Jumperist matkaauto ehitus

Re: Jumperist matkaauto ehitus

27.02.2020 14:05
#241
Andrus kirjutas: Viimane kord Lätis käisin oma N1 Jumperiga ning tanklas uurisin teemaksu kohta. Tädi kassas ei osanud mitte midagi öelda, tema ei teadvat. Kuidas mina külalisena seda siis peaksin teadma ja kust vinjetti osta? Kindlasti see pole argument politsile.

Oled õigesti aru saanud ;)
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

27.02.2020 14:40
#242
Andrus kirjutas: Viimane kord Lätis käisin oma N1 Jumperiga ning tanklas uurisin teemaksu kohta. Tädi kassas ei osanud mitte midagi öelda, tema ei teadvat. Kuidas mina külalisena seda siis peaksin teadma ja kust vinjetti osta? Kindlasti see pole argument politsile.

www.eraa.ee/?op=news&id=2377

Läti teemaks peab olema tasutud enne Läti territooriumile sisenemist.
Seoses maksevõimaluste laienemisega ei ole võimalik siseneda Läti Vabariigi territooriumile ilma teemaksu eelnevalt tasumata. Kui varem oli võimalik sõita kuni esimese tanklani Lätis (näiteks Iklast Salacgrivani), siis enam ei ole see lubatud.
Lisaks online süsteemis tasumisele ( www.lvvignette.eu/booking ) on võimalik tasuda ka SMSi teel smsvinjetes.lv/et .
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev, kaminahi, Rainer

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

27.02.2020 19:21
#243
Kuskil oli kirjas, et AGM akud suudavad kordades kiiremini voolu sisse võtta kui tavalised happeakud, palju see mängib rolli päikesepatareidega ja genekaga laadimisel?

Ja mis siis ikkagi juhtub elektriga, kui seda päikesepaneelist ülemäära tuleb, lihtsalt tilgub põrandale?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

27.02.2020 19:42
#244
12. Aku vajab taiendavat laadimist (autost eraldi) kui aku pinge on langenud alla 12,5V valtimaks sulfateerumist ja kulmumist talveperioodil. Aku tuleb laadida temperatuuril vahemikus +10°C kuni +25°C. Soovitav laadimisvool on umbes 10% aku mahtuvusest, naiteks 55Ah aku puhul 5,5A. Aku on laetud kui elektroluudi tihedus on 1,27g/cm3.

www.autoakud.com/80ah---99ah/zap-95-a-h-agm-expedition/442377

AGM akude puudused Kuid ärge eeldage, et AGM-patareid koosnevad sama tugevusest. Samuti on piisavalt puudusi. Näiteks selliste akude laadimiseks on vaja spetsiaalseid laadijaid, mis on loodud spetsiaalselt AGM-akude jaoks või koos spetsiaalse lisavõimalusega. See tähendab, et peate sellise laadija koos akuga ostma. AGM-akud on auto elektriseadmete kasutatavuse ja pinge ühtluse suhtes väga tundlikud. Releekontrolleri rike viib aku täieliku töö täieliku katkemiseni ja võimetuseni seda taastada. Kui AGM aku on paigaldatud auto tehaseseadmesse, siis on lubatud seda vahetada ainult ja ainult AGM aku korral, muid võimalusi lihtsalt pole. Kuid nende patareide kõige ebameeldivam omadus meie oludes on seotud elektrolüüdi tahkumisest tingitud käivitusomaduste järsk, peaaegu 50% langus raskete külmade ajal. Kui kavatsete osta AGM-i aku, pidage meeles: sellised akud sobivad kõige paremini kallite välismaiste autode jaoks, kus on palju erinevaid elektriseadmeid. Ja nende hind on väga kõrge. Rangelt öeldes on AGM-akud kalli kvaliteediga autodele kalli kvaliteediga akud. Kuid aku pikk kasutusaeg ja mugavus reiside ajal katavad täielikult sellise aku ostmise kulud.
marshalinstrument.ru/et/ob-avtomobilyah/akkumulyator-amg-chto-agm-akkumulyator-opisanie-tehnologii-i-vybor-modelei-shodstva/
Tõlge vene keelest on paljude vigadega!
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: BlameTheWind

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

27.02.2020 22:24 - 27.02.2020 22:26
#245
BlameTheWind kirjutas: Ja mis siis ikkagi juhtub elektriga, kui seda päikesepaneelist ülemäära tuleb, lihtsalt tilgub põrandale?

Elektriga ei juhtu midagi. Kui aku on saavutanud soovitud pinge, ühendab kontroller paneeli süsteemist lahti ja kogu lugu. Näituseks, kui panna paljas paneel suvel päikese kätte, ilma kontrolleri ja akuta ei juhtu ka selle paneeliga midagi. Sama on siis, kui see paneel on süsteemis koos aku ja kontrolleriga.
Kontroller muidugi võiks olla selline, kus saad ise kõiki parameetreid seadistada, mitte paari vilkuva dioodiga karp. Nii väikese süsteemi puhul, nagu matkaautol on, piisab täiesti ka PWM kontrollerist. Mõttekam on panna pigem pisut suurem paneel, kui MPPT kontrolleriga pisikesest paneelist "viimast tilka välja pigistada"
Sellise akupargi puhul, nagu Sina siin plaanid, piisab täiesti kuni 200W paneelidest ja PWM kontrollerist.
Viimati muutis: 27.02.2020 22:26 Korvimees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

27.02.2020 22:47 - 27.02.2020 23:36
#246
Kõik on suhteline, kui on 1-2 nädalat pilvist ilma, siis hakkavad suur aku, rohkem paneele olulist rolli mängima. Pilves ilmaga mingites tingimustes peaks paneel 25% kätte saama, Eestis erinavalt lõunaeuroopast on omajagu pilviseid ilmasi, kodumaiseid tingimusi arvesse võttes peaks võib-olla võimekus suuremgi olema. Ka tarbimine võib olla erinev, kui teen mängimiseks mõeldud sülearvutiga videotöötlust või miskit muud koormavat mitmeid tunde, rüüpab see omajagu, vahel võib-olla tuju muusikat kuulata mõnuga. Kui nüüd näiteks järjepidevalt sajab, siis muud polegi teha, istud sees ja tarbid elektrit, mida juurde ei tule.

Ja mul ongi PWM, mitte päris seebikarp, suurem, võimsam hiinakas. Vaatsin just meenutuseks üht videot, kus võrreldi 8-t MPPT ja PWM kontrollerit, hiina PWM seebikarp jäi kümneid kordi kallimatele vaid 1-2% tootlikuses alla.
Viimati muutis: 27.02.2020 23:36 BlameTheWind.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

28.02.2020 08:04
#247
ma vaatasin et enamustel MPPT -del puudub isegi täna veel lithiumi laadmis programm. On ise sätitav programm kui kallim seade.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

28.02.2020 12:03 - 28.02.2020 12:07
#248
nootsii kirjutas: ma vaatasin et enamustel MPPT -del puudub isegi täna veel lithiumi laadmis programm. On ise sätitav programm kui kallim seade.

Ilmselt Reimo müüdavad, siis kvalifitseeruvad kallimate alla.
Kaks esimest, mis leidsin
139 eurot tk
www.reimo.com/de/851002-mppt_solarladeregler__25a_mit_bluetooth/
ja 99 eurot tk
www.reimo.com/de/851001-mppt_solarladeregler__12a_mit_bluetooth/
Lisaks saab 99 euro eest veel neile eraldi monitori
www.reimo.com/de/851003-carbest_mppt_solarladeregler_bedienteil__gr__e__110x110x40_m/
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 28.02.2020 12:07 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

28.02.2020 15:28
#249
See et Reimo saksa stiili harrastab ei tee sellest carbestit veel mingit firmat. tundub minule pigem siuke Lidl-i saia moodi tootena. Ka reimost on mul oma arvamus. Kui ma ostan 1000€ maksva aku siis ma vist ei tahaks seda sinna külge panna lootuses et see töötab. Aga kui järgi mõtlen siis nad ikka vanas kinni ja hoolimata et täna on seerja tootmises autod kus on elektri pliidid aku pealt ja küte käib diislilt tammutaks oma gaasi otsas

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

28.02.2020 15:41 - 28.02.2020 15:44
#250
Carbest on Reimo müügimark. Ega nad neid ise ei toodagi. Ostetakse tuntud tootjalt sisse partii oma müügimargi nimega.

Täna murdis läbi "hiina tulemüüri" esimene pakk. Siit kaudu hakkan vett paaki valama.
[img
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 28.02.2020 15:44 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

28.02.2020 20:17
#251
nootsii kirjutas: See et Reimo saksa stiili harrastab ei tee sellest carbestit veel mingit firmat. tundub minule pigem siuke Lidl-i saia moodi tootena. Ka reimost on mul oma arvamus. Kui ma ostan 1000€ maksva aku siis ma vist ei tahaks seda sinna külge panna lootuses et see töötab. Aga kui järgi mõtlen siis nad ikka vanas kinni ja hoolimata et täna on seerja tootmises autod kus on elektri pliidid aku pealt ja küte käib diislilt tammutaks oma gaasi otsas
Eks sellel "gaasi otsas tammumisel" on ka omad põhjused. Mina ei kujutaks ette kusagil kämpingus olles, et ümberringi kõik diisliga kütavad ja ma peaksin gaasimaskiga seal viibima. Gaas on siiani kõige puhtam kütteviis matkaautos ja Reimo sugused jms.kataloogid ei hakka mõne diislifriigi järgi oma valikut never seadma. Sama on ka akult töötava pliidiga mis on enamvähem sama loll asi kui elektriauto. (NB! Tänapäevase tehnoloogia juures.)
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi, meelis, Priit Peljo, Illar

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

28.02.2020 22:59 - 28.02.2020 23:12
#252
Eks tuleb harjutada ennast mõttega et tulevad ja "haisutavad" su kõrval diisli küttega. Vähemalt minu müügimees ütles et kasvab diisli osakaal jõutsalt. Aga tema müüb kaubikuid rohkelt. Aga enamus kes täna diislilt kütavad on ikka Freie camper -id. Diisli küte ongi täna rohkem kaubikute teema kuna seal ju ruumipuudus ja iga Kg ka veel lisaks arvel.
Seerias saab täna elektripliiti nii 300 K€ autodele aga iseehitajad on 400Ah Agm-iga süsteemi ehitanud ja üks pisikese autoga vastuvoolu ujuja tõestas kõigile kahtlejatele et reisi autos saab lithiumi ja indkusiooni koostööl 100Ah 3 korda päevas kahele süüa teha. Tavaline vastus on ei saa ja loll oled aga tegelikult saab ja vee saab ca 3 korda kiiremini keema nt.

Aga ma saan kas sakslastet aru, sõidad oma platsile, kus sa viimased 30 aastat käinud oled, pargid auto ära õues on 25 kraadi sooja. ainuke kulu on külmkapp ja 22kg gaasi on piisav ja kui ei ole siis saad seda ka 30-40€ pudel ka kohapeal osta. (Austria suusakuurorti hind tv-st)
Viimati muutis: 28.02.2020 23:12 nootsii.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

28.02.2020 23:09 - 28.02.2020 23:09
#253
nootsii kirjutas: Eks tuleb harjutada ennast mõttega et tulevad ja "haisutavad" su kõrval diisli küttega. Vähemalt minu müügimees ütles et kasvab diisli osakaal jõutsalt. Aga tema müüb kaubikuid rohkelt. Aga enamus kes täna diislilt kütavad on ikka Freicamperid. Diisli küte ongi täna rohkem kaubikute teema kuna seal ju ruumipuudus ja iga Kg ka veel lisaks arvel.
Seerias saab täna elektripliiti nii 300 K€ autodele aga iseehitajad on 400Ah Agm-iga süsteemi ehitanud ja üks pisikese autoga vastuvoolu ujuja tõestas kõigile kahtlejatele et reisi autos saab lithiumi ja indkusiooni koostööl 100Ah 3 korda päevas kahele süüa teha. Tavaline vastus on ei saa ja loll oled aga tegelikult saab ja vee saab ca 3 korda kiiremini keema nt.

Aga ma saan kas sakslastet aru, sõidad oma platsile, kus sa viimased 30 aastat käinud oled, pargid auto ära õues on 25 kraadi sooja. ainuke kulu on külmkapp ja 22kg gaasi on piisav ja kui ei ole siis saad seda ka 30-40€ pudel ka kohapeal osta. (Austria suusakuurorti hind tv-st)

Lihtsaslt mind huvitab...

Kes sinu müügimees on?

Kes need Freicamperid on?

Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Lisatud failid:

Viimati muutis: 28.02.2020 23:09 Priit Peljo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

28.02.2020 23:22 - 28.02.2020 23:23
#254
No tegin natuke eelmises postis ka muudatusi aga
Freicamper- Freie camper on see kes seisab "vabalt" seal kus tohib, saab, meeldib ja selleks ei tavaliselt campingplatz
Auto Sutter -i kaudu on telllitud
Minu auto puhul nt on madal voodi standard ja kõrget voodit saab ainult tellimise peale või kui tellida gaasi küte millega kaasneb 2x11kg gaasi pudelid
Viimati muutis: 28.02.2020 23:23 nootsii.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

28.02.2020 23:39 - 28.02.2020 23:40
#255
nootsii kirjutas: No tegin natuke eelmises postis ka muudatusi aga
Freicamper- Freie camper on see kes seisab "vabalt" seal kus tohib, saab, meeldib ja selleks ei tavaliselt campingplatz
Auto Sutter -i kaudu on telllitud
Minu auto puhul nt on madal voodi standard ja kõrget voodit saab ainult tellimise peale või kui tellida gaasi küte millega kaasneb 2x11kg gaasi pudelid

Natuke segaseks minule jääb, et miks voodid siia teemasse asetad jne.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713
Viimati muutis: 28.02.2020 23:40 Priit Peljo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

29.02.2020 00:03
#256
Madala voodi alla mahub ainult 5(7) kg pudel mis on ainult söögi tegemiseks mõeldud. Külmkapp on Kompressoriga ja küte diislil. 11lg pudelid on vajalikud gaasi küte puhul ja siis peab voodi kõrgem olema et need sinna alla mahuks või tellid eraldi kõrgema voodi kuna tahad suuremat "keldrit". Kuna enamus need autod väljuvad diisli küttega on voodi standardis madal. Siuke väide siis, madalat voodit tellida ei saanud/pidanud. Samas on tegelikult ka kaubikute turul väiketegijad aga mujal segmendis suured kes ei taha diislit midagi teada ja ei paigalda neid lihtsalt.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

29.02.2020 00:17 - 29.02.2020 09:08
#257
nootsii kirjutas: Madala voodi alla mahub ainult 5(7) kg pudel mis on ainult söögi tegemiseks mõeldud. Külmkapp on Kompressoriga ja küte diislil. 11lg pudelid on vajalikud gaasi küte puhul ja siis peab voodi kõrgem olema et need sinna alla mahuks või tellid eraldi kõrgema voodi kuna tahad suuremat "keldrit". Kuna enamus need autod väljuvad diisli küttega on voodi standardis madal. Siuke väide siis, madalat voodit tellida ei saanud/pidanud. Samas on tegelikult ka kaubikute turul väiketegijad aga mujal segmendis suured kes ei taha diislit midagi teada ja ei paigalda neid lihtsalt.

Saan aru, et sinul siis sinu vajadustele ideaalne matkakas sinule olemas, äge B)
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713
Viimati muutis: 29.02.2020 09:08 Priit Peljo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

29.02.2020 07:47
#258
Tellitud ja loodetavasti on pool ooteaega möödas.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

29.02.2020 09:29
#259
eavp kirjutas: Carbest on Reimo müügimark. Ega nad neid ise ei toodagi. Ostetakse tuntud tootjalt sisse partii oma müügimargi nimega.

Täna murdis läbi "hiina tulemüüri" esimene pakk. Siit kaudu hakkan vett paaki valama.
[img
Huvi pärast küsin palju selline läbi tulemüüri murdnud veeava maksma läks koos saatekuludega?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

29.02.2020 09:39
#260
nootsii kirjutas: Aga ma saan kas sakslastet aru, sõidad oma platsile, kus sa viimased 30 aastat käinud oled, pargid auto ära õues on 25 kraadi sooja. ainuke kulu on külmkapp ja 22kg gaasi on piisav ja kui ei ole siis saad seda ka 30-40€ pudel ka kohapeal osta. (Austria suusakuurorti hind tv-st)
Jaa, kaubiku diisli peal töötavast lisaküttest saan ma hästi aru. Kasutan seda isegi aga mitte teiste kõrval parkides.
Ja 30-40 eur Austria suusakuurortis on peenraha, ega seal vaesed liugu laskmas ei käi. 25,- eurtsi ballooni eest saad ka Propaanis välja käia samas kui soomlane saab 16,99 sama asja osta. Kõik on suhteline ja vaesele tundub kõik kallis, ükskõik mis hind on.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

29.02.2020 10:59 - 29.02.2020 11:06
#261
Priit Käos kirjutas: Huvi pärast küsin palju selline läbi tulemüüri murdnud veeava maksma läks koos saatekuludega?

Minu ostetu on 38mm torule. Saadaval ka 50mm jaoks ja isegi 2 tolli. Seega hinnad erinevad, vastavalt tootjale.
Kõige kallimat olen näinud 84 eur + saatmine.
Minu oma on hiinakas ja tuli koos kiire saatmisega alla 20 euro. Ostetud UK ebayst.
Lihtsalt teadmiseks, et tegu paadi vee sisse valamise avaga.
Priit Käos kirjutas: Jaa, kaubiku diisli peal töötavast lisaküttest saan ma hästi aru. Kasutan seda isegi aga mitte teiste kõrval parkides.
Ja 30-40 eur Austria suusakuurortis on peenraha, ega seal vaesed liugu laskmas ei käi. 25,- eurtsi ballooni eest saad ka Propaanis välja käia samas kui soomlane saab 16,99 sama asja osta. Kõik on suhteline ja vaesele tundub kõik kallis, ükskõik mis hind on.



Töösoe seade tossata ei tohi. Natuke haisu võib tulla käivitamisel ja seisma jätmisel. Talvel.
Suvel polnud sedagi. Ei tuttuuel õhuga eberil ega kasutatud veega webastol, mis sai uue põlemiskambri.

Kui pidevalt tossab või haiseb, on vale pump, mis õiges koguses katlale kütet ei anna.

Peab proovima Neste diisliga. Võimalik, et sellega töötab paremini.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 29.02.2020 11:06 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

29.02.2020 11:06 - 29.02.2020 11:10
#262
11kg maksab Saksamaal kah ehituspoes alla 17€ aga saab ka odavamalt. Spetsiaal poes. 11kg hinda ei tea aga 5 kg täitmine oli plakatil 4.95 ja poes maksab 8+ €. Siis on ikka 30-40€ sama pudeli eest kallis. Sakslased lasevad täna vist palju ka neid õhk kütte webastoid panna lisa kütteks. Igapäevane töö nagu väidab ümberehitustele spetsialiseerunud WCS. YT vahest vaatan.

Sellise väljanägemisega veepargi täite ava näitas et kanal busbastler viimase cmt messi videos.vw transporti puhul. Nii pandud et jääb taga luugi alla sõidu ajal. Laeva ehitus tükkiga tegu.
Viimati muutis: 29.02.2020 11:10 nootsii.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

29.02.2020 11:11 - 29.02.2020 11:18
#263
trumatic e2800 võtab 110/225 gr/h. Palju võiks olla ligikaudne 24h gaasi kulu sügisel jahedama ilmaga ja talvel? Üritan välja mõelda kas panna suurem paak põhja alla või osta 24L tangitav balloon.
Viimati muutis: 29.02.2020 11:18 BlameTheWind.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

29.02.2020 11:21
#264
busbastler 13 minutil umbes.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

29.02.2020 12:09
#265
BlameTheWind kirjutas: ... Palju võiks olla ligikaudne 24h gaasi kulu sügisel jahedama ilmaga ja talvel? ...

Peale 40h oli 60liitrine paak tühi.

forum.automoto.ee/showthread.php?tid=25154&pid=240519#pid240519

Klaasist katuseluugi kohta pean tegema valeinformatsiooni paranduse. Hiljem pikemalt sees elades see ikkagi tilkus kondentsveest. Ei oskagi ütelda, miks ta tookord ei tilkunud. Ehk söögitegemisest hakkab tilkuma. Tolle reisu ajal oli sõitmist ka rohkem ja see võis, tuulutuse näol, rohkem kuivatada.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev