Autoelamu ehitus

Re: Autoelamu ehitus

20.06.2020 15:13
#41
orme.palotu@gmail.com kirjutas: Mis seal enam uurida, kiri ju saadeti mulle Maanteeameti poolt, kui tegin avalduse ümberehituse alustamiseks.
Vot sellised on Euroopa liidu direktiivid ja nõuded!

Kõik ei ole must-valge, alati võib teha täpsustavaid küsimusi, mitte telofoniga ;), seadusi tõlgendavad paljud erinevalt ;)
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

20.06.2020 15:15
#42
Need asjad mul juba kõik küsitud ja vastus on ühene, peale laua peab olema sõidukisse integreeritud!
Pole lubatud kasutada pakiruumist või panipaigast välja võetavat välivoodit, ega muud sarnast, rääkimata vahekäiku asetatavast madratsist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

20.06.2020 15:15
#43
MNT-ga palju kogemusi nii isiklikult kui tööalaselt.
Saada julgelt neile täpsustavaid küsimusi.

Jõudu ja edu!
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

20.06.2020 15:20
#44
Olen rohkem, kui pool aastat Maanteeametiga kirjavahetust pidanud.
Seal on vaid üks Tüübikinnituse Peaspetsialist, kes need direktiivid on ette pannud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

20.06.2020 16:15
#45
Hoian sulle pöialt ja jälgin teemat!
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

20.06.2020 19:41
#46
Motamees kirjutas:
orme.palotu@gmail.com kirjutas: ...Kus on idee, selle algusest lõpuni teostamiseks???...
Ära looda, sellist asja pole olemas. Sa võid leida ideekillu siit ja sealt. Tervikuks pead selle ise idealiseerima...

Seda minagi. Et kui nendest pakutud ideedest ei hakanud teema arenema siis on äkki natuke suur suutäis haaratud ?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

20.06.2020 19:43
#47
orme.palotu@gmail.com kirjutas:
 

Elamispind peab tagama igale reisijale ala kogu elamiseks vajalikuga (koht laua ääres, magamiskoht, panipaik, toidu valmistamise võimalus vastavalt inimeste arvule jne).



 

Jutt käib reisijast mitte istekohast.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

20.06.2020 22:10
#48
orme.palotu@gmail.com kirjutas: Need asjad mul juba kõik küsitud ja vastus on ühene, peale laua peab olema sõidukisse integreeritud!
Pole lubatud kasutada pakiruumist või panipaigast välja võetavat välivoodit, ega muud sarnast, rääkimata vahekäiku asetatavast madratsist.

Pakun veelkord välja sõiduauto katusetelgid. 2 kahest telki lahendab nelja inimese magamise vajaduse. Kui paigutad need statsionaarselt, siis ongi autoga integreeritud. Vaja on redelit ja käiguteed, koos kinni hoidmise reelinguga. Algselt võib ju investeering tunduda kallis, aga ega voodiks käivad istmed ka odavad ei tule.

Ise olen üsna kindel, et saan oma 4 kohalise N1 kaubiku suvilaautoks ka nii, et jääb neli kohta ja on ainult 2 magamiskohta.
Kui aga tõesti nõuded nii karmiks on muutunud, siis on mul võimalus esiistmetele kinnitada 2 kohaline presendist lastevoodi, pikkusega kuni 164 cm.

Keegi ei ütle ju vist üheski EU määruses, et kõik magamiskohad peavad suutma mahutama kuni 2 meetrise täiskasvanu , kaaluga kuni 130 kg ?
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

21.06.2020 11:07
#49
Enamus kaubikutest matkautoste on ju nelja kohalised aga kahe statsionaarse magamiskohaga ja kolmas heal juhul juurde tellitav/tellitud

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

21.06.2020 13:05
#50
Mulle on küll silma jäänud, et istekohti on rohkem kui magamiskohti. Pooled kohad väidad olevat laste jaoks ja see peaks mure lahendama. Kahe lapse kohale läheb 1 täiskasvanu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

21.06.2020 14:19
#51
Meil eelmisel matkaautol uuena ostes 2008. a oli passis 6 istekohta, füüsiliselt 5 (wc potti ei hakanud arvestama) ja turvavööd 4.
Magamiskohti 2 (taga risti voodi), lisaks laud alla lastav äkki 1,5 magamiskohta lisaks.
Vōib-olla siis olid teised seadused.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

21.06.2020 15:40
#52
Eks tõenäoliselt kehtivad tehasest välja lastud matkaauole teised nõuded, kui autoelamuks ümber ehitatavale sõidukile.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

21.06.2020 15:47
#53
See seletaks
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

21.06.2020 16:03
#54
Ei kutsu seaduse rikkumisele aga väheke väänata võib alati. ise teeks voodeid nii et oleks oma pere jaoks olemas mugavad kohad ja puuduolevad teeks "et oleks olemas" kohad. Noh registreerimise jaoks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

21.06.2020 16:50
#55
Sedasama ma tahangi ju teha ja otsin selleks lahendust. Tagaossa plaaningi suure laia ja mugava voodi. Selle kohale olekski vaja leida kolme magamiskohaga nii öelda, et mitte kõige mugavamad magamiskohad, mida oleks võimalik eest ära tõsta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

21.06.2020 18:51
#56
Nagu paljud viitasid siis kas magamiskohtade arv peab = istekohtade arvuga?
Selles lisatud dokumendi väljavõttes räägiti inimestest ja reisijatest ja.... Aga mitte kohtade arvust. Ei kehti tehase toodetele teised direktiivid. Jah nad võivad olla muutunud aga samal ajal ei ole erisusi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

21.06.2020 21:30
#57
No vot ei saagi neist tõlgendustest aru.
Tõenäoliselt mõistetakse reisijate ja inimeste all siiski kõiki, kes selle bussiga reisivad ja seal elavad.
Sõitmiseks nõuti ka kõiki turvavöödega istmeid, kuigi buss on tehasest väljunud 38 istekohta peale juhi, ilma turvavöödeta!
Ehk siis M3 kategooria bussiga võid reisijaid vedada ilma turvavöödeta aga kui ehitan autoelamuks M1 kategooriasse, siis kõik 8+1 istekohta peavad olema varustatud tehase turvavöödega!
Ostsingi selleks sama bussi neli originaal istmepaari, mis on varustatud turvavöödega

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

21.06.2020 21:53
#58
Kui ma nüüd oma autosse ei pane mitte ühtegi statsionaarset magamiskohta ja katusele sellise telgi, kas siis ei saagi vormistada M1 elamuautoks ?
[img


Suur telk www.inceptivemind.com/gt-sky-loft-largest-roof-tent-world/7814/
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

21.06.2020 22:13
#59
Minu arvamus ja nägemus on, et ametniku ja kliendi arusaamised ei ole õiged.
Soovitan kliendil veel ametnikuga suhelda ja täpsemalt nõudeid selgitada.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

22.06.2020 02:33
#60
Tead, ma ei oska Sulle sellele küsimusele vastata, kuna ma telgiteemat pole maanteeametiga arutanud, sest see pole minu bussil võimalik (katusel on 3 ventilaatorit ja 2 katuseluuki) aga arvan, et vastavad ei.
Seal on üks inimene, kelle kaudu ümberehitamise ja tüübikinnituse muutmise asjad käivad, ehk siis üks inimene, kes keelab, käseb, poob ja laseb! Võtmeisik!
Sõltub siis kõik sellest, kuidas tema neid direktiive mõista tahab!
Vastused tulevad sealt aga väga aeglaselt ja suht segaselt!Loodan ise siit targematelt abi saada, et bussis sees need magamiskohtade võimalused luua!
Pärast seda ka veesüsteemide lahendused!
Elektri poole pealt võin ise nõuandeid jagada!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

22.06.2020 08:13
#61
See telk ju ei paku magamiskohti autos ja ametnik võib keelduda kui autos magamiskohti pole. Kuu see külge ehitatud " magamiskatus" on siis on magamiskohad olemas.
Üles-alla liigutamine on kallis ehitada aga sakslaste "Lattenrost" i stiilis kasutades saab külgedele siinid panna ja matratsialuse lahti rullida. VW Bulli puhul olen mingil messivideol seda näinud. Dehler matkautod omavad võrkkiige sarnast voodi moodi asja. Aga Youtube sisaldab kindlasti huvitavaid ideid, vähemalt saksa ja inglise keeles.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

22.06.2020 12:07
#62
Mina ei oska kuidagi leida mõtet nii suurele autole kui magama peab telgis :(
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

22.07.2020 01:57
#63
Just!
Seda mõtlen ka ju mina ja vajan lahendusi 9. magamiskoha valmisehitamist ikka bussi siseruumi!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

22.07.2020 13:29 - 22.07.2020 13:31
#64
Leidsin vahepeal ühe haagissuvila, kus oli ühes otsas risti 3 korruseline nari. Esimene voodi oli päris põrandal ja ka järgmised mahtusid veel ilusti ära.
Buss ei ole vist seest madalam, kui haagissuvila, nii peaks saama ka seda ära kasutada.

Muidugi haagissuvila seina küljest lahti keeratavad narid on tavaliselt kandevõimega ainult 75 kg, aga see tuleneb ilmselt kandeseina nõrkusest.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 22.07.2020 13:31 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu ehitus

23.07.2020 07:57
#65

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev