Gaasibalooni täitmine

Re: Gaasibalooni täitmine

07.11.2016 06:30
#26
TartsK kirjutas:
Turvalisuse kohta ei oska öelda. Imelik tunne on tankides küll. Samas autosi ju tangitakse sama tehnikaga. Ju see kõhedus on teadmatusega seotud.

Tegelikult ilma ujukita balloone LPG tanklas siiski turvalisuse tõttu tankida ei tohi. Saksast endale ballooni tellides oli sel sertifikaat kaasas, samuti ka paljude hüüumärkidega kiri, et sert peab tankimise ajal käepärast olema. Iseasi palju seda kontrollitakse ja milline on tõenäosus vahele jääda. Minu käest pole kolme aasta jooksul kordagi küsitud.
Minu meelest on LPG kasutamise juures hinnavahest märksa olulisem mugavus - seda eriti suure külmaga, kui bussi kütteks kulub gaasi palju ja näiteks üle päeva tankima peab - iga kord ise riigis. Siis on ikka üsna tülikas balloonivahetuskohti otsida ja igakord kuulata juttu, et just seda värvi balloone just selles riigis ei vahetata. :blink:
Samas lugu on tavaballoonidele tankimisotsiku aretamisega - vähe sellest, et võid tankimise ajal riielda saada. Tankida saad ainult täiesti tühja ballooni, sest täpset gaasi jääki pole võimalik tuvastada ja seetõttu pole millestki seda ruutjuurt võtta. ;)
Ja alati on mugavam tankida siis, kui tankla parasjagu teele satub, kui külma bussiga ringi tiirutades tanklat otsida.

Ja mida ma nüüd selle jutuga öelda tahtsin: minu meelest pole mingit vahet milliseid balloone Sa kasutad juhul, kui gaasi kulub vähe. Aga kui tarbimine on suur, siis tasub korralik LPG balloon ennast kiiresti ära. Vähemalt mugavuse aspektist. Mis teadupärast pidigi kõige rohkem maksma. :)
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasibalooni täitmine

07.11.2016 15:55 - 20.04.2017 17:59
#27
Tehke algajale selgeks. Mul on kaks ballooni. Üks täis ja teine poolik. Vist olid 11 kg- sed. Mis ajaga balloonid tühjaks saavad kui töös on külmik ja öösel soojendus. Ja kus on euroopas need kohad kus balloone täita- vahetada saab. Selle olen ma selgeks saanud, et balloonil peab pii täht peal olema. Mida veel jälgida vahetuse käigus?
Viimati muutis: 20.04.2017 17:59 kopakutt.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasibalooni täitmine

07.11.2016 17:16
#28
Ma ei ole täpselt mõõtnud aga öösel soojendus ja külmik kogu aeg töös peaks ikka nädala välja venitama. Pole kahjuks täpset arvestust pidanud. Vahetan ballonni, kui ta tühjaks saab. Kõige lihtsam on ballooni LPG-ga täita, kui ta on täitsa tühi. Siis saab ohutu koguse sisse lasta. Pooliku ballooniga on oht liiga täis tankida.
Ballooni saab hästi tühjaks kui on automaatne ümberlüliti. Matkasuvilast sai selline ostetud. Aga ilma filtrita paigaldada vist ei tasu. Mina sain oma vitsad kätte. Gaasi sees oli õli ja reduktor nüüd pees.
Kes teab, kas LPG puhul on filter poolkohustuslik? Uuele bussile plaanin ka seda kallist ujukiga ballooni, mida Illar kiidab. Kallis on tõesti aga plussid on päris suured. Eriti just mugavust arvestades.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasibalooni täitmine

07.11.2016 18:50 - 08.11.2016 07:19
#29
Ebays neid igasuguseid müügil
Viimati muutis: 08.11.2016 07:19 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasibalooni täitmine

07.11.2016 19:01
#30
kopakutt kirjutas:
Tehke algajale selgeks. Mul on kaks ballooni. Üks täis ja teine poolik. Vist olid 11 kg- sed. Mis ajaga balloonid tühjaks saavad kui töös on külmik ja öösel soojendus.

Külmik võtab väga vähe - 11kg balloon peaks ikka nädalaid kestma. Küttele kuluvat gaasi on oluliselt keerulisem arvestada, kuna see sõltub:
välistemperatuurist
sisetemperatuurist
gaasiahju võimsusest
bussi suurusest
bussi soojapidavusest
ja ilmselt veel mõnest muutujast.
Seega ainukese adekvaatse vastuse saad ise katsetades.
Minu 5,5m pikkune alkooviga Knaus tarbis 15-20 kraadise külmaga kolme ööpäevaga ballooni ära. Aga tuba oli soe. :)
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasibalooni täitmine

07.11.2016 19:34
#31
Kes vajavad rohkem kütmist (reisivad palju talvel) tasuks mõelda gaasiseadme väljavahetamisele diisli pealt kütte vastu. Pole vaja enam kahte ballooni kaasas kanda ja balloonide vahetusega aktiivselt tegeleda. Me vahetame ballooni keskmiselt korra aastas. Rohkem lihtsalt ei kulu külmkapi ja pliidi peale.
Gaasi kapis jääb ruumi üle ning ka sõiduki kaal väheneb nats.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasibalooni täitmine

07.11.2016 19:54
#32
Aga kui gaasi kasutada on ju ikka soodsam LPG-ga tankida
kas keega viitaks kust neid ujukiga balloone saab osta?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasibalooni täitmine

07.11.2016 20:23
#33
Kui ma õieti mäletan siis rääkis Meelis mulle,et nemad käisid soomes lapis kus oli -30 kraadi. Oli läinud 10 ballooni. Ka on ka tõsi, et tea.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasibalooni täitmine

07.11.2016 20:33
#34
Lisaks on veel probleem suurema pakasega hakkab gaasi põlemisel tekkiv aur jääks muutuma. On neid nähtud küll, kus jäämägi on gaasi korstna otsas.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasibalooni täitmine

07.11.2016 20:34
#35
pritsu kirjutas:
Aga kui gaasi kasutada on ju ikka soodsam LPG-ga tankida
kas keega viitaks kust neid ujukiga balloone saab osta?

Mina ostsin omal ajal ebayst.
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasibalooni täitmine

08.11.2016 20:09
#36
tänud
üsna erinevad hinnad , mis vahe neil siis ka on oskab keegi öelda?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasibalooni täitmine

09.11.2016 02:01
#37
Valik on tõesti suur. Eelistaks kindlasti osta just sellist, mida keegi juba ostnud on.
Kasutamise käigus selguvad head ja vead.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasibalooni täitmine

09.11.2016 08:02 - 09.11.2016 08:12
#38
No eBay APP ID and/or Cert ID defined in Kunena configurationMinu raamat ütleb, et kütmisel on gaasikulu ca 175- 500 g/h (eks see sõltubki ilmast ja ruumi kubatuurist), külmkapp 18g/h, gaasipliit, kui kaks auku põlevad, ca 305 g/h. Teoreetiliselt on siis nii, et kui küte oleks pidevalt taga, kuluks 11kg balloon sisuliselt ööpäevaga ära.
Ja eks ostmisel tulebki tähelepanu pöörata sellele, et mingi sertifikaat kaasa antakase- eestis ja ilmselt mujal on keelatud tankida selliseid isiklikke balloone.
Nagu näiteks siin müüb:
Lieferumfang:
Tankflasche 4 Ventil 11 Kg.
Adapter für entnahmeventil mit Gummiring
ACME Tankadapter
Tüv Zertifikat
Viimati muutis: 09.11.2016 08:12 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasibalooni täitmine

16.06.2017 00:27 - 16.06.2017 00:28
#39
Oskab keegi aidata, äkki saaks seda veel mingil moel täita:



Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Lisatud failid:

Viimati muutis: 16.06.2017 00:28 Ivar Kalev.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasibalooni täitmine

16.06.2017 05:42
#40
Uuri Betooni tn.3, AS Propaan tanklast. Avatud 8-20, 6012770. Neil on igasugu "ebastandartseid" ventiile ja üleminekuid.
Olen sealt omal ajal abi saanud Poola balloonidega, mida Eestis ei müüdud ega vahetatud.
Lõpuks saab ka ise balloonist-ballooni tankida, aga see plekkvõru ei pruugi lasta teist ballooni vastu ventiili panna...pealegi on selle tegevuse juures tilluke teoreetiline õhku lendamise võimalus. ;)
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasibalooni täitmine

16.06.2017 08:35
#41
Illar kirjutas: ... aga see plekkvõru ei pruugi lasta teist ballooni vastu ventiili panna...
...Kahe ballooni vahele pannakse väike voolik.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasibalooni täitmine

16.06.2017 12:41
#42
Motamees kirjutas:
...Kahe ballooni vahele pannakse väike voolik.
Kui selline on käepärast võtta, siis ei pruugi isegi pauku saada. :woohoo:
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasibalooni täitmine

16.06.2017 13:15
#43
Illar kirjutas: ...pealegi on selle tegevuse juures tilluke teoreetiline õhku lendamise võimalus. ;)

Õhusõit on ajavõit!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasibalooni täitmine

16.06.2017 14:19 - 16.06.2017 14:20
#44
meelis kirjutas: Õhusõit on ajavõit!

Võidad minuti kaotad elu.
Viimati muutis: 16.06.2017 14:20 TartsK.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasibalooni täitmine

16.06.2017 15:44
#45
No pain - no fan

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev