Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA:

tehase aknakatted standartsetele kaubikutele , citroen peugeot fiat 15.09.2021 18:37 #1

Otsustasin peale paari aastat igasuguste tolknevate aknakatetega sõitmist sisse panna ikkagi tehase aknakatted , rulood või voldikud, aga oh seda häda , kuigi tegemist standartse tehase kaubikust ehitatud matkabussiga , eil ole sellist katet kerge leida , taktsin katet , mis mahuks keres olevate tugevduste vahele , ja ei piiraks ka väljavaadet .
kolmanda katsega sain ühe carbesti aknakatte , mis sobib ülalmainitud markidele ühestki Eestis matkaautode varustusega kauplev kaupmees ei osanud aimatagi , millise katte peaks tellima .
Pole ka ime tellisin aknakatte , mille mõõdud kataloogis 1200x500 , need mõõdud sobiksid ideaalselt ducato, boxeri või jumperi taga lükandukse kaubiku originaalaknale ( mis on avatava klaasiga . Aga jälle jama kui katte kätte sain olid mõõdud 1225x522 proovisin mõõta nii ja naa , sisemõõdud,  välismõõdud  1200 x 500 mõõtu ei tulnud välja mitte kuidagi.
Õnneks sobib antud aknakate väga hästi juhi taga olevale kaubiku aknale mahub väikese lõtkuga kere tugevduste vahele ja kui kõik katted ja võrgud lahti teha on 1111x445aknaava täiesti vaba , ilus kate ka pealekauba.Kataloogid on aknakatteid täis , mõnel pikkus ja laius mõnel veel mõõte aga mille järgi otsida , sellist inimest leidnud veel ei ole kes teaks.
Kui keegi tahab omale midagi sarnast siis 2021 reimo kataloogis on ta lk 641 tootekood:3180070 aga rõhutan et sobib tehase kaubiku kerega bussi millel on kaubiku originaalmõõdus avatavad aknad , kui on kinnine klaas siis ta jääb kitsaks , katab osa väljavaadet .klaas millega ta sobib on ka samas kataloogis olemas lk 635
Kas  on mõni iseehitaja kes on sellise tehase aknakatte leidnud ka originaal lükandukse aknale , mis avatult ei kata klaasi ja mahub lükandukse tugevdusribide vahele ?
Nagu pildil on näha mahub märgitd aknakate laiuses kaubiku tugevdusribide vahele vaid 10-15 mm lõtkuga kõrgus on vaba ruumi rohkem . Tugevdusribid on kaetud 5mm pehme mürasummutiga ja soojustatud vahuga (polynor) kolme aastaga ei ole värvi väljast muutma hakanud , nagu mõned vahud pidid tegema. Tagauste akende avadess otsin ka nüüd katteid , kas on keegi leidnud sellise katte , mis mahub enam vähem täpselt sinna tugevusribide vahele mõõdud on ligikaudu 600x600 . äkki on kuskil kataloogis mõni vigaste mõõtudega aknakate , mille tegelikud välismõõdud nendesse mõõtudesse mahuvad:)
Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

tehase aknakatted standartsetele kaubikutele , citroen peugeot fiat 15.09.2021 20:06 #2

Tere
Kui tuled Kauksi kokkutulekule võin oma bussi pealt näidata kuidas on lahendatud
Kontakti saad 5o91686
Teistele meeldivaid postitusi:: pritsu

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas Rummu.

tehase aknakatted standartsetele kaubikutele , citroen peugeot fiat 16.09.2021 17:56 #3

Tänase seisuga , so16.09 tulen kindlasti, oleks väga huvitav näha neid lahendusi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Lehekülg:
  • 1
Moderaatorid: Ivar Kalev