5 täiskasvanut ja kestvuseks, umbes 2 nädalat.
Kuna rahakott just puuga seljas pole, tahaks uurida, enne reisi, igasuguste lisakulude kohta.
1.Meie tripil tuleb kasutada ka veetransporti.Niipalju kui silma on hakanud, tuleb üle 7 m. sõiduki, üle lahe transportimise eest maksta peaaegu, et topelthinda. On kellelgi teisi kogemusi?
2.Gaas- enamus rentijaid annab kaasa 2 ballooni. Kas sellest meile piisab, või tuleb lisaballonid kaasa võtta?
Proovime teha reisi küllaltki odavaks ning peatuda "mustalt", nii, et 220v kasutamine on välistatud. Samas aga sooja veega pesemine ja külmiku 24h töötamine, oleks oluline.
3.WC ja sinine vedelik-. Enamike rendifirmade pakkumistes seisab, et see "sinine" antakse kaasa. Kas kaasaantavast ka meie reisi jaoks piisab või tuleb juurde osta?
Ja kui tihti tuleb seda kassetti tühjenedada?
15 liitrit koduses tualetis saaks ühe korraga praktiliselt täis.

Niipalju siis praegu meelde tuligi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rentimine

22.11.2008 23:49
#2
kiki

1.Meie tripil tuleb kasutada ka veetransporti.Niipalju kui silma on hakanud, tuleb üle 7 m. sõiduki, üle lahe transportimise eest maksta peaaegu, et topelthinda. On kellelgi teisi kogemusi?
Minuarust polnud pikkusega eriti probleemi. Maksad lisameetri eest 300eek. 1,5 meetrit ülepikkust anti mulle isegi andeks.
Küll on aga õudust tekitav kõrgus. Seal ei anta mitte cm ka andeks. Viid ju muidu torud laeva laest minema. Mul oli käru kõrgus 2,47m ja olin rekkadega ühes boksis.
Hinnad konkreetses laevas Tallinn -Helsingi(odav reis)
pikkus max 6m, kõrgus max 1,9m = 350eek
pikkus max 7m, kõrgus max 2,4m = 850eek
pikkus max 7m, kõrgus üle 2,4m = 1630eek
Hinnad muidugi muutuvad vastavalt aastaegadele ja liinile, aga proportsioon jääb samaks.
Nagu näha muutub kõrgusega pileti hind a* poole võrra.
Sellepärast oma matkabussi ehitades hoian rangelt 2,4 meetri liini.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rentimine

23.11.2008 11:53 - 23.11.2008 11:54
#3
kiki Kirjutas:
Tere
Reisiseltskonnaks on 5 täiskasvanut ja kestvuseks, umbes 2 nädalat.
2.Gaas- enamus rentijaid annab kaasa 2 ballooni. Kas sellest meile piisab, või tuleb lisaballonid kaasa võtta?
Proovime teha reisi küllaltki odavaks ning peatuda "mustalt", nii, et 220v kasutamine on välistatud. Samas aga sooja veega pesemine ja külmiku 24h töötamine, oleks oluline.
3.WC ja sinine vedelik-. Enamike rendifirmade pakkumistes seisab, et see "sinine" antakse kaasa. Kas kaasaantavast ka meie reisi jaoks piisab või tuleb juurde osta?
Ja kui tihti tuleb seda kassetti tühjenedada?
15 liitrit koduses tualetis saaks ühe korraga praktiliselt täis.

Kahe gaasiballooniga tuleb 2 nädalat vabalt välja, peaks ülegi jääma.
Külmik ja boiler töötavad nagunii gaasi pealt, seega pole ka 220V saadavusel tähtsust. Kui kogu reisi jooksul pole vooluvõrku ühendumise võimalust, siis tasub ettevaatlik olla külmiku 12V reziimil hoidmise ja teleka vaatamisega. Sõidu ajal, kui genekas nagunii akut laeb on see OK, aga just kohapeal seistes.
Kahe nädala jooksul peate WC-d ilmselt päris mitu korda tühjendama aga seda 15l mahtu piisab ikkagi rohkemaks, kui üheks korraks :) Seal ei ole nii nagu kodus, et iga veetõmbamisega viskab "ämbritäie" peale. Sinist vedelikku läheb nii ~100ml ühe kassetitäie peale. Neid vedelikke on olems erineva kangusega muidugi.
Viimati muutis: 23.11.2008 11:54 Korvimees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rentimine

23.11.2008 16:36 - 23.11.2008 16:38
#4
Tegelen ise nii rentimisega kui ka kasutamisega, ehk siis käin ka ise puhkamas matkaautoga, siis üritaksin vastata veel kord samadele küsimustele, millele Motamees ja Korvimees juba üsna ammendavad vastused andsid.

1. Pikkus. Näiteks minu auto on kõrguselt 3,05m ja pikkus on tehnilise passi järgi 7,13m. See viimane 13cm on tegelikult vaid redeli osa ja seda on ka võimalik ära võtta. Ise olen alati ostnud pileti kuni 7m ja mitte kunagi ei ole olnud probleeme. Olen sõitnud nii Stockholmi kui ka Helsingi vahet. Näiteks Ventspils-Rostock liinil on kallim pilet üldse alates 8,0 meetrist.
Tegelikult on väga palju matkaautode mudeleid, mille pikkus jääb alla 7m. Kui riskida ei taha, rendi natukene lühem auto ja sõida julgelt. Sees on küll siis veidi vähem ruumi, kuid see pole nii oluliselt väiksem.
Nagu Motamehe väljatoodud hinnatabelist selgub, on põhiprobleemiks hoopis kõrgus. Need autod, millel on katuse kohal see "paun", on kõrguselt kõik üle 2,4m. Madalamatel autodel võib aga tekkida probleeme 5 magamiskohaga. Lisaks maksab natukene ka mugavus, et kas igal õhtul lauad ja istmed taas vooditeks teha ja hommikul kokku lappida või on mugav kasutada kõrgemat autot ja magamiseks on voodid eraldi olemas. Siis ei pea neid istmeid ja laudu kaks korda päevas kokku lappima.

2. Gaas ja vesi.
Suvel kahe ballooniga saab täiesti vabalt hakkama. Kõige suurem tarbija on küte, kuid suvel seda vaja ei ole. Suvel olin ise kolme nädalasel tripil ja sain praktiliselt ühe ballooniga hakkama. Seda enam, et külmik oli enamus aja gaasi reziimis. Ma ei hakanud teda sõidu ajal õldse 12V peale ümber lülitamagi, kuna tegime tihedalt peatuseid ja kartsin seda lihtsalt unustada. Seepärast oligi ta pidevalt gaasi asendis. Uuematel mudelitel on see ümberlülitus automaatne - kui sõidad, lülitub ta aku peale, ehk siis 12V, mootori seiskumisel lülitub ta automaatselt gaasile.
Soe vesi käib läbi boileri ja see ei võta ka palju gaasi. Samas pean mainima, et 5 inimesega käia pidevalt autos dushi all on piisavalt ebamugav. Dush on tehtud väga veesäästlik (üks pesukord ca 10-15L), aga eks ta on ikkagi selline hädapärane variant ja eriti mugav see ei ole. Ruum ise on juba piisavalt kitsas. Arvan, kui te kahe nädala jooksul teete paar-kolm kämpingu peatust, on see igati õigustatud. Saate ennast vähemalt mõnusalt ja koonerdamata puhtaks pesta. Sellise suurusega seltskonnal läheb ööpäevas umbes paagitäis puhast vett (100L) ikkagi ära ja vett tuleb igaks juhuks enne ööbimist ikkagi tankida.

3. WC ja "Sinine vedelik".
Hakkame sellest peale, et mina kasutan tegelikult rohelist:). Nagu Korvimees juba mainis, siis läheb seda ca 80-100ml ühele korrale (paagitäiele). Eks see üldkogus sõltub ikkagi WC kasutamise tihedusest, kuid jällegi oma kogemustest võin mainida, et Norras on teede ääres väga korralikud kompleksid koos puhaste WC-dega ja pole erilist mõtet bussis WC-d kasutada, kui saab väljas käia. Suvisel ajal peaks siiski korra päevas kassetti tühjendama, et palavaga käärima ei läheks:). Kemikaali peaks rentija vähemalt sellise arvestusega teile kaasa andma. Ise hoian autos vähemlt 1,5L pudelit ja kui see juba poolik, annan uue alati kaasa.

Loodan, et sain natukene abiks olla. Kui on veel küsimusi, lase aga tulla:)

Ja veel, kui autot veel suveks olemas ei ole, siis võid ühte piiluda siit:
www.matkaauto.com/index.php?option=com_content&task=view&id=14&Itemid=5
Viimati muutis: 23.11.2008 16:38 ford.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rentimine

23.11.2008 19:45
#5
Suured tänud kõigile põhjalike vastuste eest!
Muuseas tänu auto piilumisele ma siia foorumisse sattusingi. Bronnimisega aga pean kahjuks ootama uue aasta alguseni, mil saame paika puhkusegraafikud. Kas siis on juba hilja?
Veel- Ford, ehk saad reisikogemusi jagada. Sihtmärk on meil Lofoodid. Milline võiks olla parim teekond, sinna saamiseks?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rentimine

24.11.2008 14:38
#6
Lofootidel ma ise käinud ei ole ja seepärast ei oska ma ka miskit kommenteerida.
Mis puudutab aga marsruudi koostamist, soovitan vaadata menüüst "Lingid" -> "Kasulikud lingid". Seal on päris mitmeid teekonn planeerimise lehekülgi, mis võivad abiks olla.

Kui sealt abi ei saa, jäta uuesti teade. Mul üks tuttav on Lofootidel korduvalt käinud, äkki saan temalt ühe väikese kommentaari välja meelitada:P

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev