Piltide suurused

Piltide suurused

20.05.2023 10:29
#1
Kas oleks foorumil aeg astuda samm järgmisesse ajajärku ja lubada piltide suurusi vähemalt  kaks korda nii suured nagu need praegu on? 800px pildi suurus oli hea 90-datel, nullindatel oli hea 1600 ja kümnendatel 2400, tänasel päeval on suht normiks 3200 pikem külg, mis on võibolla tõesti natuke palju aga 1600 ei võta küll foorumist tükki küljest ära.  

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piltide suurused

20.05.2023 11:03
#2
Ainult üks küsimus:
Miks praegune suurus ei rahulda?
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piltide suurused

20.05.2023 13:22
#3
rohkem digiprügi ei ole parem, kui vähem digiprügi. Alati saab panna lingi suurema lahutusega pildile ja loota, et keegi vaatab.

 
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piltide suurused

20.05.2023 22:09
#4
Ainult üks küsimus:
Miks praegune suurus ei rahulda?
Ma ju kirjutasin, et väike on, tahaks vahel pildilt nüansse vaadata ja essugi ei näe.

Digiprügi ei ole olemas, digimaailmas on nullid ja ühed.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piltide suurused

21.05.2023 19:11 - 21.05.2023 19:12
#5
Ainult üks küsimus:
Miks praegune suurus ei rahulda?
Ma ju kirjutasin, et väike on, tahaks vahel pildilt nüansse vaadata ja essugi ei näe.

Digiprügi ei ole olemas, digimaailmas on nullid ja ühed.
Liiga palju nulle ja ühtesid ongi digiprügi. Võibolla olen valesti arusaanud aga nende ühtede ja nullide säilitamiseks on füüsilinekeha mis tarbib elektrit.

Kui tahta kellegi interneedussesse lisatud pildilt nüansse vaadata siis saab ju alati pildi lisajalt seda küsida. Mina ei näe põhjust miks see foorum peaks hakkama digiprügi suurendamisele kaasa aitama.

Head kõigile 
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713
Viimati muutis: 21.05.2023 19:12 Priit Peljo.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: olevtoom

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piltide suurused

21.05.2023 21:53
#6
Ainult üks küsimus:
Miks praegune suurus ei rahulda?
Ma ju kirjutasin, et väike on, tahaks vahel pildilt nüansse vaadata ja essugi ei näe.

Digiprügi ei ole olemas, digimaailmas on nullid ja ühed.
Liiga palju nulle ja ühtesid ongi digiprügi. Võibolla olen valesti arusaanud aga nende ühtede ja nullide säilitamiseks on füüsilinekeha mis tarbib elektrit.

 
Kuna tundub, et rohepesu mõjub ikka rohkem ja rohkem inimestele, ilma et nad ise viitsiks reaalselt kaasa mõelda(tavaliselt ei jagata ka teemat), siis valgustame seda digiprügi teemat piltide kontekstis.

Üks pilt 1600 x 1600 px 32bit värvilahutusega on suuruses 10 mega, ehk kui iga päev lisatakse foorumi keskkonda 30 pilti ja seda 10 aastat, siis kogumahuks tekib 1 tera. Kõvaketaste maht pidevalt suureneb, ehk siis kui täna tavaline kodulehe majutuse mahu suurus(ilma, et peaks väga punnitama) 100 giga, siis kümne aasta pärast on see, kus miinum 1 tera. Millest selline kasv pidevalt tekib? Esiteks 90-datel olid kõvaketaste mahud megades ja nullidatesse jõudes oli mahtudeks gigad, 10a tagasi olid 1 tera ketas suht suur saavutus, siis tänapäeval on 10 tera suht normaalne suurus. Kuna kõvaketta elektritarbimine ei ole eriti muutunud(jätame välja 90-date monstrumkettad), siis jutt, et kuskil oleks võimalk pildidmahuga elektrit kokku hoida on kerge roosa mull. Esiteks ei asu need pildid kõik ühes kohas, samuti ei hakka ISP teatud lahendusi kokku tõmbama, vaid kasutab seda ülejäävat "digiprügi koristusmahtu" järgmisele kliendile parema pakkumise tegemiseks, ehk siis "prügi" eest on enivei makstud. Tuua siia muude seadmete elektrikulu, siis serverite elektrikulu on päris jõudsalt hoopiski vähenenud ja ilmselt väheneb veelgi, rääkimata nutikatest elektri jagamise lahendustest, millega päris paljud ISP-d tegelevad, ehk siis kokkuvõttes elektri reaalne kulu, mis keskkonda koormaks, pidevalt väheneb. Jäävad veel üle igatsorti võrgu liikluse tagamiseks vajalikud seadmed, mille läbilaset taheti küll kunagi maksustama hakata, kuid siiani ei ole seda tulnud ja päris kindlasti ei juhtu seda ka lähema 10a jooksul. 
Ja kui rääkida veel ajakulust, mida peaks kehva resoga pildi parema uurimise eesmargi saavutamiseks tegema, siis selline tegevus on kordades kallim, kui pildi elektrikulu. Vaikselt hakkab tunduma, et foorumi viimased päevad hakkavad lähemale jõudma ja kui sellega midagi ette ei võeta, siis on FB grupp kuhu kogu liiklus kolima hakkab, nagu mulle tundub, siis FB gruppide osas tegutseb(ilmselt lähiajal hakkavd tekkima liigendused ja paremad otsingud) ka nii, et mõtlemisainet igaljuhul on.

Kui on soovi veel digiprügi teemadel diskussiooni arendada, siis võiks selle teha mingi muu teema raamides. 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piltide suurused

22.05.2023 06:23
#7
Foorumi viimased päevad jõuavad kindlasti kiiremini kätte kui jätkuvalt sellist mõttetut möga siia postitatakse. Tahad nüansse näha, kirjuta pildi ülesriputajale ning küsi.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: eavp, kaminahi, olevtoom

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piltide suurused

22.05.2023 09:48
#8
sellist mõttetut möga 
Mis ütleja sina selline oled? Külvivolinikuks hakanud?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piltide suurused

22.05.2023 10:47 - 22.05.2023 10:48
#9
Saad sa punkel veidi oma kruvisid keerata  ilma selle foorumita? Sa ei pea oma täiesti mõtetuid postitusi rohkem siia riputama.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 22.05.2023 10:48 kaminahi.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: olevtoom

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piltide suurused

22.05.2023 10:51
#10
Saad sa punkel veidi oma kruvisid keerata  ilma selle foorumita? Sa ei pea oma täiesti mõtetuid postitusi rohkem siia riputama.
Järgmine külvivolinik platsis

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piltide suurused

22.05.2023 11:30
#11
Ka täna ja praegu pole kellelgi siin keelatud võtta omale virtuaalne või sobivate turvaoskuste korral füüsiline server ja siis linkida sealt foorumisse pilte, nii palju, kui tahad.

Meil näiteks juba üle 20 aasta teenus olemas ja tänu sellele internetis alles ka meilid näiteks aastast 2003. Põhiline kasutus on siiski meiliserver, muu tilulilu on seal lihtsalt head  lisad.

Eesti kunagised tasuta pildiserverite pakkujad on vist enamuses oma teenusest loobunud. Hoidsin kunagi ühes sellises haagise esimest korda ümberehitamise pilte, sain veel enne kinnipanekut kätte ja uut sarnast kohta ei otsi.

Paljusid pilte mul siiski ei olegi suure lahutusega pildistatud, eriti kui on teada, et ta läheb kuskile foorumi teemasse. Nii ei saaks isegi küsimise peale mõnikord suurema lahutusega aidata.

 
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piltide suurused

22.05.2023 13:25
#12
Onud, ehk aitab juba sellest teiste kiusamisest!!!
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: boob

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piltide suurused

23.05.2023 00:06 - 23.05.2023 00:09
#13
Eks need tasuta serverid kõige kaduva teed läksidki tänu sellele, et nad tasuta olid. Näiteks nagi.ee toimis päris pikalt ja mingi sümboolne kuutasu poleks kellelgi konti murdnud. 
Natuke on selliste asjade juures mängus ka ajastu. Miski pole igavene.
 Minul on juba ammu kodus korralik server kahe kõvakettaga juhuks kui ühega miskit juhtub. Nii on kindel, et piltide säilimine ei sõltu kolmanda osapoole suvast. Mingi osa on mul vanamoeliselt albumis. 
Viimati muutis: 23.05.2023 00:09 meelis.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piltide suurused

26.05.2023 12:36
#14
Ohoh, keegi hea inimene on muutnud piltide suurust :) Mis on kõige parem, testimise pilt? Õige kassipilt :)

 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piltide suurused

26.05.2023 20:17 - 26.05.2023 20:17
#15
Kassipojad esimest korda õues reklaamfotol. Kasvanud esimesest päevast alates kassipiima asendajal, sest ema oli nõus neljas pojast kasvatama vaid ühte.
Ära antud 1,5 kuuselt, sest meil ei olnud neile enam midagi õpetada.  
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 26.05.2023 20:17 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piltide suurused

26.05.2023 20:48 - 26.05.2023 20:49
#16
Kuhu ma sattusin?

Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 26.05.2023 20:49 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piltide suurused

26.05.2023 20:57 - 26.05.2023 20:59
#17
Digiprügi on andmed, mis ei tooda lisandväärtust ei üksikindiviidi ega organisatsiooni tasandil

Digiprügi all mõistetakse mittevajalikku infot, mittevajalikke faile ja programme, vanu andmeid, mis segavad igapäevatööd, fotosid ja videoid, suuri hulki veebibrauserite kasutusandmeid (cookies), kasutuid kontosid, mittevajalikke reklaame, vanu WiFi võrke.
Tavalise e-kirja jalajälg 4 g CO2, e-kiri koos foto või suure failiga manuses 50 g CO2.
et.wikipedia.org/wiki/Digipr%C3%BCgi
Viimati muutis: 26.05.2023 20:59 Arvo.A.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piltide suurused

26.05.2023 22:58
#18
Digiprügi on andmed, mis ei tooda lisandväärtust ei üksikindiviidi ega organisatsiooni tasandil
Ole siis selle põhimõtte vääriline ja viska oma avatar digiprügikasti

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piltide suurused

26.05.2023 23:04
#19
Kui juhm saab üks inimene olla?
Ei ole teemast välja küsimus ;)
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: eavp

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piltide suurused

26.05.2023 23:29
#20
Ohoh, keegi hea inimene on muutnud piltide suurust :) Mis on kõige parem, testimise pilt? Õige kassipilt :)

 
Pidin mitu korda lugema, kirjutatud mõttest mis teistele jagatud, et aru saada. Ei saanud. Kas keegi hea inimene on muutnud punkli piltide suurust siin, minu internetilehitseja vaates on sama suur, võibolla et mul ekraan liiga väike? 13" on.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piltide suurused

27.05.2023 08:38
#21
Pidin mitu korda lugema, kirjutatud mõttest mis teistele jagatud, et aru saada. Ei saanud. Kas keegi hea inimene on muutnud punkli piltide suurust siin, minu internetilehitseja vaates on sama suur, võibolla et mul ekraan liiga väike? 13" on.
1600 x 1600 pixlit on see pilt , kui teed topeltklõpsu
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piltide suurused

27.05.2023 20:08
#22
 
1600 x 1600 pixlit on see pilt , kui teed topeltklõpsu
See on eelmise sajandi suurus.   
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piltide suurused

28.05.2023 18:04
#23
Mulle nullindad meeldisid, päriselt meeldisid 

 
 
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev