Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks

Re: Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks

16.11.2020 09:37
#41
Äkki Korvimees kütab talvel :)
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks

16.11.2020 09:40
#42
pritsu kirjutas: a millest see 120 minutit tulnud on ?

Minu väiksel bussil ka (siseringlusega) Webasto max 120min.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks

16.11.2020 10:40
#43
pritsu kirjutas: a millest see 120 minutit tulnud on ?
Ega ma es tea. Kui vajutan leegi nupule, siis hakkab automaatselt 120 mindi pealt maha käima. Pole proovinud ja es oskagi programmeerida seda kella. Toa temperatuuri sain nuppu keerates enam vähem paika.
Eks internetist peaks otsima kasutusjuhendit. Poiss mulle ühendusskeemi leidis. Tänu sellele sain ta üldse käima. Asjad olid lihtsalt ühe avariilise masina pealt maha lõigatud.
Tuba on mul nii hästi soojustatud, et peaks ühest tsüklist öö jooksul piisama. Muidugi seda tavalise Eesti talve ajal (sitt suusailm). Miinus kahekümnega peab vast rohkem föönitama. Ükskord oli mingi sulalumega ilm, kui öö magasin autos. Sõidusoojast (radikad mootorist soojad) kongist piisas hommikuni.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks

16.11.2020 23:11
#44
kaminahi kirjutas: Äkki Korvimees kütab talvel :)

Kes siis suvel ahju kütab, ikka talvel :)

Lasin täna prooviks ahjul 8 tundi järjest miinimumi peal tiksuda. Küttekulu oli ca 1 liiter. Maksimumi peal oleks sama ajaga läinud ~3,2liitrit. Selline siis erinevus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks

17.11.2020 00:14
#45
Kuda sa teda miinimumi peal lased joosta? Kas reguleerid toa tempi?
Mul algul laseb täie vurriga, aga mingi aja pärast tõmbab ise pöörded maha. Siis on tuba soe ka.
Miinimumi peal ongi meil enam-vähem sama kulu.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks

17.11.2020 08:03 - 17.11.2020 08:03
#46
Sama ilm, sama kulu :) Füüsika ;)
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 17.11.2020 08:03 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks

17.11.2020 08:07
#47
Motamees kirjutas: Kuda sa teda miinimumi peal lased joosta? Kas reguleerid toa tempi?

Puldi peal on + ja - nupud ja nendest saab võimsust reguleerida. Miinus võtab maha mõlemat, nii soojust, kui puhumist. Displailt saab reguleerida ka muid asju, kuid sellesse pole süvenenud, pole olnud vajadust.

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks

19.11.2020 19:55
#48
kaminahi kirjutas: Sama ilm, sama kulu :) Füüsika ;)

Füüsika sama neh. Olen nüüd passind seda soojendamise protsessi. 10 minti soendab ja siis võtab tuurid maha. Lõpuks jätab täitsa seisma. Mõtlesin, et rikkis. Kui aga ukse lahti jätsin, siis hakkas uuesti urisema. Pole siis ime, et kütet peaaegu ei võta. Ootame siis talve ära.




Täna sai lõpuks sealt "kapa-kohilast" tulema. Vahepeal riik saatis hoiatustelegrammi, et mul ülevaatus hakkab läbi saama. Läksin siis, linna jõudes, kohe ülevaatusele. Mootor kenasti soe ja tahmast tühi. Tasus minna, aastaks jälle mureta.
5o9279o

Lisatud failid:

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks

19.11.2020 22:43
#49
Motamees kirjutas: Olen nüüd passind seda soojendamise protsessi. 10 minti soendab ja siis võtab tuurid maha. Lõpuks jätab täitsa seisma. Mõtlesin, et rikkis. Kui aga ukse lahti jätsin, siis hakkas uuesti urisema. Pole siis ime, et kütet peaaegu ei võta.

Soojendatava õhu võtab ta Sul õuest? Ilmselt oled teinud kuudi nii korralikult ja õhutihedalt, et kuuti tekib surve, kui uksed aknad kinni. Sellest ilmselt piisab, et ahi ennast välja lülitaks. Need ahjud on suht tundlikud. Mul on soojendatava õhu imipoolele pandud suur koonusfilter ning see ei peagi olema väga tolmune ega ummistunud, kui ahi juba ennast välja lülitab. Lased filtri suruõhuga puhtaks ja mõnda aega on jälle muretu. Nüüd saan juba käega katsudes aru, kui puhub suht kuuma õhku ja veidi nõrgemini, kui puhta filtriga, siis on aeg filtrit puhastada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks

19.11.2020 23:29
#50
Ei ole siin tegu mingi liigse vastusurvega.

Nimelt varasema pildi järgi on seade Eberspächer D2, sellel aga hulka intelligentsem juhtimine, kui webastol.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks

20.11.2020 00:05
#51
Tegin kongi küll õhutihedaks, aga siis puurisin auke täis. Külmkapi alla on kolm suurt auku. Ühe hõivasin kanalisatsiooni toruga, kaks jäid kapi jahutamiseks. Veel on kongi perimeetris hulga õhutusavasid põrandas. Ja lõpuks on mul enamus ajast aknad õhutuse asendis. Ukse lahti tegemine mõjus selle pärast, et väljast tuli külma.
Veel pean mainima asjaolu, et soojenduse käivitades oli toa temp miskit 13 (jälle panen umbes, pole ju vaatand) kraadi, sest põranda küte oli sees.

Koonusfilter on aga hää idee ja fööniga on hää tuba ventileerida.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks

21.11.2020 23:11 - 21.11.2020 23:15
#52
Kellel soojendit vaja, siis saka amazonis mingi sooduskampaania. Saab 130 euro eest eestisse.


Siin

Pult (nagu ülalpool Motamehel), displey ja paak jne.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 21.11.2020 23:15 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks

22.11.2020 09:12
#53
hiinakas m, hea asi kasutan selliseid juba neljas aasta , neil on küll väikesed erinevused, eriti pultides aga alt ei ole neist ükski vedanud, minu meelest hinna ja kvaliteedi suhe paigas, mõlemad , mis mul on on väga kvaliteetsed, muidugi ma ei ole neid kullast (hinna järgi vaadatuna:))fööne seest vaadanud , mis seal väga teisiti on .

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks

22.11.2020 12:56
#54
Kui hinna järgi vaadatuna asjad "kullast" on tehtud, siis ostsin eile Motonetist kullast soojapuhiri 220V

www.motonet.ee/et/toode/455021/Defa-Termini-2100-salongisoojendi-013502100W-slim-430061
Defa Termini 2100
www.defa.com/product/termini-2100/

Lihtsalt tahan olla kindel, et midagi põlema ei lähe. Võiks ju ka tuppa mõeldud odava puhuri osta osta, aga siis peab iga kord enne sõitma hakkamist selle maha tõstma.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks

02.10.2021 23:08
#55
Kougin vana teema jälle välja. 
Seoses suuremat sorti käe vigastusega on Renault ehitus jäänud soiku. Kuna tööautogi on hetkel "ülearu", siis otsustasin seda natuke kohendada. Saab väiksema vaevaga hakkama. Plaan "juhtme otsa" mõeldud auto teha natuke iseseisvamaks. Mõte kodumaal ringi vaadata ja kuskil platsil saab magadagid.
Alustasin päiksepaneelidest. Renule mõeldud paneelid lähevad nüüd Iveco katusele. Kuna Ivecol on plastik katus, siis sinna midagi kinnitada ei saa. Mõtlesin, et panen alumiiniumist ääre külge poltidega pikisuunalised prussid ja nende külge siis ristsuunalised prussid paneelidega. Kui aga katusele vaatasin, siis tekkis karjuv vajadus katuse pesu järele. Pärast ju enam ei saagi.


 


 


 


 
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks

02.10.2021 23:28
#56
Kaks suuremat paneeli on ette nähtud kongi akude (12v) laadimiseks. Kaks väiksemat lähevad järjestikku ja hakkavad täitma auto põhiakusid (24v).
Ostsin 2,5 ruudust vaskjuhet ja vedasin kaablid tuppa välja. Läksin kergema vastupanu teed ja ei hakanud paneelide originaal juhtmetega jamama. Rullist kaablit just niipalju kerid, kui parasjagu vaja. Päikse kaitseks panin juhtmed rüüsi sisse. Ei tea kui UV kindel rüüs on, aga aega läheb ikke kauem päikse juhtmeni jõudmiseks. Suurtest paneelidest tuleb kummagist eraldi juhe otse kontrollerini. Seal teen ühinemise. Jäävad ära õues ühenduskohad.


 


 


 
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks

03.10.2021 05:46
#57
Kus sa seda ehitad? Kas siin minu naabruses? Ise käisin Pärnus paneele panemas. Nüüd on üks edumeelne isand, kes katusele auke ei tee ja paneb kõik kinni mingi mastiikaga. Proovisin sorkida ka - kinni nagu keevitatud. 
Matkame majaga - mis liigub see kulub ja hoiame ühendust, et sellega toime tulla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks

03.10.2021 09:19
#58
gunnar2 kirjutas: Kus sa seda ehitad? Kas siin minu naabruses? ...
Kui seda metsa ees ei oleks ... siis oleks sinu katus paistnud kongi katuse pesu ajal.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks

03.10.2021 21:43
#59



Täna sain kongi akule laadimise peale. Sompus ilmaga andis 1,5 amprit. Kah asi, ikkagi laadimine. Niisama seismisega läheb ainult tühjemaks. Kongi akut toidavad kaks 150w paneeli.


 


Muidugi ühendasin ka 24V süsteemi ära, aga see näitas "kalossi numbreid". Mitte, et ma midagi valesti oleks ühendanud, aga uurimine näitas, et valesti käitunud. Nimelt oli see kontroller mul paar aastat õues katseeksemplariks. Täna lugesin manuaalist (nagu õige Eesti mees ikke), et kontroller ei või niiskuse käes olla. Pean vist uue muretsema. Tegin küll viimase katse ja pesin trükiplaadilt oksiidi hambaharjaga ära.


 
5o9279o
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks

04.10.2021 04:56
#60
Vaata fb. 
Matkame majaga - mis liigub see kulub ja hoiame ühendust, et sellega toime tulla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks

04.10.2021 21:46
#61
Motamees kirjutas: ... Tegin küll viimase katse ja pesin trükiplaadilt oksiidi hambaharjaga ära.

 
Sellest asja ei saanud.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks

10.10.2021 20:02
#62
Jälgisin täna 12v süsteemi suutlikust. Päike oli väljas aga paistab paneelile väga vale nurga all. Kõigepealt tegin kohvi. Tavaline, ei midagi erilist. Seejärel ühendasin 12v kompressor külmkapi tööle. Kõik toimis ilusti. Laadimist näitas kohati isegi 9A.
Siis läksin juba ülbeks.  Mõtlesin rohkem tasuta energiat kulutada. Panin soenduse tööle. Mitte Webasto vaid tavalise 700w elektriradika. Väljas oli 8kraadi ümber ja igalpool autos sees sama. Umbes tunni pärast hakkas radikas sisse-välja lülituma. Toas oli 17+ kraadi. Nii lasin tal seal toimida, kuni päike läks metsa varju. Otse taevast saadud valguse mõjul on paneelil 1A jagu võimu. Sellega pole enam midagi laiata. Tegin veel ühe kohvi, lülitasin külmkapi välja ja jätsin akud laadima.
Sügisel on häda kärbeste ja mingite roheliste "sääskedega". Kõik pilud kipuvad neist täituma. Tegin suure kongi ukse lahti ja seal vahel otse mustas. Ajasin nad ilma peale laiali ja järgmisel päeval olid pooled jälle tagasi. Tuppa panin neli kärpselinti rippuma. Kärbseid ikka korjab sinna peale. Katsun neid veel metsa ajada, ehk siis saab talveks toa tühjaks. Kabiini ukse vahele (külm) korjab mingeid rohekat värvi sääselaadseid putukaid. Neidki tuulan iga päev.
5o9279o
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks

28.10.2021 00:03
#63
Vahepeal veel kogemuse võrra rikkamaks saanud. 
Toimetasin päiksevalgusega. Kuna Webasto on 24v ja 24v paneeli kontroller on ikka veel tulemata, siis mõtlesin igaks juhuks laadida 24v akusid. Laadimiseks pidin kasutama siis Narva voolu. Nagu ma selle taha lükkasin, nii käis taga kongis üks klõps. Vaatasin, mõtlesin, leidsin. Oli välja löönud 220v automaadi. Kohe meenus mulle ka, et inverter oli ühendatud kongi vooluvõrku vooluga täitma. Ta oli küll sel hetkel välja lülitatud, aga tööd ta enam teha ei tahtnud. Elektroonik selgitas välja, et maha olid põlenud kaks kallist transistorit. Panin paika natuke väiksema inverteri. Mõne tööriista saab käima ja valgustust ka. Kappi paigaldasin väikse gaasiballooni. Nüüd saab gaasipliidil süüa teha.
12v on kõik OK. Ka sombuse ilmaga on akude laetus hea. Suvel peaks jõudu jätkuma küll.
5o9279o
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks

28.10.2021 09:16
#64
Selliste õnnetuste vältimiseks toodavad ja müüvad sakslased ühte pisikest karpi.

campofant.com/netzvorrangschaltung-netzumschaltung/

www.ivt-hirschau.de/product_info.php?products_id=338
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Motamees, Priit Peljo, 867

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks

20.11.2021 18:26
#65
Ok, nüüd läks nii, et olen kodutu.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev