Generaator

Re: Generaator

11.04.2017 13:12
#26
Sõltub, mida toita on vaja?
Üldjuhul piisab normaalseks eluks matkaautos heast akust ning päikesepatareist. Välist voolu on harva vaja ning generaatorit mitte kunagi. Kui paned panused generaatorile, siis on jälle 1 asi juures, mida vedada. Ostsin ka aastaid tagasi 2kW. Siiani pole vaja olnud.

Arvesta ka, et igasugune generaator teeb müra. Olgu ta kui vaikne tahes, seda müra kuuled alati. Kui oled veel seltskonnas, siis kuulevad ka teised.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Generaator

11.04.2017 13:18
#27
Haagissuvila mul 220V või aku pealt, millest muundur siis 220V teeb.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Generaator

12.04.2017 13:14
#28
Tingimused on ju erinevad ja autod on erinevad. Mõnel matkakal pole päikesepatareid. Minu autol on olemas ka päikesepatarei. Aga külmik saab voolu ainult akude pealt või elektrivõrgust. Gaasi varianti pole. Ei aita ainult päikesepatareist, võib olla kui katus kõik täis panna,siis ehk jah.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Generaator

12.04.2017 13:41
#29
Siis on abiks rohkem peatumine kämpingutes või mujal,kus 220V saab. Mis sa selle generaatoriga külmiku töös hoidmisel teed? Lased öö läbi käia?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Generaator

12.04.2017 14:53 - 12.04.2017 14:58
#30
Ivar Kalev kirjutas: Siis on abiks rohkem peatumine kämpingutes või mujal,kus 220V saab. Mis sa selle generaatoriga külmiku töös hoidmisel teed? Lased öö läbi käia?

Generaator on ikka akude laadimiseks mitte külmiku tööshoidmiseks. Erinevalt vist teist elan ma suure osa ajast suviti metsas ja järvede ääres. Kus võimalik lasen generaatoril töötada või jälgin akude olukorda ja lülitades külmiku mingitel aegadel välja. Akude pealt töötab külmik ca 8 tundi ilma probleemideta. Külmik on ka hea isolatsiooniga. Ja eks reisidel peatudki campingus. Kui ei tea asjaolusid siis poleks vaja kommida a la mida ma teen generaatoriga.
Viimati muutis: 12.04.2017 14:58 Talvo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Generaator

12.04.2017 14:58
#31
Iga küsimus pole kommentaar.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Generaator

12.04.2017 15:17
#32
Ivar Kalev kirjutas: Iga küsimus pole kommentaar.

Oki. Lihtsalt akude laadimiseks kulub ca 1-1,5 tundi. Selle aja töötabki generaator. Pärast seda on jälle ca 8 tundi külmik järgi. See aeg on muidugi sõltuv temperatuurist. Kui ilm kuumem siis ka akude kestvus väiksem, külmema ilmaga jälle pikem. Ja muidugi olen ka enamasti iga aasta uued akud pannud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Generaator

12.04.2017 16:36
#33
Aga miks gaasiga töötavat külmikut ei taha panna?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Generaator

12.04.2017 17:55 - 12.04.2017 18:03
#34
Arvo.A kirjutas: Aga miks gaasiga töötavat külmikut ei taha panna?

Olen juba ära harjunud. Teiseks bussi manuaalis on kirjutatud tollel ajal, et tegemist on mingi uut tüüpi kompressor külmikuga. Üks külmiku spetsialist ütles, torudes ringleb ammoniaak nagu vene aegsetes külmikutes. Ja tõesti on külmik väga külm. Tagaseina ääres kipuvad asjad ära jäätuma. Reguleerimist pole. Mul on ka ennem mitu bussi olnud ja nii külma külmikut pole olnud. Tavaliselt on ikka kuumas kliimas see gaasi või aku teema lahjaks jäänud ja külmik olnud soojavõitu. Selle külmikuga pole probleeme. Siis peaks ka mõõtude järgi otsima kuna ta on mööbli sisse ära ehitatud jne.
Olen ka akud suuremate vastu vahetanud. Manuaali järgi on mingi 66 Ah. Olen pannud üks 90 AH ja teine 120 Ah. Ka generaatori vahetasin 55A 90A vastu välja.
La Strada on saksa firma Bergenis mis siiamaani teeb matkakaid , ju siis sakslased arvasid, et on parim selline variant ja külmiku kohta on tõesti kirjutatud, et päikesepaneel peaks ta ära toitma. Ongi juba tollel ajal siis päikesepaneel katusele pandud. Töötab aga kas nüüd täie võimsusega. Ju on mõned hobused ka ära jooksnud.
Viimati muutis: 12.04.2017 18:03 Talvo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Generaator

13.04.2017 23:04 - 13.04.2017 23:08
#35
www.javac.org/P_Generator_960.AxCMS?ActiveID=2876


See Javac PG 950i mudel kaalub vähe, 8,5 kg, annab head voolu. Toidab tulusa akulaadia.Tagab muretu matka.


greising-latvia-sia.infolapa.zl.lv/
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 13.04.2017 23:08 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Generaator

15.04.2017 12:54
#36
Minul on 2kw Honda genekas, mille võtan ka Valgevenesse kaasa. Kuna päikese laadimist kasutada ei saa, siis igaks juhuks kui voolu napib võin alati geneka laadimiseks sisse lülitada! Ja see genekas teeb küll väga väikest häält!! Kui kellegil huvi siis võite Valgevenes kuulama tulla. :laugh:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Generaator

15.04.2017 20:00
#37
Mina tulen kindlasti su generaatorit kuulama. Huvi müra suhtes on suur. Tavaliselt vaiksed generaatorid kuni 60dB-set. Kuidas sinu oma paberite järgi? Ja kas max 2000kw või pidev?
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Generaator

15.04.2017 21:10
#38
Max on suurem ja siis põriseb küll vähe valjemini ja täispööretel aga muidu on vaikne

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Generaator

16.04.2017 19:49
#39
Priit Peljo kirjutas: Mina tulen kindlasti su generaatorit kuulama. Huvi müra suhtes on suur. Tavaliselt vaiksed generaatorid kuni 60dB-set. Kuidas sinu oma paberite järgi? Ja kas max 2000kw või pidev?

Vaatasin sellel minu odaval generaatoril antud 64db/7m.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev