Kaubikust matkaauto

Kaubikust matkaauto

18.05.2017 13:43
#1
Tere
Mõtlesin, et teen oma projektist ka teema, et saaks natuke nõu ja vbl keegi märkab mu mõtetes teostustes puudujääke, mitu pead on ikka mitu pead.
Alustan sellest, et enne reaalset tegemist olen antud projekti ja selle detailide üle mõelnud ning seda planeerinud paar aastat. Minu eesmärk on luua elamine, mis ei näe välja automaja vaid tavaline mõne aknaga kaubik. Antud elamises peab saama sees elada, just nimelt elada, mitte vaid matkata kuni kuu aega ja seda ka külmemal perioodil. Hetkel oman 3,5m haagissuvilat, millel lõhkusin tagant köögi välja ja ehitasin tsikliveoks allalastavast tagaseinast pealesõidu, ehk oman teatavat kogemust matkaelamiste suhtes.
Olulised asjad on wc, dušš, täisväärtuslik köök ja slide out ca 2m ulatuses, kuna soovin ruumi rohkem kui tavalised matkaautod pakuvad. Lisaks veel, et tavapärased matkaautode diivanid on minujaoks ka vastuvõtmatud, mistõttu ehitan sisse voodiks teisaldava mugava diivani.
Endast niipalju, et olen ehitanud ennem metsaautosid, tsikleid ja natuke haagissuvilat, lisaks tavalise maja ehituskogemus ning arvuti 3D. Cad -is oskan planeerida, oman nii keevitust, cnc pinki kui tavalisi puidu metallitööseadmeid. Kogemused nii elektri kui elektronika vallas, ehk tõenäoliselt saan hakkama :) ja kui ei saa, küsin nõu.
Toon ära gruppide lõikes mõtted.
Slide out toimub nii, et üks nelikant toru jookseb teise sees laagrite peal:


Elektri tahan teha selliselt, et katusel 2 - 3 100W päikesepatareid, mis annavad energiat 2 -le ca 120ah akule. 12v toitest tehakse 220 mõningate tarbijate tarvis nagu tv, kapselkohvimasin, arvutiadapter, mikrolaineahi ja midagi veel. Lisaks tahan põhja alla paigutada pisikese el. generaatori, mida kasutada suurema koormuse korral ja siis kui akud tühjad. Akusid laeb lisaks veel ka seesama generaator ning väline toide.

Vesi oleks lahendatud nii, et puhas vesi on ca 70l plastikkanistris kapis, reoveepaak samuti plastikust ca 70 l põhja all, tühjendatav tavalise kuulkraaniga "kuhugi" :D. Vee survet hoiab üleval pump ja kuna plastikpaak natuke ka paisub, siis arvan et eraldi nö hüdrofori survemahutit ei ole vaja. Soe vesi tekitatakse gaasisoojendiga mis asub köögi kraanikausi all võimalikult lähedal vannitoa ja köögi tarbijatele, et vähendada vee kulu(lased joosta kuni lõpuks soe vesi tuleb).

Küte on lahtine, valikutes webasto, gaasiahi nagu mul haagises või mingi vedelikküte, lisaks püsivoolu küte.

Tegin esialgse bussi ehitust arvestava planeeringu ka ära


Buss ise Iveco 4,5m kongiga, 190 kõrge


Algatuseks kõik :)

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubikust matkaauto

18.05.2017 19:25 - 18.05.2017 19:28
#2
Küte võiks olla duubeldatud, nii Webasto kui gaasiahi?
Sõites Webasto ja seistes gaasiahi.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713
Viimati muutis: 18.05.2017 19:28 Priit Peljo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubikust matkaauto

18.05.2017 19:56
#3
Miks mitte ainult Webasto? Nagu meil.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubikust matkaauto

18.05.2017 19:59 - 18.05.2017 20:08
#4
Ivar Kalev kirjutas: Miks mitte ainult Webasto? Nagu meil.

Ivar ;), loodsingi et võtad Webasto kohta sõna :)
Kuidas aku ressursid kestavad? Kui pikalt?
Gaasiahjul ainult gaas aga Webastol nii nafta kui aku vajalik.
Müra ja heitgaaside vahe ka vist erinev?
Ivar, sa kunagi rääkisid, et väga mugav ja hea, aga ma ei mäleta üksikasju :(
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713
Viimati muutis: 18.05.2017 20:08 Priit Peljo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubikust matkaauto

18.05.2017 21:14
#5
Tule ma näitan Udu talus.

Kui gaasiküttel on ventilaator ka, siis ikka ju akut vaja. Samas projekti info kirjas, et akud tulevad.
Webasto ei tarbi eriti palju voolu ehk ainult kuumaõhu ventilaator. Mul on dokumentides max tarbmise andmed kirjas. Meil on 2x100w päikesepatareid ja 180 Ah aku. Väga harva, kui ma akusid eraldi laen.
Jube mugav - tangid auto paaki diislit ja soe vesi ning õhk olemas. Gaasi kulub ainult külmkapile, kui ei ole välist toidet taga. Meil läheb u. 1 balloon aastas.
Müra ei ole selline, et ma seda häirivaks pean. Heitgaasid läheva teisele poole bussi. Ega sealt mingit tossu nüüd ka ei tule nagu mõnel autol sumbutist.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubikust matkaauto

18.05.2017 21:24
#6
Seda ma ei mäletanud/teadnudki, et soe vesi ka naftaga!
Mul igapäeva bussil Webasto ikka lisa aku tühjaks imeb ruttu, päikesepaneeļid puuduvad, sõidul ok aga seistes max 4H.
Erinevad lahendused jne.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubikust matkaauto

18.05.2017 21:55 - 18.05.2017 21:55
#7
Kas gaas või webasto, see hetkel polegi vast nii suur küsimus, kui see, et kas õhk või vedelikküte. See sellepärast, et tahaks planeerimise lõpetada ja pean arvestama, kas ja kuhu tulevad radiaatorid või õhukanalid.
Kui vaadata mu planeeringut ja kasutada vedelikuga keskkütet, siis kuhu võiks panna radiaatorid? Pildil köök on tagaotsas ehk teises otsas on juhi ja kõrvalistujate toolid. Kas võiks panna ühe suure(ma ei tea mis on suur veel :D ) radiaatori juhi kõrvalistuja tooli alla ja teise wc -sse seina peale. Kas oleks vaja veel ka kolmadasse kohta paigaldada? Tean, et kõik sõltub köetavast ruumalast ja soojustusest aga äkki on mingi rusikareegel, et kui suur peaks radiaatorite pind umbes olema?
Vbl mul põhjendamata hirm aga seda tavalist haagise gaasiga radiaatorit ma ei tahaks kasutada, lihtsalt ei julge seda omapäi pikalt jätta ehk ka õhkkütte puhul soovin, et soojatootja olema reaalselt metallseinaga eraldatud, seda nii tulekahju kui gaasilekete pärast.
Webasto voolu tarbimine teeb muidugi murelikuks aga mis on see mis seal reaalselt tarbib, ainult ventilaator ju??
Kui aga webasto toodab ka sooja vett, siis muidugi hea.
Viimati muutis: 18.05.2017 21:55 karuanton.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubikust matkaauto

18.05.2017 23:20
#8
karuanton kirjutas: Kas gaas või webasto, see hetkel polegi vast nii suur küsimus, kui see, et kas õhk või vedelikküte.

Kui plaanid bussis ELADA, siis kindlasti vedelikküte. Õhkkütte eelis on see, et võtad näiteks talvel lumehangest bussi, paned ahju küdema ja üsna kiirelt on tuba enam-vähem soe. Pikemalt sees elades on vedelikküte parem valik.

Soovitan Sul hakatuseks näiteks SEE teema algusest lõpuni läbi lugeda. Seal on väga põhjalikult ja üksikasjalikult kirjeldatud kogu bussi ümberehitamise protsessi.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubikust matkaauto

18.05.2017 23:59
#9
Tänud lingi eest, loen kindlasti läbi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubikust matkaauto

19.05.2017 21:45
#10
millegi pärast on vw bussil see laiendus tagant tehtud. Seda on kindlasti lihtsam teha aga kas ka sama hea tulemus on teine asi. Kuidas bussi kerele meeldib kui ühe neist "taladest" katki teed.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubikust matkaauto

19.05.2017 23:39
#11
Vaheta kaubik kongi vastu.
Veevoolikud pane hästi peeniksed, siis jõuab soe vesi momentaalselt kohale. Ma hoiaks surve torudes, mitte paagis.
Vesikütte radikad välisseina äärt mööda, ringiratast. Voodi ja seina vahel peab olema vahe.
Kapid teha nii, et radikate õhk saab tõusta välisseina mööda üles ja sealt jälle tuppa.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubikust matkaauto

20.05.2017 04:46 - 20.05.2017 04:49
#12
Oleme tänaseks ühte järge reisides elanud oma valmistatud matkaautos rohkem kuu kaks aastat. . Webasto Dual Top Evo 6 on meil kasutusel sooja vee ja õhu jaoks. Voolu võtab umbes 8 amprit tunnis täis võimsusel. Kui vajalik temperatuur on toas saavutatud ja seda vaid hoida vaja on, siis voolu kulu 2-3 amprit tunnis. Kõik muidugi oleneb kui soe/külm õues on ja kui hea sul maja soojusisolatsioon lõpuks tuleb. Meil miinus 20 kraadi juures töötas konstanselt 6,5amprit kuluga. Toas mõnus +22. Diisli kulu miinus kraadide korral u 150g tunnis. Pluss kraadide juures vaevu märgatav. Kui antud seade kasutusse läheks, siis soovitaks sellele osta digitaalne juhtpaneel. Kogemused manuaalse paneeliga samuti olemas ja digitaalne on nii palju mugavam. Muidu seade sooja vee ja õhu tootmiseks super mugav. Kõikide seadmete jaoks vaid vaja diislit auto paaki lasta. Seadme hind muidugi on ka mugavusele vastav.
Mis tahes kütte süsteemi kasutad, katsu korralik sooja õhu vool saavutada akude ümber. Meil on toa õhu soojendisse sisse tõmbe lõõr pandud puhta vee paagi karbi põhja ja selle karbi ja akude karbi vahel võimaldatud korralik õhu liikumine. AGM akud kestavad meil ehk nii tunduvalt kauem. Kui sa elada pikemalt oma liikuvas majas kavatsed, siis võimaluse korral investeeri lifepo4 akudesse. Kaal ja reaalselt kasutatav energia maht peamised argumendid nende kasuks. Hiinast ise tellides on hind neil tänapäeval enamvähem mõistlik. Pikemas perspektiivis tasub ära. Kui peaks uuesti ehitama, kasutaks kindlalt ise neid.
Igasuguseid elektri pistikuid ja USB laadimis auke tee igale poole :) Ise tegin, aga oleks pidanud veel rohkem tegema. Väikesed 12V - 5V muundurid Aliexpressis mõni euro tükk.
Kui sul 650 eurot üleliigset raha, siis telli omale Daewoo XQG30 mini pesumasin. Googelda ja näed millist ja mis mõõtmetega masinat silmas pean. Pidevas liikumises elades tuleb umbes miljon korda mugavam ja võibolla ka odavam. Kui mingit moodi sooenduseks õhku kasutad, saad sisse tuleva sooja õhu avad teha suletavad ja ühe planeeritavasse wc'sse. Uks kinni-katuseluuk lahti ja pesu kuivatus "kapp" omal kodus olemas.
Igasugune automatiseeritud või elu lihtsamaks tegev jubin on põhimõtteliselt lõpuks oma hinda väärt, kui sa oma liikuvas majas püsivalt pikemat aega kavatsed elada. Isegi elektri markiisi ma kasutaks kordi rohkem, kui seda mehaanilist, mis meil praegu on. Kui kõik eluks vajalik koguaeg kaasas on, siis tahest tahtmata jääb ka kõige suuremas autos ruumi teatud aja möödudes väheks.
Viimati muutis: 20.05.2017 04:49 HannesM.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: karuanton

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubikust matkaauto

20.05.2017 14:38
#13
Tegin kommunikatsioonide vedamiseks nimekirja :ohmy:, suur sai:
vent:
kubu vent lakke - kanali toru, esialgu pimedaga, kapist kubu vendi tarbeks mp(madalpinge) juhe tehn kappi
üldvent, lakke keskele juhtmetega mp juhe tehn kappi, lüliti(reguleeritav) tehnilisse kappi

valgus:
6 ledi lakke, lüliti teleka kappi ja mp juhtmed kõrisse ning tehnilisse kappi
köögitasapinna ledid 3 tk, mp juhtmed tehn kappi, lüliti wc seina külge
magamislambid kahel pool diivanit, mp juhtmed tehn kappi
wc valgus, lüliti wc välisseina ja lambid 2 tk, üks lakke, teine peeglivalgustuseks
bussi välisvalgustus 4 küljes, külgedel 2 lampi(kuna buss nii pikk), ees ja taga üks lamp, mp juhtmed tehn kappi, kus on ka lülitid

220
teleka taha seina 2 kahest pesa(tel + digibox + muu, näit mob laadijad)
tehn kapi all kaks kahest pesa
köögitsapinna juures 3 pesa
wc - s peegli juures 1 pesa??
tehn kapis pesa wifi ruuteri jaoks
külmkapi pesa
mikrouuni pesa
õues olev pesa(juhtme kõri esialgu põhja alla)
KOKKU JUHTMED: tv kapp 2(tv + õuepistik), köök 3(pistikud,külmik + uun, vannituba)
KÕRISID ALLA 2

12v
teleka taha sig süütaja pesa
teleka taha usb pesa
tehn kapi all usb pesa
külmkapi pesa
tehn kapis vee pumba ühendus
maki pesa teleka peal
22V KÕRIS JUHTMED

heli
automakk teleka peale kappi
kõlari juhtmed üks tehn kappi, teine kõrvalistuja pea kohale kongi poolele
klomas ja neljas õue kõlaritele, üks ette, teine tahaotsa
antenni juhe juhi pea kohalt katusele
ILMA KÕRIDETA

Toide
katuselt kõri seest tulev toide(paneel ja tiivik) 4 jämedamat mp juhet tehn kappi
põhja all olevast genekast 6 juhet (käivitus + vool + kontroll) tehn kappi
välise 220 juhe välisest luugist tehn kappi
põhja all olevate akude juhe tehn kappi
1 KÕRI PÕHJA ALLA

andurid
temp anduri mp juhe teleka pealt kapist tehnilisse kappi
Vee ja heitvee paakidest mp juhe tehn kappi

kaamerad
bussi neljast küljest õuest cat5 kaablid tehn kappi ning seal ka voolulülitid

gaasivoolikud
tehnilisest kapist töötasapinna alla, kus jagur kuskohast läheb edasi külmkapini, gaasiboilerini, pliidini, ahjuni
tehn kapist(kuigi suht samas kapis) gaasiballoonini

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubikust matkaauto

20.05.2017 15:01
#14
Sai natuke põrandat tehtud





Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubikust matkaauto

20.05.2017 15:03
#15
220 voolu pistikuid vea jah igale poole. ise mobiili, teleka, wifi seadme, sülearvutu jne. jaoks sealt aga toidet ei võtaks. Kõik on lahendatav 12V pealt. 220V pealt kadu liiga suur. Teleka saab osta 12V, Huawei teeb mobiilseid wifi modemeid, külmkapi saab osta 12V, kõigil sülearvutitel olemas autolaadijad jne. Kõik sellised asjad tellisin ise otse Hiinast ja väga odavate hindadega.
Kahe 120amprise akuga väga palju energiat pikemalt "põõsas" peatumiseks pole.
Kokku ära hoiasoojus isolatsiooni pealt. Eestis jah on aasta ringi +10.... aga mujal ilmad soojemad-külmemad. Materiale väga erinevaid. Su metall karp ilma korraliku isolatsioonita on sulle endale juba mikrouuni eest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubikust matkaauto

20.05.2017 18:42
#16
Motamees kirjutas: Vaheta kaubik kongi vastu.
Veevoolikud pane hästi peeniksed, siis jõuab soe vesi momentaalselt kohale. Ma hoiaks surve torudes, mitte paagis.
Vesikütte radikad välisseina äärt mööda, ringiratast. Voodi ja seina vahel peab olema vahe.
Kapid teha nii, et radikate õhk saab tõusta välisseina mööda üles ja sealt jälle tuppa.

Olen kaua kaalunud kong või kaubik ja lõpuks jäi asi kaubiku kasuks kuna nii pika kongiga kipuvad autod C katti minema ja need mis B katiga on, need kallid.
Mismõttes surve torudes, seal pole ju paisumisvõimalust?
Kui peenike on peenike?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubikust matkaauto

20.05.2017 18:50
#17
HannesM kirjutas: 220 voolu pistikuid vea jah igale poole. ise mobiili, teleka, wifi seadme, sülearvutu jne. jaoks sealt aga toidet ei võtaks. Kõik on lahendatav 12V pealt. 220V pealt kadu liiga suur. Teleka saab osta 12V, Huawei teeb mobiilseid wifi modemeid, külmkapi saab osta 12V, kõigil sülearvutitel olemas autolaadijad jne. Kõik sellised asjad tellisin ise otse Hiinast ja väga odavate hindadega.
Kahe 120amprise akuga väga palju energiat pikemalt "põõsas" peatumiseks pole.
Kokku ära hoiasoojus isolatsiooni pealt. Eestis jah on aasta ringi +10.... aga mujal ilmad soojemad-külmemad. Materiale väga erinevaid. Su metall karp ilma korraliku isolatsioonita on sulle endale juba mikrouuni eest.

Tean, et kõike asju saab ka 12 v pealt kuid hinnavahe on ka märgatav. Minu idee oli, et panen parem lisaaku või ka kaks aga telekas ja külmik tuleks 220 pealt. Oma arvuti on autolaadijaga aga kui kellelgi teisel vaja siis oleks hea kuhugi panna.
Päikese patareid toidavad ka päris palju kui neid 3, võib olla rohkem panna. Lisaks pisike genekas mis akusid suure vooluga laeks. Mul veel ka selline idee, et pisikese käsitaliga vinnata muidu katusel lebava ca 300w tuulegeneraatori püsti. Ja pikema peatumise korral tuleks kuskilt ikka välise voolu peale saada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubikust matkaauto

20.05.2017 18:59
#18
nootsii kirjutas: millegi pärast on vw bussil see laiendus tagant tehtud. Seda on kindlasti lihtsam teha aga kas ka sama hea tulemus on teine asi. Kuidas bussi kerele meeldib kui ühe neist "taladest" katki teed.
Plaan selline, see küll vähendab kõrgust 7cm aga välised torud tulevad bussi põrandale sisse ning poltidega kinni põrandat raami külge kinnitatava konstruktsiooni külge. Sellel puhul ei hakka midagi väänama peale raami aga raamil sellest väikesest väänamisest pole küll midagi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubikust matkaauto

20.05.2017 20:59 - 20.05.2017 21:03
#19
Pidevaks elamiseks ei ole minu arvates 220V pealt töötav külmkapp sul hea mõte. 220V pealt töötavad külmkapid on lihtsalt liiga energia näljased. Külmkapp (kui 220V siis ka inverter) on sul kasutuses 24/7 ja vajaks kogu elektri süsteemi probleemide vabaks toimimiseks liiga palju lisa aku mahtu.
64 liitrine MDC Waeco külmik võtab meil 2,5amprit tunnis, kui külmutus programm töötab. 20-25 pluss kraadi juures on energia kulu 24 tunni jooksul u 15-20 amprit. 220V külmik ise küll esimese investeeringuna odavam. Vaata mis su inverteri konverteerimise efektiivsus % on ja palju tavaline külmik voolu võtab. Silmas peab ka pidama auto sòidust tekkivat vibratsiooni.
Viimati muutis: 20.05.2017 21:03 HannesM.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubikust matkaauto

20.05.2017 21:03
#20
Küsimus targematele, millest teha sisesinad, nii wc kui kappide? Kuna mul bussil kandevõime 1,2t, siis ma kaalu pärast väga ei muretse. Kas teha 18mm liimupuidust, poes müüdavast melamiinplaadist(saepuru plaat), saepuruplaadist või sandwich tüüpi, kus vaht keskel, alla ning peale vineer liimitud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubikust matkaauto

20.05.2017 22:41
#21
Ma vaatasin mingit youtube vieot kus kegi jagas oma kogemusi bussi ehitamisel ja seal tuli Ducato sisse 700kg. Kasutas pildi järgi vineeri ja eks seal olid siis elektri, vesi ja küte lahendus kah sees. Tuleb see tonn kiirelt täis ma arvan. Mina eelistaksin ise täispuidust mööbli asemel tehnikat mis elu mugavamaks teeb.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: karuanton

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubikust matkaauto

20.05.2017 22:55 - 20.05.2017 23:04
#22
karuanton kirjutas: Olen kaua kaalunud kong või kaubik ja lõpuks jäi asi kaubiku kasuks kuna nii pika kongiga kipuvad autod C katti minema ja need mis B katiga on, need kallid...
www.nettiauto.com/volkswagen/lt/8807614
On sõiduauto. Võid materjalidena kasutada mida iganes, kandevõimet jätkub. Võid minna isegi taaskasutuspoest mööblit ostma. Tagaluugist saad seisu ajal teha terassi või toa pikenduse.
Lihtne soojustada. Mis peamine, soojustamine on effektiivne. Seisu ajal elamisega ei korja juhikabiini jääd täis.
Õpi teiste vigadest.
karuanton kirjutas: ...Mismõttes surve torudes, seal pole ju paisumisvõimalust?...
Paisumisvõimalust polegi vaja. On olemas pumbad, kus rõhuklapp sees.
www.bertolini.co.nz/products/pumps/shurflo-12-24-240-volt.html
Vaatasin lehelt, see päris kallis. Sain hiljuti sellise peaaegu kingiks.
Olen ka plaaninud tavalist akna(tulede)pesu pumpa, survelüliti jala all. See vast kõikse õkonoomsem, kui teha ainult jaheda vee süsteem. Praeguses elamus ongi toasoe vesi (esimesel päeval on väheke külm). Isegi dussi all saab käidud. Polegi vaja kaua lodistada, vett peab kokku hoidma. 70 liitriga saab pea nädal aega hakkama (harjutamist vajab).
karuanton kirjutas: ...Kui peenike on peenike?...
6mm ava on "maa ja ilm".

Veel üks soovitus. Osta kusagilt ära mädanenud komplektne haagis. Saad odavalt kuuti vaja mineva tehnika kätte, alustades veepumbast, lõpetades akende/ustega.
www.nettikaravaani.com/kafi/future/1476831
5o9279o
Viimati muutis: 20.05.2017 23:04 Motamees.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: karuanton

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubikust matkaauto

20.05.2017 23:43
#23
Vahepeal tänud soovituste eest :)

Sai pool põrandat soojustatud, homme panen musta põranda ära ja saab hakata seintega tegelema

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubikust matkaauto

21.05.2017 11:29
#24
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubikust matkaauto

21.05.2017 23:29 - 21.05.2017 23:30
#25
Must põrand sai poolele bussile alla ja katsetasin puupulkadega planeeringut, et kas mahun vahel käima, istuma ja toimetama :)
Viimati muutis: 21.05.2017 23:30 karuanton.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev