Rendiks juulis matkaautot

Rendiks juulis matkaautot

15.06.2020 15:48 - 15.06.2020 15:48
#1
Tere

eriolukorra tõttu ei jõua oma BE katti ARK-i vajalikul ajal tegema, seega on vaja suvepuhkuseks varuplaani.

Uurin kas on olemas vaba matkabussi, algusega 17 juuli ja lõpuga ideaalselt 26 juuli, ning milles oleks Isofix kinnitus lapse turvatoolile.
isofix tundub selline asi, et seda nagu üldse ei olekski matkaautodes.
Viimati muutis: 15.06.2020 15:48 NeverL. Põhjus: kirjavead

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rendiks juulis matkaautot

15.06.2020 15:52
#2
Lihtsam on kasutada tavakinnitusega turvatooli :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rendiks juulis matkaautot

15.06.2020 15:54
#3
Lihtsalt huvi pärast küsin, kas odavam poleks palgata mõni reisihimuline lubadega juht ?
Isofix kinnitus on rohkem levinud uuematel kaubiku baasil matkaautodel.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rendiks juulis matkaautot

15.06.2020 16:07
#4
Eltmaa kirjutas: Lihtsam on kasutada tavakinnitusega turvatooli :)
Nii on muidugi lihtsam, eks võimalusel saab kuskilt järelturult ka selle turvatooli odavalt soetatud ja seda kasutatud aga.
Lihtsalt võiks ju arvata, et matkaautod on rohkem ikkagi peredele mõeldud ja isofix on üsna elementaarne asi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rendiks juulis matkaautot

15.06.2020 16:10
#5
eavp kirjutas: Lihtsalt huvi pärast küsin, kas odavam poleks palgata mõni reisihimuline lubadega juht ?
Isofix kinnitus on rohkem levinud uuematel kaubiku baasil matkaautodel.
BE kati lubadega kedagi tegelikult ei teagi. kontvõõrast kah ei taha.
Odavam oleks vast oma auto vahetada mõne sõbraga kergema auto vastu, et haagisega jääks 3,5t sisse.
lõppkokkuvõttes on matkabuss ka lihtsalt veits mugavam, ei pea nii palju manööverdama.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rendiks juulis matkaautot

15.06.2020 16:47 - 15.06.2020 16:50
#6
Ega see luba ei pea BE olema, CE sobib samuti, ehk siis kõik rekkamehed ;)

Autot väiksema vastu vahetada ei soovita, olen korra sellist lollust peresiseselt 250 km suvila veoks teinud ja ei tahaks korrata.

Tegelikult väljapool baltikumi vanasti mitte kedagi see luba ka ei huvitanud, kui C kat olemas oli. Käinud nii ilma õige kategooriata suvilaga tsehhis ja slovakkias. 1300kg + 3400kg auto.
Üle 3,5 tonni autorongil on muidugi teemaksud olulised. Poolas eriti suured trahvid ilma boxita sõidul.

Aasta algul oli poja pere sellise auto otsingul, kuhu 4 last (3 turvatoolis) ja 2 täiskasvanut + koer ära mahuks. No ei olnud neid mudeleid palju, millel kolmese istme küljes 3 isofix kinnitust ja sobiv arv istekohti.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 15.06.2020 16:50 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rendiks juulis matkaautot

15.06.2020 17:09
#7
Mõni päev tagasi lugesin seda turvatoolid matkaautos teemat ühes Soome foorumis. Seal jäi valdavalt kõlama väide, et kui tootja käsiraamatut sirvida siis enamikes matkaautodes on turvatooli kasutamine üldse keelatud tagaistmetel, põhjenduseks eemaldatav istmepadi. Keegi käis eraldi veel üle küsimas ülevaatuspunktis ja politseis ja väideti täpselt sama.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rendiks juulis matkaautot

15.06.2020 17:37
#8
ilma alumise padjata saab kasutada, kõrgus jääb ka hea siis.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rendiks juulis matkaautot

15.06.2020 18:32
#9
Seda padja eemaldamist käsitleti ka seal. Automaatselt tähendab trahvi kui politseile vahele jääd. Läheb omavolilise istme modifitseerimise alla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rendiks juulis matkaautot

16.06.2020 19:17 - 16.06.2020 19:18
#10
Imelik, jutt, olen aastaid käinud ylevaatusel erinevates kohtades Soomes ja turvatool on autos olnud. Ykski ylevaataja pole kobisenud veel turvatooli kohta (. korra olid peatoed ära vöetud siis sooviti näha, et on olemas need ja köik).
Viimati muutis: 16.06.2020 19:18 Siim Sipelgas.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rendiks juulis matkaautot

16.06.2020 22:06
#11
Kõigil omad kogemused.
Mõnel positiivsed ja mõnel negatiivsed, tõde on alati kuskil keskel.
Keegi jääb rikkumistega vahele ja keegi ei jää.... tulemus võbolla sama... süütu ;)
Kui on inimlik ülevaataja, siis alati ok...
Reeglid on head, teevad kohusetundlikuks aga inimlike mööndustega saab alati erandeid teha.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rendiks juulis matkaautot

16.06.2020 22:07
#12
Siim Sipelgas kirjutas: Imelik, jutt, olen aastaid käinud ylevaatusel erinevates kohtades Soomes ja turvatool on autos olnud. Ykski ylevaataja pole kobisenud veel turvatooli kohta (. korra olid peatoed ära vöetud siis sooviti näha, et on olemas need ja köik).
Millise autoga?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rendiks juulis matkaautot

16.06.2020 22:11
#13
Siim Sipelgas kirjutas: Imelik, jutt, olen aastaid käinud ylevaatusel erinevates kohtades Soomes ja turvatool on autos olnud. Ykski ylevaataja pole kobisenud veel turvatooli kohta (. korra olid peatoed ära vöetud siis sooviti näha, et on olemas need ja köik).
Millise autoga need aastad käinud oled? Ülevaataja ei saagi midagi kobiseda, see pole tema rida karistada selle tooli eest. Ja pooled Soome ülevaatajad just ei hiilga teadmistega seadusandlusest kuna Trafi ei viitsi neid informeerida eriti ja ise nad pole motiveeritud end kurssi viima. See ju avalik saladus seal.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rendiks juulis matkaautot

16.06.2020 22:17
#14
Just nii see Soomes on.
Endal kogemused ka tööalaselt, sõidukitega Soome TÜV punktidega.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rendiks juulis matkaautot

16.06.2020 22:25
#15
Priit Käos kirjutas: ... Ja pooled Soome ülevaatajad just ei hiilga teadmistega seadusandlusest kuna Trafi ei viitsi neid informeerida eriti ja ise nad pole motiveeritud end kurssi viima. See ju avalik saladus seal.
A pooled on ju targad...

Üldiselt on seisukoht, et kõik võimuesindajad, kes sulle taha keerata saavad on lollid. Miks nii arvatakse. Kas sina oled loll oma erialal? ei ole ju.

...ma remondin kunde autot ja tema pajatab, vaat kus munn'a, tegi mulle kiiruse ületamise eest trahvi.... Natukese aja pärast kiidab, kui hästi ma ta auto eelmisel korral korda tegin...ma mõtlen, et imelik lugu. Kui politseinik teeb oma tööd hästi siis ta on peenis, aga mina olen täitsamees. Kui aga mina midagi valesti teen, olen mina peenis ja politseinik on täitsamees, kui ta valesti teeb (ei karista kiiruse eest)

Minu arust nad ei ole lollid, ei, pigem ikka targad. Aga vahel satub nende sekka inimesi, kellele võim on pähe hakand. Loll ja sandi iseloomuga inimene ei ole üks ja sama. Vahel võivad need asjad küll kattuda.
5o9279o
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rendiks juulis matkaautot

16.06.2020 22:35
#16
NeverL, "vabandus" et teema läheb oma teid aga ikkagi teemasse ;)
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rendiks juulis matkaautot

17.06.2020 00:24 - 17.06.2020 00:26
#17
Motamees kirjutas:
Priit Käos kirjutas: ... Ja pooled Soome ülevaatajad just ei hiilga teadmistega seadusandlusest kuna Trafi ei viitsi neid informeerida eriti ja ise nad pole motiveeritud end kurssi viima. See ju avalik saladus seal.
A pooled on ju targad...

Üldiselt on seisukoht, et kõik võimuesindajad, kes sulle taha keerata saavad on lollid. Miks nii arvatakse. Kas sina oled loll oma erialal? ei ole ju.

...ma remondin kunde autot ja tema pajatab, vaat kus munn'a, tegi mulle kiiruse ületamise eest trahvi.... Natukese aja pärast kiidab, kui hästi ma ta auto eelmisel korral korda tegin...ma mõtlen, et imelik lugu. Kui politseinik teeb oma tööd hästi siis ta on peenis, aga mina olen täitsamees. Kui aga mina midagi valesti teen, olen mina peenis ja politseinik on täitsamees, kui ta valesti teeb (ei karista kiiruse eest)

Minu arust nad ei ole lollid, ei, pigem ikka targad. Aga vahel satub nende sekka inimesi, kellele võim on pähe hakand. Loll ja sandi iseloomuga inimene ei ole üks ja sama. Vahel võivad need asjad küll kattuda.
Sa ise üldse saad aru mida praegu kokku kirjutasid? Keda ma kus ja millal lolliks olen nimetanud? Kui sul puuduvad kogemused Soome ülevaatuspunktidega või sul ei ole seal sõpru kes sulle tundide viisi võiks seal aset leidvatest jaburustest pajatada siis oleks minu meelest mõistlikum vait olla. Kui sa aga niiväga tahad võrrelda politseinikku ja ülevaatuse teostajat siis jah, esimene kui tabab sind kiiruseületamiselt, teeb oma tööd hästi, teine aga kui ei tea kas 3500kg massiga autol 80 km/ h piirang tehn.passis muuta 100km/h niisama või uue tüübikinnitusega, on minu silmis loll mis loll.
Viimati muutis: 17.06.2020 00:26 Priit Käos.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rendiks juulis matkaautot

17.06.2020 00:39
#18
Priit Käos kirjutas: ... kui ei tea kas 3500kg massiga autol 80 km/ h piirang tehn.passis muuta 100km/h niisama või uue tüübikinnitusega, on minu silmis loll mis loll.

Ma saan väga hästi aru, mida mina kirjutasin ja mida sina mõtlesid. Nüüd ütlesid sa selle ka otse välja. Miks siis minu peale pahandad? Ma ju ütlesin, et sa pole.
Aga sulle ka hääd ööd...
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rendiks juulis matkaautot

20.06.2020 17:56
#19
Priit Käos kirjutas:
Siim Sipelgas kirjutas: Imelik, jutt, olen aastaid käinud ylevaatusel erinevates kohtades Soomes ja turvatool on autos olnud. Ykski ylevaataja pole kobisenud veel turvatooli kohta (. korra olid peatoed ära vöetud siis sooviti näha, et on olemas need ja köik).
Millise autoga?

Byrstner 2003; Adria 2013; Adria 2018

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rendiks juulis matkaautot

21.06.2020 09:30
#20
Siim Sipelgas kirjutas:
Priit Käos kirjutas:
Siim Sipelgas kirjutas: Imelik, jutt, olen aastaid käinud ylevaatusel erinevates kohtades Soomes ja turvatool on autos olnud. Ykski ylevaataja pole kobisenud veel turvatooli onkohta (. korra olid peatoed ära vöetud siis sooviti näha, et on olemas need ja köik).
Millise autoga?

Byrstner 2003; Adria 2013; Adria 2018
Selge, välismaa autod ühesõnaga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev