Tahavaatekaamerad

Re: Tahavaatekaamerad

18.05.2016 14:24 - 18.05.2016 14:24
#41
Osta üks peotäis kaameraid hiinast ja katseta. Nad on nii imeodavad, et suurt kahju ei sünni kui pead mõne prügikasti viskama. Ise ostsin samuti hiinlase ja töötab küll.
Viimati muutis: 18.05.2016 14:24 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tahavaatekaamerad

28.09.2016 11:41
#42
Millise sa siis ostsid? Kas juhtmega, wifi, bt, või raadiosagedusel?
Tahaks aretada telefoniga ühilduvat, kuna telefon on niikuinii ka naviks.
Bürstner T620 1992
EKK nr. 800

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tahavaatekaamerad

28.09.2016 15:17
#43
Jäi ikka seesama, mille ostsin. Raadioteel ühendus ja 7"+ monitor. Käisin ja lasin ära vahetada ka objektiivi, aga see vaatenurka oluliselt ei parandanud. Seadme signaal on kah sedavõrd kehva, et pilt on nagu Muhu memm, kes on seelikut pidi tuuliku tiiva külge jäänud - muudkui tuleb ja läheb ...

Ajan sellega läbi kuni hooaja lõpuni ja järgmiseks panen tavalise autode tagurdamiskaamera, mis numbrimärgi külge käib. Ja signaali edastamiseks valin ikka juhtmevaba.

Olen vestelnud erinevate taibudega ja proovinud eri seadmeid. Need, mis ennast nutitelefonile arusaadavaks teevad, on sisuliselt valveseadmed kuid nende peamine miinus on signaali viivitus. Ehk siis faktiliselt oled juba puu otsas aga pilt näitab veel võimalust liikumist jätkata.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tahavaatekaamerad

28.09.2016 15:25 - 28.09.2016 15:28
#44
Olen proovinud ka erinevaid hiinakatest saatjaga komplekte ja lõpuks panin ikka juhtmega täiesti tavalise numbriraami küljes oleva.
PS. kui keegi tahab proovida,on mul üks Hiina saatjaga komplekt veel alles.Saab ühendada GPS,DVD või lihtsalt monitoriga.
KNAUS VAN TI550 telef.5011352

Lisatud failid:

Viimati muutis: 28.09.2016 15:28 marx224.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tahavaatekaamerad

28.09.2016 15:28
#45
Jah, mootormajale saab sellise panna. Haagisega on keerulisem. Ma aga vean just haagist.
Milline see hiinakas on? Oli tal signaal stabiilne? Vaatenurk? Hind?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tahavaatekaamerad

28.09.2016 15:36
#46
Seda konkreetset pole isegi katsetanud.(Ei mäleta miks pooleli jäi).Kel isu võib proovida,annan niisama ära,asub Tartus.
KNAUS VAN TI550 telef.5011352

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tahavaatekaamerad

28.09.2016 15:43
#47
Olen huvitatud küll. Kas võin ära broneerida? Usun, et järgmisel nädalal satun ka Tartusse ja saan järele tulla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tahavaatekaamerad

28.09.2016 15:49 - 28.09.2016 15:51
#48
TartsK kirjutas: Olen huvitatud küll. Kas võin ära broneerida? Usun, et järgmisel nädalal satun ka Tartusse ja saan järele tulla.

Pole probleemi,helista ette kui tuled ja saad endale.Nagunii juba üle aasta seisnud kapis.
KNAUS VAN TI550 telef.5011352
Viimati muutis: 28.09.2016 15:51 marx224.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tahavaatekaamerad

28.09.2016 16:18
#49
TartsK kirjutas: Seadme signaal on kah sedavõrd kehva, et pilt on nagu Muhu memm, kes on seelikut pidi tuuliku tiiva külge jäänud - muudkui tuleb ja läheb ...

Tuttav teema ja tavaline probleem. Sisemised antennid on alati kehvad olnud.
Mõnikord aitab see, kui seda antenni ise tuunida. Enamasti on antenniks pisike fooliumiriba trükiplaadil.
Kui selle asemele midagi toekamat panna, siis tuleb ka levi.
Praktikas tähendab see hobikorras nokitsemist ja lõpuks võib kannatada asja kaubanduslik välimus.

Mina olen alati pooldanud juhtmega seadmeid. Kodus on mul Wi-Fi olemas aga igas toas on seinakontakti kõrval ka LAN auk. Samuti katsun vältida signaseadmeid, mis raadioteel signaale edastavad. Tavaliselt saab anduri patarei ikka valel ajal tühjaks.

Järelveetavale haagisele üritaks tõesti esmalt juhtmevaba lahendust korda saada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tahavaatekaamerad

28.09.2016 17:10 - 28.09.2016 17:12
#50
meelis kirjutas: Tuttav teema ja tavaline probleem. Sisemised antennid on alati kehvad olnud.

Kui jutt käib mingitest sisseeehitatud antennidest, siis nendega kogemus puudub, kuid eraldi kaamera ja monitori külge ühendatavatel antennidel on otsenähtavusega levi 100+ meetrit (äraproovitud) Kui antennide vahele jäävad ka seinad, siis juba sõltub levi seina materjalist (2mm paksusest plekist+soojustusest signaal enam läbi ei tulnud, haagissuvila tagaseinast aga küll). Kuna need antennid kinnituvad kaamera ja monitori külge juhtmega, siis on võimalik ühendada ka nii, et kaamera antenn asub näiteks haagissuvila tagaosas katusel ja monitori antenn veduki esiosa katusel. Sel juhul on levi kindlasti 5+ ning ei pea monitorilt "muhu memmesid" imetlema. :)
Viimati muutis: 28.09.2016 17:12 Korvimees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tahavaatekaamerad

28.09.2016 17:38
#51
Kui oleks pistikupesa välise antenni jaoks, siis on lahenduse leidmine köki-möki. Tuleb lihtsalt õiged vidinad külge kruvida. Lisaks kehvale sisemisele antennile võib asi olla ka selles, mis signaali sinna antenni antakse. Teinekord piisab juba sellest, et tinutad natuke võimekama transi sinna plaadile. Aga see hakkab kohe kiiremini akut õgima. Nokk kinni, saba lahti.
Mul käib ka pidevalt kliente, kes tahavad igasuguseid juhtmevabu asju osta. Pooled loobuvad kohe, kui teen selgeks, et kõik on tore aga seda vidinat tuleb pidevalt laadida ja aku olekut jälgida. Mõni loobub ka siis, kui on selle lahenduse reaalselt saanud ära proovida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tahavaatekaamerad

28.09.2016 18:00
#52
Miks te Garmini juhtmevaba kaamerat ei taha kasutada?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tahavaatekaamerad

28.09.2016 18:27
#53
Isiklikult mina ei taha Garminit seepärast, et see pelgalt valmistaja nime pärast ebamõistlikult kallis vidin on. Teiseks ei haaku paljas kaamera ei mu telefoni ega ka autos olemas oleva monitoriga. Seega peaksin veel ühe monitori juurde soetama. Kahtlustan, et samuti Garmini. Võimalik et eksin aga mu meelest Garmin lihtsalt monitore ei tee. Ehk siis peaks olema Garmini navi, mis seda kaamera signaali söödavaks peab. Autos on navi, telefonis on navi, atlas on peaaegu et navi. Milleks mulle veel üks navi?

Praegune kaamera on mul ühendatud haagise välisvalgustuse toiteahelasse. Ehk siis aku saab tühjaks mitte kaameral vaid autol. Vedukil tulede süütamisega aktiveerub ka kaamera. Mõte selles, et saaksin ka sõidu ajal kiigata, kes ja mis mu taga on.

Eks see kaamera rohkem mugavus vidin on. Vajadus tekiks vast siis kui tuleks tihedas linnaliikluses tagurpidi hommikust õhtuni sõita. Tegelikult on küljepeeglitest maa ja ilm et mõned manööverdused teha. Aga kuidagi toredam on ikkagi, kui saab näiteks paralleelparkimise ajal tagurdada kenasti täpselt jooneni. Pisut ju edevam kah.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tahavaatekaamerad

28.09.2016 18:34 - 28.09.2016 18:37
#54
Siin vist räägime juba veidi üksteisest mööda. Juhtmevaba kaamera ja juhtme asemel kasutatav antennikomplekt on erinevad asjad. Antennikomplekt on piltlikult öeldes, mõeldud ühendamiseks selle juhtme asemele, mis muidu ühendab omavahel kaamerat ja monitori. Mingit akut seal ei ole. Kaamera ja kaamerapoolne antenn saavad oma toite tagurdustulest, sama ka monitoriga. Muidugi on võimalik võtta toide ka haagise gabariitidest, et saaks sõidu ajal jälgida, mis taga toimub.
Viimati muutis: 28.09.2016 18:37 Korvimees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tahavaatekaamerad

28.09.2016 18:39
#55
Aku koha pealt ma sujuvalt kommisin ka Meelise juttu

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tahavaatekaamerad

28.09.2016 18:53
#56
Ma eeldasin, et see traadita kaamera on veekindlas kestas ilma mingite lisajuhtmeteta. Valesti eeldasin. Kui toide on väline, siis peab ta korralikult kinnitatud olema. Ja kui ta on seal korralikult kinni kruvitud, siis võib juba igasugu imetrikke teha.

Mul on bussile pandud selline variant, et toite lülitan ma sisse displei nupust.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tahavaatekaamerad

28.09.2016 21:31 - 28.09.2016 21:33
#57
Ajasin vana tuuliku käima. :silly:
Ega keegi ole katsetanud wifi kaamerat, mida saaks ühendada suvalise nutiseadmega?
a'la www.aliexpress.com/item/Top-Wireless-WiFi-Car-Backup-Camera-Rear-View-Reversing-Camera-Auto-Car-Rearview-CMOS-Cam-for/32320512396.html
või www.okidoki.ee/item/5498717/
Sellega kindlasti jama sisselülitamisega, kui tagurdama hakkad, samas on seda ka suht harva vaja.
Võiks ka proovida USB kaamera OTG kaabliga ühendada, siis on vaja toide telefonile (nt. läbi usb hub-i).
Tavakaamera saaks ka läbi 'video editori'.
Muidugi võimalik ka tavakaamera mingi pilti näitava maki taha.
Ei tahaks eraldi monitori armatuurlauale.
Bürstner T620 1992
EKK nr. 800
Viimati muutis: 28.09.2016 21:33 kaiz.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tahavaatekaamerad

28.09.2016 21:44
#58

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tahavaatekaamerad

29.09.2016 01:42
#59
Displei armatuuril on kahjuks vargusele kihutav. Muud miinust ma ei näe. Samas jääb mul ära igakordne asjade kokku ühendamine ja paaritamine. Nii on lihtsalt mugavam, kui asjad on kogu aeg töövalmis, vajuta vaid nuppu.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tahavaatekaamerad

29.09.2016 09:29
#60

Mul on selline. See küll juhtmega variant.
Mugav on jah, kuna lisaekraani pole vaja. Samas ka pardakaamera selles sisaldub :)

Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tahavaatekaamerad

29.09.2016 10:24 - 29.09.2016 10:27
#61
Paigaldades tuleb jälgida,et seadmed mida paigaldada(kaamera ja monitor)töötavad samas süsteemis.Minul varem paigaldatud tagurduskaamera(numbriraamis) ja peeglis olev ekraan kokku ei sobinud.
KNAUS VAN TI550 telef.5011352
Viimati muutis: 29.09.2016 10:27 marx224.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tahavaatekaamerad

30.09.2016 09:51 - 30.09.2016 09:53
#62
Priit Peljo kirjutas: Mul on selline. See küll juhtmega variant.
Mugav on jah, kuna lisaekraani pole vaja. Samas ka pardakaamera selles sisaldub :)

Mis hinnaklassist? Kuidas pildi kvaliteet (ekraanil nähtavus ja salvestuval kvaliteet)?
Tuttav toob erinevaid kaameraid ja ütles, et alates 50€ hakkab normaalne tavakaamera (klaasläätsed, IR filter jms.), endal selline teises autos.
Ei arvanud neist peeglis olevatest eriti, palju olevat praaki ja muidugi koopia koopia koopiat.
Tal oli variant 5" ekraaniga esikaamera ja selle külge juhtmega tagakaamera. Sealt nägi juba pilti ka.
Mõni kaamera lausa undab, ise proovinud. :S
Üks asi, mis veel räägib statsionaarse ekraani vastu, et kui Matu-ga harva liikled, siis tahaks vahepeal teises autos kasutada. Tagakaamera võis muidugi kummalgi erinev ja paigas olla.
Bürstner T620 1992
EKK nr. 800
Viimati muutis: 30.09.2016 09:53 kaiz.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tahavaatekaamerad

30.09.2016 10:19
#63
Mul on teised autod sellised, et sinna ei raatsi kaamerat investeerida. Olen siiani hakkama saanud ja puudust ei tunne. Samas olen kindel, et kui soov tuleb, siis paigaldan jäädavalt. Ühest autost teise tõstmine tülikas ka.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tahavaatekaamerad

30.09.2016 10:34
#64
Seda minagi,et sõiduautole kaamera paigaldamist pean ebaotstarbekaks.Matkaautol on seepärast,et vahel kiigata,kas paat treileriga ikka on veel konksu otsas.
KNAUS VAN TI550 telef.5011352

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tahavaatekaamerad

30.09.2016 11:01
#65
Mul oli alguses naine kaamera eest. Tüütu oli teda välja ajada või tagaakna juurde upakile, kui tagurdada vaja. Ise pargid küll nii, et tead palju seal taga ruumi on aga alati võib mõni tarkpea leida, et sinu taha saab ennast kaheks minutiks paika panna. Tuled poest ja taga ruumi küll. Siis topid oma ostud külmikusse ja kappidesse ja istud rooli. Vahepeal on aga taha tekkinud mingi pisike muhk, kes peeglist kuidagi silma ei hakka.
Üksi oli ka ebamugav kiikamas käia. Praegusest hoiukohast ka ei mahu korraga välja keerama. Siis hea ekraanilt vaadata, kas taga on veel 20 või 60 cm ruumi.

Seoses selle tagurdamisega üks lõbus lugu. Kusagil Rootsi põhjaosas pärapõrgus sai buss parklasse pandud ja ise linna peale. Õhtul ronisime bussi ja tundus, et esmalt tagurdaks paar meetrit. Panen käigu sisse, ei miskit. Proovin uuesti, ikka ei liigu. Siis läksime uurima, et mida värki. Täpselt auto keskel, kahe tagumise ukse vahel kasvas selline paraja jämedusega puu. Täpselt nii jäme, et segada ja nii peenike, et jäi kahe akna vahele peitu. Esialgse parkimisega sai auto ilmselt sentimeetri kaugusele puust. Suur juhus. See oli esimene kord, kui sai tõdetud, et oleks kaamerat vaja.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev