Kaubik vs Autoelamu

Re: Kaubik vs Autoelamu

30.12.2018 18:06
#26
Fordil juba korralik läbisõit ja kuidas on lood roostega? Fiati tihti kiidetakse just roostekindluse eest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubik vs Autoelamu

30.12.2018 23:00
#27
Ferdinand, sellise hinna eest juba sisustatud reisikuut on üpris hea kaup ja kui ei meeldi, saad väikese kaotusega edasi müüa. Pealegi, see ise ehitamine on küll huvitav, aga aja ja ressursikulukam kui planeerida osatakase.
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubik vs Autoelamu

31.12.2018 16:00
#28
kaminahi kirjutas: Ferdinand, sellise hinna eest juba sisustatud reisikuut on üpris hea kaup ja kui ei meeldi, saad väikese kaotusega edasi müüa. Pealegi, see ise ehitamine on küll huvitav, aga aja ja ressursikulukam kui planeerida osatakase.
Kohe kordades kallim, selle raha eest mis siin pakutakse ei saa pooltki tehtud. Pakun, et sisetööd kui teha pruugitud ja osaliselt uutest asjadest alla 5000EUR ei tule kuidagi välja. Muidugi saab ka 0 eelarvega kui vana madrats ja paar taburetti kuuti visata, prügimäelt veenõu ja kõik oleks kombeks. Oma kogemustes lähtudes....

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubik vs Autoelamu

31.12.2018 20:40 - 31.12.2018 20:40
#29
Kõik on suhteline jh, tegelikult sellise masina kohta ei ole muidugi hind kallis, eriti kui arvestada neid hindasid, millega meil eestis selliseid asju müüakse.

Minu vajadused on testitud ja üsna selgelt teada, konkreetses autos puudub peldik ja seetõttu selline mulle kindlasti ei sobi. Ühtlasi on kliimaseade minu jaoks vajalik. Samas on tavapärases matkaautos enamus tarvikutest üleliigne ballast, näiteks pliit, külmik (söömas käin nagunii väljas), kütteseade (kasutan nagunii ainult suvel) ja jalgrattahoidja ei ole absoluutselt vajalikud.

Vaatasin algselt busse, paraku ei käi nendel tagumised aknad lahti, ja asjaolu, et kogu tagumine osa on "akendega kaetud", segab oluliselt ruumikasutust.
Odavama otsa bussidel enamasti puudub kliimaseade. Praegusele autole mõtlesin paigaldada taha kongi 1-2 väiksemat matkaauto akent ja ruumipaigutus on seega üsna vaba. Minu nõudmised piirduvadki umbes sellega, et madrats maha ja biopeldik nurka.
.
Viimati muutis: 31.12.2018 20:40 ferdinand.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubik vs Autoelamu

31.12.2018 21:27
#30
Siis ei tegemist ju matkaautoga vaid kaubikuga mille koormaks biopeldik ja madrats. Kuna poolast tulevad just samasugused kaubikud siis nt saksamaal võivad kontrollida kuidas töö ja puhkeajaga lood on. Üle 2.8 tonni siis. Saab seda vaheseinaga kaubikut M1-na arvele? Matkaautole on mingid reeglid kindlasti mida siingi foorumis kindlasti lahatud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubik vs Autoelamu

02.07.2019 13:46 - 02.07.2019 13:46
#31
Üks "teadja mees" räkis, et vaheseina kohustust ei ole, kui põrandal on tehase koorma kinnitusaasad ja koorem rihmadega kinni.

Näiteks minu kunagisel 1997 aasta Transporteril oli saksamaal 6 kohta ja ei mingit vaheseina. Aasasid oli 6 tk.
Eestisse tuues sai 3 kohta ja tagumised turvavööd juurde pandud ja sai 8+1 kohta ja M1 autoks. Seda aastal 2000 ja kuidagi läbi automüüja ARK-i tutvuste, sest auto näitas ta ette 6 kohalisena ja ülejäänud asjad lisasin juba mina hiljem ise pärast ostmist. Maksis teine siis vist mingi 150000 krooni ümber , olid ajad. Sai sellega hiljem pool euroopat läbi sõidetud, mis sest et 140 oli ülemine piir, mis veel läks.

Ainus tüütus oli ülevaatus, kes kõiki ismeid näha nõudis...
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 02.07.2019 13:46 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubik vs Autoelamu

03.07.2019 00:14
#32
Minule öeldi ka, et kui vaheseina ei taha, siis pane kuus konksu. Kui konkse ei taha, pane eraldav kardin. Eks näis mis järgmisel ülevaatusel öeldakse, minul on praeguse seisuga kardin ja 3 konksu. :-) Ju ma mingil hetkel proovin ka M1'ks vormistada, praeguse seisuga veel natukene toores.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubik vs Autoelamu

03.07.2019 23:25
#33
liikur kirjutas:
ferdinand kirjutas: Räägitakse, et kaubikul peab olema vahesein, mida eemaldada ei tohi. See iseenesest välistab juba selle matkaautona kasutamise.

See vaheseina lugu ei ole päris must valge värk. Eestis sõidab ka päris mitu tehasest N1-na tellitud Porsche Cayanne ringi :lol:

Kas ilma vaheseinata? Mingiaeg aksepteeriti kaubiku vaheseinana ka võrkrulood mille sai istmete taha tõmmata (mul ühel tuttaval on selline Mondeo). Samas ma eelmine aasta lasin ühe 8 kohalise M kategooria väikekaubiku 5 kohaliseks N1 kaubikuks teha, siis taheti nii vaheseina (toruraamil metallvõrgust) kui ka koormakinnitusaasasi kaubaruumis.
CNC freesimistööd 3D printimine www.vigurpuit.ee

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubik vs Autoelamu

01.09.2019 21:41 - 01.09.2019 21:47
#34
ifffff kirjutas:
Kas ilma vaheseinata? Mingi aeg aksepteeriti kaubiku vaheseinana ka võrkrulood mille sai istmete taha tõmmata (mul ühel tuttaval on selline Mondeo). Samas ma eelmine aasta lasin ühe 8 kohalise M kategooria väikekaubiku 5 kohaliseks N1 kaubikuks teha, siis taheti nii vaheseina (toruraamil metallvõrgust) kui ka koormakinnitusaasasi kaubaruumis.

Käisin ka ARK kaubiku ümberehitust ette näitamas. Oli 2 istet ees ja kinnine kuut. Ümberehitus oli teise istmeritta kahe istme juurde lisamine sõitjate ruumi.
Lisaks siis oli ümberehitajal taotlusel kirjas, et omanik soovib ise paigaldada vaheseina ja ARK nõue selle peale oli, et tuleb paigaldada statsionaarne vahesein kõrgeima turvalisuseastmega.

ARK ei teinud keegi isegi tagaluuki lahti, kuhu ma siis kaubaruumi samal päeval hoolega kruvisin 6 koormakinnitusaasa.
Seega käb siis vist asi puhtalt paberi järgi. Kui sein ja kinnitused mustvalgelt ümberehitust lubaval otsusel kirjas, siis on vaja. Kui kirjas ainult sein, siis koormakinnitusi ei kontrollita, ag vaja on sul neid endal.

Tuttav ülevaataja aga ütles, et tema jaoks peab olema kas sein või siis 6 kinnitust.

Kõige lühema kaubaruumiga eestis arvel olevad autod, mida tean, on soomest toodud N1 endised T5 politseibussid. Nendel on tagumine kinnine osa ainult 90cm ja sealgi veel lisaks kas üks või 2 pinki.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 01.09.2019 21:47 eavp.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubik vs Autoelamu

01.09.2019 22:27
#35
eavp kirjutas:
ifffff kirjutas: ...
ARK ei teinud keegi isegi tagaluuki lahti, kuhu ma siis kaubaruumi samal päeval hoolega kruvisin 6 koormakinnitusaasa.
Seega käb siis vist asi puhtalt paberi ....

...
Kõige lühema kaubaruumiga eestis arvel olevad autod, mida tean, on soomest toodud N1 endised T5 politseibussid. Nendel on tagumine kinnine osa ainult 90cm ja sealgi veel lisaks kas üks või 2 pinki.

Tänud, väga hea info, millega MNT ametnikke turgutada!
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubik vs Autoelamu

01.09.2019 23:29
#36
Priit Peljo kirjutas:
Tänud, väga hea info, millega MNT ametnikke turgutada!

Pilti saad näha siit
cache.osta.ee/iv2/auctions/1_9_52401311.jpg?_ga=2.184015139.427655518.1567369366-24463221.1559073642
auto number on 017 DBK
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubik vs Autoelamu

02.09.2019 07:32
#37
eavp kirjutas:
Priit Peljo kirjutas:
Tänud, väga hea info, millega MNT ametnikke turgutada!

Pilti saad näha siit
cache.osta.ee/iv2/auctions/1_9_52401311.jpg?_ga=2.184015139.427655518.1567369366-24463221.1559073642
auto number on 017 DBK

Sellega ok, 2 istekohta. Kaubaruum ka ka piisav.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubik vs Autoelamu

02.09.2019 18:52
#38
Kõik ruum , mis sellel pildil olevast seinast ettepoole jääb on salong.
Kaubaruum ongi ainult see taga olev 90cm.

Kindlasti saab neile ismeid juurde lisada, kaalu poolest peaks välja andma ka kokku 6 kohta, ehk siis näiteks 2 kahest rida veel taha.

Pigem on küsimus selles, et näiteks 10 aastat tagasi jäi mul ühel tuttaval oma T4 ümber ehitamata, sest meie ark nõudis vahesine lükandukse tagumisse kolmandikku.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubik vs Autoelamu

03.09.2019 11:13
#39
eavp kirjutas: Kõik ruum , mis sellel pildil olevast seinast ettepoole jääb on salong.
Kaubaruum ongi ainult see taga olev 90cm.

Kindlasti saab neile ismeid juurde lisada, kaalu poolest peaks välja andma ka kokku 6 kohta, ehk siis näiteks 2 kahest rida veel taha.

Pigem on küsimus selles, et näiteks 10 aastat tagasi jäi mul ühel tuttaval oma T4 ümber ehitamata, sest meie ark nõudis vahesine lükandukse tagumisse kolmandikku.

N1-l võib olla ainult 2 rida istmeid ;)
Tahtsin ka 3 rida istmeid aga see ei olnud lubatud aga nüüd võibolla uued reeglid/seadused.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaubik vs Autoelamu

03.09.2019 20:39 - 04.09.2019 08:23
#40
Ridade arvu pole tõesti uurinud.
Samas on mul tagumises osas 2 üksikut siinidel istet , mida võib liigutada kogu salongi piires.
Seega pole probleemi tekitada taha ka 2 rida kahest üksikust toolist ;)

Samas saab T5 lisada teise ritta 3 kohta ja esimeses reas vahetada kõrvalistuja iste välja kahese vastu.

Nii et 6 kohta saab , kui vajadust on.

Umbes 10 aastat tagasi oli veel aeg, kus veoautoks vormistati neid masinaid mille veoseruumi põranda pikkus on vähemalt pool sildade vahekaugust. See määras ka selle salongi kuni 2 rea nõude, sest rohkem ju ei mahtunud.
Tundub, et tänapäeval on ARK sellest nõudest loobunud ja piisab tagumise istmerea eemaldusest, kui seda on teinud tehas ja märkinud auto kaubikuks.

Vähemalt kiirkinnitusega istmetel ei tohiks olla piiranguid paigutusel salongi piires. Olen kasutanud ka kahte üksikut istet üksteise taga vasaku akna all. Seda küll ainult ühel sõidul. Mida politsei selle kohta ütleks, ei tea, aga passis pole ka istmeridade arvu tavaliselt kirjas. Ainult kohtade arv juhi kõrval ja kohtade arv kokku.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 04.09.2019 08:23 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev