Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA:

Margi/pealisehituse põhised vaipkatted matkaautosse 02.02.2023 09:49 #1

Tere,

Kas keegi oskab öelda, et kas kusagilt on võimalik osta ka pealisehituse järgi sobiva kujuga põranda vaipu matkaautosse ? Või on ehk kellegil olemas šabloone teatud masinate/pealisehituste jaoks ? (ennem kui ise hakkan šabloone joonistama otsustasin uurida foorumist). Ja äkki oskate ka soovitada kust võiks tellida vaibad šabloonide olemasolul ? Põrandavaipu oleks vaja 2007a Fiat Ducato Adria Coral 680SK´le.

Vabandan kui sellekohane teema on juba foorumis varasemalt olemas, kui keegi oskab mind õigesse teemasse suunata siis kustutan selle teema.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas Keven.

Margi/pealisehituse põhised vaipkatted matkaautosse 02.02.2023 10:15 #2

Võtad õhemat pappi ja hakkad moodustama just oma pealisehituse ;) vaibaks sobivaid šabloone. Liimid tükid kokku või kinnitad need tõhusama teibiga. Vastavalt aluspinna keerukusest, tuleb siiski vaip kas poolitada või enam. Siis sammud vurinal vaibapoodi ja valid omale meeldiva vaiba, mis on raskeim osa ja asud seda šabloonide järgi möötu lõikama. Servad saab siis lasta ääristada masinaga või lihtsalt PVA liimiga, jääb liigse lisandita. Kasutasin väikest värvirullikest.
 Minu kogemus ja sai hea. 
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas kaminahi.

Margi/pealisehituse põhised vaipkatted matkaautosse 02.02.2023 12:27 #3

Lähed otsid ülesse firma Mistra-Autex Raasikul
DENK AN DIE UMWELT FAHR MIT DEM BUS ! Mõtle loodusele, sõida bussiga!
Teistele meeldivaid postitusi:: Pikk, WoWa

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Margi/pealisehituse põhised vaipkatted matkaautosse 02.02.2023 12:36 #4

Margi järgi ei müü keegi neid vaipasid, nii erinevad on kõik matkakad. Üks variant on jah ise teha lõiked ja siis otsida vaip. Teine variant on tellida ka see töö teenusena. Me oleme teinud paljudele matkakatele vaibad sisse. Firma on siis Mistra-Autex ja me tegeleme autovaipade tootmisega. Asume Raasikul, Harjumaal. Matkakatele vaipade tegemine on rohkem hobi korras, see pole meie põhitegevus. Värvi valik on meie vaipadel suht kesine aga midagi on. Meil on pädevad inimesed, kes ise teevad lõiked kliendi soovide järgi, lõikavad vaibad välja ja ka ääristavad. Kui meie vaiba valikust ei sobi midagi, siis võid ka ise vaiba tuua. Me lõikame välja ja teeme valmis. Muidugi eeldab see matkakaga meie juurde tulemist, et me saaksime lõiked teha. Kui on huvi, siis võta ühendust :) Tel: 54516953 Hannes 
Hobby 560 CFE Premium 2012
Klubi Eesti Karavan liige nr 742

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Margi/pealisehituse põhised vaipkatted matkaautosse 02.02.2023 15:17 #5

Keven kirjutas: Tere,

(ennem kui ise hakkan šabloone joonistama otsustasin uurida foorumist).

Soovitan soojalt teha šabloonid parketi aluskattest, seda materjali saad painutada ja liigutada ning kipsinoaga põranda "ääri" mööda seina kontuuri lõigata. Mul oli esimene kord sellist asja teha aga kindlasti ma teeks nii: kõigepealt parketialuskattest lõikan nii head šabloonid kui võimalik, siis võtan seda tuuletõkke või niiskustõkke paberit ja laotan nad sinna peale välja. Kompunniks õigkes nurgad(lõigates kipubad nõksa lokusma) paberile, sama teeks kurvidega, siis lõikaks selle asjanduse +1cm perimeetrist suuremana ja timmiks(lõikaks) bussis 100% õigeks. Natuke peab arvestama, et vaibamehed ei saa teatud nurkasid ääristada, minu arust oli probleemiks teravnurgad mingist kraadist alates ja väga peenikesed välja ulatuvad ribad. Kinldasti tasub läbimõelda ülekatet teema, kui on vaja vaipasid nn "jätkata"(erinevad tsoonid), ise teeks siuke 15-20cm ülekatet ja siis trukkidega kinni. Soovitaks nn krõpsudega(takjas) põranda külge hiljem kinni ka panna(kui on tegemist pehmema vaibaga, siis hakkavad ikkagi liikuma). Mina kasutasin ainult seda nagadega poolt(ettevaatust kleepimisel, kindlasti kasuta kindaid, muidu võid surumisel näppe vigastada) vaiba enda aluskiht jääb suht enamvähem selle takja külge. Ise ostsin vaibad ja lasin ääristada Vändra vaibapoes  Valik ja hinnad normaalsed.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Margi/pealisehituse põhised vaipkatted matkaautosse 02.02.2023 15:46 #6

punkel teinud ka teema  Kuidas vaibad ühendada
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
Tel: +372 5179063
★★★ Mobile office on road ★★★
eestikaravan.eu

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Margi/pealisehituse põhised vaipkatted matkaautosse 02.02.2023 16:30 #7

Vändras on veel Wentextil, kus tehakse selliseid töid. Nemad teevad sablooni kilest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Margi/pealisehituse põhised vaipkatted matkaautosse 03.02.2023 08:36 #8

Kui on normaalne vaip, ei pea tegema mingit ülekatet. Miks peab selle asja ajama nii keeruliseks? Jah, vajadusel saab panna krõpsudega alla teisest vaibast riba, mis ühendab kahte vaipa. Aga tavaliselt pole ka see vajalik, sest vaibad püsivad ka niisama paigas. Kui sa muidugi mingist õhukesest nartsust ei lõika vaipa omale. Lõiked teeme meie ka kilest, see on kõige lihtsam. Ääristamise koha pealt nii palju, et ei saa ääristada teravnurki. Ehk siis kõik nurgad on lõigatud ümaraks. Samuti pole võimalik ääristada ava keset vaipa. Panen ühe pildi ka komplektist, mis sai natuke aega tagasi tehtud ühele matkakale. Ükski vaip pole tehtud ülekattega, samuti on näha sealt milline jääb lauajala auk vaibas. Selle peab tegema sisselõikega või siis ääristamata jätma.
Hobby 560 CFE Premium 2012
Klubi Eesti Karavan liige nr 742
Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Margi/pealisehituse põhised vaipkatted matkaautosse 03.02.2023 10:06 #9

Pikk kirjutas: Kui on normaalne vaip, ei pea tegema mingit ülekatet. Miks peab selle asja ajama nii keeruliseks?

Fiat Ducatol on kuudi ja kabiini vaheline üleminek pehme(vähemalt minu autol) ja kuna soov oli kaks tsooni eri värvidega teha, siis et jalg serva taha ei jääks, mõtlesin neid kahte kuidagi fikseerida. Kuna minu mudel käiku ei läinud ja vaibad jäid ilma ülekatteta(serv serva vastu), siis käimisel nad natuke "irvitades" liiguvad, kuid seni ei ole probleemi küll tekitanud. Kindluse huvides teeks ma praegu selle koha ülekattega, siis ei ole "irvitamise" teemat. Vaibad said ostetud kallimast otsast ja tänu sellele on nad natuke vähem jäigemad, kui odavam ots aga nagu öeldud, siis praeguseks ei ole ninali lennanud. 
Teistele meeldivaid postitusi:: Pikk

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Margi/pealisehituse põhised vaipkatted matkaautosse 06.02.2023 08:31 #10

Suured tänud kõigile kaasa mõtlemast ja heade nõuannete eest!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Lehekülg:
  • 1
Moderaatorid: Ivar Kalev