2035

Re: 2035

19.02.2023 13:11
#26
Ikka autod põlevad, ka elektriautod. See oli nüüd hämamine, ehk kontekstist välja käristamine. Just ühes teises teemas oli pool platsi tühjaks põlenud. Keegi ei jäta selle pärast autosid ostmata. 
Kui elektriato läheb laeva, siis märgitakse ekstra üles tema koht, sest aku põlemisel eritub mürkgaasi. Kui on vaja kustutada, siis kustutajad peavad kasutama erivarustust, mis on selleks otstarbeks olemas. Kui enamus autosid on elektrikad, siis ilmselt enam ei märgita ekstra kohta üles, sest siis läheb brigaad nagunii erivarustusega välja. Vanasti oli naelkummidega autol ekstra märk tagaaknal. Nüüd enam ei pea ju olema. 
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 2035

19.02.2023 16:34 - 19.02.2023 16:36
#27
See elektriautode põlemine ja mitte laeva lubamine on ikka täis nonsess, Aga no tuleb rahulikult suhtuda, Enne vanasti, autode sünni ajal, kehtestati linnades reegel, et auto ees peab punase lipu ja kellukesega mees kõndima. Huvitav et nad selle peale ei tulnud, et lipp ja kelluke on täiesti ebavajalikud. jalakäia kiirusel auto võiks olla sisuliselt ka ilma piduriteta, ja ikka suht ohutu. Ilmselt on lugu ikka selles, et uus tekitab veidraid hirme, ja seda põhiliselt teadmatusest.

Minnes oma mõtiskluses süvitsi, Siis see, et euroopa meile 0 CO2 heitmega autod peale sunnib, on ju tegelikult kena, Puhtam õhk, pikem iga.... Aga kui arvutaks natuke...
Eesti näitel. Võtsin suva google otsingust meil müüdava 1kuu kütuse koguse, siit;  arileht.delfi.ee/artikkel/95335617/kui-palju-tarbivad-eestimaalased-bensiini-ja-diislit-latis-ja-leedus-on-hinnad-tousnud-kiiremini
Korrutasin selle 12 kuuga, ja teades et diisel on ca 10kWh ja bensiin CA 8.9kWh saan ma lihtsa arvutusega teada, et meil tanklates müüdav ligikaudne energia kogus aastas on 9.1TWh
Eesti aastane elektri energiatarve on CA  8.44TWh (info siit: elering.ee/elektri-tarbimine-ja-tootmine )
Kui me nüüd otsustame selle energia tarbe CA kahekordistada järgmise 10-15 aasta jooksul, siis olukorras kus pool Saaremaad on iga tuulekese korral nädal aega pime, ei näe ma piisavalt taristu investeeringute planeerimist....sealhulgas pole lasna ja mustamägedel lootustki....
 
Eesti Karavan klubi liige nr - 1615
Raul Jürgenson
Viimati muutis: 19.02.2023 16:36 dyyp. Põhjus: kirjavead
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev, kaminahi, meelis, Vamm, Priit Peljo, Illar, olevtoom

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 2035

19.02.2023 17:12
#28
Pidage nüüd väheke hoogu ja kirjutage ikka reaalseid asju. Sa panid nendesse teravatttundidesse ka veokate kütte ja veel muruniitmised ka. Ja saarel ikka iga nädal vool kadunud pole. Üks kord oli pikalt osades maakohtades ära ja nüüd pannakse see fakt kõikidesse arvutustesse, kui see vähegid kasulik on.
Ma sõidaks küll elektriautoga, kui mulle selline masin kingitakse. Niipalju raha mul pole, et osta. Kui aastal kolmkümmend viis ka pole jaksand osta eks siis sõidan oma diislijunniga edasi. Keegi seda ju ei keela. Kui mul üldse siis mingit masinat vaja on ...
Ja eks insenöörid teevad oma tööd ikke edasi. Ammuks see oli, kui polnud koduski telefoni. Nüüd on igas taskus üks. Sedagi pole 30 aastat tagasi keegi arvanud.
5o9279o
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 2035

19.02.2023 22:13 - 20.02.2023 08:18
#29
Kui läksin esimesse klassi, aastal 1960, siis lubati , et kui ma 20 aastaga  suureks saan, oleme kommunismil ja piim ja pudru puha tasuta.  Nüüd lubatakse mulle, et kui mina olen usinasti hea tervise juures, näen vaid patareiautode kaubamajasid juba aastast 2035. Aastal ca 1966 oli juttu ka aatomi jõul sõitma hakkavatest moodsatest limusiinidest.  Veel kuulutati ca 10 aastat tagasi, et aastaks 2030 saab avastatud uus, ennekuulmata energia. 
 
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 20.02.2023 08:18 kaminahi.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: meelis, Vamm, toto, Priit Peljo, Illar

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 2035

20.02.2023 09:46
#30
Need elektrisõidukid põlevad täna suuremate kahjudega kui fossiilsete kütustega sõidukid. Mina nt ei tea et uusi bensuautosid transportinud Autotransporter oleks kiirteel süttinud.  Aga info tilgub välja oolimata et nt Saksamaal on tugev vastumeelsus elektriautode probleemidest kirjutamisel. Nagu põgenikest.  
nt meil linnas "tänav" kus tihti rasked avariid ja iga kord pasundavad kõik kanalid sellest aga et samal tänaval elektriauto maha põles ja tuletõrje kustutamisega hakkama ei saa, mitte piuksugi.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev, olevtoom

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 2035

22.02.2023 19:40
#32
Eile vist oli kuskil saates tarkmees rääkimas, kuidas ühistud saavad ampreid juurde osta vastavalt autode arvule. A kui tuleb järgmisel aastal 10 elektriautot ühistu maja ette juurde, mis siis saab?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 2035

22.02.2023 22:50
#33
See laadija soetamine maksab ühistule üksjagu.
Ostab üks elanik elektriauto ja nõuab siis laadija paigaldamist?
Ma ilmselt  juhatuse liikmena keelduks, kui majas muud pakilised asjad teha.
Huvitav, kas ampreid müüakse siis ühistule tavahinnaga või on mingi soodukas?
Meie igapäevast elu arvestades ostab ühistu need amprid ikka täishinnaga. See lubamine ise ongi ilmselt see lubatud vastutulek.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 2035

22.02.2023 23:06
#34
Eestis ei ole taristut, niisama suvaliselt ei saa vasakule paremale Ampreid jagada ja momendil hakkab Eestis isegi ajale jalgu jääma, nii et väga suur el.autode kasv on isegi Norrale ohuks, mida siis Eestist rääkida.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev, meelis, Illar, olevtoom

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 2035

23.02.2023 09:05
#35
Huvitav teised näevad selles head võimalust.
www.aripaev.ee/sisuturundus/2021/12/08/uus-seadus-muudab-elektriautode-laadijatesse-investeerimise-elu-voimaluseks

ps.tegelikult on ka seaduses nüüd juba mõnda aega punktid et uutes parklates peab olema juba infra valmisolek ja vanades tuleb see kohustus mingi aja pärast.  Ja see pole tänane seadus vaid juba 2 aastat tagasi vastu võetud

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 2035

23.02.2023 10:11
#36
Elementaarne lollilõks see artikkel.

"Kas kortermajade elanikud hakkavad tõesti elektriautosid ostma?
Muidugi, need lähevad ju järjest odavamaks. Mõne aasta pärast on nende hind praktiliselt võrdne tavaauto omaga ja pea kõik autotootjad tulevad oma uute mudelitega välja."

Siiamaani pole küll näha olnud, et miskit odavamaks läheks. Või siis teistpidi- tavaautod on tänaseks tunduvalt kallimaks muutunud.

"Elektriauto eeliseks on ka tasuta parkimine kesklinnas ning bussiraja kasutamise võimalus."
Et siis edaspidi on kõik muud sõidurajad tühjad ja bussirajad elektriautosid täis? Ja parklad ummistunud tasuta parkivatest elektriautodest? Ja linnavalitsused teevad kõik endast oleneva, et see nii ka jääks, sest see ongi õnn meie õuel.

"Ja kõige selle juures veel natukene maailma ka päästa?
Kindlasti! Praegused reostavad autod meeletult õhku, elektriautod seda ei tee. Praegu on hea võimalus investeerida, varsti on see rong läinud."

Loomulikult- ei reosta nende tootmine, ei reosta elektrijaamade heitmed.
Aga see investeerimine- kui ma olen osanik ja laadin elektrikat, kas siis maksan oma rahaga iseendale dividende? Kui ma näiteks olen Tallinki aktsiate omanik ja seilan laevaga Soome, kas siis teenin piletit ostes iseendale kasumit?




 
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev, meelis, Illar

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 2035

23.02.2023 10:32
#37
Arvo.A kirjutas: Kui ma näiteks olen Tallinki aktsiate omanik ja seilan laevaga Soome, kas siis teenin piletit ostes iseendale kasumit?

Mida rohkem seilad, seda jõukamaks saad. Elementaarne :)





 
Raivo Koppel
729

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Vamm

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 2035

23.02.2023 16:11
#38
See on ju reklaamtekst.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 2035

23.02.2023 19:12
#39
Kas teil on meelest läinud kuidas promoti gaasil sõitvaid autosid ja neid gaasiseadmeid ,et väga odav!Ja nüüd enam pole,küll nad elektriautodega teevad sama .Leitakse kuidas raha kätte saada!
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: meelis

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: 2035

23.02.2023 21:40 - 23.02.2023 21:41
#40
Mina lasin naisu 2.8  mootoriga kasutatud Cadile LPG peale panna, kohe kui 2019 ostsime ja nüüd kiidan tarkust, et ei jäänud kuulama CNG jutlusi ja vägisi soovitusi. Viimase õpetuse sain  CNG taksosohvrilt. Stiill oli nii, et ei kuula sa loll ikka targa inimese juttu.Viis mind Pärnu LPG töökotta ja meister Ahti  tegi väga viisaka töö, kiiret ei olnud, olime ise Maroccos ja auto ootas meid saabudes, pestud ja kammitud. Küll sõidab hästi. Heleroheliselt.
 
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 23.02.2023 21:41 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev