Uued liikmed

Müüdud. Arhiivi

Re: Just90 Deffu 7052EB ja Remo22

27.11.2022 13:11
#76
Vahepeal teemas pikalt vaikus olnud. 
Mis seis asjadega, enne esimest talve. Ivpluss pakkus  rehvi lõhkumise asenduseks kaks 2017 michelini suverehvi, hetkel nendega nõus polnud kuna nats vanad vast. Ehk siis pole otsustatud veeel midagi nende lahendusega ja asi poolik. 
Vahepeal nikastasin ennast selle dethleffsi elamu ukse lukuga, mis on paras nali ikka, oma sisu ja plast hammakate ja vedrude peal ülesehitusega. Ehk siis kolmest vedrust kaks venivad mega kergelt ja siis kui väljast avada tugevamalt lõpuni juhtub tihti see, et lingi sisemise poole pealt viskab otsad valele poole detaili ja jälle kinni ust ei saa. Käisin prorexis, väidetavalt määriti ja töötab, aga siiski leidsin põrandalt kaks vedru, mis sinna niisama ei satu. Leppisime kokku, et järgmise erroriga filmin üles ja mõtleme midagi paremat kui määrimine. 
Tellitud sai ka esiklaasile hindermani termokate, kui  käes ja proovitud, oskab muljeid jagada. 
Vahepeal oli mingi kebens käivitus akuga. Nimelt tuli alarmi pealt teade, et aku 11,9v. sai siis laetud, mõõdetud ja asju vaadatud ja rpoovitud. Ei teagi, mingi väike tarbija nagu küljes on, aga aru ei saa mis.  Esimene kord tuli teade, et käivitusaku pinge madal  hommikul peale 1,5h sõitu kui masin oli pargitud 4h peale sõitu.
Teine kord oli kodus, kui buss seisnud nädal umbes. See teine kord oleks nagu nii ja naa, ilm külm masin seisab, vb ikka juhtub, aga mis häda peale sõitu oli, eu teagi.  Selline kõikuv tarbimine oli 0.16-0.26amprit oma 2 mingi peale signa alla panemist, ehk asjad uinuvad jne. peale seda kukkus sinna 0.10-0.12a peale ja sellest alla ei saanud. 
Aga mis oli täna, peale kahte nd seismist:
Tahtsin hommikul truma äpist käima saada, ei saanud kontakti. Siis ronisin bussi, vajutan  seinal juhtpaneelist voolu peale, ei midagi,. Ei mingit tuld, ei miskit, truma pult pime, istme all plokk ka pime. Ehk sis vool null. MIs värk?
Panin bussi käima, siis sain voolu elamisse, kõik ärkas. See pole loogiline, et elamu kaks 95amh akut  nüüd kottis, kui masin seisnud ja kõik voolud maha võetud.  Kas omakorda mingi elektroplokist mingi asi lükkab tagant, kui  ei kasuta bussi pikemalt? 
Lappasin kaasas olnud pabereid samuti, sellist asja manuaalidest ei peilinud, et nii peaks midagi välja lükkama. 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Just90 Deffu 7052EB ja Remo22

27.11.2022 13:46
#77
Tere!
Tänapäeva akud võivad olla väga ettearvamatud. Ühel pühapäeva hommikul suvisel ajal Tehumardi kämpingus andsin starterit, läks käima aga mingi kahtlus jäi närima, et 3 aasta vanuse aku kohta kuidagi vintskelt aga see selleks. Sõitsin Kuivastu sadamasse ja sain kohe esireas koha. Tuli praam ja oli aeg praamile sõita aga enam starterit taha matkakas ei võtnud. Jama kui palju, kõigil seal ees jalus ju. Sadama omad leidsid kiirelt ratastel stardiaku, sain matkaka käima, lubati töötava mootoriga üle sõita, sain ka koju. Kodus selgus tõsiasi, et ette hoiatamata andis see aku paari päevaga otsad, totaalselt.
Detleffs, Bürstner ja LMC põhimõtteliselt sama ülesehitusega autoelamud, uuemad mudelid totaalselt elektroonikat täis topitud. Mul endal LMC-ga sarnane olukord, paari nädalase seismisega tahab elamuosa aku laadimist... ta ei ole küll päris tühi age "hingeelu" järgmine- Kui seina pealt elamu elekter üldlülitist välja lülitada, siis võetakse tagant ära ainult teisejärgulised tarbijad, kütte elektroonika jääb järgi, külmiku elektroonika jääb järgi ja ka peaaegu et kümmekond BUS moodulit jäävad ühendatuks. Kui elamuosa aku pinge langeb 11,7V-ni võetakse tagant ära ka külmik, küte ja osa BUS mooduleid. Seda kõik selleks, et akut totaalselt tühjaks mitte laadida. Ja kui nüüd see autoelamu seisab veel ilma käivitamata/laadimata, siis aku pinge/mahtuvus enam palju ei lange. Seda kõike tehakse selleks, et akut ei saaks totaalselt tühjendada ja ära rikkuda. 230V taha või mootor käima ja natukese ajaga on aku pinge/mahtuvus tõusnud nii, et kõik asjad toimivad jälle.  

Urmas
 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Just90 Deffu 7052EB ja Remo22

27.11.2022 16:48
#78
Kui tegemist uuema fiatiga siis neid laeataks olenevalt andmetest 60-80%  Mul start stop süsteemiga ja hoiab 12.3V söidu ajal. Ja see on täiesti tavaline ja kuna eelmine talv auto seisis  ja aku jooksis täna raadiole tühjaks siis sain nüüd sügisel esimese hoolduse käigus uue aku. Selle "targa generaatoriga" vahetakse lausa 3 kuu tagant mönel. Seda süsteemi petetakse kuidagi auto ajust aga 100% peale laadmist panna vist ei saa. Äkki muidugi pöhjamaisteks oludeks teine setting mul andmeid ainult saksamaa kohta.
Ravisin omal siis probleemi et raadio sai maja akult plussi. Ja mul on ka see ümberlüliti et seistes raadiot kuulata aga see ei lülita öiget asja. Ja kuna päikse laeb ka auto akut (nii täna kui ka vana elektri puhul) siis suvel ei ole probleemi. Talvel/sügisel omad probleemid.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Just90 Deffu 7052EB ja Remo22

27.11.2022 21:07
#79
Vitroni kontrollerist sai ajaloo, täitsa kotti akud teinud seal seismine 
 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Just90 Deffu 7052EB ja Remo22

10.04.2023 18:35
#80
Vaikselt  ilmad ilusamad ja kannatab kodus pesta ja puhastada, siis jäin täna mõttesse, et autode seonduvate pesuvahendite keskel pole
nagu miskit, millega markiisi pesta. Küsimus, millega puhastate, pesete, ja kas veel mingeid hooldus laadseid protseduure? 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Just90 Deffu 7052EB ja Remo22

10.04.2023 20:33
#81
Vihm peseb, tuul kuivatab...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Just90 Deffu 7052EB ja Remo22

10.04.2023 21:40
#82
Täna vaatasin, et viimase kokkukerimisega moni puuleht vahele jäänud, mille toonid markiisil. Umbes nagu sibulakoortega mune värviti. Tahaks siiski puhtaks saada :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Just90 Deffu 7052EB ja Remo22

10.04.2023 21:40
#83
Pesin markiisi survepesuriga. Kahjuks tulid mõned pisikesed augud sisse. Vett sealt küll läbi ei tulnud, aga ikkagi.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Just90 Deffu 7052EB ja Remo22

10.04.2023 21:45
#84
No ma otseselt survepesuriga peale ei plaaniks lennata, pigem
ootaks mingit head pesuvahendit markiisi jaoks, kellegi kogemusest :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Just90 Deffu 7052EB ja Remo22

11.04.2023 07:41
#85
Mu eelmisel bussil oli markiis kunagi hallitama lastud (ilmselt märjalt kokku keritud ja nii jäetud.) Enamvähem puhtaks sain rohelise seebi ja harjaga. Tulemust parandas oluliselt kuuma vee kasutamine. Survekaga kindlasti markiisile ei läheneks, saab tähistaeva.
Kui puulehed vahel on olnud, siis ma vaataks ehituspoest miski terassi puhastus vahendi. Need ju orgaanilise mustus lahustamiseks ette nähtud. 
Eesti Karavan klubi liige nr - 1615
Raul Jürgenson

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Just90 Deffu 7052EB ja Remo22

11.04.2023 10:14
#86
Lihtsama mustuse vastu olen kasutanud puhastuspaberit ja tavalist klaasipesu. Tugevamad plekid aitab eemaldada nuustik ja ciff. Peale puhastust veega loputus ja kuivama.
Müügil markiisidele ka spets puhastusvahendid ja vahendid hallituse vältimiseks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Just90 Deffu 7052EB ja Remo22

11.04.2023 10:50
#87
Tere,
Markiiside puhastamiseks on olemas spetsiaalne spreipudelis vahend Thule PVC Cleaner, olen aastaid kasutanud. Enam-vähem kõik plekid ja ka hallitustäpid on sellega maha tulnud.
Markiisile või telkidele tekkinud aukude paikamiseks on olemas Fiamma Kit Repair Plus (läbipaistev liimiga kile), olen olude sunnil ka seda kasutanud  .

Autocamper OÜ
Urmas
+372 5100717
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: meelis, Remo22

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Just90 Deffu 7052EB ja Remo22

11.04.2023 13:09
#88
Kust sa seda ostad? kiire Guugel pakkus knutssoni kataloogi, aga tellimus toode. Mingeid aktiivseid müügi pakkumisi silma ei jäänud
Tere,
Markiiside puhastamiseks on olemas spetsiaalne spreipudelis vahend Thule PVC Cleaner, olen aastaid kasutanud. Enam-vähem kõik plekid ja ka hallitustäpid on sellega maha tulnud.
Markiisile või telkidele tekkinud aukude paikamiseks on olemas Fiamma Kit Repair Plus (läbipaistev liimiga kile), olen olude sunnil ka seda kasutanud  .

Autocamper OÜ
Urmas
+372 5100717

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Just90 Deffu 7052EB ja Remo22

11.04.2023 13:44
#89
Mul siin kontoris kohe riiuli peal olemas, puhastusvahend 12.00, markiisi/telgi remondikile 21.50, klubi liikmele 5% soodustust ka  .

Autocamper OÜ
Urmas Eljas
+372 5100717
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Just90 Deffu 7052EB ja Remo22

11.04.2023 21:34 - 14.04.2023 11:40
#90
 
Sisekoristuse kàigus hakkasin neid kraanide otsi vaatama, ning avastasin, et wc segisti all torude fiksaator katki. Kuidas, ei tea. Aga keegi oskab suunata, kust seda vôiks tallinnas otsima hakata? 
Läks siis nii, et matkasuvilast tõin uue segisti.
Viimati muutis: 14.04.2023 11:40 Remo22.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Just90 Deffu 7052EB ja Remo22

03.05.2023 09:29 - 03.05.2023 09:30
#91
Keegi oskab öelda, kust võiks tallinnas otsida ebl119 plokile lisa ühenduseks neid valgeid pistikuid? 
 
 
 
Viimati muutis: 03.05.2023 09:30 Remo22.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Just90 Deffu 7052EB ja Remo22

03.05.2023 12:54
#92
See peaks olema *Mate N Lok* pistiku seeria.
Kas sa seda kuskilt letist saad, ma kahtlen. Tellida saad näiteks siit: www.oomipood.ee/kataloog/otsing?t=350809-1
Pea silmas, et vajalikud pinnid sinna pistiku sisse pead eraldi tellima. 
Eesti Karavan klubi liige nr - 1615
Raul Jürgenson

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Just90 Deffu 7052EB ja Remo22

07.05.2023 08:58
#93
Tere.
Kui pole leidnud siis Põlvas Kivimure Autokaubades on olemas ,Reimo komplekt 81249 kataloogi hinnaga.Saab ka kulleriga saata.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Remo22

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev