Milline odav (matka)auto Euroopasse minekuks?

  • Unistaja
  • Unistaja avatar Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja

Milline odav (matka)auto Euroopasse minekuks?

04.04.2011 16:15
#1
Tere kõigile ja aitäh neile, kes viitsivad mulle oma arvamuse avaldamisega vastata. Loodan, et saan oma asjad selgemaks ja leian siit kas kiitust või laitust oma mõtetele (kardan, et viimast rohkem :P ).

Tekkis juba mõnda aega tagasi oma elukaaslasega mõte sellel suvel ja osaliselt sügisel külastada Euroopat ja parimaks vahendiks minu silmis selleks oleks minna seiklema mõne matkaautoga.
Asja muudab keeruliseks muidugi see, et ei saa selle ettevõtmise alla matta üleliia palju raha. Tegin kriitilisi arvutusi ja panin endale paberile, et ei taha auto soetamiseks kulutada rohkem, kui 2000 eurot, sest siis võin veel arvestada 1000 selle auto kordasättimiseks.
Olen leidnud siis kaks valikuvõimalust:
1) Osta Eestist mõni odavam kaubik/väikebuss (VW T3, VW LT, MB jne) ja kohendada seda elamiskõlblikuks - magamiskohad, külmkapp, kraanikauss ja pliit (ilmselt ka kuivkäimla hädaolukordadeks). Rohkem ei võimalda ei auto siseruum, ega rahaline eelarve.
2)Osta Saksamaalt mõni vana matkaauto. Peamiselt on seal autodeks VW LT ja MB erinevad mudelid. Plussidena on siis sees olemas kõik, mis ostetavasse kaubikusse peaks sisse laduma, pluss suure lisana on neis reeglina ka pesemisvõimalus. Miinuseks nende puhul on aga asukoht ja seisukord. Peab järele minema ja teisalt ei tea, mis aeg on nendega teinud, kuna autod on vanad (seinte seisukord, mootor, veermik jne), pluss suurem kütusekulu.
Kuna on soov külastada nii lamedaid riike, kui ka sõita ringi ilusates mägedes, siis mind natuke häirivad nende vanemate autode võimsusnäitajad. Teoreetilise 70 hobujõuga üles ja alla mööda alpide kenasid teid. Hmm...

Kokkuvõttes siis küsiks tarkade meeste käest, et mis vahendi soovitaksite endale muretseda, et minna umbes 3 kuuks kahekesi Euroopat avastama? Niipalju võin veel öelda, et olen seal ka varem korduvalt käinud (mitte nii pikalt) ja samuti seisavad käes mutrivõtmed, nii, et tehnikat ei karda. :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Milline odav (matka)auto Euroopasse minekuks?

04.04.2011 17:50
#2
Hetkel on A24 just olemas selles hinnaklassis mõned sõidukid, mis nendele parameetritele võivad vastata:
www.auto24.ee/kasutatud/nimekiri.php?bn=2&a=113&j=115&bi=EUR&ab=0&ae=2&af=50&ag=1&otsi=otsi
See on kindlasti suureks eeliseks, et neid saab lihtsa vaevaga vaatama ja proovima minna.

Mootori võimsus küll väike aga ilmselt peab siis kompromissi tegema.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Milline odav (matka)auto Euroopasse minekuks?

04.04.2011 20:09 - 04.04.2011 20:11
#3
Selliste summadega arvestades mina eelistaks mõnda euroopa levinumat automarki ja võtaks sealt mõne bensiini mootoriga bussi,kohendaks vastvalt oma soovidele sinna magamise, lihtsa matkaköögi, keemilise WC ja vajalikud panipaigad. Mootori varustaks kindlasti gaasiseadmega, kuna seal gaasi hind max 10eeki/l.
Pesemise võimalused otsiks sealt kohapealt, paljudes bensujaamades oli dussivõimalus.
Mõtle roheliselt, sõida gaasiga!

www.usaraud.ee/?id=5_5_20_1276
Viimati muutis: 04.04.2011 20:11 Gulfstream.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Milline odav (matka)auto Euroopasse minekuks?

04.04.2011 22:01
#4
Soovitan Ford Transitit sellest teisest kuulutusest.Endal on juba 4 Transit peetud ega kahetse.Vastupidavad ja juppe saada odavalt.Ainuke asi ,vaheta käigukast 5 käigulise vastu.
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Milline odav (matka)auto Euroopasse minekuks?

04.04.2011 23:24
#5
Sellises hinnaklassis bussi Saksast toomine läheb sama kalliks kui buss ise. Ehk siis ainuke reis sellel suvel on kojusõit. Saab ka oma 7 asja lennukis kaasa võtta ja tooma minna. Aga tegelikult pead poole vajalikust reisi käigus juurde ostma. Sellisel juhul pead lennukiga kaasa võtma ka tööriistad ja teibi-kruvid ja muu võimaliku kola. Siis keerad otsa kodu poole ja selle teekonna jooksul saad teada, mis koliseb, tilgub või üldse laiali vajub.
Teine variant on osta siit piisavalt odav toorik, kui tahad ise teda ehitada. Eeliseks on see, et keegi ei käse sul teda lõpuni ehitada. Kõpitsed üle, teed taha kuuti aseme, võtad kaasa vajaliku nodi ja lähed. Kempsus käimine tahab natuke planeerimist ja pesemise koha leiad mõnest suuremast tanklast. Muu kola võib ju kastiga või spordikotiga kaasas olla. Sellisel juhul saad lihtsalt värskema aastaarvuga pilli, kui nende valmisaparaatidega võrrelda.
Buss peab olema Euroopas levinud mudel. Enda Fordi baasil tehtud matkabussi ostmisel mängiski suurt rolli, et igas külapoes on enamnõutud jupid kohal olemas.
Eestis müügilolevaid busse saad tõesti ise üle vaadata. Pildi peal paistavad nad kõik kobedamad. Paha ei teeks ka paar kilomeetrit proovisõitu. Kuna mutrivõtit oskad käes hoida, peaks ka kõige räigemad vead välja paistma.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Milline odav (matka)auto Euroopasse minekuks?

04.04.2011 23:26
#6
Niipalju veel, et vana diisli teel remontimine on oluliselt vaevalisem kui bensuka puhul. Vanadel bensukatel peaks labane karbuss olema. Ei mingit erilist elektroonikat.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Milline odav (matka)auto Euroopasse minekuks?

05.04.2011 00:04
#7
Unistaja kirjutas: ... Teoreetilise 70 hobujõuga üles ja alla mööda alpide kenasid teid. Hmm... :)
Selle jaoks on autol käigud.
Olen sõitnud käruga mossega kaukaasia mägedes ja sai hakkama küll.
Praegu sõidan igapäevaselt 63 hobujõuga ringi. Kui vaja vean kastis tonniseid koormaid. Pole hullu midad.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Unistaja
  • Unistaja avatar Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja

Re: Re:Milline odav (matka)auto Euroopasse minekuks?

05.04.2011 10:09
#8
Olen neid autosid jälginud, mis Auto24 on müügil ja hoian nende hindadel ka silma peal, kuid pole märganud ühtegi, mis kutsuks kohe ostma. Paljud on seal olnud väga pikalt müügis ja kui mõelda veel seda, et mul ei ole tagasitulles selle autoga ilmselt midagi teha, kuna tõenäoliselt (ei hakka ütlema kindlalt) oleksin peale seda käiku aastateks Eestiga seotud ei ole mul seda asja vaja ka hoovi niisama seisma. Siis oleks aga mul see müük raske...

Gulfstreamiga nõus selle koha pealt, et ilmselt oleks mõttekam osta siit auto ja kohendada seda veidike. Gaasisüsteemi soovitus on hea, kuid ma kahtlen, et korraliku süsteemi korralik paigaldus on investeeringut väärt. Mõistan küll odavama kütuse plusse, kuid kas ümberehitus on seda väärt. Liiati mul puuduvad gaasiga autodega kogemused. Ise eelistaksin ikkagi diislit.
Vamm Transiti plussiks oleks tõesti see, et asju saab odavalt ka kohapealt, kuid olen ise veidi negatiivselt meelestatud nende kuulsuse tõttu. Kuid eks raha paneb mu asjad paika.
meelisega pean selles osas nõustuma, et Saksast toomine on riskantne ja kallis. Kuid siiski on see üks võimalustest.
Nõus ka selle osaga, mis puudutab mõne bussi/kaubiku ümbertegemist ja kindlasti auto, mis on Euroopas levinud. Ma tahan, et auto oleks ikkagi sellises korras, et ma ei pea teepeal mingisuguseid suuremaid asju ette võtma. Seepärast sobib ka algelisem variant, mis oleks tehniliselt lihtsa ehitusega. Näiteks ei pea ma roolivõimendit primaarseks mugavuseks, kuna vanadel autodel võivad nad ootamatult hakata nalja tegema. Elus piisavalt erinevate Gazide rooli keeranud ja peaks mõne kaubikuga ikka hakkama saama :P .
Motamehega olen nõus, et autol on käigud, kuid eelnevad kogemused Norras ja Austrias liiga väikese võimsusega autoga on näidanud, et ainult käikudest ei piisa. On vaja ka võimsust, mis neid käike lubab kasutada. Need on piirkonnad, kus on siiski umbes pool teekonnast tõus ja nendel tõusudel on ka liiklus. Jääd lihtsalt pidevalt ette (ka veokatele) ja sõitmise nautimise asemel vahid muudkui peeglisse.
Nõus, et omal ajal sai Nõuka territooriumil mägedes mossega hakkama, kuid vaevalt sa tahad selle mossega minna alpidesse. Ilmselt tuleks ka politseiga tegemist.

Mõni üldisem küsimus veel siia.
Pesemine on üks neid asju, mis veidike paneb juurdlema asja üle. Kuipalju peaks arvestama keskmiselt kämpinguplatsi eest raha, mis annaks ka võimaluse pesemas käia? Kuipalju need tanklate pesemisvõimalused maksavad?
Küsiks veel seda, et kuipalju on teil siis juhtunud autoga midagi sellist, et miskit vajab tõesti parandamist ja ostmist Euroopas?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Milline odav (matka)auto Euroopasse minekuks?

05.04.2011 11:47
#9
Kui sul on vaja autot üheks reisiks, siis lihtsalt rendi. Saad korraliku ja tõenäoliselt naudid oma reisi ilma tehniliste probleemideta.
Osta mingi vana, seda remontida, käia ühel reisil, pidevas kartuses, kas ikka peab vastu, pärast vaevelda, mida temaga peale hakata...
Selline stsenaarium pole küll minu meelest mõistlik.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Milline odav (matka)auto Euroopasse minekuks?

05.04.2011 11:52
#10
Kõige odavamalt peaksid saama paari tuhande euro eest saama umbes 40 päeva matkaautot rentida Eestist. Sellel siis juba kõik matkaauto tunnused ja mugavused. Konditsioneer võib alt vedada (eelmisel suvel nii läks mu tuttaval, kes seda rentis).
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Milline odav (matka)auto Euroopasse minekuks?

05.04.2011 12:00
#11
Hetkel võin ka eksida kuid oli vist bensukas dussi kasutamine 2,5-4eur ja WC 0,2-0,5 eur olenevalt riigist,Poola,Tsehhi,Austria,Itaalia.
Mina kujutan ette,et mõne levinud firma toodangust buss ja see oma vajadustele ringi natuke klopsida,ning peale reisi ku ei vaja uuesti sisu ennistada ja müüki panna oleks vist kõige lihtsam ning ei tohiks ka endale väga kulukas olla.

Gulfstream.
Mõtle roheliselt, sõida gaasiga!

www.usaraud.ee/?id=5_5_20_1276

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Milline odav (matka)auto Euroopasse minekuks?

05.04.2011 12:07
#12
KUI eestist Itaaliasse sõitta siis 4 inimest +matkaautu on kämpas keskmiselt 50 euri ööpäev.Mõni suurest teest kaugemal olev motell on teinekord odavam.Poolas erakas veel odavam aga ka teest vähe eemal.
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Milline odav (matka)auto Euroopasse minekuks?

05.04.2011 12:23
#13
Ainult ühe reisi jaoks bussi mina küll ei ostaks. Pigem rendi siis kaubikumoodi buss, kuhu saad kongi pesa teha. Matkabussi rent võib kütuserahast suure ampsu võtta. 1000.- Euroga kolmeks nädalaks sa normaalset bussi suvel ilmselt ei saa. Üks variant on vanem buss firmast Arpel. Ehk on ka teisi rentijaid.
Pesemisega on nii, et mitu aastat sõitsin iseehitatud bussiga, kus polnud ei kempsu ega pesemist. Kõige mõnusam oli Saksas. Seal on kiirteede ääres olevates bensukates reeglina dussiruum olemas. Kus suurem, kus väiksem. Hind oli umbes 2-3 EUR inimene ja lobistada võisid vee all kasvõi pool tundi. Ühes kohas maksis see 4.- EUR aga see oli juba koos karastusjoogiga. Sama valem kehtib ka teistes riikides suurte teede ääres olevates bensukates. Astud sisse ja küsid, kas on duss olemas.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Milline odav (matka)auto Euroopasse minekuks?

05.04.2011 12:24
#14
Kui juba olemas auto millel piisavalt voimsust, siis voiksid kaaluda ka haagise varianti.
Tel. +3725073021

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Unistaja
  • Unistaja avatar Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja

Re: Re:Milline odav (matka)auto Euroopasse minekuks?

05.04.2011 19:42
#15
Auto rentimine oleks võimalus, kui mul oleks rohkem raha ja reis oleks lühem. Pole küll süvitsi otsinud, kuid olen leidnud, et hinnakiri on reeglina 2000 eruo juurde kuu pluss kütus. Soov on siiski minna pikemaks perioodiks ja hind läheks seega liiga kõrgeks. Plussid sellel muidugi oleks, ei vaidle vastu, kuid esialgu sellele variandile tähelepanu ei pööra.
Seda võin öelda samuti, et kindlasti ei lähe reisile järelhaagisega. Esiteks ei ole autot, millega seda vedada ja teiseks nägin aastaid tagasi Itaalias, kuidas kiirteetunnelist väljunud sõiduauto sabas olnud haagis hakkas oma iseloomu näitama ja ilmselt ainult tänu juhi hommikul õige jalaga voodist väljaastumisele see auto teele jäi. Peale seda ma mingit pikka sõitu haagisega ei tee.

Nagu ma aru saan, siis on ka matkaauto selline asi, mis kõiki teenuseid muudab kallimaks. Kui arvestada, et 50 euri on platsil ööpäev, siis see on juba päris palju. Selle eest peaks saama odavamas kohas ka majakese kahele inimesele :unsure: .

Praegu paistab sedamoodi, et sellise rahaga reisi ettevõtmiseks tuleks end meelestada "hipilainele" ja ikkagi muretseda mõni vanem kaubik/buss, mis kohendada vastavaks ja GO :laugh: .

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Milline odav (matka)auto Euroopasse minekuks?

05.04.2011 22:15
#16
50 euri maksab keskeltläbi 4 täiskasvanut ja matkaautu ööpäev.Kui reisile lähed maksad ikka ,kui just bensukate parkimisplatsidel ööbida ei kavatse.Paljudes riikides ei lubata parklates ööbida ka matkaautus.Vähegi mõnusamate randade lähedal on parkimine ja ranna kasutamine tasuline .
Transititest niipalju et mul 4 peetud,praegu 5 ja suurest õelusest kavas ka 6 soetada.Teed roostetõrje ära ja sul mitmeteks aastateks hea ja vastupidav auto.
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Milline odav (matka)auto Euroopasse minekuks?

06.04.2011 00:39
#17
Vamm Hääleta:
KUI eestist Itaaliasse sõitta siis 4 inimest +matkaautu on kämpas keskmiselt 50 euri ööpäev.Mõni suurest teest kaugemal olev motell on teinekord odavam.Poolas erakas veel odavam aga ka teest vähe eemal.

Krt...kas hinnad on nii palju tõusnud?2,5 aastat tagasi oli Kreeka-Itaalia ringil kõige kallim kämp 28euri 3 täiskasvanut ja masin.Keskmine jäi 20-22 eurini.Seda siis 17.09-08.10...kas see keskmine 50 euri on kõrghooaja hind?
Sellise raha eest magaks pigem võsas ja kasutaks Itaalias nn.sotsiaalseid ehk ilma rahata kämp platse.On küll mitmeid kohti kus kämparitel on parkimine keelatud aga...ehk saaks mõne vihje millistes riikides on parklates keelatud ööbida matkaautos?

Ainus totaalne"ahistamine"millega endal on tegemist olnud, oli Oktooberfesti aeg Münchenis


sry ot aga uudishimu :woohoo:
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Milline odav (matka)auto Euroopasse minekuks?

06.04.2011 05:50
#18
Austrias ja Saksas linnades meid parklast aeti ära ,samas külades seda probleemi polnud.Itaalias oleme valinud ikke vähe puhtamad kämpad,odavamates on must ja prill laudu on ka harva või siis Kalevipoja jalajäjed ainult.Mida lõouna poole lähed seda jamamaks kämpad lähevad,tõsi ka odavamaks.
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Milline odav (matka)auto Euroopasse minekuks?

06.04.2011 13:54
#19
Kämpingu hinnad 30-40 ni,3 inimest koos elektriga, madalhooajal. Ööbida võid igas bensukas kui just väga nõudlik ei ole. Pesemisest ei teeks küsimust, seda saab igas suuremas kohas, toitu kaasa vedama ei peaks,Lidl aitab välja üle euroopa. Kui tahtmist on siis ainult minek, planeerida väga ka ei tasuks, adapteeruma peab reisi kestel. Jälgima peaks gepsu, silte ja teekonnanumbreid.
Head reisi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev