Matkaauto ost

Re: Re:Matkaauto ost

02.03.2011 09:49
#61
7000 Euri? Mis seal siis nii palju maksab. Tava sõidukale ju pakuti mingi 20-30 000 vanas rahas. Tugevusest ei tasu ju ka rääkida, enamus suuri ja tugevaid kaubikuid ameerika maal sõidavad automaatidega. Teisest küljest on päris õudne vaadata nii öelda rikkaid pensionäre, kes siis ilmselt rendikatega puhkavad ja hüppavad nagu konnad nendega, tava elus sõidavad AT Mersu või BMW dega. Parklates on ikka päris õudne vaadata kuidas sidurdamine ära unustatakse ja jõnks jõnks piduriga välja sureb, ning õhuvahe on jäänud auto ja mingi taga seisva objekti vahele. :S Tee nurgas telkida oli päris jube, kui hunnik käpardeid sealt aegajalt keeramas oli :D

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Matkaauto ost

02.03.2011 11:43
#62
Automaadi hind ongi seal 2000-2500 Euri vahel.
Hinda tõstab ka lisaks veel suurem mootor :( .
Tava olukorras jagub 96 KW mootorist või natuke enam.
MATKASUVILAD.ee - EESTI SUURIM MATKASUVILATE KESKUS
ADRIA HOBBY HYMER CARTHAGO MALIBU
Karavanitarvikud - REIMO, Movera, Frankana, Fiamma, DOMETIC, Truma, THETFORD, Alde jpm
Varuosad enamustele suvilatootja markidele
Paigaldus, remont ja hooldus meie TEENINDUSES
www.matkasuvilad.ee
+372 5209827

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Matkaauto ost

02.03.2011 13:56
#63
Okei, hea teada, ei ole enam mitu aastat uut kaubikut ostnud, see tegevus jäi sinna aega, kui oli 2 mootorit ja üks kast ja kogu lugu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Matkaauto ost

02.03.2011 16:07
#64
aina kasvavate kytuse hindade juures on hea meenutada, et manuaal kk. annab oskuslikul kasutamisel teatavat kytuse kulu kokkuhoidu.
Tel. +3725073021

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto ost

02.04.2013 23:23
#65
Tere!
Saan aru, et see foorum ei ole ainult selleks, et mingi järjekordse uustulnuka rumalatele küsimustele vastata, aga äkki keegi pisut viitsib..? Käib mul ka mõte endale miski väike matkaauto soetada, aga kuna ma sellest valdkonnast ja autode matkaomadustest suurt midagi ei tea, siis ei tahaks täiega puusse minna. Mõte on käinud väikese kasutatud auto suunas, nt. Volkswagen T4 või MB Vito. Matkaks kahekesi, tõenäoliselt ainult suvel. Teema "Mis on matkaauto" olen läbi uurinud. Omadused, mis sel autol minu arvates olema peaksid:
* Küllalt mugav magamine kahele
* Pliit
* Külmik
* Vesi - kraanikauss
Ja edasi kõhklused ja kahtlused
- Kuskil teemas räägiti suure musta kilepaagiga duššist. Ajab see asja ära kui eesmärk on väike auto?
- WC. Saan aru küll mis siis juhtub kui häda tuleb, aga kas - jällegi - väikese auto puhul on see kohustuslik? Eraldi ruumi selleks ju pole.
- Kütted ja muud asjad, millest ma midagi ei tea. Mis PEAB olema ja ilma milleta ka saab?
- Mis point on luugina lahtikäival katusel, millel telki meenutav riie ümber on? Kas lisa magamiskohad katusel või rohkem õhku pisikesse keresse?
- Mida silmas pidada, et näiteks Saksast toodud matkaauto Eestis arvele saamisega probleeme ei tekiks?
- Kas keegi sedasorti väikest matkaautot Eestis rendib, et oma silmaga üle vaadata ja ruumikusest mingi reaalse ettekujutuse saaks?
Minu senine ainuke automatka moodi reis on sõiduautoga Nordkappi. Kah kahekesi. Ööbisime teeäärsetes kämpingutes, söök oli külmkastis. Muud häda nagu polnud, aga öömaja otsimisega tuli juba kella 4 paiku tegelema hakata, mis hea mitu tundi sõiduaega ära võttis. Matkaautoga vist seda probleemi pole. Viitsib keegi kommenteerida millele mul tähelepanu pöörata tasuks et väga mõttetut asja ei ostaks?
Ette tänades,
Peeter
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: viktor

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto ost

02.04.2013 23:31 - 02.04.2013 23:34
#66
Merss unusta ära, mädaneb maha ja muud probleemid. Lahtikäival katusel on jah lisa magamiskoht üleval ja saad selja sirgeks ka lükata. Kui kasutad ainult suvel, siis see telk elamist maha ei külmeta :P Polegi uurinud nendel väikestel seda lisa kütet. WC, noh jah istmeall nn Portapott, vahest oleks ikka vaja, kusagil linnas, või kui WC on kaugel. 2 kesi rännates ei peaks ju eraldi tuba selleks olema.
Lahti käiv katus annab ka praamidel madaluse eelise, lähed, nagu sõidukaga.
Viimati muutis: 02.04.2013 23:34 Rein.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto ost

03.04.2013 01:05
#67
Praegused küsimused on liialt laialivalguvad - korraliku nõu andmiseks läheb mitu lehekülge - ja kas need ka sinu kontseptsiooniga haakuvad pole veel sugugi selge SEEPÄRAST soovitaks mina esmalt matkaautot rentida enne kui päris masina omale ostad , NB kas või matkasuvilad.ee
Nimelt on meil igaühel omad soovid ja kiiksud millele keegi just rõhku paneb - rendid väiksema ja siis suurema , mõned pikemad reisud panevad asja paika mis kindlasti vaja ja mis pole nii oluline just sinu jaoks . Samuti on väga tähtis kas oled rohkem vaikse looduskoha otsija või inimese poolt loodud tsivilisatsiooni nautija , kõik see paneb masinale ja tema sisustusele omad nõuded. Kui oled juba asjast mingisuguse soti saanud vot siis tulevad mängu küsimused mis on oluliselt konkreetsemad - ja vastustest saad kah paremini aru miks nii või miks naa.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto ost

03.04.2013 08:31
#68
nõus nii Reinu kui ka Jaaniga
lisan aga veel ühe punkti
Kõik inimesed on erinevad nende elustiil, harjumused, vajadused ja mõtted on erinevad
siinkohal ka üks mõttearendus: kas matka-auto või matkamine autoga ?
kui minna selle väikese auto peale suurusega VW T4 või miski natuke suurem "kaubik/buss" ja mitte klassikalise matkaauto kerega liikur
siis olenevalt isikuomadustest on valikus ka kindlasti ju kas igapäevaselt kasutatav kaubik/buss mille kerge vaevaga varustad portatiivse gaasipliidi, külmiku, wc jms. ning mille tagumine iste muutub voodiks samas saad lisa telgiga väga kerge vaevaga tekitada ruumi nt. bussi taha või küljele
või siis statsionaarsete seadmetega auto mis igapäevaselt kasutuses ei ole ?

ja huvi pärast küsimus miks mitte väike haagis ?
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto ost

03.04.2013 10:10
#69
Olnud nii mitmeidki väikseid matkakaid(T4 California,MB Marco Polo).Neid oli hea kasutada,kui läbisid meeletuid kilomeetreid ja paigal püsisid vähe.(magama ja edasi).Kui tahad puhkamiseks ja pole kuhugi kiiret,sobib mulle momendil suur matkakas enam.(Aga kõik võib ju ajas muutuda).Alustama peabki sellest,et selgeks teha,mis on enda vajadused ja milline on kasutamise eesmärk.Suur matkakas üldjuhul enamuse ajast seisab,väikest saab kasutada ka igapäevastel sõitudel.Muidugi saab ka palja seljakotiga rännatud....
KNAUS VAN TI550 telef.5011352

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Matkaauto ost

03.04.2013 11:31
#70
Selleks, et matkaautodest pilti saada, pead suht erinevaid uurima. Parim koht neid tundma õppida on messidel käimine. Soomlastel on vähemalt 3 messi aastas, lähim peaks olema tulekul septembris Lahtis. Samuti võib ka uurida kasutatud autode turgu Soomes, mis on väga suur.
Kui neid mõttega piisavalt suures koguses vaadatud, siis hakkab ka endale tekkima kujutlus vajaminevast.
NB! Võta kindlasti ka reisikaaslane kaasa, sest tavaliselt on nende hääled määrava tähtsusega.
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto ost

03.04.2013 13:10
#71
Mitu aastat olen rännanud ameerika pisibusiiga. Mõnus sõita, magada ka pole viga, jahutuskasti sain ka sisse. Aga muu elamine kohapeal - vee keetmine, käte pesemine aga eriti bussis ringi liikumine - kitsaks läheb. Siis hakkasin vaatama haagissuvilat. Valik ka Eestis juba enamvähem. Kuid... kui hakkasin vaatama tühimassiga kuni 750 kg, täismassiga kuni 1000 kg haagiseid, muutus olukord. Valik oluliselt väiksem, just nende hulgas, mil ka duss, WC, kööginurk jms. See 750 ja 1000 kg nõue tulenes vajadusest sõita Lätist-Leedust läbi, ilmselt ka mujal, kus B-katiga sõitmisel numbrid suuremad ei tohi olla. Kat- i tõsta ei ole plaaninud. Ilmselt laevaga sõites on ca 6 meetrine autosuvila ka odavam üle viia kui auto+haagis.
Siis langeski valik väiksema autosuvila kasuks. Veidi kallim kui sama vana ja samade võimalustega haagissuvila. Ja saigi üks esimeseks autosuvilaks ostetud. Soomest, mis küll õnneks juhtus Tallinnas hoolduses olema.
FIAT SEA P200 `2007
Klubiline 644

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto ost

06.04.2013 16:05
#72
Suur tänu kõigile vastajatele. Uurin rentimise võimalusi.
Olen enda arvates selline rahutu tüüp, kes kaua ühel kohal ei püsi. Seetõttu väga suur loss ei ole vist minu jaoks. Haagis tundus olema selline kohmakam ja muidu keerulisem majandada, aga kuna ma kummagagi matkanud ei ole, siis see võib olla ainult tundus nii. Ka ei ole mul praegu ühtegi sobivat konksuga vedurit.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Matkaauto ost

28.09.2014 11:38
#73
Hei.

Roostetamise vastu aitab igaaastane korosioonitõrje nagu vene ajal tehti.Kui talvel ringi kimada roostetavad kõik.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: viktor

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto ost

05.08.2020 00:04
#74
See teema on küll alguse saanud ca 2011, kuid tõsist väitlust ei leia ? Mis on siis parem, mugavam.. kus on plussid ja miinused ?? Soovin soetada van-matkaautot 2-le max pikkus 6,5m. Reisisihiks on peamiselt euroopa lõunariigid (mäed). Kas automaatkäigukasti kallim hind kaalub üle manuaalkastiga matkaautode sõitmise mugavuse jm omadused ?? Tore, kui targemad nõu annaksid.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto ost

05.08.2020 00:10
#75
Mina võtaksin kahele selle kaubiku, mis on tehtud seest matkakaks. Sellega saab ja mahub osadesse linnadesse sisse ja suvalistes kohtades ka ööbida, kus muidu matkakaid ei oodata väga. Automaat on kindlasti hea ja ei tahaks hästi uskuda seda, et mägedes selle tõttu laskudes pidurid maha põletad. Saab panna sunduslikult madalama käigu ja kõik hästi.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Berta

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto ost

05.08.2020 00:13
#76
www.hobby-caravan.de/en/vans/overview-series/
Miskit sellist, kui need 3. Klepsud maha ja ongi kaubik.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto ost

05.08.2020 09:24 - 05.08.2020 09:26
#78
Firma Rimor Horus 38 või Horus 45
www.rimor.it/int/en/gamma/horus/van

Tervitades
Autocamper OÜ

Urmas Eljas
+372 5100717

Rimor autoelamute ja matkaautode ametlik maaletooja
Viimati muutis: 05.08.2020 09:26 Autocamper OÜ.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto ost

05.08.2020 11:05
#79
Tänan kiiretele vastajatele, kuid põhiküsimus on: Kas soetada automaatkäigukastiga või manuaalkastiga matkaauto. ?? Kumba eelistada, kui hinnavahe välja jätta ?? Tore, kui targemad nõu annaksid.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto ost

05.08.2020 11:35
#80
Mina võtaksin isiklikult automaadi. Oluliselt ikka mugavam sõita. Uutel manuaalkastiga on esimese ja teise käigu vahe lühike. Saad liikuma ja kohe teisele vahetus. Teisega minnes kipub välja surema. Pedalid ka kuramuse väiksed ja üksteise seljas...
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Berta

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto ost

05.08.2020 12:12
#81
Olen sõitnud mõlemaga. Minu hinnang - "maitse asi". Mulle isiklikult meeldib rohkem automaatkast - panen hommikul käigu sisse ja õhtul võtan välja. Automaatkasti valikul kindlasti tasub teada, et õli tuleks hakata vahetama üle aasta alates 100 tuh.km läbimisel. Kuigi tootja võib öelda, et automaatkasti õlil on eluaegne garantii.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Berta

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto ost

05.08.2020 17:58
#82
Berta kirjutas: ... Tore, kui targemad nõu annaksid.
Rein ja Ivar targemad mehed julges suu lahti teha, ma ei julgegi. See rohkem maitse asi.
5o9279o
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Berta

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto ost

05.08.2020 20:11
#83
Kindlalt automaat. Kordades mugavam sõita. Eriti linnaliikluses.
CNC freesimistööd 3D printimine www.vigurpuit.ee
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Berta

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto ost

05.08.2020 22:29
#84
Tänan kribajaid: Automat vs manuaal 4:0.
Edu ja kohtumiseni.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto ost

05.08.2020 22:51
#85
Motamees kirjutas:
Berta kirjutas: ... Tore, kui targemad nõu annaksid.
Rein ja Ivar targemad mehed julges suu lahti teha, ma ei julgegi. See rohkem maitse asi.
Esimese põlvkonna Peugeot Boxer kannatas lahedalt käsikastiga sõita... 300 000+ kui müüsime. Mingine paar põlvkonda uuem on täirlik jama. Kui tahad käsikastiga maurata, ehita Toyota LC80 esse elamine, või veokasse ;)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev