millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

06.09.2019 18:14 - 06.09.2019 18:53
#61
Tegelikult võiks kirjutatud tekst olla selline, et sellest on võimalik esimesel lugemisel kohe aru saada, mitte et pead hakkama midagi tuletama ja analüüsima ja kalkuleerima ja igasugu kõrva taha kogunenud tarkusi läbi sobrama. Ka kirjavahemärkide olemasolu õigetel kohtadel teeb teksti mõistmise lihtsamaks. Kirjutajad võiksid neid tähtsusetuid pisiasju vahel arvesse võtta. Aga kohustuslik ei ole, küll kuidagi ikka aru saame.
Viimati muutis: 06.09.2019 18:53 Arvo.A.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev, Priit Peljo, Kalka, Illar

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

07.09.2019 07:52
#62
Täitke jah ise, ühel hetkel lihtsalt midagi peale gaasipliidi ei tööta ja siis tuleb ikka osta normaalne gaas. Ära proovitud asi. Eriti mõnus on kui on jahe aeg. Oma kogemus, kui olen laenanud oma AGA ballooni mõnel korral. Ei toimi ka ise täidetud balloon Kreeka kuumuse käes.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

07.09.2019 09:13 - 07.09.2019 09:14
#63
Ma olen 9 a jooksul olnud hädas 2 korda kehva gaasiga
1. oli paljukiidetud AGA aasta oli 2012
2. oli Poola Statoilist vahetatud balloon aasta oli 2017
Mõlemal korral pidi külmkapis korstnapühkijat mängima.
Tavaliselt kasutan Propaani "tööta gaasiga" gaasi, aga olen ka Alexela tankla autogaasi pruukinud, siiamaani probleemivabalt.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550
Viimati muutis: 07.09.2019 09:14 Arvo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

07.09.2019 15:11
#64
Tervitus
No kaks aastat olen juba täitnud ise , muidugi kohe panin filtri süsteemile ette , gaas põleb suurepäraselt , külmik on gaasiga töötanud nädala järjest, sest 220v ei raatsinud talle anda , ja ei ole näha ei liigset tahma ega muid probleeme.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

09.09.2019 15:20
#65
Laagri Alekselas vahetasin , oli soodus sain 10 kg komposiit ballooni 25 euroga tühi täie vastu (nn grillgaas)
Teine mul keeratava ventiiliga lasin täis 13 euroga , autode gaasitanklas.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

07.10.2019 21:37
#66
Loll küsimus aga küsin ikka...
Kuna hiljuti sai soetatud karavan ilma balloonita ja nüüd plaanis ka see soetada. Internetis on silma jäänud üks müüja kes müüb päris mitut kasutatud ballooni ja küsimus järgmine- kas ja mida peab ballooni soetamisel silmas pidama ja vaatama kasutatud ballooni juures? Ei pea silmas suurust vaid mingit seisukorraga seonduvat vms? Kas üldse on mõtet kasutatut ballooni ostmisega riskida?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

07.10.2019 21:45
#67
Pole lolli küsimust.
Palju see maksab?
Kui ostad AGA-st ballooni koos gaasiga, ega see balloon siis ka uus pole. Aga on töökorras.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

08.10.2019 07:33 - 08.10.2019 12:08
#68
Ballooni ostes pole küll mõtet kokkuhoidu otsida, sest ostad ju korra ning balloon jääb sulle siiski aastateks kui hakkad seda ise täitma. Kui ei hakka ise, siis ostadki sealt, kus teda tulevikus vahetama hakkad. Suvalised kasutatud kraami müüjad võivad vahel ka kena tünni teha- pagan teab, kustkohast kokku korjatud utiil-mahakantud balloonid. Kui nüüd AGA peale minna, siis võiks kodu lähedal üks AGA punkt eksisteerida, samas võid ka seda AGA ballooni ise täita suvalises tanklas kui just nimelt puhtama propaani kasutamine eesmärgiks ei ole.
Viimati muutis: 08.10.2019 12:08 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

08.10.2019 12:00
#69
Orbea kirjutas: Loll küsimus aga küsin ikka...
Kuna hiljuti sai soetatud karavan ilma balloonita ja nüüd plaanis ka see soetada. Internetis on silma jäänud üks müüja kes müüb päris mitut kasutatud ballooni ja küsimus järgmine- kas ja mida peab ballooni soetamisel silmas pidama ja vaatama kasutatud ballooni juures? Ei pea silmas suurust vaid mingit seisukorraga seonduvat vms? Kas üldse on mõtet kasutatut ballooni ostmisega riskida?

Nr1 mida silmas pidada on reduktor. Saksa reduktor ei sobi meie ballooniga ilma vahetükita, inglismaalt toodud suvila reduktor on samuti kodumaistest erinev.

Kui reduktor on juba vahetatud eestis, siis pole probleemi. Paljud müüdavad suvilad tulevad aga siiski otse saksast või otse inglismaalt.

Samuti ära usu juttu, et balloon jääb sulle aastateks. Eestis on kõik korduskasutatavad ja ringluses, kui just ise täitma ei hakka, mis on endiselt ringlusballoonide puhul keelatud.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Eltmaa

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

08.10.2019 22:56
#70
Ka mina olen nõutu tiba ja probleem AS Propaani, betooni tn. müüduga. Ei ole uunikum, sealt ostetud 11kg balloone on mul kolm, mida ringluses vahetan kümme aastat ja pluss. Mõni nädal tagasi läksin ballooni taas vahetama, et varu oleks enne külma aega( kasutan nende propaani omasi viimased viis aastat, mitte segu) ja pm. kästi mul uus balloon osta, vana enam vahetamiseks ei sobi(viimati vahetatud kolme-nelja aasta jooksul) Kas nii ongi see "eurovärk", et köhi pappi, papi ja osta iga kord uus balloon koos gaasiga? Eelmise vahetasin vast kevadel ja ei olnud probleemi, kahjuks oli ka laevale kiire, et pikemalt süveneda, aga nüüd teemat sirvides tuli taas meelde. Kas nende 11kg ja tava, mitte kiirkinnitusega balloonidega on kellegil sama kogemus? Kui pole, siis edasi uurin Propaanist edasi.
.
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

09.10.2019 15:37
#71
Tere!
Eurovärgiga ei ole siin midagi pistmist. Gaasiballoonid on rõhu all kasutatavad anumad ja neile kehtivad teatud seadused ja nõuded. Iga rõhu all kasutatavat anumat tohib kasutada teatud arv aastaid. Edasi sõltuvalt anumast on kaks varianti, kas pärast X aastat kasutamist tuleb ta utiliseerida (kasutusest kõrvaldada) või kui on antud tüübile lubatud, siis peab ta läbima uuesti survestuskontrolli. See survestuskontroll ei ole odav asi, sest seda võivad teha ainult spetsasutused.
Ma ei tea nõudeid Propaan gaasiballoonidele kuid AGA balloonidel on kõigil kasutuselevõtu aeg peale "stantsitud". Ilmselt selle alusel siis AGA otsustab millal kasutusest ära võetakse. Ostsin oma balloonid AGA-st ja kasutan AGA balloone juba 6 aastat, alati on vana vastu võetud ja täidetud balloon vastu antud.

Tervitades
Urmas
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

09.10.2019 16:56 - 09.10.2019 16:57
#72
Ilmselt pole asi isegi nii keeruline, et tegemist on kasutusaja piiranguga. Niipalju kui mina Propaanis olen käinud oma balloone vahetamas on seal balloonilt alati otsitud pii märki. Kui seda pole, ballooni ei vahetata. Olenemata sellest, et see balloon visuaalselt samasugune teistega välja näeb. Sain selle ballooni mingis bentsukas - kus piisas ballooni visuaalsest sarnasusest - ringi vahetatud.
CNC freesimistööd 3D printimine www.vigurpuit.ee
Viimati muutis: 09.10.2019 16:57 ifffff.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

09.10.2019 18:16
#73
Olen seni vahetanud ainult Betooni tänaval ja väideti, et balloon on vana.(vahetatud nende juures) Homme vaatan, mis Olerex kostab...ehk ei sobi neile värv, tegu ju propaani, sinise ballooniga. Edasi jääb veel sõber Läti...kevadeni kiiret pole ja 50 raha grilli tooriku eest on tiba palju. Koolirahaks aga paras...isi loll, et igat ballooni ei jõllita ja kestvust ei salvesta. :)
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

09.10.2019 23:32
#74
Sain koos bussiga Soomest 2 ballooni kaasa. Läksin neid vahetama ja siis selgus, et ei sobi.
Olerexi tanklas töötaja seletas, et nad tohivad vahetada ainult neid balloone, millel Pii täht peal.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

10.10.2019 12:08
#75
vaheta AGA Automaadis, keegi ei küsi Piimärki või aasta arvu. Ise ei ole vahetanud, seega teoreetiline idee

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

10.10.2019 13:37
#76
Aparaat on tark, oskab lugeda ja kui kahtleb, siis tõrgub.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

10.10.2019 13:51
#77
kas sa oled proovinud ? kuidas ta teeb kindlaks kas sun on Pii mark?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

10.10.2019 15:56
#78
Proovinud pole aga jutu järgi ta oskab omasid võõrastest eristada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

10.10.2019 15:58
#79
Kui balloonil on silt loetamatu, siis scannid seinal olevat etiketti ja peaks toimima. Vähemalt mul toimis nii pool aastat tagasi
nr 921
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

10.10.2019 23:46 - 10.10.2019 23:47
#80
Käisin ka kunagi seal AGA automaadis. Mul oli ilma Pii märgita balloon.
Ei tõrkunud aga 11 kg balloon tuli sealt kiirliidesega, mis sobib grillile.
Ei mäleta küll, et oleks olnud võimalik valida. Algul ajas vanduma aga ju siis karma tegutses.
Läks ikkagi asja ette, kinkisin sõbrale. Tema oli küll rahul.
Viimati muutis: 10.10.2019 23:47 meelis.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

11.10.2019 11:40
#81
Kas automaat tunnistab ka klubikaarti et soodustust saada?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

11.10.2019 12:14
#82
toto kirjutas: Kas automaat tunnistab ka klubikaarti et soodustust saada?
Suvel ei tunnistanud.
nr 921

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

11.10.2019 12:29
#83
Ivar Kalev kirjutas:
Ivar Kalev kirjutas:
Rainer kirjutas: Kas see soodustus kehtib ka AGA 24/7 iseteeninduspunktides?

Hea küsimus. Sellest ei ole AGA ise midagi rääkinud. Hetkel küll ei kujuta hästi ette, kuidas see tehniliselt toimiks. Uurin neilt ja annan teada.

24/7 teeninduspunktides ei ole võimalik soodustust rakendada, kuna puudub teenindaja, kellele Klubi liikmekaarti esitada.

www.matkaauto.com/forum/klubi-soodustused/7955-koostoeoe-eesti-aga-as-ga#21412
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

11.10.2019 12:32
#84
AGA- l on ju kaardi lugeja võibolla saab siis klubi kaardile andmed peale panna, et AGA automaat saaks andmeid lugeda ??

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

11.10.2019 12:34
#85
olari kirjutas: AGA- l on ju kaardi lugeja võibolla saab siis klubi kaardile andmed peale panna, et AGA automaat saaks andmeid lugeda ??

Klubi liikmekaardil ei ole kiipi, millelt andmeid lugeda.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev