Uued liikmed

Fiat Granduca. 1996, -SuperC

Fiat Granduca. 1996, -SuperC

06.05.2014 22:25
#1
Tere, m6tlesin, et annan endast ka märku, tekkinud on juurde yks eestimaalane, kes otsustas soetada matkaauto.

Masinaks tuli (juba eelmine sygis 2013 tegelikult) selline aparaat:

*Fiat Ducato( granduca)
*1996 a.
*1,9tdi
*5 käiguline manuaal


Sõbrake ise ostes oli suhteliselt nukras seisus, eelmine omanik ei ole olnud just kõige suurem auto eest hoolitseja. Nimelt olid rehvid kulunud, kuna polnud kokkujooks õige, pidurikettad roostetanud ja kõverad, tagaklotsid kulunud, roolilatis lõtk, radikas läbi, karteritihend lekkis JNE. Kuid mootor ise oma fyysilise poole pealt oli korras.

Hind oli hea, sai siiski selle kasuks otsustatud. Pigem ehk ka selle tõttu, kuna oli isu autole ise käed kylge lyya ja kõik mehaaniline pool yle vaadata nii kui nii.

Elamise pool siiski õnneks tundus olevat heas korras - ei leidnud hallitust, kõik pillid ja viled toimisid peale sooja vee. Puhas, terve ja täiesti elamisk6lbulik.
Autost leidub siis kabiini kohalt yks suur voodi, paremal pool yks väike voodi ja vasakul söögilaud, mis alla klappides muutub kaa selliseks 1,5 voodiks. Taga vasakus nurgas wc ja duss ning paremal pool köögi pool.

Autoga tööd oli ja on, kuid õnneks olen loomult nokitseja ja ei karda käsi õliseks teha ja yritan võimalikult palju nyydsest ka teid kursis hoida edasiminekuga. Mine tea, ehk kellegil veel
kulub see info ära ;)

Selline ta hetkel välja näeb peale korrastatud ja värvitud velgi.



Hoian teid siis edaspidisega kursis ja ka mis juba tehtud, kui saan need pildid laetud tehtud töödest, mida m6ned yksikud said talvel kylmas garaazis tehtud .

Elu ratastel jätkub..
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: ford

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Granduca. 1996, -SuperC

07.05.2014 11:09
#2
Tere tulemast! :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Granduca. 1996, -SuperC

07.05.2014 23:47 - 08.05.2014 02:03
#3
Tere ka!!

Minu esimene matkaauto oli ka Granduca 96nast aastast. Ostsin ta ühe soomlase käest käest ja hiljem müüsin ta tagasi Soome. Oli kah suhteliselt kulunud. Soome registris oli tal koos juhiga 9 kohta teh. passis, aga rihmasid oli ainult 6. ARK-is muidugi öeldi, et üle 6 koha nad ei registreeri. Mina vaidlesin muidugi vastu, et Soomes oli ja miks siin ei saa. Nemad vastu, et meil on omad reeglid ( omad reeglid ja eurodirektiivide tätmine Eesti moodi, keerame vindi kõvemaks ). Vaidlesin ikka paar kuud ja vahetasin kirju. Lõpuks nad ikka registreerisid need 9 kohta. Ega mul reaalselt seda vaja polnud, reisisime ikka kahekesi naisega + koer , aga asi oli põhimõttes.
Autost: käigukast oli nõrk. Minul remonditi seda 2 korda. Ükskord tulin Prahast tagasi puuduva teise käiguta ja 4 ragises. Kohalt läksin esimesega, siis kohe kolmandale ja siis kohe viies. Aga tagasi jõudsime. Hiljem foorumites surfates ja asjatundjatega konsulteerides selgus, et 1,9-l ongi halvem kast. 2,5sel või 2,8sel on juba Fiati oma kast ja see pidi olema palju kindlam.
Kuudi osa: minul oli natuke palju naginaid.Võib-olla ka kvaliteedi osas võiks parem olla. Granducasid tehakse ju Hispaanias. Esimene buss ja oleks soovinud ka teistsugust mööblipaigutust, kui sellel bussil. See selgus hiljem kasutuse käigus.
Aga see muidugi ei tähenda kriitikat Teie bussi kohta. Mudel on teine ja seisukord võib olla parem.

Lisatud failid:

Viimati muutis: 08.05.2014 02:03 Talvo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Granduca. 1996, -SuperC

08.05.2014 21:06 - 08.05.2014 21:11
#4
Kasti suhtes oled täiesti õigel teel. Samuti oli eelmise omaniku jutu järgi tehtud sellel aparaadile hiljuti kasti remont. Kuid siiski kostub, arvatavasti käigukastist mingi imelik hääl, täpselt nagu kaks metalset osa hõõrduks kõvasti üksteise vastu. Hääl ilmneb ainult siis kui autoga on sõidetud vähemalt 10km (arvatavasti siis kui õlid soojenevad), kiirendades, hääl kestab mingi teatud kiiruseni, õigemini mingi teatud pöördemomendini, kõikide käikudega. Peale pöördemomendi saavutamist jääb tasa ja ei kostu enam mingit imepärast häält. Normaalselt sõites tasase kiirusega ei kostu mingit imelikku häält, töötab nagu peab. Täielik müsteerium minule..

Okei...Kuna auto vajas radiaatori vahetust ja roolilati korrastamist, siis nende eemaldamisega tekkis juba nii palju ruumi ja ega ei jäänud enam palju polte ka, mis oleks pidanud lahti võtma et kast ka kätte saada. Tegin otsuse, et võtan kasti alt ära ja piilun sinna sisse, mis seda häält õigesti ka teeb.


Samuti leidsin ühe õlilekke, karterituulutus vist(?) Sai uue kummilõdvikuga kiiresti ja odavalt korda tehtud.


Kast käes, arutasin selle siis pulkadeks, esimest korda elus kasti avada, aga ega see mingi raketiteadus pole, kui mõtled ennem kõik oma liigutused läbi ja jätad meelde , mis kuhu kohta pärast tagasi käib.
Kasti koha pealt nii palju, et eelmine omanik oli tõtt rääkinud. Kast oli sisemuselt täiesti korras, ei leidnud mingisuguseid kulumise märke, syncrod olid korras. Viisin ka kõik jupid käigukastidele spetsialiseerunud poodi, kus vaadati osad üle ja öeldi et väga heas korras osad, et nemad midagi katkist või kulunud küll ei märka




noh, eks tuleb neid siis uskuda. Ostsin igaks juhuks uued tihendid, kui juba lahti oli, tasub ära vahetada. Võtsin veel kogu differi kupatuse ka juppideks, kontrollisin selle ka ära, kõik oli ok. Pesin kõik osad puhtaks ja sama targalt kõik kokku tagasi. Sai hea, ühtegi juppi õnneks üle ei jäänud ja lootsin, et ehk mingi ime läbi, kast alla tagasi pannes on lõpetanud selle hääle tegemise.


Kuid, kahjuks, nüüd esimesed 500km sellel kevadel on tõestanud, et see kahjuks pole aidanud. Hääl ikka olemas, algusest peale. Täpselt samasugune.
On kellegil mingeid ideid, mis seda häält põhjustada võiks?
Kas võib olla, et kasti laagrid käe vahel keerutades tunduvad tiptop olema, kuid kasti sees koormuse all hakkavad häält tegema??(tühikäigul pole mingi kõrvalist laagri kohinat kuulda)
Võib asi hoopis siduriga seotud olla? Sai see ka muidugi silmaga yle kontrollitud, hooratas tundus olevat korras, sidur polnud õliga määrdunud ja survelaager oli ka ok.

Või hoopis midagi täiesti muud?? Kõik mõttevälgatused sobivad ja kõik kontrollin yle mida soovitate :)
Lisan kunagi lähitulevikus video ja heliklipi ka sellest häälest, kui saan kuidagi inimlikult selle lindi peale, siis saate täpsemalt aru millest räägin.

ps: ega pildid häirivalt suured pole?
Viimati muutis: 08.05.2014 21:11 SuperC.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Granduca. 1996, -SuperC

08.05.2014 21:56
#5
SuperC kirjutas: ps: ega pildid häirivalt suured pole?

Muidu huvitav lugeda aga ideid kahjuks pole.
Pildid ei ole häirivalt suured.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Granduca. 1996, -SuperC

08.05.2014 22:24
#6
SuperC kirjutas: ... Kõik mõttevälgatused sobivad ...

forum.automoto.ee/showthread.php?tid=8679

Seal on ka kirjas, kuidas minu Renu käigukastist hääl kadus.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Granduca. 1996, -SuperC

08.05.2014 22:38
#7
kas sa kontrollisid ka käigukasti õli taset? osad käigukastid on väga tundlikud õli koguse suhtes. kui oli on natuke vähem siis võivad tulla ka hääled. Kas sellel kastil on ka õli filter?? kas kastis on õige õli mida soovitakse sisse panna?? Võibolla saad natuke kasu

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Granduca. 1996, -SuperC

08.05.2014 23:00
#8
olari kirjutas: kas sa kontrollisid ka käigukasti õli taset? osad käigukastid on väga tundlikud õli koguse suhtes. kui oli on natuke vähem siis võivad tulla ka hääled. Kas sellel kastil on ka õli filter?? kas kastis on õige õli mida soovitakse sisse panna?? Võibolla saad natuke kasu

Jah, ikka kontrollisin. on proovitud mõlemat moodi, täiesti originaalse, hoolduraamate järgse kogusega ja ka internetis levinud legendi variandi, et normist pool liitrit rohkem. Mõlemal juhul muutusteta.
Ei ole kastil oma filtrit ja õli muidugi on õige ja normidele vastav ;)
Motamees kirjutas:
SuperC kirjutas: ... Kõik mõttevälgatused sobivad ...

forum.automoto.ee/showthread.php?tid=8679

Seal on ka kirjas, kuidas minu Renu käigukastist hääl kadus.

Motamees, ei ole veel leidnud sinu Renaultist seal lehel juttu aga seal palju kirjutatud ka, pole veel päris kõike läbi jõudnud lugeda ;)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Granduca. 1996, -SuperC

08.05.2014 23:11
#9
Tuli välja, et ma vist valetasin eelmises postituses teile. Sealt teemast ma kaubiku kasti juttu ei leidnud. leidsin aga teise foorumi samast teemast. Need teemad arenesid omasoodu, sellepärast ka pisut erinevad jutud.
Leidsin käigukasti jutu hoopis sealt teemast

www.ladaklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=5671

Kes ei viitsi kogu teemat läbi kammida, sellele annan teksti siia.
Mõne aja eest soetasin omale paketibussi. Sellega sõites tundus mulle, et spidomeetri tross või spido alumine võll teeb häält. Selline kõrin käis vahel läbi. Sai lahti võetud spido trossi ülemine ots ja tross ära määritud. Tolku ei midagi. Sai tehtud sama töö teistkordeselt ja palju hoolikamalt. Jälle tolku ei midagi.
Ükskord auto all käigukasti kallal toimetades oli õli sissevalamise kork pealt ära. Panin auto korraks tööle. Vat siis oli selgelt kuulda, et see kõrin tuleb käigukastist. Ilmselt hammasratasploki lõtk võllil on liialt suureks läinud (selline iseloomulik heli).
No muidugi ei hakka ma seda käigukasti remontima. See läheb liialt kalliks. Kordades rohkemaks bussi hinnast.
Tuleb proovida Hadoga. Ja proovisingi. Hadoga koos panin ka uue täissünt õli.
Sõistsin mitu korda maa vahet ja kuulasin hoolega, millal hääl vähemaks jääb või ära kaob. Ei kadunud kusagile. Ikka virises edasi. Lõin asjale käega ja kandsin mõttes 180eek Hadole kulutatud raha miinustesse.
Sõidan bussiga vähe ja asi ununes täitsa ära. Nüüd hiljuti bussiga maale sõites tuli jälle meelde. Miks meelde tuli, ei teagi, sest põhjust polegi. No ei virise enam. Terve tee kuulasin ja ootasin mõndagi helikest. 180eeki tuli plusspoolele tagasi kanda.

Vanema põlvkonna manuaalkastidel pole filtrit sees, uuematest ei tea.
Õlitaseme ülenorm päästab teinekord ülemise võlli häälitsustest (kulunud hammasplokid saavad rohkem õli). Tuleb aga arvestada sellega, et õli ülenorm toob kaasa ka küttekulu suurenemise.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Granduca. 1996, -SuperC

08.05.2014 23:27
#10
Tundub uskumatu aga väga huvi äratav..
Tekib teile yks katsejänes lähiajal, ma veel paar päeva proovin selle heli lokaliseerida ja parandada, kui ei õnnestu, proovin selle imeõli ära, kaotada pole mul palju ;)


Motamees, ega sa kuskilt netiavarustest ei juhtu leidma videoklippi või helisalvestist, millist häält sõidu ajal kulunud hammasplokid teevad? Saaksin oma heliga võrrelda, ehk on sinna koer ikkagi maetud..

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Granduca. 1996, -SuperC

08.05.2014 23:50
#11
Ei ma leia sealt netiavarustest suurt midagi. Kergemini leian oma garaasist mõne mutri või MB seest ühe samotttellise... aga. Kujuta omale ette hammasratasplokki, mis istub umbes 10cm pikkuselt käigukasti võlli peal. Seal ei ole vahel laagrit, vaid plokk pöörkleb võllil raud-rauaga. Pinnad on soonelised, et õli vahele saaks. Senikaua, kuni plokk ainult pööleb, on kõik OK. Kui aga hõõrdpinnad on veidi kulunud, siis saab plokk võlli peal loksuda. Heli tekib, kui plokk pöörleb ja loksub korraga. Loks on väga kiire (resonants) ja tekib pirisev hääl. See ei ole ühtlane, kuna resonants ei ole alati sama. Heli võib käia lainetena, väga hea sättimisega võid ta saada ühtlaseks pirinaks.
Nüüd pead ettekujutust kasutama. Millist heli võiks tekitada selline vibreeriv plokk.
Sinu puhul vist ei ole tegu just selle ilminguga. Ülemise võlli bittingu heli ilmneb tavaliselt peale pikka seismist. Siis on võll kuivaks vajunud. Heli kaob peale mõningast töötamist, kui õli on jälle üles keritud. Minu Renul oli kulumine läinud kaugemale. Tekkis ka sõidu ajal. Hado aga aitas ja heli on kadunud siiani.

Kindlasti on kuskil kirjas ka sõbra auto kkasti "remont" hadoga. Nimelt oli tal üks laager nii läbi, et ma sain läbi garaasi ukse aru, et just tema saabus. Peale 2tuubi haodo kadus heli nii vaikseks (oli ikkagi veel kuulda), et ma sain aru ainult seda, et saabus Lada.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Granduca. 1996, -SuperC

09.05.2014 09:24
#12
Kas hääl on sarnane tagurpidikäigu undamisele, nagu natuke vanematel autodel millel tagurpidikäik on otse hambumisega?
Kui nii, siis tuleks viga otsida hambumimises, oletatav lõtk on kuskil.
Tel. +3725073021

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Granduca. 1996, -SuperC

09.05.2014 19:47 - 09.05.2014 19:57
#13
SuperC kirjutas: ...Motamees, ega sa kuskilt netiavarustest ei juhtu leidma videoklippi või helisalvestist, millist häält sõidu ajal kulunud hammasplokid teevad? ...
Täna hakkasin Hilti akutrelliga segu tegema. Ennem tühjalt katsetamine aga lükkas segu tegemise edasi. Hea, et telefonidel on rääkimise funktsioon alles viimase tähtsusega. Esmane on neil lindiskandaali funktsioonid.
Nii siis akutrelli katsetades kuulsin kohe seda võlli pöörlemise ja vibreerimise häält. Küll ta on juba ammu seal häälitsenud, aga see polnud siiani tähtis. Nüüd aga oli. Hoidsin telefoni erineva kauguse peal. Tegelikult on vibratsiooni hääl valjem, aga juu siis hääle valjenedes keeratakse automaatselt lindistamise võimsust maha. Vibratsioon käib jupi kaupa, ehk saate aru.

Lisan. Ei saanudki hääle lisamisega hakkama. Igastahes pildi panemise nipiga ei õnnestunud. Kas keegi on nõus aitama?
5o9279o
Viimati muutis: 09.05.2014 19:57 Motamees. Põhjus: Hääletu mees

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Granduca. 1996, -SuperC

09.05.2014 20:19
#14
Proovi laadida see youtube lehele. Kui hakkad laadima, siis ta ise annab juhised, kuidas saab helifaili muuta videofailiks ja siis saab ülesse laadida.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Granduca. 1996, -SuperC

09.05.2014 20:33
#15
Ärge hakake mind nüüd siin mõnitama. :dry: Ma mõtlesin, et saadan kellegile meilile ja siis saan vaevast lahti.
Kas sa Ivar tead, kuidas saab puhastada õlifiltri reaktiivdüüse? B)
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Granduca. 1996, -SuperC

09.05.2014 20:54
#16
Seda tõesti ei tea aga saada see fail minu meilile ja mina panen selle siia teemasse.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Granduca. 1996, -SuperC

09.05.2014 22:05 - 09.05.2014 22:08
#17
hääl 1

Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Viimati muutis: 09.05.2014 22:08 Ivar Kalev.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Granduca. 1996, -SuperC

09.05.2014 22:06 - 09.05.2014 22:07
#18
hääl 2

Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Viimati muutis: 09.05.2014 22:07 Ivar Kalev.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Granduca. 1996, -SuperC

09.05.2014 22:06 - 09.05.2014 22:07
#19
hääl 3

Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Viimati muutis: 09.05.2014 22:07 Ivar Kalev.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Granduca. 1996, -SuperC

09.05.2014 22:22
#20
Mis need hääled tähendavad, seda ütleb Motamees.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Fiat Granduca. 1996, -SuperC

10.05.2014 01:06
#21
Täpselt samasugust häält teevad liuglaagrid ventikates, mis on kulunud.
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Granduca. 1996, -SuperC

10.05.2014 09:52
#22
Egau kirjutas: Täpselt samasugust häält teevad liuglaagrid ventikates, mis on kulunud.
Käigukasti hammasplokid ongi liuglaagritel. Kindlasti on vanemad mehed/naised kuulnud, kuidas Lada soendusmootor "viriseb". Sealgi võll pukside peal.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Granduca. 1996, -SuperC

10.05.2014 10:05
#23
Suured tänud. 6nneks minu kast päris nii kohtuavat häält veel ei tee. Täna sain kaamera, peale tööd kinnitan selle ,mootoriruumi ja 6htuks kuulete mis häält see minu masin teeb ;)

PS. Ei ole tore olla nädalavahetusel tööl..

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Granduca. 1996, -SuperC

10.05.2014 16:44
#24
SuperC kirjutas: Suured tänud. 6nneks minu kast päris nii kohtuavat häält veel ei tee...
Ega see hääl tavaelus nii kohutav ka pole. Paljud ei paneks seda tähelegi. Ma aga olen enamuse elust just autode ja nende vigadega tegelenud ja sellepärast ka märkan selliseid asju.
Tegelikult teevad paljudel autodel käigukastid heli. Hammasploki vahetus (just detailide enda hind) on aga nii kallis, et selle vahetusest loobutakse.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Fiat Granduca. 1996, -SuperC

10.05.2014 18:59
#25
Nonii. olen siin paar tundi pusinud ja häält lokaliseerida pyydnud. Seni tulemuseta. Sai ka filmitud kahe erineva nurga alt, kuid kaamera helikvalieet ennast ennast väga ei 6igusta. Siiski midaig nagu sain linti, kui saan oma arvuti ja kiiret interneti 6htupoole siis laev yles..


Aga yhe huvitava fenomeni kyll avastasin. Sellel ajal kui tekib see hääl, samal ajal vajutan ma 6rnalt sidurit, piisavalt, kuid mitte nii palju et sidur libisema hakkaks, siis kaob see hääl ära! lasen siduripedaali yle on kohe see heli tagasi..

Kysimus järgmine, kas Fiatil v6i yleyldiselt autodel on survelaager koguaeg kontaktis surveplaadiga? Minu omal tundub olevat? sidur tundub 6igesti reguleeritud olevat..

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev