GPS mobiiltelefoniga

GPS mobiiltelefoniga

17.06.2008 12:13 - 17.06.2008 12:15
#1
Kas keegi suudab mulle võimalikult lihtsalt selgeks teha GPS-iga navigeerimise läbi mobiiltelefoni:blink:
Mind huvitavaks, et kas seal on ainult kaart või ta ikka navigeerib ka, millist tarkvara ta kasutab ja kust seda saab? Kas tarkvara saab ka uuendada (juurde osta kaarte, tõmmata alla uuendusi vms)?
On kellelgi kogemusi sellel alal ja mis telefoni üldse soovitate?
Kuna ma itimees pole, siis palun ärge kirjutage väga teaduslikult...:blush: et selgitage palun, mis seadmeid seal peab ühendama ja kuidas neid üldse ühendatakse?
tnx;)
kõigile kirssidega!
Viimati muutis: 17.06.2008 12:15 trebla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:GPS mobiiltelefoniga

17.06.2008 15:03
#2
No ma väga pikka ja keerulist juttu ei hakka siis siin tegema, aga kui tegu on Nokia uuema generatsiooni, ehk siis nuti (N-seeria) telefoniga ja sel on piisavalt suur mälu kaart, siis on võimalik sinna instaleerida nii garmini kui ka Tom Tom tarkvara, koos kõikvõimalike maailma kaartidega.
Sel juhul saad oma telefoni kasutada nagu tom tom, ta näitab su asukohta kiirust ja hääljuhtimise kaudu juhatab sind õigesse kohta kui oled oma marsuudi koostanud.
Ühesõnaga ta töötabki nagu iga tavaline navigatsiooni seade.
Kui kellegil huvi on, siis ilmselt saan aidata tal nii vajalikke programme kui ka kaarte seadmesse instaleerimisel.
Hind kokkuleppel.
Tel. 5066338 Indrek

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:GPS mobiiltelefoniga

19.06.2008 14:35
#3
nuh see oli jah õnneks üsna lihtsalt, sain isegi miskit aru:D
aga tee lollile veel mõni asi selgeks: et lähen nüüd mina poodi ja ostan omale selle peene N-seeria telefoni. Siis helistan hr. Laksile ja ütlen, et nüüd laeme kokkuleppehinnaga minu uhiuude N-seeria telefoni näiteks TomTomi kaarti?:)

kas hilisem kasutamine toimib täiesti eraldi igasugustest kõneaegadest ja roamingutest jne? et kulusid mul rohkem sellega ei lisandu?
kas ma saan ise ka hiljem uusi kaarte sinna lisada või on see kõik läbi sinu ja kokkuleppehinna?:)

kas ta navigeerib häälkäsklusega ka? telefoniekraan ju ka vist üsna tilluke jälgimiseks.

ja muidugist väga huvitab, et kui palju seal eestit on - et kui võtta võrdluseks näiteks regio atlas, et on ta seal üleni või ainult suuremad teed? üldse, milline eesti kaart on parim?
kõigile kirssidega!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:GPS mobiiltelefoniga

19.06.2008 15:49
#4
to Laks,
mul ka üks küssa:
ma olen kuulnud, et olevat olemas veel mingi soft nimega "offroad navigator"?
Tead sa sellest midagi?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:GPS mobiiltelefoniga

30.11.2009 23:31
#5
Kuna vana nokia lakkas töötamast sai ostetud E52.Originaalis oli kaasas 1GB mälukaardil 544MB kaardiprogramm,Eesti on peal enam-vähem,euroopa ka aga osade riikide kohta pole täielikke kaarte.Laadisin alla ka nokia 3,7GB euroopa kaartide kogu mida pole veel tööle saanud.Läpparile ja garminile on kaarte olemas hulgi nii 50Gb jagu,peaks igaks elujuhtumiks piisama.Vana hea paberatlas peab ka olema!Motikaga matkates kui oled kaheksi koos pakkidega peal ei jää GPS seadme uurimiseks aega.Tuleb ikka kinnipidada suits põlema ja marsruut valmisseada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev