millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

28.11.2012 10:35
#41
Gaasiseadmeid saad lasta kontrollida Arpelis. Lisaks soovitan soojalt tellida Matkasuvilatest Selline gaasiandur.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mega
  • mega avatar
  • Pole saidil
  • Kogemustega foorumlane
  • Kogemustega foorumlane
  • Päike lükkab tagant...
  • Postitusi: 68

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

11.12.2012 00:50
#42
Kas Arpelist vastava paberi/kleepsu ka saab, mida euroopa platsid aktsepteerivad?
Ma olen siin juba olnud...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

18.03.2013 15:38
#43
vana teema aga uurisin just asja.

sain aru et Arpel OÜ ja Peeter Arba on just see mees kes annab välja kontrollakti/kleebise ehk testivad süsteeme. (ehk mõsitsin valesti aga jäi mulje, et ta oli ainuke kes seda testi teeb ?)
Ja ka Tema jutt oli selline, et ilma kleebiseta ei lasta igasse kämpingutesse sisse.
Kuna mul kui rohkem tähelepanu köitval kärul on suurem tõenäosus jääda silma seaduse esindajatele või muudele kontrollidele siis tahan, et asi oleks paberitega ja korras.
Arutasin just Temaga asju kuidas paigaldada gaasi süsteeme. jms. hiljem lasen ilusti testida.

uurisin ka gaasi ja seesamune kiidetud "agaso"l on vaid 11kg pudelis s.t. suur balloon diam. 300mm ja kõrgus 580mm mis mulle on liiast
hakkasin uurima väiksemat ja jõudsin sinnani, et järgi jäi Propaani väike balloon 5/6kg (peenem ja kõrgem mitte see madal ja laiem 220/465 vs. 300/340) ehk selline mida saaks ka kuskil euroopas vahetada.
Propaanil pidi neid olema soses suviste turistidega varutud ka nn. euroopas aksepteeritavas värvis (mingi sinaksa/rohekas/hallikas vms. muidu olid ilusead kärtspunased)
"agasoli" ei lasta ka mingi palve peale väiksemasse ballooni vaid lisaks 11kg-le on nüüd ka 17kg balloon.
pole miskit teha elab mu külmik selle Propaani gaasi mis siis samuti on "puhas propaan" üle sest pliidil pole vahet mida põletada ja ehk ka grillil mis tulevikus mõttes.


millised on aga reaalsed kogemused balloonide vahetamisel euroopas ?
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

18.03.2013 20:40
#44
Enda kogemuse alusel olen varunud ühe Saksamaal ja ühe Belgias kasutusel oleva 11kg ballooni, Euroopasse sõites olen pannud peale ühe Eesti ja teise nö. Euroopa oma, vastavast riigist läbisõites - kas siis minnes või tagasiteel, nii kuidas balloon tühjaks saanud on, olen selle ära vahetanud, Eesti balloon on olnud pigem tagavara ballooniks. Euroopa reisidel olen kasutanud eesti ballooni asemel ka bensiinijaamades LPG täidetavat ületäitmist välistava seadmega varustatud ballooni, olen seda ise LPG-ga täitnud nii Belgias,Prantsusmaal kui ka Eestis. Olen niiviisi oma gaasimajandusega hakkama saanud.
Mulje on selline, et ega teiste riikide balloone vahetada ei taheta ning kohapeal täitmist kaasasolevasse balloni pole kohanud ( Saksamaal on vabanduseks toodud ka, et tundmatusse ballooni tankimine, kuna selle ohutus pole garanteeritud, pole lubatud)
Eestis olen gaaasiballoone vahetanud Propaanis.
Huvilisele on ka üks Belgias kasutatav 11 kg balloon välja pakkuda.

Ants
530 65 699

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

18.03.2013 20:54
#45
antsk3 kirjutas: Euroopa reisidel olen kasutanud eesti ballooni asemel ka bensiinijaamades LPG täidetavat ületäitmist välistava seadmega varustatud ballooni, olen seda ise LPG-ga täitnud nii Belgias,Prantsusmaal kui ka Eestis.

Räägid ehk lähemalt, mida see ületäitmist välistava seadmega täidetav balloon endast ette kujutab. Pole sellisest balloonist enne kuulnudki. Tundub huvitav ...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

18.03.2013 21:55
#46
Kuna pole asjatundja, seepärast saadan lingi karavanikaupade müüja kataloogile, mille lk 56 võib selle ballooni leida - hind 267.50. Sealt ma ta ka hankisin. ( Muide, üks kõige parema valiku ja hinna-kvaliteedisuhtega karavanitarvete kauplus). Balloon on varustatud mõõdikuga, mis näitab, mitu protsenti ballooni mahust on täidetud, peal on ka kaitseklapp, mis ei võimalda rohkem kui 80% mahust LPG täita. Ilmselt on selliseid balloone saadaval ka teistes kataloogides ( mitte küll Reimo ja Movera omades), olen ühest sellisest balloonist ka kas meie või soomlaste foorumis pilti näinud. Saksamaal on olemas lausa üks firma, kes selliste balloonide ja lisaseadmete tootmisele spetsialiseerunud on, püüan lähipäevil vastav lingi leida.

www.goliathsprl.be

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

19.03.2013 13:11
#47
Nagu eile lubatud, saadan lingi firmale, kes tegeleb täidetavate LPG balloonide ja muude gaasiseadmete tootmise ja müügiga. Siin on häid näiteid, millised need balloonid ning muud abiseadmed välja näevad, lisaks on võimalik leida üsna palju selgitavat teksti.
Endale soetasin adapterite komplekti Reimo kataloogist Meelise vahendusel.

www.wynen-gas.de

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

19.03.2013 13:33
#48
noh jah ~300.- balloni (standard) eest on omajagu palju raha :woohoo:
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

09.04.2013 21:36
#49
Küsimus on, kus saaks veel Eestis vahetada või täita varem kasutuses olnud punaseid "nõukogudeaegseid" balloone? Mul on 5-liitriseid paar tükki, kasutasin neid tagavaraballoonidena reisil.
AS Propaan neid enam ei täida/vaheta (tagasi ka ei osta, kuigi müüma olid agarad omal ajal).

Ehk oskab keegi nõu anda?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

07.05.2013 15:28
#50
Hetkel on AGA-s kampaania (eraisikutele)
pakutakse plastikust (komposiit) balloonid kampaania hinnaga juuni lõpuni
5kg on pm. sama hinnaga mis 5kg metallist 52.- vs. 53.-
ja 10kg on odavam kui 11kg metallist 63.- vs. 71.-
ja see 5kg plastik balloon on üldse uudistoode mida enne pakuti vaid 10kg-na

asja juures on väike konks - kõik balloonid on kiirühendusega mitte keermes-ühendusega
samas on selline 5 kg plastik balloon väga mugav kaasas kanda õues grillimiseks sest balloon on kerge
lisaks paistab balloon läbi s.t. gaasi kogus balloonis on nähtav

käisin Tallinnas Forelli tn. AGAs ja sealt öeldi mulle veel, et 5kg metall-ballooni ei ole enam üldse keermesühendusega, et kõik balloonid on kiirühendusega.
11 kg vist pakuti ka keermega aga üldiselt vajaks see väide kontrollimist nii jäi mulle mulje.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

07.05.2013 19:52
#51
Aga komposiit balloonid polegi nii kerged võrreldes metallballoonidega myaga.ee/balloonide-m%C3%B5%C3%B5dud

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

07.05.2013 21:48
#52
tõsi numbrite järgi küll vähemalt 5kg puhul
tunne oli kuidagi teine aga noh tunded petavad vahest ikka
igaljuhul sai 2-le grillile soetatud just need 5-sed plastikud
ja plaanin ka oma koduse 11 kg-se metalli vahetada plasti vastu
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

09.05.2013 15:27
#53
täna saigi oma balloon vahetatud ja 11kg metall ja 10kg plastiku kaaluvahe oli vägagi tuntav
tühjana siis 6,7 vs. 14 !
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

09.05.2013 15:28 - 09.05.2013 15:30
#54
näe jälle vaatsin vale rida :blush:
või ehk siis selle AGA lehe peal on mõõdud ikkagi valesti kirjas :silly:
aga siiski kerge oli :whistle:
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!
Viimati muutis: 09.05.2013 15:30 MeelisV.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

09.05.2013 15:30
#55
Väljas on vist palavaks läinud, ma vaatan. Jaa 29,4 :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

13.06.2017 14:15
#56
Kuidas suhtuda kiirliitega baloonidesse autopeal?
Asuvad väljas tehase oma kapis vastava õhutusega.

Nimelt mul kiirliitega 11 kg kõik kohad täis keermega pole peaks ostma
Masinal peal meil mitte vahetatav.
Abivalmis tehnika hull .
Kaido Kruusamets
Gsm 5152682
Keila külje all .

Ps Kui laupäeva öösel purjuspeaga kraavi sõitsid pole mõtet helistada nii abivalmis ma ka pole. :D

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

06.09.2019 10:08 - 06.09.2019 10:13
#57
Tervist
Tundub et kõige universaalsem lahendus on ikka , võimalus tanklas balloone täita (kasutades vahetükke , adaptereid.) , kas on kaitseklapiga balloonid , või tead väga täpselt palju mahutab , kindlasti ei tohi üle 80 protsendi ballooni tankida, pigem pisut vähem , kui rohkem, eriti , kui sõita lõunapoole , kus päikest rohkem ja temp kõrgem. Kõige kindlam kontrollimisviis on balloon üle kaaluda .
Vahetükid on saadaval , nüüd juba päris vabalt , tavalise keermega ventiiliga ballooni täitmiseks .Kiirklapiga grillgaasi ballooni , muidugi ise täita ma ei tea kuidas .Tundub et ei saa veel.
kahjuks pole eestis müügil keermega ventiiliga komposiittballoone , neid saab , kas venemaalt või amazonist..
Viimati muutis: 06.09.2019 10:13 pritsu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

06.09.2019 10:38
#58
Hetkel s.o 2019 a august 13,1 euri samas vahetuses saab kuskil 25 euri sellist ballooni vahetades , kus hind on 59,9 eur liitril

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

06.09.2019 13:08
#59
pritsu kirjutas: Hetkel s.o 2019 a august 13,1 euri samas vahetuses saab kuskil 25 euri sellist ballooni vahetades , kus hind on 59,9 eur liitril

Kus vahetuses? Mille eest saab 25 eurot? Ning mille liitri hind on 59,9 eurot?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

06.09.2019 15:31
#60
Pole ju raske aru saada, et gaasi hind 59,9 senti liitrilt.
Ise täites tuleb 13,10 eurot.
Kui aga ballooni vahetada, maksab see umbes 25 eurot.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

06.09.2019 18:14 - 06.09.2019 18:53
#61
Tegelikult võiks kirjutatud tekst olla selline, et sellest on võimalik esimesel lugemisel kohe aru saada, mitte et pead hakkama midagi tuletama ja analüüsima ja kalkuleerima ja igasugu kõrva taha kogunenud tarkusi läbi sobrama. Ka kirjavahemärkide olemasolu õigetel kohtadel teeb teksti mõistmise lihtsamaks. Kirjutajad võiksid neid tähtsusetuid pisiasju vahel arvesse võtta. Aga kohustuslik ei ole, küll kuidagi ikka aru saame.
Viimati muutis: 06.09.2019 18:53 Arvo.A.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev, Priit Peljo, Kalka, Illar

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

07.09.2019 07:52
#62
Täitke jah ise, ühel hetkel lihtsalt midagi peale gaasipliidi ei tööta ja siis tuleb ikka osta normaalne gaas. Ära proovitud asi. Eriti mõnus on kui on jahe aeg. Oma kogemus, kui olen laenanud oma AGA ballooni mõnel korral. Ei toimi ka ise täidetud balloon Kreeka kuumuse käes.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

07.09.2019 09:13 - 07.09.2019 09:14
#63
Ma olen 9 a jooksul olnud hädas 2 korda kehva gaasiga
1. oli paljukiidetud AGA aasta oli 2012
2. oli Poola Statoilist vahetatud balloon aasta oli 2017
Mõlemal korral pidi külmkapis korstnapühkijat mängima.
Tavaliselt kasutan Propaani "tööta gaasiga" gaasi, aga olen ka Alexela tankla autogaasi pruukinud, siiamaani probleemivabalt.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550
Viimati muutis: 07.09.2019 09:14 Arvo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

07.09.2019 15:11
#64
Tervitus
No kaks aastat olen juba täitnud ise , muidugi kohe panin filtri süsteemile ette , gaas põleb suurepäraselt , külmik on gaasiga töötanud nädala järjest, sest 220v ei raatsinud talle anda , ja ei ole näha ei liigset tahma ega muid probleeme.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

09.09.2019 15:20
#65
Laagri Alekselas vahetasin , oli soodus sain 10 kg komposiit ballooni 25 euroga tühi täie vastu (nn grillgaas)
Teine mul keeratava ventiiliga lasin täis 13 euroga , autode gaasitanklas.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev