Bussi autoelamuks ehitamine?

Re: Bussi autoelamuks ehitamine?

26.10.2022 22:59
#26
Pliit peab omama saksas "autosse ehitamise luba"  kui tahad ametlikult  arvele saada. Küsimus on ju riigimaksus tüüpliline ducato maksab aastas  ca 700 euri matkaauto ca 250.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Bussi autoelamuks ehitamine?

27.10.2022 14:27 - 27.10.2022 14:44
#27
Eavp-le kirjutaja olin teises foorumis mina. Kuidas ma omalajal oma kiirabi registreerisin, probleeme ei olnud suurt, aga olid "ametnikud" väikse tähega. Tont nendega, täna on mul eriotstarbeline m1, mitte autoelamu(minu soov oligi algselt registreerida tavalise m1-na, nende algne nõue oli, et peab matkaautona ). Seda viimast pole siiani ka vaja olnud, kuna harvad korrad kämpingutes võtavad nagunii rahakotist nagu autoelamu eest, ülevaatusel on mul eriotstarbeline(kaks kohta on lamamiskohad ja kaks esiistet, siiani on toiminud) ning neljakohaline. Pliite on mul masinas...mitu, tavaliselt üle kolme :) Voodi pole tänaseni kinnitatud(ok, ühe m6 poldiga vist siiski on, kuna raamistikust tuli eemaldada jupp, et paat ja mootor mahuks ).


Ah jaa...regamiseks ostsin tavalise, ühe auguga elektripliidi osta.ee-st, kinnitasin keset klapplauda. Seaduses puudus klausel, et ta peab töötama. Registreerimisel tehti paar-kolmkümmend fotot ja muiati pliidi osas(pakkusin, et võin sisse lülitada, kiirabidel on päris suured-korralikud inverterid),aga neil tuli kohvi automaadist ja keelduti, pole vaja. 


Olen jätkuvalt seisukohal, et seadused on täitmiseks. Aga ei saa-tohi nõuda midagi, milleks sul õigust pole. Kui sõnastust on muudetud, tuleb vastavalt ka käituda ja nõuda(vajadusel), et ka sinuga nii käitutaks.
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006
Viimati muutis: 27.10.2022 14:44 Alex.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Bussi autoelamuks ehitamine?

27.10.2022 22:29
#28
nootsii kirjutas: Pliit peab omama saksas "autosse ehitamise luba"  kui tahad ametlikult  arvele saada. Küsimus on ju riigimaksus tüüpliline ducato maksab aastas  ca 700 euri matkaauto ca 250.
 
Mina olen tänaseni aru saanud, et see kehtib ainult gaasi ja diisliga töötavatele pliitidele.

Lihtsalt autosse ehitamise loaga elektripliite ei pidanud tootjatel olemas olema. Aga ega sakslaste foorum ei ole kindlasti ka mingi ülima tõe koht.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Bussi autoelamuks ehitamine?

27.10.2022 23:01
#29
Kõik taandub lõpuks ikka ükevaataja suvale ja hinnale.  Aga thetfordil on kaks ja sterling vist pakub kah ühte. Aga odavam on gaasivaba auto soovi puhul diisel pliiti kasutada.
 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Bussi autoelamuks ehitamine?

28.10.2022 12:36
#30
Võibolla on mõnel puhul  tõesti odavam diiselautos diiselpliiti kasutada.  Ahvatlus sellist osta ja paigaldada oli umbes 8 aastat tagasi, nüüd on soov ammu üle läinud. Sai ostetud selle asemel kraanikausist välja keeratav pliit ja seisab kodus seegi.
Kui aga sooviks on auto saada arvele lihtsal moel elamuautona, siis elekter on kordades odavam ehituslikus ja soetamise mõttes. Sama diiselpliidi raha eest saab aku, inverteri ja pliidi.

Mul ei ole soovi 100% gaasivaba autot saada, vaid vältida nõudeid statsionaarseks paigalduseks ja hilisemateks kontrollideks. 

Olemas on ju nii matka väligrillid, kui välipliidid . Kaasa vedada neid elamuautos ei keelata ja väikeses ruumis tõsist söögitegemist õigeks nagunii ei pea. Pigem siis ikka küljeuksest või tagant siinidel välja tõmmatav, isegi juhul, kui pliit on statsionaarne.
Diiselpliidi puhul pole see nii lihtsalt saavutatav, kuna väljalase peab olema statsionaarselt kinnitatud. Elamuautoga on ju nii, et mis pildistatud ja kirjeldatud, see peab seal ka kogu aeg kaasas olema. Isegi kiirkinnitusega välja võtmise võimaluse korral, ei saa temast vahepeal legaalset kaubikut ehitada auto otstarvet muutmata.

.....................................................................................................................................................................................................................................................................
Tegelikult ei soovigi eriti ühtegi klaasplaadi alust põletit autosse pärast ühte covid-eelset suvilaauto rentimist. Renditud sai läbi firma, kätte andis auto omanik Tallinnas. Eks ta siis demos pliiti ja unustas ühe augu vaikselt põlema. Tulekahju oleks olnud kiire tulema, kui oleksime olnud kahekesi esiistmetel ja mitte neljakesi autos. Induktsioonpliidi puhul vähemalt pliidile unustatud rätik põlema ei lähe, kui potte-panne peal ei ole.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Bussi autoelamuks ehitamine?

28.10.2022 13:04
#31
Meil matkaautus sees kõik olemas (nagu olema peab,tehase autu)Süüa teeme aga võimalikult palju väljas matka gaasipliidiga või induktsioon pliidiga.Kui kokkad ainult sees siis on toidutegemise lõhnad kogu aeg olemas.
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Bussi autoelamuks ehitamine?

28.10.2022 13:34
#32
Soome FB lehel Karavaanareiden Kirppis   müügis buss toorikuks 2,5 tuhat eurut.Tehnika pidi hea olema.
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Bussi autoelamuks ehitamine?

08.11.2022 15:12
#33

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Bussi autoelamuks ehitamine?

08.11.2022 20:54 - 08.11.2022 21:00
#34
CNG kas on vaja (nõrk tehniline pool, laguneb ka seistes)
Se isend peaks küll olema üle 12m pikk. Eestis maksimum pikkus 12m.
Viimati muutis: 08.11.2022 21:00 muhkam.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev