Külmik

Re: Re:Külmik

07.02.2010 14:09
#26
Küsimus on ikkagi, miks peaks RG-d eelistama AGA-le? On see soodsam hind?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Külmik

07.02.2010 23:19
#27
Ivar Kalev Hääleta:
Siin võib vahe olla ka seadmete põlvkondades. Nagu kirjutasin, siis uuema põlvkonna seadmetele on selge soovitus kasutada AGA Agasoli. Soovitas sõiduki müüja, seega puudus ka reklaami moment.

Milles see gaasiga külmkappide uuem ja vanem põlvkond väljendub ?

Rlektrooniline süüde, elektrooniline leegikontroll mahtuvusega termopaari abil (nagu gaasiboileritel), automaatne taaskäivitus või muu ? Pole veel ühegi kapi kirjeldusest selliseid asju välja lugeda suutnud.

Süüde pieso või patarei, leegi reguleerimine - mehhaaniline, gaasi katkestuse sulgur terminiline jne.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Külmik

07.02.2010 23:34
#28
Võib-olla on külmkapid viimased paarkümmend aastat täpselt samad, seda ma ei tea. Lihtsalt oletasin, et mingi vahe võib olla. Millest siis see matkaauto müüja soovitus paremale gaasile.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Külmik

07.05.2010 02:24
#29
Mina kasutan viimasela ajal AGA Agasol gaasi. Kõigele vaatamata tuleb kord-kaks aastas nii külmiku põleti kui ka õhkkütte põleti puhtaks puhuda.

Aga külmiku juures on tagumise ribi jahutus vägagi oluline. Esimesel bussil paigaldasin nii alumise kui ka ülemise ribi. Suvel Itaalias üle +30 juures jahutus olematu. 15 kraadine õlu oli võrrreldes välisõhuga isegi joodav aga osa toiduaineid kippus kohe raisku minema. Siis paigaldasin arvuti toiteplokist võetud 12V ventilaatori. Effekt oli tuntav. Uuel bussil paigaldasin esimese asjana 2 suurt ventikat eraldi lülititega. Lisasin paneelile ka punased valgusdioodid, et oleks näha, kui vent töötab. Hommikuse kapi juures sebimise ajal teen siis turbot ehk mõlemad ventikad tööle. Sõidu ajal tavaliselt ventikat vaja pole. Samuti on mul külmik kogu aeg gaasi peal. Siiani pole kummalgi bussil liikumine leeki ära kustutanud. Algul panin sõidu ajaks 12V peale aga ükskord unustasin ja avastasin üllatusega, et asi toimib.
Eespool viidatud Külmallika tänaval asuvast Arpelist sain minagi tasuta head nõu. Vanal kapil kippuvad süsteemis kristalid tekkima ja siis päästab ainult kapp tagurpidi ja kerge torude pihta koputamine. Kapp peab õigetpidi mingi 6 tundi seisma, et kompressori õli tagasi valguks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Külmik

07.05.2010 11:59
#30
Mida tähendab - kord-kaks aastas nii külmiku põleti kui ka õhkkütte põleti puhtaks puhuda?
Kuidas see käib!

Avastasin just, et paar aastat vana Dometic külmkapp ei tööta enam gaasi pealt. Süütaja üritab süüdata aga ei sütti leek. Siis laseb 5-6 sekundit gaasi tühjalt välja ning automaatika sulgeb lekke. Ehk võib läbipuhumine olla abiks?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Re:Külmik

07.05.2010 12:41 - 07.05.2010 12:42
#31
Olen nüüdseks ka juba ligi 7 aastat kasutanud aktiivselt nii külmkappi, kui ka gaasikütet koos veesoojendusega. Pole kordagi midagi puhastanud. Kasutan ainult AGA Agasol gaasi.
Korra võtsin küll külmkapi põleti lahti, kuid see oli väga puhas ja korras, kuigi olen peamiselt ainult gaasi kasutanud.
Külmkapil on vahel probleemiks vaid põleti süütamine, kuid see on tingitud leegiandurist. See nimelt ei saa alati aru, et gaas juba põleb ja kustutab leegi peale süütamise lõpetamist. Kui keegi oskab nõu anda, millest see tingitud, siis olen väga tänulik. Kuid kui juba põlema jääb, siis pole kunagi mingeid probleeme olnud, ka sõiduajal mitte. Samuti jahutab hästi ka kuumas kliimas.
Küte töötab laitmatult siiani.

PS. Kapp ka ikka Dometic.
Tervitustega
Egau
Viimati muutis: 07.05.2010 12:42 Egau.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Külmik

07.05.2010 14:29
#32
Ivar_Kalev kirjutas: Mida tähendab - kord-kaks aastas nii külmiku põleti kui ka õhkkütte põleti puhtaks puhuda?
Kuidas see käib!
Avastasin just, et paar aastat vana Dometic külmkapp ei tööta enam gaasi pealt. Süütaja üritab süüdata aga ei sütti leek. Siis laseb 5-6 sekundit gaasi tühjalt välja ning automaatika sulgeb lekke.

Kui leek kohe üldse ei sütti, võib viga olla pigem süütajas. Kas seal säde üldse tekib?
Oma külmikuga olen aastate jooksul üksjagu jamanud, kuid nüüdseks on asi korras, töötab nii sõidu ajal kui seistes gaasi pealt (12/220V süsteeme tal polegi)
Minul oli viga liiga suures düüsis, tänu millele tahmas korstna ära ning töötamise ajal ajas "haput" haisu välja.
Kui süsteemid korras, siis idee poolest ei tohiks korstent tahmata, samas mine tea... kui võimalik tasuks üle kontrollida.
P.S. Gaasiseadmed kuuluvad valdkonda "ärge seda kodus tehke" seega on kindlam pöörduda gaasiseadmetega tegeleva spetsialisti poole. (näiteks Arpel OÜ)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Külmik

07.05.2010 18:49
#33
Sain õnneks oma kapi käima, seekord piirdus süsteemi kerge puhastamisega. Aga soovitus on korra aastas, eriti peale talve teha selline kerge puhastus isegi, kui otseselt ei tõrgu.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Külmik

11.05.2010 02:18
#34
Minu kogemus soovitab puhastada. Eelmisel suvel ma ma pidin korra puhastama nii külmiku kui ka õhkkütte põleteid. Polnud küll suur töö aga reisi ajal tüütu lisa, kuigi 10 minutiga saab hakkama. Ühe gaasiballooni vahetasin kusagil Soomes Neste tanklas. See oli ainuke mitte AGA-s vahetatud balloon.
Üks tähelepanek veel. Paar korda on süütamisega probleem olnud, kui korsten ei tõmmanud korralikult. Aitas külmiku lülitamine 12V peale. See ajas elemendi soojaks ja pani õhu liikuma.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Külmik

02.05.2014 21:11 - 02.05.2014 21:14
#35
Tere!
Kas keegi on üritanud puhastada Dometicu - 7 seeria külmikut.Avastasin,et gaasiga külmaks ei lähe.Näidikute järgi kõik töötab,aga ei külmeta.Elektriga töötab ideaalselt.Otsustasin siis puhastusprotsessi ette võtta,aga oh häda,kuhugi ligi ei pääse.Küsimus nüüd teadjamatele,kas on mingi nipp kuidas puhastust vajavad detailid kätte saada,või ainuke võimalus kapp välja lammutada.

KNAUS VAN TI550 telef.5011352

Lisatud failid:

Viimati muutis: 02.05.2014 21:14 marx224.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev