Sooviks abi matkaauto ostmisel

  • DaredevilPetu
  • DaredevilPetu avatar Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja

Sooviks abi matkaauto ostmisel

29.03.2011 22:35
#1
Tere tere!
olen siin foorumis uus ja loodan, et tegin teem õigesse alafoorumisse.

Aga asi selline, et plaan endale muretseda matkabuss, aga kuna see oleks esimseks siis kahjuks teadmised sellest valdkonnast puudvad.

On tekkinud müüki üks minu jaoks kena välimusega masin, aga välimus on ainuke, mida ma oskan vaadata

Niisiis mõtlesin, et küsin abi targematelt kes matkabussidega kokku puutnud, teilt.

Masinaks, mis välja vaadatud oleks Volkswagen Winnebago Rialta, 2.5 bensiinimootriga, millel 96 kw, ja automaatkast. Masin pärineb aastast 1995.
Lisan siis juurde kaa lingi ILLUSTREERIVATEST piltidest: www.rvt.com/picture.php?ad_id=4611791&pnr=4611791_2.jpg

Enda isklike soove silamspidades siis, bussi oleks kasutada järgmiselt:
* Reisimine toimuks 2-3 inimesega
* Kuna bussi eesmärgiks oleks enamjaolt rattavõistlustel käimine , siis reisid kestaks suuremalt osalt 3-4 päeva( muidugi tuleb ette kaa pikemaid ehk)
* Riigid milles suurem osa viibida plaan, oleks lähisriigid Soome, Rootsi, Läti, Leedu...)
* Reisid toimuks enamalt Suvel, mõned kaa sügisel, kuid talvel sõite teha pole plaanis.

Siit kaa minu küsimused*
* On kellegil olnud kokkupuudet sellise isendiga?
* On see mootor töökindel, ilma suuremate tüüpvigadeta?
* Mida arvata automaatkastist?
* Mõõtmeid küll kahjuks ei tea, aga mis tuleks umbes laevapileti hinnad autole, näiteks Tallinn- helsinki?
* On ehk teada selle mudeli mingisuguseid tüüpvigasi, mida peaks üle vaatama??
* Mida üleüldiselt peaks vaatama matkabussi ostes??

Loodan, et keegi saab uustulnukat abistada ;) Aitäh.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Sooviks abi matkaauto ostmisel

29.03.2011 23:50
#2
Sellist Winnebagot piilusin ise ka.
Automaatkast pole midagi hullu. Mul on juba 5 aastat automaatkastiga Voyager. Naine algul kõhkles aga nädal hiljem juba kiitis mu valikut. Sõita on oluliselt mugavam. Konsulteerisin enne ostu ka inimesega, kes neid igapäev parandab. Põhiline sõnum oli, et remont tuleb teha siis, kui esimesed anomaaliad tekkivad. Kui kast juba ragiseb ja kuhugipoole ei liigu, siis tuleb küll korralik laks. Esimene punkt on õigeaegne õli ja ka kindlasti filtri vahetus. Selle pealt ei tohi kokku hoida. Ja remontijaid on ka erinevaid. Mõni mees küsib ikka väga korraliku summa.
Laevapiletite ostul on esimene mõõt pikkus, mis peaks olema alla 6m. Järgmiseks kõrgus kuni 2,4 m., kui õigesti mäletan. Kõrgem buss läks üldse vist liinimeetri alla.
Küsimus on ka, kas seda registrerida saab ja kuidas. Tegu on ju ameerika bussiga. Euroopasse tuues pead vahetama tuled ja klaasid. Pealegi peab olema mingi tüübikinnitus. Üks võimalus on muidugi ARK-st otse järgi küsida.
Mina valisin lõpuks Fordi baasil bussi osaliselt ka selletõttu, et talle on juppe saada igas külapoes. Selle vajdusest sain aru , kui eelmise bussi rattalaager keset Austria kiirteed reede õhtul laiali lendas. DAF nime järgi tellides oleks oodanud nädala ja siis ka vigaseks maksnud. Õnneks oli taust teada ja kui laager füüsiliselt käes oli, leiti see laost 5 korda odavama hinnaga kohe üles.
Tausta ja tehnilist infot katsu vaadata jänkide foorumitest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Sooviks abi matkaauto ostmisel

29.03.2011 23:53
#3
Siin ka Rialta omanike foorum:
www.rialtaclub.com/forum/

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Sooviks abi matkaauto ostmisel

30.03.2011 00:02
#4
Vaata jah kindlasti praamide hinnad ja mõõdud järgi. Eriti kui tihedalt veel tarvis skandinaavia vahet liigelda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Sooviks abi matkaauto ostmisel

30.03.2011 10:29
#5
meelis Hääleta:
Küsimus on ka, kas seda registrerida saab ja kuidas. Tegu on ju ameerika bussiga. Euroopasse tuues pead vahetama tuled ja klaasid. Pealegi peab olema mingi tüübikinnitus. Üks võimalus on muidugi ARK-st otse järgi küsida.

Tegu "võib olla" selle pakkumisega
www.auto24.ee/used/232466

See siis juba Eestis arvel ja paberitega ilmselt korras.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Sooviks abi matkaauto ostmisel

30.03.2011 11:35
#6
Abi on ameerika autode foorumist, peamine selleks on tqhq.ee, ja usaraud.ee

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Sooviks abi matkaauto ostmisel

30.03.2011 15:05
#7
Laevade peal on minu uurimist pidi kaks mõõtu tähtsad.
Kuni 2,4m. See buss on nagunii üle 2,4 ja enamus matkabusse on üle. Minu matkabuss on tehtud 2,4m peale, just laevade pärast. See on ka sobivusel täitsa saadaval. Kui jub üle 2,4 meetri läheb, siis olgu või rekka kõrgus.
Teine mõõt on pikkus ja see on minu andmetel kuni 7m. Üle selle maksad iga liinimeetri eest juurde.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev