Külmik ei süüta gaasileeki tööle, peale sõitu.

  • toto
  • toto avatar Teema autor
  • Eemal
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • Postitusi: 476

Külmik ei süüta gaasileeki tööle, peale sõitu.

30.04.2024 11:53
#1
Milles võiks olla probleem?
Kui panna külmik gaasi pealt tööle, hakkab tööle, kui panna süüde sisse, töötab aga kui keerata süüde uuesti välja, ehk peale sõitu, siis gaas kustub kohe ja enam ei sütti. Kui käsitsi vahetada gaas -220-12-gaas siis jälle süütab ja töötab.
Ehk siis gaasiga töötades, peale sõitu enam ise ei sütti.
Sama oli ka autoreziimis olles, kui sõita külmik 12 v peal, siis peale sõitu enam ise gaasileeki ei süüta.
Samas näidik näitab, et kõik ok, miski ei vilgu ja veakoodi ette ei viska.
Kõik voolud ok, ka D+
Masin 2020 a ja Thetfordi N3170 külmik.
Muidu külmetab nii gaasi kui 220v kui 12v pealt.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Külmik ei süüta gaasileeki tööle, peale sõitu.

30.04.2024 21:18
#2
Hei. Kas järsku hakkas nii tegema ja enne töötas või pole kunagi korralikult töödanud?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • toto
  • toto avatar Teema autor
  • Eemal
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • Postitusi: 476

Re: Külmik ei süüta gaasileeki tööle, peale sõitu.

30.04.2024 21:22 - 30.04.2024 21:25
#3
Ega ei teagi, masin sai talvel soetatud ja nüüd esimesel pikemal sõidul sain aru, et külmik ei külmeta korralikult. Samas seisuajal, kui näppida siis töötab küll. 
Hetkel panin süüte signaali D+ ka otse peale, et külmik ei saaks aru, et vahepeal süüde välja läheb.
Viimati muutis: 30.04.2024 21:25 toto.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Külmik ei süüta gaasileeki tööle, peale sõitu.

01.05.2024 22:18
#4
Siis võib vabalt olla, et keegi on ühendustega midagi valeks sehkendanud ja külmik on "automatrežiimis" ning ei saa aru, millal tuleb gaasile ümber lülitada. 

Kui ma su kirjeldust loen siis hakkab silma järgmine:
- " aga kui keerata süüde uuesti välja, ehk peale sõitu, siis gaas kustub kohe ja enam ei sütti. " - külmik saab aru, et vool tuli külge ja lülitab gaasi välja. 
- " Sama oli ka autoreziimis olles, kui sõita külmik 12 v peal, siis peale sõitu enam ise gaasileeki ei süüta." - külmik saab aru, et vool on küljes ja ei lülita gaasi sisse.

Ehk et tundub, et see sisend, mille järgi külmik tuvastab 12V olemasolu/tekkimise/kadumise, on kuidagi väärakalt ühendatud või ühendamata (ma külmikute hingeelu ei tea, kuidas seal täpselt sisendite loogika tehtud on).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • toto
  • toto avatar Teema autor
  • Eemal
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • Postitusi: 476

Re: Külmik ei süüta gaasileeki tööle, peale sõitu.

02.05.2024 07:13
#5
Ühendused kõik originaalid ja juba üle kontrollitud.
D+ signaal (süüde) täiesti õieti töötab.
Käsitsi gaasireziimis ei tohiks süüde üldse midagi mõjutada, süüde mõjutab ainult automaatreziimi.
Kapi skeem olemas, elektrit jagan ise niipalju küll.
Kahtlustan, et äkki juhtplaat pees, sellepärast küsingi et äkki kellegil sarnast jama olnud ja mis lahendus on olnud.
Hetkel panin D+ otsale ka pideva plussi peale, et külmik aru ei saaks , et masin vahepeal seisma jääb, nii töötab gaasipealt ilusti, aga auto reziim puudub nüüd.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Külmik ei süüta gaasileeki tööle, peale sõitu.

02.05.2024 07:40 - 02.05.2024 07:44
#6
Viga peab olema jah juhtplaadis, nagu kirjutasid peaks D+ olema vajalik ainult Auto reziimi jaoks. Mul tegelikult vist on sama kapp, olen korra juhtplaati vahetanud, seal oli probleem ka gaasi kasutamisel. Süütaja ja leegiandur on ühte pandud, ja minul leegianduri osa (juhtplaadil, see on kuulda kuidas toimetab) ei töötanud õieti. Ehk süütas ja kuna ei saanud aru , et leek tekkis, siis lülitas leegi välja. Nii 3 korda ja siis veateade. Loomulikult tekkis jama, kui ise olime päevaks eemal (Viinis) ja väljas +30:).

Kui see viga on kogu aeg olnud, siis äkki on ikkagi midagi valesti ühendatud. Ei mäleta peast, mitme otsa peale seal juhtplaadile 12 v läks, tundub, nagu süüte (tegelikult generaatori töötamise) signaal ei lähe kapil äkki õige koha peale.

Kõige imelikum on, et veateadet ei ole. 
Mina laisa inimesena kasutan ainult Auto režiimi. Sõidu ajal päike aitab täiega kappi kütta. 
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550
Viimati muutis: 02.05.2024 07:44 Arvo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • toto
  • toto avatar Teema autor
  • Eemal
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • Postitusi: 476

Re: Külmik ei süüta gaasileeki tööle, peale sõitu.

02.05.2024 08:09 - 02.05.2024 08:24
#7
Arvo kirjutas: Viga peab olema jah juhtplaadis, nagu kirjutasid peaks D+ olema vajalik ainult Auto reziimi jaoks. Mul tegelikult vist on sama kapp, olen korra juhtplaati vahetanud, seal oli probleem ka gaasi kasutamisel. Süütaja ja leegiandur on ühte pandud, ja minul leegianduri osa (juhtplaadil, see on kuulda kuidas toimetab) ei töötanud õieti. Ehk süütas ja kuna ei saanud aru , et leek tekkis, siis lülitas leegi välja. Nii 3 korda ja siis veateade. Loomulikult tekkis jama, kui ise olime päevaks eemal (Viinis) ja väljas +30:).

Kui see viga on kogu aeg olnud, siis äkki on ikkagi midagi valesti ühendatud. Ei mäleta peast, mitme otsa peale seal juhtplaadile 12 v läks, tundub, nagu süüte (tegelikult generaatori töötamise) signaal ei lähe kapil äkki õige koha peale.

Kõige imelikum on, et veateadet ei ole. 
Mina laisa inimesena kasutan ainult Auto režiimi. Sõidu ajal päike aitab täiega kappi kütta. 
Nagu kirjutasin voolud kõik olemas, ja kontrollitud.
Kui süütab, siis süütab ka korralikult ja jääb esimese korraga põlema. Leegiandurit eraldi jah ei ole.
Läheb peale jämeda juhtmega + ja - (kütmise jaoks), siis peenema juhtmega + ja - (juhtimise jaoks) ja veel üks +  (mootori töö)  muidugi 220v juhtmed ka veel.
See minu jaokski imelik, et kui 12 pealt läheb gaasi peale,  gaasi tööle ei lülita, aga samas mingit veateadet ka ei ole, näitab nagu kõik ok. aga tegelikult ei külmeta.
Viimati muutis: 02.05.2024 08:24 toto.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Külmik ei süüta gaasileeki tööle, peale sõitu.

02.05.2024 09:21
#8
Tere!
Ei ole just väga suur külmikute hingeelu tundja aga minu matkaka Dometic külmik toimetab (automaatrežiimis) järgmiselt. Sõidu ajal töötab 12V pealt. Kui süüte välja keerad siis kohe gaasi režiimi peale ei lähe, on veel mingid 10-20 minutit 12V peal ja siis läheb üle gaasi režiimi peale. Aga ega see veel ei tähenda, et kohe gaas põlema hakkab, kui külmikus veel piisavalt külma sees, siis külmik ootab kuni on vaja uuesti külmetama hakata ja süütab alles siis gaasi põlema. Aga nagu kirjutasin mul Dometic, Thetford võib töötada mingi teise "algoritmi" alusel.
Enne kui väga pead vaevama hakkad tee üks katse, mis võib võtta natuke aega. Sõida külmik 12V pealt korralikult külmaks, pane siis külmikusse termomeeter ja fikseeri näit ära. Siis pane mootor seisma ja jälgi mõne tunni vältel, kas külmik jääb temperatuuri hoidma või hakkab soojaks minema. Esimesel juhul on kõik ok ja järelikult külmik peabki nii toimetama, teisel juhul on ilmselt mingi viga küljes.

Urmas    

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • toto
  • toto avatar Teema autor
  • Eemal
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • Postitusi: 476

Re: Külmik ei süüta gaasileeki tööle, peale sõitu.

02.05.2024 09:47 - 02.05.2024 10:15
#9
Urmas 688 kirjutas: Tere!
Ei ole just väga suur külmikute hingeelu tundja aga minu matkaka Dometic külmik toimetab (automaatrežiimis) järgmiselt. Sõidu ajal töötab 12V pealt. Kui süüte välja keerad siis kohe gaasi režiimi peale ei lähe, on veel mingid 10-20 minutit 12V peal ja siis läheb üle gaasi režiimi peale. Aga ega see veel ei tähenda, et kohe gaas põlema hakkab, kui külmikus veel piisavalt külma sees, siis külmik ootab kuni on vaja uuesti külmetama hakata ja süütab alles siis gaasi põlema. Aga nagu kirjutasin mul Dometic, Thetford võib töötada mingi teise "algoritmi" alusel.
Enne kui väga pead vaevama hakkad tee üks katse, mis võib võtta natuke aega. Sõida külmik 12V pealt korralikult külmaks, pane siis külmikusse termomeeter ja fikseeri näit ära. Siis pane mootor seisma ja jälgi mõne tunni vältel, kas külmik jääb temperatuuri hoidma või hakkab soojaks minema. Esimesel juhul on kõik ok ja järelikult külmik peabki nii toimetama, teisel juhul on ilmselt mingi viga küljes.

Urmas    
Mul on külmikus termomeetri andurid, mõlemas osas, muidu poleks seda anomaaliat avastanudki.
Leidsin juhendist juba ka mingi jutu, et peale sõitu ei saa gaasi süüdata 15 min jooksul, mingi turvalisuse pärast:
(Kui vahetada käsitsi reziimi siis süttib küll.)
Olin reisil ja ööbisin 2 ööd, hommikuti oli külmkapp täiesti soe +14 kraadi, sügavkülm ka plussis, külmik oli automaadi peal. See pole ju normaalne ja külmik polnud ka eriti täis, ja sügavkülm oli täitsa tühi.
Oleks hommikuks ka +8 olnud, oleksin rahul olnud.
Siis ei osanud veel reaalselt kuulata, kas leek põleb või mitte, tegelikult on kohin kuulda.
Ok, teen täna veel loomkatseid.

Muidu oli see ka veel huvitav, et nädalavahetusel panin tühja kapi gaasi peal tööle päeval kell 2, järgmiseks hommikuks oli kapis -2,3 sees aga gaasileek aina küttis, ehk külmetas juurde. Sügavkülmas muidugi -15 miskit. Ei tea kas vahepeal ka välja lülitas või mitte. Regulaator oli ka maxi peal, ehk 5 pulka.
Viimati muutis: 02.05.2024 10:15 toto.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Külmik ei süüta gaasileeki tööle, peale sõitu.

02.05.2024 12:07 - 02.05.2024 12:12
#10
Tundub, et termo andur on või selle signaali töötlemine on katki. - tavailses osas on selgelt liig. Mul on küll temp pandud 3 pulga peale.
Minu kapp küll läheb teinekord peale mootori seisma jätmist gaasi pealt käima mõne minutiga. Ok peale peatumist käib kapi uks ka tavaliselt kohe lahti :).
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550
Viimati muutis: 02.05.2024 12:12 Arvo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • toto
  • toto avatar Teema autor
  • Eemal
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • Postitusi: 476

Re: Külmik ei süüta gaasileeki tööle, peale sõitu.

02.05.2024 12:16
#11
Arvo kirjutas: Tundub, et termo andur on või selle signaali töötlemine on katki. - tavailses osas on selgelt liig. Mul on küll temp pandud 3 pulga peale.
Minu kapp küll läheb teinekord peale mootori seisma jätmist gaasi pealt käima mõne minutiga. Ok peale peatumist käib kapi uks ka tavaliselt kohe lahti :).

Ise mõtlesin, et 5 pulga peal ongi äkki koguaeg järgi.
Samas siis kui 4 pulga peale panin lülitas kohe välja ja 5 pulga peale pannes uuesti sisse tagasi. Justkui termoandur ikka töötab.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Külmik ei süüta gaasileeki tööle, peale sõitu.

02.05.2024 12:21 - 02.05.2024 12:33
#12
Noh pane 4 pulga peale ja vaata kas hakkab mingi perioodsusega käima. Üldiselt paar korda uks lahti ja peaks suht kohe käima minema jahutamine. 
Tegelikult peaks töötamine käima perioodiliselt kõigis 3-s režiimis. Lihtsalt kütmise ajad on erinevad. 
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550
Viimati muutis: 02.05.2024 12:33 Arvo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • toto
  • toto avatar Teema autor
  • Eemal
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • Postitusi: 476

Re: Külmik ei süüta gaasileeki tööle, peale sõitu.

02.05.2024 18:59 - 02.05.2024 19:00
#13
Nii, loomkatsed tehtud, tuleb välja et ise ikka loll.
Nagu juhendis öeldud, ongi mingi turvanõks, et ei süüta gaasi 15 min peale sõitu. Nii ongi, ootab täpselt 15 min ja siis süütab.
Ja imelik, et kehtib ka mitte ainult autorteziimis 12 voldilt gaasile üleminekul, vaid ka käsitsi gaasipeal olles, kustutab leegi peale seisma jäämist ja süütab uuesti 15 min pärast. 220lt gaasile lülitab kohe.
Ei tea, ilmselt mingi euroturvanõue.
Selgusetuks jääb, miks mul külmik ikkagi hommikul soe oli. Järgmisel pikemal sõidul ja ööbimistel ehk saab siis selgust, oskan kuulata ja kontrollida.

Tänud kaasamõtlejatele ja ehk on abiks teistele.
Viimati muutis: 02.05.2024 19:00 toto.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Külmik ei süüta gaasileeki tööle, peale sõitu.

03.05.2024 12:09
#14
Tere,
Mul on olnud ka selline juhus, et ühel hetkel üle 10 kraadi sees. Esimene mõte, et külmik nässus ja hakkasin otsima mis ei tööta. No kõik töötas, seest ribid ka külmad. Siis ühel hetkel nägin, et külmiku uks nagu natuke ära vajunud. Uurisin siis asja lähemalt ja selgus, et ukse ülemise hige kinnituskruvid olid vibratsiooniga natuke lõdvaks jäänud... kui ukse tagantkäe kinni lükkasid, jäi ukse üks nurk natuke irvakile ja soe pääses sisse, kui ukse korralikult kinni lükkasid, siis see hing andis natuke tagasi liikuma ja ukse magnetsüsteem tõmbas jälle ukse kinni. Kruvikeeraja lahendas selle probleemi.
Urmas 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Külmik ei süüta gaasileeki tööle, peale sõitu.

05.05.2024 23:39
#15
Arvo kirjutas: Mina laisa inimesena kasutan ainult Auto režiimi. Sõidu ajal päike aitab täiega kappi kütta. 

Mis valemiga päike juurde kütab? Nii palju kui mina olen Schaudti plokki ja Dometicu külmikut uurinud, siis päike saab ligi ainult AES puhul. Kuna mul on nüüd suht palju “elektrit”, siis tahaks ka AES kasutama hakata aga need Adria mehed ei ole kahjuks külmikusse AESi kaablit vedanud ja nii palju kui ma foorumitest lugenud olen, siis väidetavalt tõmbab külmik aku kuivaks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Külmik ei süüta gaasileeki tööle, peale sõitu.

06.05.2024 14:32
#16
Päikese kontroller on Victron, see lihtsalt laeb mõlemat akut, omast tarkusest panin Vitroni load otsa üle dioodi laadima ka mootori akut. Nüüd kui mootor käib ja külmkapp 12v peal, siis köetakse seda mootori aku pealt. Tõmbab parasjagu pinge niipalju alla, et päike hakkab üle dioodi kappi kütma. Lihtsates lahendustes peitub ilu. Auto enda (Hymer) elektriplokk ei tea päikesest midagi. Kui aga külmkapp sõites parasjagu ei pea kütma, siis päikesest mingit energiat kuskile ei lähe, või siis minimaalselt, sest üldjuhul on kõik akud täis või auto generaator on tõstnud pinged piisavalt kõrgeks.
Eks see värk sõltub ka kasutatavatest aku tüüpidest, minul mõlemad AGM.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Külmik ei süüta gaasileeki tööle, peale sõitu.

06.05.2024 15:12
#17
Arvo kirjutas: Päikese kontroller on Victron, see lihtsalt laeb mõlemat akut, omast tarkusest panin Vitroni load otsa üle dioodi laadima ka mootori akut. Nüüd kui mootor käib ja külmkapp 12v peal, siis köetakse seda mootori aku pealt. Tõmbab parasjagu pinge niipalju alla, et päike hakkab üle dioodi kappi kütma. Lihtsates lahendustes peitub ilu. Auto enda (Hymer) elektriplokk ei tea päikesest midagi. Kui aga külmkapp sõites parasjagu ei pea kütma, siis päikesest mingit energiat kuskile ei lähe, või siis minimaalselt, sest üldjuhul on kõik akud täis või auto generaator on tõstnud pinged piisavalt kõrgeks.
Eks see värk sõltub ka kasutatavatest aku tüüpidest, minul mõlemad AGM.
Mul on majaplokiks Schaudt EBL226, solariks LRM1218 ja DC-DC WA121525, mis küll Li(va DC-DC) akudest midagi tea, kuid nende tehnilise supportiga said kõik ühendused õigeks ja switchid paika, mis küll 100% ei peaks täis laadima aga kui vahepeal 220V või pikem sõit, siis saab ka 100% täis. Praegu aga sooviks akudelt ka külmkappi käitada, et gaasi ei peaks kulutama. Nii, et nüüd oni kerge dilemma, kuidas seda AES juhtimist saaks majaplokis reguleerida, et akusid täitsa kuivaks ei imetaks. Üks variant oleks BT kontrolleriga akust näitusid lugeda aga ma ei ole kindel, et seda lugemit sealt väga lihtsalt kätte saab. Teine variant oleks kWh lugeda ja teatud lugemi täitumisel gaasile kolida, et hiljem manuaalselt ümber lülitada. Kolmas variant oleks lubada ainult siis 12V, kui toimub mingi päikese laadimine. Eks need on kõik sellised poolpidused lahendused, et väga katsetama ei kutsu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Külmik ei süüta gaasileeki tööle, peale sõitu.

06.05.2024 19:13
#18
Eks ta ole, igalühel omad mõtted. Mind ei häiri gaasi kulu, see on tühine. Samas ma ei taha, et sõites gaasi pealt kapp käiks, kuigi see on odavam, kui kütuse kulu, mis kulub generaatori ringiajamiseks et kapp külmetaks. Aga kui seda kulu saab päikese abil kompenseerida, siis on ju hästi. Kuidagi kapile selgeks teha, et niisama töötaks 12 v pealt, pole minu meelest mõttekas.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Külmik ei süüta gaasileeki tööle, peale sõitu.

06.05.2024 19:56
#19
Aktiivsed thetfordi külmikute 12 voldi pealt kasutajad peaksid aegajalt kontrollima külmiku taga asuvat juhtplokki, mis on tootja poolt ohtlikult ehitatud ja 12v kaitsmepesa ja toitejuhtmete klemmid kuumenevad üle ja sulavad ...
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: 4camper.ee

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Külmik ei süüta gaasileeki tööle, peale sõitu.

06.05.2024 20:08
#20
Seestpoolt selline

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Külmik ei süüta gaasileeki tööle, peale sõitu.

06.05.2024 21:17
#21
Ma olen alati kontrollinud suuremate voolude ahelaid, selgelt on näha et piltidel algas jama kaitsme kehvast kontaktist. Samas mulle tundub, et see plokk on vett saanud, võimalik et survepesuga läbi alumise resti, sellega peab küll ette vaatama. Kerge oksiidikiht ja nii järgnebki pildil nähtav probleem. 
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Külmik ei süüta gaasileeki tööle, peale sõitu.

06.05.2024 21:39
#22
Kus see oksiid seal on 😄
Pigem on probleem ühendusklemmide ehituses. Sarnane olukord on salongis oleva peajuhtplokis asuva külmiku 12v kaismega ehk on üle kuumenenud ja sulanud.
Vaadake lihtsalt üle enda külmikute ühendused ja kui vaja, siis saab selle kaitsme tuua plokist välja ja ei pea uut plokki soetama.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Külmik ei süüta gaasileeki tööle, peale sõitu.

06.05.2024 21:44
#23
Arvo kirjutas: Ma olen alati kontrollinud suuremate voolude ahelaid
Kas eemaldasid mooduli plastkaane?
Selleks, et selle kaismeni jõuda, pead mooduli eemaldama ja lahti kruvima kuna kaitsmed asuvad seespool.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Külmik ei süüta gaasileeki tööle, peale sõitu.

06.05.2024 21:45
#24
Arvo kirjutas: Mind ei häiri gaasi kulu, see on tühine. 

Huvitav, mina mäletan küll kuskil sai kuumemas oldud ja gaas sai päris kähku otsa, eks seal on muidugi ka see teema, et kui venijärel käid kümneid kordi päevas, siis on kulu suurem. Väidetavalt peaks külmik tarbima kuskil 300-400g /24h nii et selle põhiselt saaks 27 - 36 päeva hakkama ühe balooniga aga kui päike tasuta on, siis võiks ju külmikut ka selle pealt käiata.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Külmik ei süüta gaasileeki tööle, peale sõitu.

06.05.2024 23:09 - 06.05.2024 23:33
#25
Jah, see 15 min viide, peale süüte välja lülitamist, külmiku lülitamisel 12V toitelt gaasile, on turvameede.
Mõeldud eelõige tankimispeatuse jaoks.
Mõnel külmikul põleb külmiku display-l sellel ajal lausa tankuri märgutuli.
Järgi mõeldes on see suhteliselt loogiline ja vajalik meede.

Lähed tanklasse, sul on aega 15 minutit tankida, siis sellel ajal sinu auto külmiku süüde kaarleegiga ei “plaksuta”. 
Võid ju ise diislit tankida, mis polegi nii tuleohtlik, aga kõrval keegi tangib sinu külmiku resti lähedal 98”t, mille aurude sisse välgumihkliga pole mõistlik minna…

Just seepärast ei tohks kunagi tanklas oma matkaautot otse tankuri juures kauem parkida kui tankimiseks vajalik. Burksi söömise ja pikemaks selja sirutamise ajaks tuleks auto kindlasti parkida eemale parklasse.

Ega see turvafunktsioon pole niisama kiusamiseks välja mőeldud. Kuuldavasti on eeltoodud põhjustel aastate jooksul euroopas päris mitmed tanklad ja matkaautod maha ka põletatud.
Viimati muutis: 06.05.2024 23:33 4camper.ee.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev