milline navi

  • MeelisV
  • MeelisV avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • ventilatsioon - kliimaseadmed - soojuspumbad
  • Postitusi: 935

milline navi

10.04.2010 10:42
#1
plaanis navi ostmine
olen ketkel eelistamas Garmini toodet
aga millist seda veel ei tea

ootaks teie märkusi mis on mingil mudelil head mis on puudulik ja millest on üldsse puudus võrreldes mõne teise mudeli või isegi teise tootjaga
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:milline navi

10.04.2010 11:22
#2
Navi on üks lõputu vaidluse teema.

Olemas neid kodus 4tk
2000 aasta mudel autosse sisse ehitatud (toimib ainult saksamaal )
Üks 3-4 aastat vana LG
Üks umbes sama vana Garmin (hetkel sõbra käes )
Paar aastat vana Tom Tom 930

Kõigil neil on midagi head, mida teistel pole ja igaühel neist omad puudused samuti.

Tom Tom suurim puudus oli see, et ta marsruuti ei salvestanud. Jah, selleks on tasuta lisaprogramm, aga tehase poolt seda võimalust ei ole.

Praegu pole enam ka suurt vahet selles, kas osta tuntud firma toode või mõni hea hiinlane.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:milline navi

10.04.2010 12:51
#3
Olen sõprade Garmini toodetest aru saanud, et nõrgaks kohaks aadressi sisestamine - tunnistab aadressi alles selle täielikul sisestamisel. Kui kohanime täpset kuju ei tea, siis GPS ise ka midagi ei paku. Minu omal on see nii ja see on tõesti mugav.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:milline navi

12.04.2010 11:56
#4
Olen kasutanud Garmini ja mõningaid teisi.
Kuid viimasel ajal soetan kõik oma navid siit www.digikaup.ee/index.php/1/143
Mulle meeldib see I GO programm ja hea ülevaade kogu aeg infost :cheer:
Hetke kellaaeg, mis kell kohal, kaua sõita veel nii aeg kui km, keskmine kiirus, majade nr ja visuaalselt sõidu kaugus väike auto kahe punkti vahel
Muidugi räägib kaasa ka hind 5“ maksab 2000 eeku ringis
Ja neile saab panna ka tagurdus kaamera mille saab samast kohast 550 eekuga :woohoo:
MATKASUVILAD.ee - EESTI SUURIM MATKASUVILATE KESKUS
ADRIA HOBBY HYMER CARTHAGO MALIBU
Karavanitarvikud - REIMO, Movera, Frankana, Fiamma, DOMETIC, Truma, THETFORD, Alde jpm
Varuosad enamustele suvilatootja markidele
Paigaldus, remont ja hooldus meie TEENINDUSES
www.matkasuvilad.ee
+372 5209827

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:milline navi

12.04.2010 16:27
#5
Matkasuvila Hääleta:
Olen kasutanud Garmini ja mõningaid teisi.
Kuid viimasel ajal soetan kõik oma navid siit www.digikaup.ee/index.php/1/143
Mulle meeldib see I GO programm ja hea ülevaade kogu aeg infost :cheer:
Hetke kellaaeg, mis kell kohal, kaua sõita veel nii aeg kui km, keskmine kiirus, majade nr ja visuaalselt sõidu kaugus väike auto kahe punkti vahel
Muidugi räägib kaasa ka hind 5“ maksab 2000 eeku ringis
Ja neile saab panna ka tagurdus kaamera mille saab samast kohast 550 eekuga :woohoo:
Olen samuti gepsu otsinguil, kas oled juba ostnud või asi veel kaalumisel? Minul jäi sellele pilk peale www.digikaup.ee/index.php/1/143/156/827 muidugi kui saaks kuskil seadet näpuvahel veeretada:unsure:
Tel. +3725073021

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MeelisV
  • MeelisV avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • ventilatsioon - kliimaseadmed - soojuspumbad
  • Postitusi: 935

Re: Re:milline navi

12.04.2010 18:05
#6
ei mina veel otsustanud ei ole
aga kindlasti tahan enne seda asja ka näppida kui ostan

olen endamisi aru saanud et garminil on kaardid väga pädevad ja uuenevad kiiresti

kuna väntan ka jalgrattaga ja samuti kipun sügisel metsa seenele siis olen hetkel vaatamas ka käsi gps-e
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:milline navi

12.04.2010 18:15
#7
Seda digikaupa oma saab minu juures küll näpida:woohoo:
Muidugi mõtlesin navi :P
MATKASUVILAD.ee - EESTI SUURIM MATKASUVILATE KESKUS
ADRIA HOBBY HYMER CARTHAGO MALIBU
Karavanitarvikud - REIMO, Movera, Frankana, Fiamma, DOMETIC, Truma, THETFORD, Alde jpm
Varuosad enamustele suvilatootja markidele
Paigaldus, remont ja hooldus meie TEENINDUSES
www.matkasuvilad.ee
+372 5209827

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MeelisV
  • MeelisV avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • ventilatsioon - kliimaseadmed - soojuspumbad
  • Postitusi: 935

Re: Re:milline navi

14.04.2010 21:41
#8
sai omandatud Garmin Colorado 300 nimelina apastraat
see küll nn. käsi gps kuid saab eduliselt ka autos kasutada.
ma pigem hetkel hindan rohkem neid väljaspool auto kasutamise omadusi.

esime 35km jalgrattaga sai natuke mängitud - päris mõnus tagantjärgi vaadata läbitud rada ja seda kõrguse graafikus näiteks
samuti on idee varustada seade ka pulsi anduriga - siis saab paremini trenni teha

teisalt varustades asja topograafilise gaardiga julgen igas kohas metsa minna.

maanteel tavaliselt ma ära ei eksi - seni kuni tee on olemas ja autol rool töötab saan hakkama.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:milline navi

09.06.2010 13:44
#9
Mul on Tom G930 ja olen siiani saanud hakkama igal pool, ka metsas.. Teadjamad on öelnud, et Garmini ja Tomi kõige suurem vahe on see, et Garmin on Eestis väga täpne, Tom aga mitte. Samas jälle Eestist väljaspool on Tom oluliselt informeeritum, kui Garmin. Muidugi oleneb, mida sisse on söödetud, kuid see pidavat olema suurim erinevus. Teisi pole proovinud. Mida arvate?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:milline navi

05.09.2011 16:45
#10
Tel. +3725073021

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:milline navi

05.09.2011 22:08
#11
Oehh jah, aga olen oma Carminiga leidnud kämpad ja ka teede valikud, mida vältida :) Ei oskagi midagi öelda, see Presti... mis iganes ta oli, seda oleks huvitav küll proovida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:milline navi

05.09.2011 23:19 - 06.09.2011 10:07
#12
Kasutan Tontom Go 720, ei oskagi paremat tahta, kaart oleks vaja uuendada, vist on 3aastat vana. Kasutan suht harva ja tegelt ei jaga asjast mõhkugi, linnas vahel mugavusest otsin mõnda aadressi ja sõidan kohale, vanemad hooned on olemas aga uuemaid ehitisi/elamukvartaleid pole. Maale sõites ja trassil kulgedes hoian silma kiirusel, see peaks olema õigem kui auto enda oma. Eestist väljas ikka orjenteerun sellega ja kaart on ikka ka kõrval. Korra ühes Valdeku autoosade poes pakuti uut kaarti mälukaardiga 500eek eest aga jäi see sinnapaika ja sõidan siiani vanaga edasi. Ei oska midagi arvata kuna pole teisi proovinud.
Tom-iga olen paarikorral segadusse satunud, ühel korral keerasin Tartus ühesuunalisest tänavast sisse, vastu liiklussuunda (tõeline blontiin), kuna suutsin valest arusaada ta joonisest, tegelt tuli järgmisest sisse keerata. Korra olen tänavast mööda kihutanud,kuna ka ei suutnud mõista et pean nüüd ja kohe ära keerama. Tavalselt selgitab ta alati nagu uimasele pensionärile, et "hoidke paremale" või "reastuge tee paremale sõidureale". Seekord oli jut lühike,lihtsalt "keerake paremale". Olen ise sattunud Tallinnas mõned korrad peale kui turistid vastu üldist liiklussuunda sõidavad, mul kodu juures üks selline tänav. Ikka gps-i juhendamisega ollakse teel.
Mõtle roheliselt, sõida gaasiga!

www.usaraud.ee/?id=5_5_20_1276
Viimati muutis: 06.09.2011 10:07 Gulfstream.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:milline navi

05.09.2011 23:52
#13
TOM Ja Garmini peamine vahe seisneb kaarditarkvara avatusel TOM kaitseb oma kaargisüsteeme ( kontrollib enne kui uuendust laseb sisse laadida TOM-Home kaudu ) Garmin aga laseb sisse laadida NB Regio Eesti kaardi, seepärast toimibgi Garmin Eestis täpsemalt. Kui nad omavahel kokkuleppe saavutavad uueneb ka TOM-i Eesti kaart. TOM näitab ekraanil rohkem infot Garminil pead selleks ekraani näppima .NB TOM 930/940 on IQ routes mis toob punktist A - B sõidul olevat online infot, ummikud , teeremondid , jne seade arvutab pidevalt milline on kiireim tee kui teelolles teeolud muutuvad ( ummik - leidis uue 25 min kiirema tee ? kas soovid kasutada uut marsruuti ). Mul endal TOM 930 oma 5.aastat on ta mind korralikult teeninud. Võibolla uued Garminid on nüüd ka vägevad kuid ,kui mina ostsin siis ( testisin mõlemaid ühel reisil ) tundus Tom asjalikum.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:milline navi

06.09.2011 00:16
#14
Mul käsikas oli enne ja on praegu ka 60CsX ja siis ostsin auto oma odavalt kasutatuna juurde. ilmselt siis just seetõttu Carmini, et käsikaga ülimalt rahul. Ainult üheks sõiduks oli vaja, aga nüüd juba aasta teeninud :P otsimise eripäradega ära harjunud ja funkab:)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:milline navi

06.09.2011 09:12
#15
Nagu arvata, Beckerist ei tea keegi midagi arvata, mugav on kindlsti scrollimis voimalus.
Tel. +3725073021

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:milline navi

06.09.2011 12:17
#16
Gulfstream Hääleta:
Kasutan Tontom Go 720, ei oskagi paremat tahta, kaart oleks vaja uuendada, vist on 3aastat vana. ...

Kui mälukaardi pesa on olemas ja mingi sobiva SD kaardi ka sinna soetad, pole uuendamine probleem. Ka saaremaal .

Minu 930 mudel toetas igatahes ka 8gb mälukaarti, kuigi enamuse mahust võttis seal muusika.

Sõbra arvitifirma kaudu saaks Kingstoni class 4 mälu 4GB 8 euro eest ja 8GB hinnaga 15 eurot. Soovi korral saada p.s.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:milline navi

06.09.2011 12:37 - 06.09.2011 12:44
#17
Hetkel ei tea kaardi suurust peast öelda aga kunagi vaatasin, kui poes küsiti siis selgus et on vaja poole suurema mahuga kaart osta ja lihtsam kohe mälukaart koos kaardiuuendustega (see oligi siis 500eek). Millaski pean kindlasti uuendused saama, muidu olen sellega kõvasti ajast maas, hetkel juba mõned linnadevahelised (kas oli Poolas või Itaalias, hetkel ei mäleta) trassid jooksevad mul põldudel.
Mõtle roheliselt, sõida gaasiga!

www.usaraud.ee/?id=5_5_20_1276
Viimati muutis: 06.09.2011 12:44 Gulfstream.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:milline navi

08.09.2011 03:18
#18
Mul on nii käsi GPS kui ka Navi Garmini omad. Lihtsalt me ise müüme ka neid vahepeal kõrvalharuna.
Aga parim lugu Garminist on Soomest. Tamperest tagasitulles kippus teist teed juhatama. Mul on hea mälu ja suunataju ja jätsin selle möla tähelepanuta. Kui juba kolmas kord üritas mind kiirteelt minema suunata, siis töökaaslane uuris asja. Garmin arvas 80 kilti enne Helsingit, et parim tee koju on Turu sadam, seal laevaga Stocki, sealt läbi Rootsi ja laevaga Taani ja läbi Poola koju. Poleks seda pilti ise näinud, saadaks sellise jutu rääkija puu taha. Suht uskumatu ikka.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:milline navi

08.09.2011 08:33
#19
Mul käsikas ei tunnista näiteks neid soome pisiparve ühendusi, hea, et teada sain, muidu olekski lolli peaga hakanud üüratut ringi sõitma, tsiklil kasutan käsikat.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MeelisV
  • MeelisV avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • ventilatsioon - kliimaseadmed - soojuspumbad
  • Postitusi: 935

Re: Re:milline navi

09.09.2011 13:07
#20
nagu enne öeldud siis mul kah Garmini käsinavi
väga hea kaaslane kui minna tundmatus kohas metsa seenele/marjule ühe nupuvajutusega registreerid ära auto asukoha või jätad märgi huvitavast leiust. alati juhib sinna tagasi.

mul sellel peal ka topograafiline kaart millel siis kõrgusjooned, kraavid ja metsasihid kõik peal.

AGA kuna peal on ka mingi basemap ja euroopa kaart lisask sellele eesti topo kaardile siis nende koostööst on paar märkust (ei mäleta mille aga ühe pidin välja lükkama)

Tallinn-Riia suunas mind läbi Tartu !?
ja Tallinnas on kohti (alati ühed ja samad kohad) kus kaart kinni kiilub - peale ühe kaardi deaktiveerimist kadus ka mure.

Mina olen rahul ja soovitan käsigepsu nendele kes jalgrattaga liiklevad, metsas korjel või matkal käivad ja ei nõua gepsult alati seda hääljuhtimist ning muid lisavidinaid. jalgratta vms spordi puhul saab liada ka nt. pulsi anduri või väntade pöörlemise anduri jms.

PS. minu käsigeps käib tavaliste AA patakatega ja neid pole raske metsa kaasa tassida kasvõi mitu komplekti autogepsu akut aga metsas ei lae seenekorjamise ajal!

testisin just LääneViru metsades ja olin metsas muretult -kartsin vaid karu kuna neid sääl pidi olema ja mets oli ka kaerapõlde ja istumise/laskmise pukke täis :woohoo:
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:milline navi

09.09.2011 13:37
#21
Seda nüüd kull, et omal peab ka ikka pea otsas olema. Et aegajalt tekkinud vimkadest üle olla, ning käsikat pean suht tihti galibreerima ka, siis jookseb oluliselt paremini. ( kompassi)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Vamm
  • Vamm avatar
  • Külastaja
  • Külastaja

Re: Re:milline navi

09.09.2011 20:43
#22
Kasutan TOMTOM XL hea lihtne asi ja viib alati kohale.Aga on temaga ka nalja saanud,soovisime San Marinole lähemale öömajale jääda.Lõin kepsu HP kõige lähema kämpa sisse ja see keerutas meid päris korralikult ringi,Jõudsime mingi suure aiaga maja juurde ja otsustasime teed küsida .Jõudsime lähemale ja asi tundus kahtlane ,igavene kõrge raudaed ja esimese korruse akendel trellid ees.Mingid sassid kosserdasid ka õues,sõitsin lähemale ja ossa ime meestel pudipõlled ees ja õnnelik nägu peas.Olime jõudnud hullude hooldekodusse ja keps teatas "olete jõudnud sihtkohta".Võtsime siis järgmise kämpa aadressi HP-s oli enne Riminit vähe.Jõudsime siis kohale imelik koht, Hiina paberlaternad põlesid tee ääres ja noored tõmmud mehed jalutasid käsikäes ringi,krt sinna meid ka ei lastud.Teatasid viisakalt et privato(pedede kämpa).Jätsin kepsu rahule ja sõitsin lihtsalt mööda mere äärt Rimini suunas kuni normaalse kämpa leidsime.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev