Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
  • Lehekülg:
  • 1
  • 2
  • 3

TEEMA:

Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks 16.11.2020 09:37 #41

Äkki Korvimees kütab talvel :)
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks 16.11.2020 09:40 #42

pritsu kirjutas: a millest see 120 minutit tulnud on ?

Minu väiksel bussil ka (siseringlusega) Webasto max 120min.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
Tel: +372 5179063
★★★ Mobile office on road ★★★
Klubi Eesti Karavan – Reisime ratastel

Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks 16.11.2020 10:40 #43

pritsu kirjutas: a millest see 120 minutit tulnud on ?

Ega ma es tea. Kui vajutan leegi nupule, siis hakkab automaatselt 120 mindi pealt maha käima. Pole proovinud ja es oskagi programmeerida seda kella. Toa temperatuuri sain nuppu keerates enam vähem paika.
Eks internetist peaks otsima kasutusjuhendit. Poiss mulle ühendusskeemi leidis. Tänu sellele sain ta üldse käima. Asjad olid lihtsalt ühe avariilise masina pealt maha lõigatud.
Tuba on mul nii hästi soojustatud, et peaks ühest tsüklist öö jooksul piisama. Muidugi seda tavalise Eesti talve ajal (sitt suusailm). Miinus kahekümnega peab vast rohkem föönitama. Ükskord oli mingi sulalumega ilm, kui öö magasin autos. Sõidusoojast (radikad mootorist soojad) kongist piisas hommikuni.

Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks 16.11.2020 23:11 #44

kaminahi kirjutas: Äkki Korvimees kütab talvel :)

Kes siis suvel ahju kütab, ikka talvel :)

Lasin täna prooviks ahjul 8 tundi järjest miinimumi peal tiksuda. Küttekulu oli ca 1 liiter. Maksimumi peal oleks sama ajaga läinud ~3,2liitrit. Selline siis erinevus.

Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks 17.11.2020 00:14 #45

Kuda sa teda miinimumi peal lased joosta? Kas reguleerid toa tempi?
Mul algul laseb täie vurriga, aga mingi aja pärast tõmbab ise pöörded maha. Siis on tuba soe ka.
Miinimumi peal ongi meil enam-vähem sama kulu.

Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks 17.11.2020 08:03 #46

Sama ilm, sama kulu :) Füüsika ;)
Raivo Koppel
729

Viimane muutmine: lisas kaminahi.

Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks 17.11.2020 08:07 #47

Motamees kirjutas: Kuda sa teda miinimumi peal lased joosta? Kas reguleerid toa tempi?

Puldi peal on + ja - nupud ja nendest saab võimsust reguleerida. Miinus võtab maha mõlemat, nii soojust, kui puhumist. Displailt saab reguleerida ka muid asju, kuid sellesse pole süvenenud, pole olnud vajadust.
Lisatud failid:

Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks 19.11.2020 19:55 #48

kaminahi kirjutas: Sama ilm, sama kulu :) Füüsika ;)

Füüsika sama neh. Olen nüüd passind seda soojendamise protsessi. 10 minti soendab ja siis võtab tuurid maha. Lõpuks jätab täitsa seisma. Mõtlesin, et rikkis. Kui aga ukse lahti jätsin, siis hakkas uuesti urisema. Pole siis ime, et kütet peaaegu ei võta. Ootame siis talve ära.

Täna sai lõpuks sealt "kapa-kohilast" tulema. Vahepeal riik saatis hoiatustelegrammi, et mul ülevaatus hakkab läbi saama. Läksin siis, linna jõudes, kohe ülevaatusele. Mootor kenasti soe ja tahmast tühi. Tasus minna, aastaks jälle mureta.
Lisatud failid:
Teistele meeldivaid postitusi:: kaminahi

Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks 19.11.2020 22:43 #49

Motamees kirjutas: Olen nüüd passind seda soojendamise protsessi. 10 minti soendab ja siis võtab tuurid maha. Lõpuks jätab täitsa seisma. Mõtlesin, et rikkis. Kui aga ukse lahti jätsin, siis hakkas uuesti urisema. Pole siis ime, et kütet peaaegu ei võta.

Soojendatava õhu võtab ta Sul õuest? Ilmselt oled teinud kuudi nii korralikult ja õhutihedalt, et kuuti tekib surve, kui uksed aknad kinni. Sellest ilmselt piisab, et ahi ennast välja lülitaks. Need ahjud on suht tundlikud. Mul on soojendatava õhu imipoolele pandud suur koonusfilter ning see ei peagi olema väga tolmune ega ummistunud, kui ahi juba ennast välja lülitab. Lased filtri suruõhuga puhtaks ja mõnda aega on jälle muretu. Nüüd saan juba käega katsudes aru, kui puhub suht kuuma õhku ja veidi nõrgemini, kui puhta filtriga, siis on aeg filtrit puhastada.

Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks 19.11.2020 23:29 #50

Ei ole siin tegu mingi liigse vastusurvega.

Nimelt varasema pildi järgi on seade Eberspächer D2, sellel aga hulka intelligentsem juhtimine, kui webastol.
DENK AN DIE UMWELT FAHR MIT DEM BUS ! Mõtle loodusele, sõida bussiga!

Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks 20.11.2020 00:05 #51

Tegin kongi küll õhutihedaks, aga siis puurisin auke täis. Külmkapi alla on kolm suurt auku. Ühe hõivasin kanalisatsiooni toruga, kaks jäid kapi jahutamiseks. Veel on kongi perimeetris hulga õhutusavasid põrandas. Ja lõpuks on mul enamus ajast aknad õhutuse asendis. Ukse lahti tegemine mõjus selle pärast, et väljast tuli külma.
Veel pean mainima asjaolu, et soojenduse käivitades oli toa temp miskit 13 (jälle panen umbes, pole ju vaatand) kraadi, sest põranda küte oli sees.

Koonusfilter on aga hää idee ja fööniga on hää tuba ventileerida.

Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks 21.11.2020 23:11 #52

Kellel soojendit vaja, siis saka amazonis mingi sooduskampaania. Saab 130 euro eest eestisse.

maXpeedingrods 12 V Air Heater Auxiliary Heater Air Diesel 5KW for Motor home Car Truck Car: Amazon.de: Auto

Pult (nagu ülalpool Motamehel), displey ja paak jne.

Viimane muutmine: lisas eavp.

Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks 22.11.2020 09:12 #53

hiinakas m, hea asi kasutan selliseid juba neljas aasta , neil on küll väikesed erinevused, eriti pultides aga alt ei ole neist ükski vedanud, minu meelest hinna ja kvaliteedi suhe paigas, mõlemad , mis mul on on väga kvaliteetsed, muidugi ma ei ole neid kullast (hinna järgi vaadatuna:))fööne seest vaadanud , mis seal väga teisiti on .

Iveco Eurocargo 75e14 95a elamuautoks 22.11.2020 12:56 #54

Kui hinna järgi vaadatuna asjad "kullast" on tehtud, siis ostsin eile Motonetist kullast soojapuhiri 220V

Defa Termini 2100 salongisoojendi 0/1350/2100W "slim" (#430061) | Motonet OÜ
Defa Termini 2100
Termini™ 2100 • Powerful and compact interior heater • DEFA

Lihtsalt tahan olla kindel, et midagi põlema ei lähe. Võiks ju ka tuppa mõeldud odava puhuri osta osta, aga siis peab iga kord enne sõitma hakkamist selle maha tõstma.

• Lehekülg:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderaatorid: Ivar Kalev