Uued liikmed

Unistan matkaautost, camper van

Re: Unistan matkaautost, camper van

13.04.2020 13:29
#26
Parkimisel kesklinna matkakaga nagunii igale poole ei mahu. Ja ega VAN-i jaoks ka kohti palju pole. Kesklinna parkimismaja niiehknii ei sobi.
Kunagi omasin iseehitatud VAN tüüpi bussi.Tänastega küll võrrelda ei saa aga kitsas oli.
Kõik sai tehtud aga vähene ruum hakkas pikapeale häirima.
Praegune 7,2 m pikk ja kaubanduskeskuse parklas hõivan sisuliselt 4 kohta.
Aga tegelikult sobiks pere jaoks ka natuke suurema täismassiga, kui 3,5 tonni. Siis ei peaks kogu aeg kaalu jälgima.
1-2 inimest saab VAN-iga hakkama aga perele siiski suurem mugavam.
Rahaliselt ma suurt erinevust ei näe.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Unistan matkaautost, camper van

13.04.2020 14:01
#27
Kesklinna parkimiseks tuleb matkaauto liinibussist ehitada. Igas linnas on spetsiaalsed kohad busside jaoks ;)
CNC freesimistööd 3D printimine www.vigurpuit.ee
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Unistan matkaautost, camper van

13.04.2020 14:40
#28
ifffff kirjutas: Kesklinna parkimiseks tuleb matkaauto liinibussist ehitada...
See pole ju siis enam buss, vaid sõiduauto.
Väga "hall" on see ala. Kas ma tohin oma 7,5tonnise sõiduautoga sõiduautode parklas parkida? Aga veoauto sõidu keelumärgi alt sisse sõita?
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Unistan matkaautost, camper van

13.04.2020 16:13 - 13.04.2020 16:15
#29
kas eestis mitte selle märgi nimi "C-kategooria sõidu keeld" või miskit nii ei olnud.

Edit: veoautos sõidu keeld aga keelab c-kategooria sõidukite ...
Viimati muutis: 13.04.2020 16:15 nootsii.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Unistan matkaautost, camper van

13.04.2020 18:08 - 13.04.2020 18:09
#30
Motamees kirjutas:
ifffff kirjutas: Kesklinna parkimiseks tuleb matkaauto liinibussist ehitada...
See pole ju siis enam buss, vaid sõiduauto.
Väga "hall" on see ala. Kas ma tohin oma 7,5tonnise sõiduautoga sõiduautode parklas parkida? Aga veoauto sõidu keelumärgi alt sisse sõita?

Ega ma pole väitnudki, et ta "tumehall" pole. Aga olen näinud küll kuidas nii tehakse. Oskamatum silm teinekord ei eristagi seda matkabussi turistbussist.
CNC freesimistööd 3D printimine www.vigurpuit.ee
Viimati muutis: 13.04.2020 18:09 ifffff.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Unistan matkaautost, camper van

16.04.2020 19:13
#32
padua kirjutas: Seepärast mõtlen, kas kuuti ja vett kütta polegi diisliga ehk nii halb.

Mul on toaküte diisliga, gaasi pealt on pliit + veeboiler + külmik, kui seda kasutan. Pooleteist suvega ei suutnud ühte 11kg ballooni tühjaks saada. :)
McLouis Menfys Van 3
#949

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Unistan matkaautost, camper van

16.04.2020 19:18
#33
kaminahi kirjutas: Isiklik meeldivus on ka selline, kompaktne täisintegreeritud camper. Mõõdud Van-i klassis.

Need kompaktsed täisintegreeritud näevad ägedad välja. Aga minu jaoks isiklikult kõige tugevam argument täisintegreeritud autode vastu on kõik need avariivideod, mis internetis leiduvad.
McLouis Menfys Van 3
#949

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Unistan matkaautost, camper van

16.04.2020 19:27 - 16.04.2020 19:28
#34
tfr kirjutas:
.... kõik need avariivideod, mis internetis leiduvad.

Mis nendega on?
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 16.04.2020 19:28 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Unistan matkaautost, camper van

16.04.2020 19:39
#35
kaminahi kirjutas: Mis nendega on?

Neist on lihtsalt jube hästi näha, kui nätsust ja värvilisest traadist see täisintegreeritute kere on. Poolintegreeritutel kuut muidugi ka, aga neil vähemalt kabiin ja nina crumple zoned on mingitele euronõuetele vastavad, kui keegi maanteel laubaka organiseerib.
McLouis Menfys Van 3
#949

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Unistan matkaautost, camper van

16.04.2020 19:49 - 16.04.2020 19:49
#36
Arvad, et see vaheseinata kaubik , millel on kongis tonn-poolteist halvasti kinnitatud lisakaalu elab paremini laubaka üle?
CNC freesimistööd 3D printimine www.vigurpuit.ee
Viimati muutis: 16.04.2020 19:49 ifffff.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Unistan matkaautost, camper van

16.04.2020 21:29 - 16.04.2020 21:34
#37
Täisintegreeritust elavad kõik asjad laubaka paremini üle. Rootslaste testis pani pealisehitis vist meetri raamist edasi.

Rootslaste test
Viimati muutis: 16.04.2020 21:34 nootsii.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Vamm

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Unistan matkaautost, camper van

16.04.2020 21:38 - 16.04.2020 21:39
#38
Mõni arvab, et tal on ka peale Van-iga laubakat veel kaks elu.
Püsi kodus!
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 16.04.2020 21:39 kaminahi.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Rax75, liikur, Janari

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Unistan matkaautost, camper van

16.04.2020 23:49
#39
Ma teen järgmiseks omale elamutanki, siis pole vähemasti laubaka pärast vaja muretseda.
Selle foorumi kasutajad on koguaeg kodus, igalpool.
5o9279o
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: liikur

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Unistan matkaautost, camper van

29.04.2020 00:28
#40
Tere,
Olen matkaauto omanik olnud nüüd juba 12
aastat ning ūks erandlik, kes on vahetanud suurema, luksuslikuma 7.4 m topeltpõhja, Alde küttega, 4.5 t mugava matkaauto vani baasil ehitatud reisiauto vastu aasta tagasi. On muljeid ja emotsioone.., aga ei midagi hirmsat, kui selleks valmistunud oled. Kui soovite minu kogemust kuulda, siis pigem helistage 53065699

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Unistan matkaautost, camper van

29.04.2020 10:07
#41
antsk3 kirjutas: Tere,
Kui soovite minu kogemust kuulda, siis pigem helistage 53065699

:(
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Unistan matkaautost, camper van

03.05.2020 23:33
#42


Ärge üldse sõitke autoga, sest matkaauto võib teid puruks sõita.
5o9279o
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Unistan matkaautost, camper van

08.09.2020 15:46 - 08.09.2020 15:53
#43
Tervist
Ma praegu ei tea , kuidas lõuna pool aga Saksamaast Eesti poole , Leedu, Poola,Lläti , parkimisel sõiduauto pikkust ei vaata keegi , ah ja Soomes Rootsis ka ei ole pikkus sellega probleemi olnud. See 5.99 on oluline praamidel , kust üle 6 meetristel hakkab hind tõusma,pikkus ja kõrgus mängivad praamidel , praegu täpselt ei tea kas tasulistel teedel ja tunnelites ka mingi vahe on. mujal hetkel ei ole kuulnud et ta midagi rohkem piirab , kui ise roolis hakkama saad. Mõnelpool serpantiini, mägedes (Gruusias näiteks ) ei keera pikem lihtsal välja.Ja seal väikestel teedel , juba edasi tagasi nõksutamise ruumi ei ole. Pikal ei jäänud muud võimalust , kui sõitis 4 km taguurpidi tagas, Ise ei oleks tahtnud selle mehe nahas olla .
Viimati muutis: 08.09.2020 15:53 pritsu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Unistan matkaautost, camper van

08.09.2020 16:37 - 08.09.2020 16:40
#44
padua kirjutas: T
Elmarm-Kena, et on mõttekaaslasi. See teema siin algatatud peaasjalikult selleks, et koguneks rohkem arvamusi, infot poolt ja vastu campervanide kohta.Olen foorumit sirvinud varasemalt ja leian, et just vanide kohta infot suht vähevõitu ja kui seda siia tekib, saavad asjast huvitatud (peale minu) siit samuti kasulikku leida.
Võiksidki natuke rohkem kirjutada just kogemustest oma Livingston 5-ga. Kui kaugetel trippidel oled käinud, kas varustuses olev külmik piisav, Duss, kas ruum piisavalt suur pesemiseks, kas soojaveeboiler piisav, oli vist 10liitrit, Magamisasemed, millise kehapikkusega kasutajal seal veel mugav. Mootor 2,3 96 kw on ok, seda tean kuna mu tööautodel oli sama ja mulle ta meeldis.Vaid kahekesi kasutades arvatavalt ka ruum piisav, tagumiste L istmete kohta olen juba üht teist lugenud, selge, et need kõige paremad pole.Kusagilt kuulsin, et kellegi livingstonil oli tehase poolt jäetud panemata gaasiballoonide sektsiooni soojustus või isolatsioon, kas see peab seal olema üldse , seal peaks vist olema ventilatsiooniava välisõhku, aga ehk ka isolatsioon, et gaas lekke korral tuppa ei imbuks. Kuidas oled rahul akende, laeluukide tuulepidavusega. Kas sõidu ajal on tunda, et kusagilt sisse puhub. Kas laeluukide suurus on ventilatsiooniks piisav, või on mõtekas lisana suuremad tellida.Nüansse, kindlasti veel, kas on miskit mis häirib, võiks teisti olla. Kas on midagi purunenud, tulnud remontida, ümber teha, välja vahetada?
Kõiki tervitades ja kõike parimat soovides!

Pool aastat nüüd möödunud. Kas oled juba ka matkaauto omanik?

Sel aastal olen kogemusi kogunud kuhjaga juurde ja saaks oma arvamust avaldada. Käinud nii mägedes, kui ka tasasel pinnal. Sõitnud Austrias, Horvaatias, Itaalias, Sveitsis Saksamaal, Poolas . Kõrgem tipp Passo Stelvio 2800 meetrit Raivo (kaminahi) soovitusel.Pole veel mahamatnud sellel sügisel üritada Aadria mereäärde ründamist. Matkaautoga on võimalik igati Covidist mööda manööverdada nii, et temaga kokku ei puutu.
Lühidalt öeldes olen ikka veel autovalikuga rahul, kuigi talvekogemus endiselt puudub.
Roller Team LIVINGSTONE 5 LIMITED EDITION WINTER 2.3 96kW
Viimati muutis: 08.09.2020 16:40 elmarm.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi, padua

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Unistan matkaautost, camper van

01.11.2020 20:37
#45
Tervitus! Tänan tagasiside eest. Rõõm kuulda, et campervani´ga rahul ollakse.Ise veel matkaauto omanik ei ole. Plaan ja unistus pole ka kadunud kuhugi.Kui selle aastanumbri sees tellida saaks kevadeks camperi kätte.Kui selle sammu astun eks kajastan seda ka siin. Seniks kõigile muretuid kilomeetreid !

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Unistan matkaautost, camper van

22.11.2020 09:22
#46
Soovitatakse enne matkaauto ostmist või ehitamist proovida mõnda laenutuse masinat , meil, eesti tähendab, valik suur nii suuremad kui väiksemad, siis saab visiooni hästi paika ja peamine , kas üldse selline reisimise viis sobib. on sellel matkabussiga reisimisel omad vead ja head. Mis kõigile ei sobi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev