Teeninduskultuurist Eestis

Teeninduskultuurist Eestis

22.12.2020 17:19 - 27.12.2020 19:00
#1
Eltmaa kirjutas: Kohe on aasta 2021 :)
ehk on mõnel pool arenguid toimunud ...
Priit Käos kirjutas: Kuutsekale saatsin selle kohta päringu 3 päeva tagasi messengeris ja sealt ju näeb, et on vaadatud aga siiani pole keegi suvatsenud vastata. Ju siis läheb muidu ka hästi.

Tundub, et arenguid matkakate ja suhtluse puhul mõnes kohas pole :) Kui isegi küsimusele ei vastata aastal 2020 :)
Nagu nimekaim ütles - Ju siis läheb muidu ka hästi -, seega pole vaja pingutada uute klientide nimel.

NB! Selgituseks lisatud 27.12.2020.
Antud teema sai alguse sellest teemast www.matkaauto.com/kunena/oeoebimiskohad-ja-kampingud-eestis-rmk-platsid/9821-matkaka-sobralikud-suusamaeed-eestis
Osa seal teemas olnud vestlusest lõigati välja ja tehti eraldi teema!
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713
Viimati muutis: 27.12.2020 19:00 Priit Peljo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeninduskultuurist Eestis

22.12.2020 20:07 - 22.12.2020 20:11
#2
See on tõesti pisut kummaline. Iseenesest ma ju saaks selle nädalavahetuse seal suusamäel ka ilma juhtme otsas olemata kenasti hakkama aga selline suhtumine tekitab vähemalt minus trotsi, et milleks sinna üldse minna oma rahakotti tuulutama.
Sarnane probleem on kuuldavasti ülemaailmne ja seotud paljuski sellega, et see generatsioon kellele klienditeeninduses oli suhtlus määrava tähtsusega ja isegi auasi on vaheldumas tohutul kiirusel digiajastu tattnokkadega kellel on tööjuures sada tähtsamat asja teha kui töö.
Viimati muutis: 22.12.2020 20:11 Priit Käos.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo, Illar

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeninduskultuurist Eestis

22.12.2020 21:12 - 22.12.2020 21:18
#3
Jah, ma arvan, et neil läheb hetkel hästi, sest kunstlund on toodetud ja rahvast käib ning käed- jalad ilmselt tööd täis. Aga kui keegi arvab, et tema sõnum on primaarne ja talle tuleb esimesena ning kohe vastata, sest tema toob ju omanikule RAHA sisse, siis võiks natukene emotsioone tagasi tõmmata ja ennast klient-kuninga tasemelt tavakodaniku nivoole sättida. Ja eks mugavus seegi- saadan kuskilt netist sõnumi, viskan jala üle põlve ja ootan vastust. Aga äkki nad ei otsi kirjasõpru, äkki saab telefoniga vanamoeliselt helistades kiiremini vastuse? Või kodulehel spets vormi täites?
Ja ma arvan, et päris digiajastu tattnokkadega ikka tegu ei ole kui suudavad seda masinavärki hoolimata kehvadest talvedest käigus hoida.

Lisatud failid:

Viimati muutis: 22.12.2020 21:18 Arvo.A.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeninduskultuurist Eestis

22.12.2020 22:16
#4
Arvo.A kirjutas: Jah, ma arvan, et neil läheb hetkel hästi, sest kunstlund on toodetud ja rahvast käib ning käed- jalad ilmselt tööd täis. Aga kui keegi arvab, et tema sõnum on primaarne ja talle tuleb esimesena ning kohe vastata, sest tema toob ju omanikule RAHA sisse, siis võiks natukene emotsioone tagasi tõmmata ja ennast klient-kuninga tasemelt tavakodaniku nivoole sättida. Ja eks mugavus seegi- saadan kuskilt netist sõnumi, viskan jala üle põlve ja ootan vastust. Aga äkki nad ei otsi kirjasõpru, äkki saab telefoniga vanamoeliselt helistades kiiremini vastuse? Või kodulehel spets vormi täites?
Ja ma arvan, et päris digiajastu tattnokkadega ikka tegu ei ole kui suudavad seda masinavärki hoolimata kehvadest talvedest käigus hoida.
Näha on, et sa eriti asjaga kursis ei ole aga kirjutada meeldib. Ma siis valgustan sind pisut:
1. Mäel toimuvat võid reaalis vaadelda läbi veebikaamera. Selle pilt ei ole viimase 5 päeva jooksul isegi koormust kuvanud, rääkimata ülekoormusest.
2. Miks sa arvad, et minu sõnum primaarne on? Ma ei oodanudki tunni jooksul vastust. Tänaseks on möödunud 5 päeva ja pole ikka vastatud.
3. Telefon on ka tore asi aga vaata, mul tekkis see elektriküsimus öösel 1.30 ja peaks peast kerge olema kui sel.kellaajal kuhugi helistama hakkaks.
4. "Masinavärgi ülalhoidmise" ja igapäevase klienditeenindusega tegeleb suusakeskustes absoluutselt erinev kontingent. Viimane on enamasti udaldatud lapseohtu hooajatöölistele.
5. Ja nüüd vast kõige olulisem. Kui ettevõte ehitab oma FB kodulehe üles selliselt, et sinna on lisatud kontaktivormi muuhulgas sõnumi "nupp" siis see on kliendi jaoks samaväärne kui e-posti aadress. Võimalik,et sa ei teagi, et väga paljud ettevõtted on üldse loobunud või loobumas www.põhistest kodulehtedest kui "dinosaurusest" sest pealekasvav põlvkond ei võta seda eriti tõsiseltvõetava suhtlus-ja turunduskanalina. Ja.mis vahe on kuhu kirjutan? Sinu loogika järgi on ju kirjutamine ja konkreetse küsimuse esitamine kirjasõprade otsimine.
Ps! Emotsioone ei mingisuguseid, lihtsalt kirjutasin.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeninduskultuurist Eestis

23.12.2020 05:34
#5
Huvitav tendents on see, et kõigepealt hakatakse kuskil netis millegi-kellegi peale vaikselt soppa valama ehk kriitilist suhtumist väljendama ja luuakse juba eos selline negatiivne kuvand, millele paljud õhinal kaasa noogutavad ja hea meelega alla kirjutavad, aga alles pärast hakatakse punktide kaupa eneseõigustusi välja tooma. Kas on väga raske kohe kõik ära rääkida või ei ole selline käitumine mehelik?
Aga teinekord tasub ehk lähtuda ütlusest, et hommik on õhtust targem ja hakata asju ajama tööpäeva sees, kui ka teised inimesed on ärkvel.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeninduskultuurist Eestis

23.12.2020 08:52
#6
Arvo.A kirjutas: Huvitav tendents on see, et kõigepealt hakatakse kuskil netis millegi-kellegi peale vaikselt soppa valama ehk kriitilist suhtumist väljendama ja luuakse juba eos selline negatiivne kuvand, millele paljud õhinal kaasa noogutavad ja hea meelega alla kirjutavad, aga alles pärast hakatakse punktide kaupa eneseõigustusi välja tooma. Kas on väga raske kohe kõik ära rääkida või ei ole selline käitumine mehelik?
Aga teinekord tasub ehk lähtuda ütlusest, et hommik on õhtust targem ja hakata asju ajama tööpäeva sees, kui ka teised inimesed on ärkvel.
Täiesti arusaamatuks jääb, et mida sa " punnitad" praegu? Ma kirjutasin sulaselges eesti keeles, et mitmendat päeva ootan oma küsimusele vastust ühest suusakeskusest. See on mingi sopavalamine või? Mis need ülejäänud punktid siia puutuvad? Kui sa kirjutad, et head vorsti said laadalt siis lisad sinna pika jutu kuidas hommikut ärkasid ja püksid jalga panid ja veel tuhat asja? Keda see peaks huvitama kui vorst hea oli? Sellist jura, et e-posti peaks saatma kui inimene ärkvel on ma ei tahaks kaine peaga üldse kommenteerida. USA - ga kaupa tehes me ei saakski magama minna siis.
Häid Jõule kõigile!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeninduskultuurist Eestis

23.12.2020 19:07
#7
Täiesti reaalne on see, et saadetud kiri on läinud spami kasti ja vastust ei tulegi ja seda tahtmatult.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeninduskultuurist Eestis

23.12.2020 20:05
#8
Eks siis tuleb sinna helistada, ise ei usu et selline küsimus läheb "spami" kasti, arvan et ignoreeritakse, või pannakse ise sinna kasti.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeninduskultuurist Eestis

23.12.2020 20:21 - 23.12.2020 20:25
#9
Priit Peljo kirjutas: Eks siis tuleb sinna helistada, ise ei usu et selline küsimus läheb "spami" kasti, arvan et ignoreeritakse, või pannakse ise sinna kasti.

Minuga pole seni veel ükski klient suhelnud messengeri kaudu. Ainult sõbrad. Pean loogiliseks. Mitte, et ma selle vastu oleks.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 23.12.2020 20:25 kaminahi.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeninduskultuurist Eestis

23.12.2020 20:42
#10
Kui kaminahju sooviksin, siis loomulikult helistaks sulle kui sõbrale ja tuttavale :)
Jutt teenindusasutustest ;)
Jah, rasked ajad ja saan nendest teenindusasutustest aru, ühe karavani jaoks pole mõtet personali tööle kutsuda, aga vastata ikka võiks. Aga kui väsimus sellest kõigest koroonaviirusest peal, siis arusaadav.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeninduskultuurist Eestis

23.12.2020 20:52 - 23.12.2020 20:56
#11
Priit Peljo kirjutas: Kui kaminahju sooviksin, siis loomulikult helistaks sulle kui sõbrale ja tuttavale :)
Jutt teenindusasutustest ;)
Jah, rasked ajad ja saan nendest teenindusasutustest aru, ühe karavani jaoks pole mõtet personali tööle kutsuda, aga vastata ikka võiks. Aga kui väsimus sellest kõigest koroonaviirusest peal, siis arusaadav.

Kuutsemäel on kontaktivormid kirjas. Ja need toimivad. Kontrollisin. Kui soovid kaminahju, kirjuta julgesti, kirjuta info@ahjumaailm.ee. Vastan 14 päeva jooksul.
Lõpetasin.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 23.12.2020 20:56 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeninduskultuurist Eestis

23.12.2020 21:16
#12
Priit Peljo kirjutas: Eks siis tuleb sinna helistada, ise ei usu et selline küsimus läheb "spami" kasti, arvan et ignoreeritakse, või pannakse ise sinna kasti.

EI täiesti vabalt võivad mingid kirjad minna spammi või junk kasti ja seda suvaliselt.
Omal reaalsed kogemused mõlemat pidi. Kus muidu iga nädalane "kirjasõber" ühel hetkel "kadus" köne tõi välja, et kirjad on rämpsuks läinud.
Samuti on omale tulnud regulaarsed arved hakanud Spammiks minema koos kõikide hoiatuste jms.ga
Samuti ka sellised juhtumid kus mulle saadetud kirjale vastasin ja teine pool vastas samaga uuesti tagasi ja selleks kolmandaks korraks oli outlook selle spamiks arvanud ja vastavalt ka pealkirjastanud kandiliste sulgude jms.

Olen ise käitunud sellisena kus esimesele kirjale mitte vastust saades saadan selle uuesti koos uue sõnastusega ja meenutusega aga nii, et vana kiri on all samuti kaasas. Seda siis olenevalt juhtumist päev..kaks..nädal. hiljem ja enamasti siis ka on vastus tulnud.
Kui väga häda ei ole siis helistama küll ei ole hakanud.
Peale paari "tühja" kirja teen omad järeldused aga mitte lõplikud samuti mitte peale esimest vastamata jätmist.

Tuleb pattu tunnistada aga igale mõttetule kirjale ei ole ka ise vastanud mida ma ei arva, et teema algatuseks nüüd oli.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeninduskultuurist Eestis

23.12.2020 21:50
#13
Kõike head kõigile igasse päeva, kõik me teeme vahest vigu, inimesed ju.

Aga äge on kogemusi lugeda :)

Head kõigile iga päev, aga nüüd on jõulurahu! Kohtumiseni minupoolt uuel ja paremal aastal!
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeninduskultuurist Eestis

24.12.2020 22:58
#14
Pakun välja, et kõik teenindusega seotud inimesed vahel libastuvad.
Mõni rohkem, mõni vähem. Alati pole asi selles, et käi sinnasamusesse, mul muudki teha.
Põhjuseid on erinevaid. Kui lahendad ettevõtte tulevikuga seotud probleemi, siis üksik päring jäääbki tahaplaanile.
Küll aga joonistub sitt suhtumine välja pikema aja jooksul.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeninduskultuurist Eestis

27.12.2020 16:47 - 27.12.2020 16:49
#15
Viimati muutis: 27.12.2020 16:49 dodge.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeninduskultuurist Eestis

27.12.2020 18:00
#16
Loeme mehed nüüd uuesti ja mõtleme ka samal ajal. Messenger ja spami kaust? Aidake leida! Dodgele ei oska muud vastata kui katsu ajas tagasi kerida veits, siis näed, et tänase uudise siia postitamine pole kuidagi teemaga seostatav.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeninduskultuurist Eestis

27.12.2020 19:02
#17
Selle teema esimesse postitusse lisasin igaksjuhuks selle info.

"NB! Selgituseks lisatud 27.12.2020.
Antud teema sai alguse sellest teemast www.matkaauto.com/kunena/oeoebimiskohad-ja-kampingud-eestis-rmk-platsid/9821-matkaka-sobralikud-suusamaeed-eestis
Osa seal teemas olnud vestlusest lõigati välja ja tehti eraldi teema!"
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeninduskultuurist Eestis

27.12.2020 20:29 - 27.12.2020 20:30
#18
Otsitav probleem ei ole lumes, ega isegi teeninduses. See on siinsamas.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 27.12.2020 20:30 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeninduskultuurist Eestis

28.12.2020 16:22 - 28.12.2020 16:24
#19
kaminahi kirjutas: Otsitav probleem ei ole lumes, ega isegi teeninduses. See on siinsamas.
Kuutsekas ootab sind hr.probleemsiinsamas. Tingimused ja suhtumine peaksid olema sinusugusele mokkamööda.
www.kuutsemae.ee/2020/12/28/muudatused-tookorralduses-ja-piletihindades/

Lisatud failid:

Viimati muutis: 28.12.2020 16:24 Priit Käos.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeninduskultuurist Eestis

28.12.2020 18:54
#20
Eks see on paratamatus, et hooaja keskused keskenduvad ikka eelkõige oma põhitegevusele. On ju igati arusaadav, et mägi alles avati ja klientidele selle avamine on paras pingutus. Ilmselt selle juhtumi puhul ka selline hetke lahend, et vastust ei tulegi.
Samas mäekeskuse huvilisele, kes omab matkakat, võiks olla tekkinud arusaam, et Eesti ei ole veel nii arenenud matkakatele turismivõimaluste pakkumises, nagu arenenumad naabrid. Eks huviliste kesisus veel hetkel pärsib võimekuse loomist. Kindlasti oleks abiks kui klubi otsiks kontakti mägede haldjaga ja ehk saab sealt neile veel tundmatu turismivariant atraktiivseks?
Käisin ise ka pühapäeval mäelt läbi ja oli näha, et kes ikka soovis, see matkakaga kohale oli ka ilmunud. Kas teenuseid ka pakuti, seda ma ei tea.
Otepää on alati ilusa talve korral puupüsti täis ja seda peaks Eestlane juba teadma. Mõte on selles, et aktiivsus võib päeva päästa, seega soovitan kirjavahetusele siiski katsetada vana head helsitamist ja ilmselt 30 sekundiga oleks võimalused teada olnud.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeninduskultuurist Eestis

28.12.2020 19:18
#21
Janari kirjutas: Eks see on paratamatus, et hooaja keskused keskenduvad ikka eelkõige oma põhitegevusele. On ju igati arusaadav, et mägi alles avati ja klientidele selle avamine on paras pingutus. Ilmselt selle juhtumi puhul ka selline hetke lahend, et vastust ei tulegi.
Samas mäekeskuse huvilisele, kes omab matkakat, võiks olla tekkinud arusaam, et Eesti ei ole veel nii arenenud matkakatele turismivõimaluste pakkumises, nagu arenenumad naabrid. Eks huviliste kesisus veel hetkel pärsib võimekuse loomist. Kindlasti oleks abiks kui klubi otsiks kontakti mägede haldjaga ja ehk saab sealt neile veel tundmatu turismivariant atraktiivseks?
Käisin ise ka pühapäeval mäelt läbi ja oli näha, et kes ikka soovis, see matkakaga kohale oli ka ilmunud. Kas teenuseid ka pakuti, seda ma ei tea.
Otepää on alati ilusa talve korral puupüsti täis ja seda peaks Eestlane juba teadma. Mõte on selles, et aktiivsus võib päeva päästa, seega soovitan kirjavahetusele siiski katsetada vana head helsitamist ja ilmselt 30 sekundiga oleks võimalused teada olnud.
Kuna see algne teema siin lõigati mitmeks siis lihtsalt informatiivsuse huvides, et teema tõstatus siis kui esimene lumekahur alles tööle pandi. Seega mingi klientide uputuse taha seekord peituda ei anna. Aga eks nende
üldine suhtumine klienti on ülevalpool lingil nüüd kõigile vaatamiseks.
PS! Kiviõli ja Valgehobusemäe vastavad ka tipphooajal tunni jooksul alati. Kuutsekast mul on tänase tõttu nagunii igaveseks pohh.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeninduskultuurist Eestis

30.12.2020 14:43 - 30.12.2020 14:46
#22
Priit Käos kirjutas: Näha on, et sa eriti asjaga kursis ei ole aga kirjutada meeldib. Ma siis valgustan sind pisut:

3. Telefon on ka tore asi aga vaata, mul tekkis see elektriküsimus öösel 1.30 ja peaks peast kerge olema kui sel.kellaajal kuhugi helistama hakkaks.

Ja ometi on, kes vastavad alati tunni aja jooksul :P
Pohh

.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 30.12.2020 14:46 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeninduskultuurist Eestis

30.12.2020 18:49
#23
kaminahi kirjutas:
Priit Käos kirjutas: Näha on, et sa eriti asjaga kursis ei ole aga kirjutada meeldib. Ma siis valgustan sind pisut:

3. Telefon on ka tore asi aga vaata, mul tekkis see elektriküsimus öösel 1.30 ja peaks peast kerge olema kui sel.kellaajal kuhugi helistama hakkaks.

Ja ometi on, kes vastavad alati tunni aja jooksul :P
Pohh

.
Ma umbes nii arvasingi, et ainult sellise seose sinu peakene välja mõtlebki. Aga kiitus sellegi poolest. Vähemalt pingutasid pühade ajal.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeninduskultuurist Eestis

30.12.2020 19:06
#24
See teema on varsti nii põnev, et enamus eestlasi on nõus maksma 100€ ,et näha kuidas teine eestlane 50€ kaotab.

Head vana aasta lõppu kõigile :)
nr 921
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Rax75, Ivar Kalev, kaminahi, Imre

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teeninduskultuurist Eestis

30.12.2020 23:37
#25
Räägin Klubi poolt Kuutsemäega läbi, kuidas edaspidi paremini. Nagunii meil tuleb seal tulevikus üritus, siis saame peremehele otse välja öelda, mis me sellest arvame.

Head aastavahetust kõigile!
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: 867, Rainer, Priit Käos

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev