Katteplekil on korrosiooniaugud

Katteplekil on korrosiooniaugud

17.10.2008 09:21 - 21.10.2008 15:28
#1
Kas on kellelgi kogemust, mis peaks tegema, kui camperi taga-all küljenurkades on läbivaid üsna väikseid korrosiooniaugukesi? Iseenesest on katteplekk korras ja puit selle all paistab ka olevat kõva, näha on lakitud vineer. Kas peaks mingi osa plekist välja vahetama või kannatab esialgu niisama jätta?
Fiat Ducato Rimor Europe -95 on mu ratastega maja.
Viimati muutis: 21.10.2008 15:28 pisike99.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Katteplekil on korrosjooniaugud

17.10.2008 22:39
#2
No kogemusi camperi asjus pole. Siiski võtan julguse kokku ja eeldan pisut. :dry:
Ilmselt on tegu alumiinium plekiga. Kui sealt tagant paistab lakitud vineer, siis on tegu umbse osaga. Alumiinil on aga omadus sellises kohas auklikuks oksüdeeruda. Vett pole selleks sinna vahele vajagi. Piisab niiskusest.
Kui kõik on nii nagu oletsin, siis pleki vahetus pole hädavajalik. Lihtsalt kataks ta mingi mastiksiga (näiteks laseks üle kivikaitsega). Sellised "ussiaugud" katab kivikaitse ära küll.
Kui sealt vahest saab vesi ära valguda kuhugi, siis piisaks ka lihtsalt pleki õlitamisest. See takistab edasist oksüdeerumist (hoiab eemal niiskuse ja hapniku).
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Katteplekil on korrosjooniaugud

18.10.2008 20:19
#3
Ma kipun kahtlema, kas seal ikka kasutatakse alumiiniumi. Kardan, et see ajaks asja liiga kalliks ja tegu võib olla pigem tavalise musta plekiga, millest ka muud autode kered tehtud on.
Vaielda ei julge, aga avaldan arvamust:)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Katteplekil on korrosjooniaugud

18.10.2008 21:28
#4
On ikka alumiiniumplekk, üsna õhuke ja krobeline. Selle idee on ilmselt maksimaalselt peegeldada päikesekiirgust ja kaitsta puitkonstruktsiooni ilmastiku eest. Ja loomulikult, et oleks kergem - tavaline plekk kaalub rohkem. Rääkisin RMW keretööde meistriga - nad on arstinud ühel sarnasel asja nii, et lisasid putka alaosale rihvelplekist katte. Mul sellist asja veel vaja pole - augud on esialgu väikesed. Küll tuleb need valge hermeetikuga kinni paigata ja kui silma riivama jääb, siis ka külje alaosa üle värvida.
Fiat Ducato Rimor Europe -95 on mu ratastega maja.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev