Jumperist matkaauto ehitus

Re: Jumperist matkaauto ehitus

13.07.2019 06:39
#21
euroopas on firmasid mis pakivad kokku kui ka müüvad jupikaupa aga tekkib garantii. Mina "alist" osta ei oska nii et ma oleks kindel kauba kvaliteedis ja kohaletulekus.Aga eestis on inimesi kes tegelevad elektrijalgratastega ja tellivad hiinast akusid kui nendega suhelda siis võiks ju hea asja soodsalt saada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

13.07.2019 07:23
#22
Ei pea alati jalgratast ise ehitama. Olemas on ka selline asi Dometic PLB40

www.easygoinc.com/shop/dometic-plb40-tragbare-lithiumbatterie/

Kas seda ka eestisse tellida saab, vastab ilmselt kohalik Dometic esindaja.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

13.07.2019 07:39
#23
40Ah eest on hind röögatu. Aga sarnaseid seadmeid on turul teisigi kus võid päriselt kohvi pärast keeta hind jah paraku ka kolm korda kõrgem aga valmis seade koos inverteri ja laadijaga. Aku majandus on selline asi kus endale otsa vaatamise koht kas suudad ise kokku panna ja säästa 30-40% hinnast või ostad valmis toote. Aga kuna tänane "tipp" tehnika on enamuste tootjate arus jätkuvalt gaasi pliit , agm aku ja Absorber külmkapp siis ei ole miskit teha. Saksamaal on ka juba tegijaid kes fännavad päikest ja lithium akusid ning ehitavad neid siis ümber.

Aga põhjus selle vana tehnika promomises on hoolduse hinnas/vajaduses garantii ajal pead käima fiatiga fiati esinduses ja gaasiseadmeid müüja juures hooldamas.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

13.07.2019 11:18
#25
Kas võiks olla mõeldav et veepaak õhtul üles soendada näiteks vebasto toel ja öösel sealt siis eralduks soojust sooja saamise eesmärgil? Peaks siis olema paak isolatsiooniga voodi all näiteks ja kui vaja soojust siis isolatsiooniga kaas maha võtta vms lahendus. Poleks ka kütteseadme müra siis. Talvel mitte aga kevad-sügis perioodiks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

13.07.2019 11:40
#26
Piisavalt suurt veepaaki ei ole mõtekas kaasa vedada. Webastoga kütmine kah mõttetu pigem peaks siis auto mootorist selle sooja kätte saama. Maja soojasüsteeme ju tehakse nii kus soe vee paaki salvestatakse. Aga auto peab kerge olema selleks parem diisliga küte.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

13.07.2019 11:55 - 13.07.2019 12:04
#27
Mõtlengi, et webasto poolt soendatud jahutusvedelikust soojus võtta, mitte õhu kaudu. Veepaak jah, suurema kütmiseks ja vedamiseks kulub liigset energiat, väiksemasse sellisel juhul ei salvestuks piisavalt energiat. Mõtlen, et 60-100L vahemikus. Kevad-sügisel võiks mu arust piisata mõõdukast lisaenergiast sooja saamiseks, inimkeha ise toodab sooja, abiks on seinte isolatsioon ja kaubiku siseruumis saab voodi osa kardinaga eraldada. Teen matkakat 2-le, mitte rohkemale inimestele. Kui nii võiks õnnestuda siis lahendaks nii sooja vee kui kütmise mured, talvel campimist ma vb ei plaanigi, seda ma hetkel ei pea vajalikuks lahendada.
Viimati muutis: 13.07.2019 12:04 BlameTheWind.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

13.07.2019 13:13
#28
Webasto ju enamvähem ökonoomne, kütab nii õhu-, kui vedelikülekandega, olemas on paak, kaugjuthimine, timer jne, gaasisüsteemi ehitus on ju tegelt dubleeriva süsteemi paigaldus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

13.07.2019 13:49
#29
Mina tulistan puusalt et ei ole mõtekas aga kindlasti on kuskil mingi õpetus kuidas energia vajadus välja arvutada ja siis saab välja arvutada kui palju vett tuleb selleks kaasa vedada. matkaauto tavaline küteseade on VW T4 puhul 2KW ja suuremate puhul alates 4KW.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

13.07.2019 14:26 - 13.07.2019 14:28
#30
BlameTheWind kirjutas: Webasto ju enamvähem ökonoomne, kütab nii õhu-, kui vedelikülekandega, olemas on paak, kaugjuthimine, timer jne, gaasisüsteemi ehitus on ju tegelt dubleeriva süsteemi paigaldus.

Kõik oleneb ikkagi sellest, kus kavatsed peatuda. Kui koos teiste autodega kuskil kämpingus, siis unusta vedelikküttega webasto kasutamine.
See töötab nagu väike reaktiiv ja mõnikord võib tulla ka ebameeldivat haisu.

Õhuga webasto, kui ta pole pandud taimeri, vaid temperatuuri sensoriga juhtplokiga (arvesta, et mõlemat ühele seadmele koos ühendada ei saa) siis see on palju inimsõbralikum, kuna võtab kiiruse ise maha.
Ainus arvestatav müra on kütuse pumba tiksumine, aga kui see on heade kummi pukside peal või eraldi isoleeritud, siis pole ka seda.
Nii et õhuga varianti saab ka platsidel kasutada, selles ka tema eelis.
Kusjuures mida võimsam, seda kiiremini saab kätte oma tempetratuuri ja saabub "vaikus" Minul 5kW isend omal ajal odavalt uuena soetatud ja väga rahul.
Jama tekib ainult siis, kui õhku soovitakse liigutada läbi torustiku ja mitmete kolmikute. See aitab aga omakorda müra vähendada, nii et tuleb leida mingi kompromiss.
Kõige puhtam ja odavam soe tuleb siiski gaasiga.

Kui ehitus tuleb rohkem illegaalne, siis soovitan vaadata ka inglismaa tootjate -müüjate poole, kus nii mõnigi asi odavam.

Näiteks 200 naelaga saab eestisse 5 liitrise KAASAS KANTAVA portatiivse gaasisojendi koos dussiga. Kuna ta pole statsionaarne seade, siis pole ka probleeme.
Kampa - Geyser Portable Hot Water System

Heats to 25 degrees above inlet temperature
Automatic ignition
Heat Input: 5kw
Easy storage and transport
Strong carry case

Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 13.07.2019 14:28 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

13.07.2019 16:29
#31
Gaas võib olla puhtam aga kui osta pudeligaasi (mille eest mida maksan 8.99 /5kg täitmine eks suurem odavam) siis maksimum võimuse puhul sain truma.com lehe järgi arvutades diisli kütte hinna maksimum võimsuse korral 5 senti tunnis odavama. Diisli hind siis reedene mis tankisin.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

13.07.2019 16:31
#32
eavp Kämplates ma ei käi. Ma ei tea, mis webasto see on, lihtsalt soendab jahutusvedelikku ja kaubaruumi kütmiseks on pandud radikas, kust vedelik läbi käib ja ventilaatorid, mis radikast õhu ringlusesse viivad. Timeri nupud seal on aga pole õppind kasutamagi, on/off oskan lülitada esialgu :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

13.07.2019 16:43 - 13.07.2019 16:48
#33
nootsii jah eks küsimärke tekib, palju saab näiteks 100L vette selliselt soojust salvesta, kui kiire on jahtumine jne. Ideepoolest saab taimeriga webasto öösel teistkordselt tööle panna. Eks see oleks eksperimentaalne. Point on aga selles et vett on mul naguinii vaja soendada, sellist lahendust tehes ma ei kaota. Siseruumi saan lisaks kütta webatost õhu pealt. Süüa teeks 11kg ballooniga mis ilmselt kestaks terve tripi ja 50w külmikut toidaks päikesepaneeli pealt. Sellisel juhul ma väldin gaasisüsteemi ehitamist ja gaasiseadmete ostmist teadmata kas mul nende järgi üldse vajadus on. Siiani olen jahedamatel öödel lihtsalt rohkemate tekkidega hakkama saanud, õhtul olen vahel ka automootorist elamise soojaks lasknud ja pole nagu probleemi old. Teen parem praegu korraliku isolatsiooni, üritan vältida kümasildasi jne, gaasisüsteemi saab vajadusel arendada, praegu siiski tundub et ilma selleta võiks hakkama saada.
Viimati muutis: 13.07.2019 16:48 BlameTheWind.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

13.07.2019 17:49 - 13.07.2019 18:12
#34
Siit võib vist välja lugeda, et 90 ja 20 temperatuuridevahemikus on 100 liitris salvestuv energia 8,17kwh. Kui see nüüd tähendab 8h 1000w radikaga kütet siis pole ju paha :)
www.engineeringtoolbox.com/energy-storage-water-d_1463.html
Viimati muutis: 13.07.2019 18:12 BlameTheWind.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

13.07.2019 18:19
#35
BlameTheWind kirjutas: Siit võib vist välja lugeda, et 90 ja 20 temperatuuridevahemikus on 100 liitris salvestuv energia 8,17kwh. Mida see praktikas tähendab ei tea :)
www.engineeringtoolbox.com/energy-storage-water-d_1463.html

Eks ta tähendabki, et 100 liitrit soojendad kõigepealt 90 kraadi peale (ilmselt vaja teha lõke karteri põhja alla lisaks), webasto seda ära ei tee.
Siis ootad, kuni vesi jahtub 20 kraadini ja oledki ideaaltingimustes oma kilovatid kätte saanud.

Praktikas tähendab see seda, et kui teed mingi veeringluse ja automaatikaga segamise, mis kindlat temperatuuri hoiab, siis võib isegi ühe öö vastu pidada.
Mida rohkem vesi jahtub seda rohkem sooja vett juurde segatakse ja see tagasivool jahutab ka mahutis olevat vett.
Ei usu, et väikest katlamaja akupaagi koopiat on ikkagi mõtekas autosse ehitada.

Pesemisele kuluva sooja vee jaoks on päris palju odavaid gaasiga seadmeid.
Siin terve list ja ka odavamaid, kui varem pakkusin.
dein-produktvergleich.net/gas-durchlauferhitzer-test/
Osa neist muidugi ei ole matkamiseks ja kõik nad peavad töötama õues, ehk siis teed tagaluugi või uste juurde telgi pesemise ajaks.
Eraldi pesemise telkide hinnad jäävad ka 50 euro tuuri, kui Reimo kvaliteeti taga ei aja.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

13.07.2019 18:58 - 13.07.2019 19:00
#36
Aga sõites läheb ju soojaks iseenesest ja tasuta :)
Mis temperatuurini webasto jahutusvedeliku kütab? Ei leidnud netist.
Ma üritan neid gaasiasju vältida sest siis varsti lpg paaki vaja jne. Alternatiiv ise tehtud veepaagile võiks see Elgena olla, mis oskab erinevaid energiaallikaid kasutada.
Viimati muutis: 13.07.2019 19:00 BlameTheWind.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

13.07.2019 19:42
#37
BlameTheWind kirjutas: ...... Alternatiiv ise tehtud veepaagile võiks see Elgena olla, mis oskab erinevaid energiaallikaid kasutada.

Neid toodetakse üsna mitut sorti. Neist 3 liitrine mänguasi on mul kunagi olnud. Ei soovita.
Sulle läheb siis vaja soojusvaheti ja 2 erineva küttekehaga 12V ja 220V 10 liitrist boilerit. See tuleb üle 600 euro, seega kas on odavam, kui gaas?
www.elgena.de/collections/boiler
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

13.07.2019 19:58
#38
Mu tripid on 2-4 kuud, mis boileri puhul tähendaks koheselt põhjaalust lpg paagi paigaldust(vähemalt nii ma teeks). Paak+boiler(kasutatud) miski 900 kanti äkki kokku, arvestades et ise paigaldaks. Rohkemate võimalustega boilerid oleks jah 500-600 kanti. Aga boileri küte ehk webasto on ju autol juba olemas, veepaak, spiraal torust keerata läheks need jubinad ilmselt 150 euri kanti.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

13.07.2019 20:19
#39
Webasto tegi mälu järgi 70 kraadi. Kui ainult sõiduajal siis saab ju pesta ainult kui sõidust tuled mitte nt õhtul kui tahaks põhku keerata. Kütmiseks võid vaadata mis maksavad teiste tootjate analoogsed õhküte diisel seadmed. Kui sa selle veepaagi soojaks kütad ja siis ennast pesed ei ole seal enam 100l vaid nt 80 ja siis kohe ka sooja vähem. Gaas on kohe kindlasti iseehitajale halb valik. Sakslased ei luba nt midagi ilma paberita teha ja sama ka 230V võrgu puhul. Kuna siin foorumis keegi väitis et diiselküte on platsidel keelatud siis hakkasin lugema ja leidsin oopis et diislist ei teadnud platsi omanikud veel midagi aga sisenedes platsile kinnitate ei teie autol on gaasi ülevaatus tehtud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

13.07.2019 20:48
#40
Eks siukses lahenduses on erinevaid nüansee, mis tulevad mängu, näiteks ei ole 70 kraadi ka sama mis 90 kraadi. 500w-ne väike õliradikas on kujutan ette väiksema ruumi, näiteks wc kütmiseks. Kui voodiosa kardinaga eraldada, isolatsioon on hästi tehtud, kujutan ette võiks sellest 500w-st piisata, ehk siis 4kwh kaheksa tunni peale kokku...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

13.07.2019 21:52
#41
BlameTheWind kirjutas: ... isolatsioon on hästi tehtud...
Me teame, et pur hõbepaberiga... aga kuidas/kui palju täpsemalt. Ennem ei saa otsustada tsitaadis väidetuga.
Päikese käes autos magada saad?
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

13.07.2019 22:21 - 13.07.2019 22:31
#42
Eks seda näitab praktika aga põhikonstruktsioonis 10-80mm pur või mis need sügavamad kohad tulevadki. Posti ja raamikohti ei plaani jätta isolatsioonita või nii et ainult puitkarkass on vahel. Põhiosas isoleeriks ka ilmselt ukseraamid jms ära et oleks võimalikult vähe metallpinda, kus otsene seos väli ja sisekeskkonnaga. Kombineeriks materjale, kongi külje alumised osad mõtsin teha kivivillaga mitte puriga, juhuks kui kere keevitustöid vms vaja kunagi teha(kuigi kivivill on ka tegelt põlev materjal aga muud ei tule nagu ette). samuti mõningad kohad, kus on juhmed või mehhanilised asjad millele võib tekkida vajadus ligi pääseda. Muud raamitühimikud laseks tavalist vähepaisuvat ehitusvahtu täis. Ukseraame teeks ilmselt kleebitava, painduva kummvahtplaadiga vms. Põrandale 20 või 30mm sinise vahtplaadi, nime ei mäleta aga on tugevam kui teised vahtplaadid.
Viimati muutis: 13.07.2019 22:31 BlameTheWind.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

13.07.2019 22:40 - 13.07.2019 22:42
#43
See "käepärastest" soodusvahenditest tehniline arendus, see, mis vajab pidevat ümberseadistamist ja kombineerimist, see pole hea reisikaaslane. Huvi sellega pidevalt tegeleda võib üpris kiiresti muutuda jahtunuks, et mitte öelda tüütuks. Või on mul vanainimese arusaamine...
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 13.07.2019 22:42 kaminahi.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

13.07.2019 23:22
#44
Tähendab tsitaadi väide ei pea paika.
Kuidas kavatsed panna kinni sisemise katte või jääbki pur siseviimistluseks?
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jumperist matkaauto ehitus

13.07.2019 23:39
#45
Mõte oli jätta purist sissepoole(karkassi vahele) õhuvahe ja siis foolium-vaht-foolium materjal, karkassid paigaldada nii, et nad moodustavad õhukanalid, mis lähevad lae alla kokku ja luukideni välja. See foolium-vaht-foolium materjal oleks samaaegselt aurutõke. Siis alles siseviimistlus materjal. Mis ma siis täpsemalt valesti planeerisin?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev