Auto videokaamera / videoregistraator

Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

02.02.2018 22:10
#1
Kas oskab keegi midagi asjalikku soovitada nö "pardakaameratest"? Oleks huvitatud sellisest korralikust, mis filmib päeval ja ööl.
Oleks selline olemas olnud (mõtlesin eelmisel aastal, et kingin endale jõuludeks aga lõin käega, poleks pidanud), siis oleks meil Hispaania teeröövlid kõik videos koos auto numbriga.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

02.02.2018 22:22
#2
Mina kasutan garnini oma. Päris korralik pilt on. Ka hämaras

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

02.02.2018 22:23
#3
Ma isegi otsinud- Pärast suhtlust polizei härradega tean et parim on selline kus jookseb lisaks kellaajale ja kiirusele ka kaadrinumbrid peal. Pidi olema lihtsam kasutada tõendina.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

02.02.2018 23:03
#4
nootsii kirjutas: Ma isegi otsinud- Pärast suhtlust polizei härradega tean et parim on selline kus jookseb lisaks kellaajale ja kiirusele ka kaadrinumbrid peal. Pidi olema lihtsam kasutada tõendina.
Mudel, mark?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

02.02.2018 23:13 - 02.02.2018 23:14
#5
Ivar Kalev kirjutas:
nootsii kirjutas: Ma isegi otsinud- Pärast suhtlust polizei härradega tean et parim on selline kus jookseb lisaks kellaajale ja kiirusele ka kaadrinumbrid peal. Pidi olema lihtsam kasutada tõendina.
Mudel, mark?
infoks lihtsalt mida kaamera puhul vaadata. Mina lihtsalt arvan et peaks olema võimalikult kasulik see video pärast.
Aga hinnavaatluse foorumis on neid kaameraid pikalt lahatud, mulle küll mulje jäänud et rohkem no-name hiina toodangut katsetavad
Viimati muutis: 02.02.2018 23:14 nootsii.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

03.02.2018 07:55 - 03.02.2018 08:10
#6
Mina kasutan sellist datakam.ee/g5.html
ja väga rahul!Näitab kiirust, kiirus kaameraid,liikusmärke jne.Aktiveerub ka puhke asendis liikumise ja löögipeale.Vähe kallis ja venelaste toodang aga mis teha!
Mis veel selle juures meeldib et sõidu ajal on digi sbidokas kogu aeg silme ees!Paar aastat tagasi maksin selle eest 350.- kui hästi mäletan.
Knaus SUN TI 650MF Platinium 2017
Viimati muutis: 03.02.2018 08:10 Kalmer.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

03.02.2018 11:14
#7
garminil on kuupäev, kell, koordinaadid ja ka kiirus. pildi kavliteeti saad ise reguleerida

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

03.02.2018 12:56
#8
Datakami menüüst loen välja,et aparaat hoiatab ka varjatud ja liikuvate radarite eest. Minu arust on sellise seadme omamine meie riigis karistatav!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

03.02.2018 13:20
#9
Sellel datakamil vist mingid probleemid garantiiga. Tasub seda teemat lugeda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

09.02.2018 21:12
#10
Seda kaamera juttu võiks täitsa jätkata :silly:
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

09.02.2018 21:26
#11
Õige ta on.
Kui koju tagasi jõuan sean sammud Jakarisse:
garmin.com.ee/et/24-auto-videokaamerad

Valik on kirju.
Kui siit foorumist häid soovitusi ei tule, siis tuleb Unnukitelt Jakaris kohapealt soovitusi kuulata.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

09.02.2018 21:55 - 09.02.2018 22:33
#12
Olen endale otsinud sellist kaamerat mis kinnituks jala peale, mitte ei ripuks jala all.
Siis ei peaks Remiseid ette vedades alati kaamerat akna küljest ära võtma.
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999
Viimati muutis: 09.02.2018 22:33 Ivar Kalev.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Auto videokaamera / videoregistraator

09.02.2018 22:30
#13
Auto videokaamera / videoregistraator, üritaks siia selleteemalised postitused koondada.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

10.02.2018 00:33
#14
Ivar Kalev kirjutas: Kas oskab keegi midagi asjalikku soovitada nö "pardakaameratest"? Oleks huvitatud sellisest korralikust, mis filmib päeval ja ööl.
Oleks selline olemas olnud (mõtlesin eelmisel aastal, et kingin endale jõuludeks aga lõin käega, poleks pidanud), siis oleks meil Hispaania teeröövlid kõik videos koos auto numbriga.

Või kaamera ka teeröövlitega kaasa läinud :)
Kui juba sisse tullakse, ega siis tõendusmaterjali maha jääta...
Kaamera ikka hea välisteks salvestamisteks.
Spycam-id võib sellisteks juhtumisteks sissetungijate tuvastamiseks paigaldada... Kui otstarbekas ja tasuv oleks?
...
Ivar, kuna sa pole oma juhtumist veel pajatanud, siis arvan et "pardakaamera" mitte ost oli puhas võit... see oleks ju ka pihta pandud... vist?
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

10.02.2018 06:57
#15

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

10.02.2018 08:49
#16
Minul on kaamera salongi peegli sees. Ilusad pildid ja video salvestused. Ja keegi ei saa aru, et kaameraga on tegemist.

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

10.02.2018 09:33
#17
See on sama, mis van-ga, et pätid aru ei saa, et on matkaauto.
Paraku õpivad nad kiiresti. :P
Ma vaatasin ka peegli peale käivat, aga kuna tahtsin kolmes autos kasutada, siis lasin tuttaval Hiinast tuua ühe korralikuma mudeli ja lisajalad, et ei peaks iminappa kogu aeg lahti kiskuma. See ei taha ju kinni jääda.
Peegliga saaks ka, aga pisut kobakas.
Mul on ilma gps-ta, aga korraliku pildiga.
Bürstner T620 1992
EKK nr. 800

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

10.02.2018 12:29
#18
Priit Peljo kirjutas: ...
Ivar, kuna sa pole oma juhtumist veel pajatanud, siis arvan et "pardakaamera" mitte ost oli puhas võit... see oleks ju ka pihta pandud... vist?

Antud juhtumi korral oleks see videoregistraator ilmselt igal juhul alles jäänud (oleks ta olnud mistahes kujuga) - armatuurlaual olid reas tahvelarvuti, suur nutitelefon, suure objektiiviga videokaamera, suure ekraaniga navigatsiooniseade. Isegi suur rahakott oli käeulatuses, kui oleks osanud vaadata. Aga läks ainult 2 asja tahvelarvuti ja laua pealt sülearvuti. Ehk neil ei olnud aega rohkem valida ja võtta. Vargal on ju käsi ainult 2.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

10.02.2018 12:37
#19

Hinnavahe tõesti päris suur. Jakarist saab klubiliige ametlikult kuni -20 % allahindlust, mõnel erijuhtumil ka rohkem (kui annan selle e-poe hinna ette, küll siis hinnasoodustus ka suurem letihinnast). Jakari kauplusel jääb peale seda veel mitu suurt eelist:
- ma saan tooteid katsuda/näha
- ma saan erinevate toodete kohta võrdluseks küsida, soovitusi ehk teha õigema valiku
- ma saan probleemidevaba järelteenindust, näiteks garantiikorras abi (Jakariga mitmeid positiivseid kogemusi, kui streikiv seade vahetatakse ilma pikema jututa riiulist uue toote vastu).
Neid momente ükski e-pood mitte kunagi ei paku ehk alati see mõni või mõnikümmend eurot ei ole ostukoha valikuks argument. Mõne toote puhul isegi olen ebay-d vm e-poodi kasutanud. Sõltub asjast.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

10.02.2018 15:35
#20
Jakari kohta on mul ka ainult positiivseid sõnu.
Garantii korras vahetati 3x välja aktiivsusmonitor. Pikema jututa anti otse riiulilt uus.
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

10.02.2018 16:44
#21
Samas e poe puhul on 14 päevane tagastusõigus, mida ma kasutasin näiteks Photopointist ostetud registraatori puhul. Oli Prestigio Roadrunner 560 gps. Ei eta kas oli lihtsalt vigane või oligi vilets aga jooksis kinni pidevalt ja viisin tagasi. Peale seda pole ka suutnud uut välja valida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

01.04.2018 18:15
#22
Kalka kirjutas: Minul on kaamera salongi peegli sees. Ilusad pildid ja video salvestused. Ja keegi ei saa aru, et kaameraga on tegemist.

Misasja sul on matkaautos taha vaate peegel? Mida sa sealt vaatad? Mul küll ei ole.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

01.04.2018 19:29
#23
Ivar Kalev kirjutas:
Kalka kirjutas: Minul on kaamera salongi peegli sees. Ilusad pildid ja video salvestused. Ja keegi ei saa aru, et kaameraga on tegemist.

Misasja sul on matkaautos taha vaate peegel? Mida sa sealt vaatad? Mul küll ei ole.

Matkaautole paigaldasin ise ka panoraam peegli, videokaamera on eraldi.
Bussil on kaamera peegli sees.

Miks matkaautole tahavaate peegel?
Kõik vastavalt vajadustele :silly:
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

05.05.2018 10:29
#24
Tervitus! Mina kasutan seda:
www.garmineesti.ee/teele/auto-videokaamerad/garmin-dash-cam-55
Valiku põhjuseks oli korralik videokvaliteet, hind alla 200€ ja meeldib ka magnetiga kinnitus. Nimelt liimitakse kahepoolse teibiga varustatud metallitükk esiklaasile ja selle külge kinnitub siis tugeva magnetiga videoregistraatori jalg. Eeliseks on lihtne paigaldamine ja eemaldamine ja eeldusel, et metallvastus sai vastavalt nõuetele (puhas pind, soe klaas ja kuivamisaeg ) kinnitatud, siis ei kuku kaamera ka kunagi alla. Kinnitusi saab soetada ka eraldi ja nii on kaamerat mugav kasutada ka mitmes autos. Erinevalt iminapast, mille taaskinnitamisel peab iga kord jälgima, et kaamera ikka sama koha peale saab ja kõik oluline vaateväljal on, on magnetkinnituse puhul kaamera asend alati kohe õige. Seda muidugi eeldusel, et kaamera jalga vahepeal väänatud ei ole. Kaamera kinnitus on füüsiliselt väikesed, mis teeb süsteemi raskemini märgatavaks. Lisatoimingutest kasutan kokkupõrke hoiatust, mis annab küll vahel valehäiret, aga see pole segavaks muutunud. Ehk hoiab kunagi mõne jama ära. Nii ja naa on häälkäsklustega. Iseenesest mugav öelda, et tee foto, säilita video, tee timelaps video, aga raadiost jutusaadet kuulates teeb ta üpris tihti seda kõike omatahtsi.
Päris hiinakat osta ei soovinud, Garmin saadab ikka aeg- ajalt uuendusi ja pakub tuge. Samuti on olemas tarkvara nii kaamera halduseks, kui ka video töötluseks. Igatahes soovitan!
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

23.06.2018 00:36
#25
Rauno kirjutas: ...Nii ja naa on häälkäsklustega. Iseenesest mugav öelda, et tee foto, säilita video, tee timelaps video, aga raadiost jutusaadet kuulates teeb ta üpris tihti seda kõike omatahtsi...
Teeb omatahtsi "lukust lahti", aga väga ebatõenäoline on, et juhuslikult järgneb 10seki jooksul teine eksitav käsklus. Nii jääb tegelikult asi ikkagi salvestamata, kuigi valmidus juba oli.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev